Şimdi Ara

Modifiye cezasını Destekliyormusunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
4.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O egzozu bağırttıranlara çevirip monte etmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam jant'a neden karşısınız ki ? Sonuçta zarar veriyorsa onun aracına zarar veriyor,veya seke seke o gidiyor. Görüntü açısından size iticilik verebilir ama sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz.
  • valla yorum yapan arkadaşlara teşekkürler hepsini okudum.
    nerdeyse yakın cevaplar gelmiş desteklemeyenler çok olsada.destekleyenlerde zevk meselesi demiş onlarada katılıyorum.belli bir standart-ölçüde yapılması geretkiğini yazanlarda olmuş onlarada hak veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

Hocam jant'a neden karşısınız ki ? Sonuçta zarar veriyorsa onun aracına zarar veriyor,veya seke seke o gidiyor. Görüntü açısından size iticilik verebilir ama sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz.

Hocam aracın yürüyen aksamını tamamen değiştiriyor. Tamam çok hızlı gitmiyorlar ama o şekilde trafikte seyretmeleri benim gözümde tehlikedir. Olmadık bir çukura girer olmadık bir yol göçmesine oturur kalır, arkasından gelen bize olur olan. Ya da adam kasisten çapraz geçeceğim diye küt diye önüme atladı, acelem de vardı kasisin olduğu yerde kafa kafaya çarpışıyorduk, neyse ki ikimizin de hatası (Onun çapraz geçip yolumu işgal etmesi benim hızlı sürmem) kaza ile sonuçlanmadı.
    Bir de bizim arabalara hakaret etmeleri var "Sen bu arabayla dağa mı çıkıyon yahu bas azcık yere" bu laflara da sinir oluyorum.
    Son olarak aracı spor helezon v.b ile düşürene yine karşı değilim. Sonuçta spor helezon belli bir amaca hizmet eder (Konforun azalıp yol tutuşunun artması) ama bakla keserek aracı yere yaklaştıranlar var mesela, buna evet diyemem.

Lastik ise yine aynı lastikle bir çukura dalsa önümüzde sıkıntı yaşayacağız. O yüzden aracın teknik özellikleri ile olumsuz yönde oynanmasına karşıyım.
    Ha mesela adam Şahin'in frenlerini güçlendirir, eyvallah buna kimse karşı çıkamaz, diskler büyüyüp kırmızı kaliper gelse de kimse bir şey diyemez çünkü adam frenleri güçlendirmiş dersiniz. Bunun gibi, genel olarak aracın teknik özelliklerini olumsuz etkileyen kişilere karşıyım diyelim.

quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Jant gibi, süspansiyon sistemi gibi, egzoz gibi şeylere karşıyım.
    Adam orijinali 15 olan arabaya 18 jant takıyor, bir de "dip basık" yapıyor arabayı, kanguru gibi seke seke gidiyor yolda. Hele basık doğanlar hem görüntü olarak itici geliyor, hem de yolda zıp zıp gitmeleri güldürüyor.

Jant konusunda bir de şu var,
    [-image]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/10530741_820136738026866_1967717290194115172_n.jpg[/simage]
    [-image]http://b1303.hizliresim.com/17/d/kzbnr.jpg[/simage]
    Hayır bu şekilde yapınca jantı ne oluyor? Lastik ne kadar dayanacak öyle?

Bir de saçma sapan Camber verenler var, onlara hepten hastayım zaten.

Bir de egzoza hastayım. Araba 100 beygir, çatır çatır ötüyor. Bir şeye benzese neyse de...

Haricinde yapılan düzgün modifiyelere karşı değilim.

http://fatlace.com/lacedup/wp-content/uploads/2011/06/IMG_8847.jpg

Üstüne para verseler binmem bu arabaya. Tabi bu şahsi görüşüm, kendim en ufak modifikasyonu arabama uygulamam, hatta aynamda dahi hiç bir şey asılı değildir, cam filmi yoktur. Ben de öyle severim.

Şu araba daha çok ilgimi çekiyor mesela:
     Modifiye cezasını Destekliyormusunuz?
    Hadi bu araba Volvo Fanboy'u olduğum için ilgimi çekiyor, kabul diyelim.

Bu BMW' de daha çok hoşuma gidiyor.

Gel gelelim, istediğiniz modifiyeyi koyun, hoşuma gitmiyor. NFS'de bile motor harici pek modifiye yapmam arabaya ben.

Hatta belki hatırlayanlar olur, sırf aracımın arka stopları değiştirilmiş led olmuş, bagaj kapağı mandalı iptali yapılmış diye arabayı değiştirdim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 10 Temmuz 2014; 17:23:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

Hocam aracın yürüyen aksamını tamamen değiştiriyor. Tamam çok hızlı gitmiyorlar ama o şekilde trafikte seyretmeleri benim gözümde tehlikedir. Olmadık bir çukura girer olmadık bir yol göçmesine oturur kalır, arkasından gelen bize olur olan. Ya da adam kasisten çapraz geçeceğim diye küt diye önüme atladı, acelem de vardı kasisin olduğu yerde kafa kafaya çarpışıyorduk, neyse ki ikimizin de hatası (Onun çapraz geçip yolumu işgal etmesi benim hızlı sürmem) kaza ile sonuçlanmadı.
    Bir de bizim arabalara hakaret etmeleri var "Sen bu arabayla dağa mı çıkıyon yahu bas azcık yere" bu laflara da sinir oluyorum.

Lastik ise yine aynı lastikle bir çukura dalsa önümüzde sıkıntı yaşayacağız. O yüzden aracın teknik özellikleri ile olumsuz yönde oynanmasına karşıyım.
    Ha mesela adam Şahin'in frenlerini güçlendirir, eyvallah buna kimse karşı çıkamaz, diskler büyüyüp kırmızı kaliper gelse de kimse bir şey diyemez çünkü adam frenleri güçlendirmiş dersiniz. Bunun gibi, genel olarak aracın teknik özelliklerini olumsuz etkileyen kişilere karşıyım diyelim.

yorumunuza katılıyorum.ince yanaklı lastikler yolu bozuk ülkemizde tehlikeli geliyor banada.nerede karşımıza çukur çıkacağı belli olmuyor.

• https://www.facebook.com/photo.php?fbid=677177762331433&set=a.265255116857035.57873.100001176459324&type=1&theater

Sırf şunun gibi dallamalar yüzünden destek veriyorum. Geçen gün Ankara çevre yolu Nata Vega taraflarında ters yönden tofaşlar ve birkaç motosiklet hızla geçtiler. Bu herifler bize bir şey yapmadı ama iki dakika sonra birini öldürmüş bile olabilirler. Kimseye beddua etmeyi sevmem ama İnşallah bunun gibi herifler kimsenin canına malına zarar vermeden geberip giderler.

• destekliyorum.

ancak ufak tefek (spoiler,1-2 inch daha büyük spor jantlar) vs gibi görüntü modifiyelerine izin verilmeli bence.

ama gel gelelim philips florasan zenonlar, kafam kadar kolonlar, soba borusu egzostlar. bunlara hiç acımamalı.
    en nefret ettiğim tipler bunların hepsini şahine doğana doldurup 2000 tl lik araçla çevreye paha biçilemez rahatsızlık vermeleri.
    bassınlar cezayı.
  • Amacım kimseyle didismek sidik yarısı yapmak değil.

Modifiyeli bir araba ya biniyorum

Arabam aldığım da bomboş bir arabaydi citroen c4 2010 1.4 motor 90 beygir bir düldül ne yapıldı ?

Görsel olarak şunları yazıyorum ve hepsinin nedeni sonra hak vereceksiniz.

Arabayi aldım ilk 2.haftasinda

Kumho ecsta performans radial lastik 225 45 17 (orjinal Ebadı 225 55 16 dir arabanın ona göre yorum yapılsın)

Emar marka 17 inç jant

Kamber ivirzivir yapılmadı zaten önler fabrika çıkışlı kamber ayarlı lastikler içten yiyor daha şubatta aldım lastik jant düşünün.

Herşeyin kalitesini yaptırdım.

Eibach sportline 5 cm 307 peugeot yayı aldım neden derseniz c4 yay yok karoser aynı ama araba 12 cm indi.

Kapı altı marşpiyel özel yaptırdım.(tumseklerde Akrobasi hareketler yapıyorum saha veya sola hareket ile geçiyorum doğru çoğu vakit sürtuyorum)
    Yaptırma sebebim benden öncesi sahibi marşpiyelleri sürtmus boya + onarim 250 tl istiyorlardi.

Ön lip taktirdim ( araç. Çok yüksek garaj girişlerinde her türlü sürtuyorum tamponu koruyor :))

Jantlar araba yuttugu için tekrar 2.eldegistim bu sefer aracımin renginde füme buldum benden öncesi sahibi jantlari 205 40 17 kullanmış sanırım lastik jant koruması olmadığı için 2 takımı kaldırım almış kenarları pişmanım citroen orjinal 17 inç jantlari servisde 1079 tl mis :).

Kaput kaplattim siyah mat.nedenini en altta yazıcam.

Gittim en köyü cam filmi çektirdim on cam hariç keşke çektirdseydim dedim.

Neden ? Farları ayarsiz.xenonc7lar sonra Fiat Ducato vw nin minibüsler Transporter ler hepsi gözümün içine sicti astigmat var ve göremiyordum yolu.
    Keşke farları ayarlı xenon süz olsa çektirmem film neden ? Citroen c4 binin ön arka kelebek camları kör nokta çok sol sağ dönüşler göremiyor insan binin görün.

Gittim biraz güzel gözüksun diye farları orjinal Photon h7 beyaz ampul aldım 16 ledli park ledleri aldım taktım dedim millet küfür etmesin.

Ne yaptım farları siyah folyo stoplar a siyah folyo eyvallah.

Folyo niye çektirdim altta yazıcam.

Kapı kulplari mi netten siparis verdim omsa orjinal plastik değil çelik olandan aldım taktım.

Sonra onlara ne oldu yazıcam :)
    Altta...

Çakar led aldım arkaya montaj yaptım.

Citroen avcar gidip plakalık aldım plakalaligi karbon folyo kapla dim citroen yazısı kaldı sadece :)

Netten app kalın baskı plaka aldım montajladom.eskisinden iyi oldu...okuna biliyor.

Farlar a amerikan park modül aldım montajladim.
    Arabama ilk önce sadece çift başlıkli üç aldım egzoz a montaj yaptırdım.
    Arada 2 ay geçti abarth egzoz aradım en sessiz tatlı olan bir tane buldum sahinci gibi değil boguk ses cikariyor rahatsız olan yok çok şükür ne oldu çekisten düştü araba arka susturucu yamuk bir boru oldu için 3 boru montajlamis haram zikkim olsun adam yapmadida neyse muayene vakti sökucem zaten :) )
    Sonra gittim özel el yapımı hava filtresi kiti yaptırdım aldım 40 liraya bir büyük hava filtresi egzoz dan düşen çekiş filtre amorti etti güzel oldu.
    (Not araba sürekli çıktığım yokuş ta 3 le.girip 1 le çıkar 2 ile bitirridim şimdi 3 le girip 3 le çıkıyorum devir siz girmeme rağmen )arabami 2300 max devir bandında kullanırım ekonomi olsun diye ama yapmaz.50 liraya 120 km zorlayp giderim araba 1325 kg ben 128 kg herneyse.

Brembo kaliper kapakları siyah silikonu :)) sonra ön tarafı söktüm :)).

Iç modifiye diyelim neler yaptım.

Hayalet logo on kapılar

4.parca kapı eşiği mavi ledli

Önler citroen arkalar c4 yazılı.

Deri direksiyon kilifi dikimi kendim yaptım.

Çift dikiş kırmızı iplik vites körugu.

Iç aydınlatma uyumlu turuncu renkli vites topuzu tutma yerleri krom.

Orjinal navigasyon dvd v.b + arka görüş kamerasi.

Ses tesisati

Sound magus ön mid bass takım

Sound magus amfi

JBL bass (mid) ucuz her arabada olan cadence ass v.b çakma JBL değil baya mid bass cep herkulu dediğimiz bagaj kaplamaz ama paso düşer :) bir ara halat alıp baglicam kablosu çıkıyor çünkü.

Spor type r pedal takımı.

Tazmanya figürli lastik havuz paspaslar :)

İvirzivir şeyler.

Tazmanya oyuncağı (15hp)

Arka cama Besmele (iman power 10 hp)

Sol davlumbazlara eibach yazısı.
    Brembo yazısı total 10 hp :D
    Type r logosu 5 hp :D.

Iç bagaj aydınlatması mavi led.
    Bagaj ampul e bağlı

Ayak aydınlatması mavi led.tavana bağlı

Cam rüzgarlığı

Arka tekerlek pacaliklari (minibusculerle selamlasiyorym eskiden üstüme surerlerdi bende aragaz ile sürdüğüm için üsengecim 1.v8tese atmak istemiyorum
    :D.

Önemli şeyleri yazmayı unutuyoridim

Ilk önce mercek aldım bi zenon set orjinal fara yapıcaktik far açılmadı üstüne birde sol far ayağı ve iç plasti gi kırdım far ampulu çıkarırken gözümde patladı anlayamadim aynı gece hastahaneye gidip gözüme batan o ince Photon ampul parçalarını cikarttim gözümü çizmiş :)

Ertesi günü gidip iade edip angel junuan mercekli far aldım.zenon taktiricam demiştim ama istemedim milleti kör eder diye eskiden xenon yaptirmadim çünkü zenonlar görünce direk Uzunlar açıyorum :)
    Az önce de 1 aydır dolaştığım far in ayarını yaptırdım biri alt biri üst bakıyordu :)))

Sis farları mi çerçevesini bulamadım hix bir yerde 250 liralık benzin de harcadım çıkmacilarla kanka oldum falan en son gittim servise fransadan siparis 140 tl ye geldi 1 ay da ve parçacilar 190 tl diyordu :)))

Gittim h11 8k zenon aldım garantisiz olanlarsan role ile düğme yaptırdım kontağa bağlantı oldu en alta aldım farları da ayarlattirdim yere iyice baktı tesisat çekildi.

En son 1 hafta önce alarm taktirdim falan nedenini açıklığacam.

Bunlardan başka yazmadigim birsürü şey vardır.

Şimdi bunları taktirirken başıma neler geldi daha doğrusu arabaya.

Sol kapılar komple çizildi taşla

Sol arka camurluk tekmelenmis içeri göçmus

Tampon kırılmış.

Bunların hepsi park halinde far taşla çizilmiş.
    V.b

Sol arka kapı boy attım
    Sol camurluk boyattim

Tampon boyattim tampon boyandiktan 1 hafta sonra yine biri sürtmus.

Arkadaş özet olarak Araban var derdin var.

Bundan sonrası arabama sadexe elektrik tesisati na dokunmam
    Sadece body kit 4 2 1 manifold alıminyum düz boru başka bişey yaptırtmam modifiye demek sanayiye kanka olmak demek.

Bunlar dışında aldıkları bakım için

50 mt seyyar kablo

Buhar makinası

Polisaj makinası

Cila setleri bakım ürünleri :) ne yazdım bee :D arabayi görmek isteyen esenyurt bahçeşehir de görebilir :D

Alarm konusu ve kaplama konusu deyincek olursam

Kaputu taşla komple cizdiler zımpara polisaj yaptım vernik bile çizildi gi için sınirim bozuluyor idi

Kapı kollarını çaldılar arabayi calamayinca :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie Walkerr -- 10 Temmuz 2014; 17:41:08 >

• Şu apaçi şahinlerini kaldırsınlar yeter.

• Hayır

• Konuyu sadece Şahin ve Doğan ile sınırlamışsınız yorumlar da ama 2000 model Honda CIVIC'lere de E30 kasa BMW'lere de (çakal kasa olmuş adı) vb. arabalara abuk subuk modifiye yapanlar var. O zaman Şahinler ile birlikte abuk subuk modifiye yapan onlar da kalksın trafikten.
  • Bence yasaklanmasın fakat ruhsata işlenmeli bir şekilde paralı olsun.
    Mesela Spoiler takıcaksın arabana markası faturası ile işlet ruhsata 100- 200tl de fiyatı olması.
    Zaten düzgün modifiye yapan adam 100-200 e bakmaz.
    Şahinci tayfa bu işe bulaşmaz
  • Orjinallere verilmesin.Ama apaçi arabasına çevirenlere verilsin.
  • İşte tam da bu düşünce yapısından dolayı modifiye yasak olmalı zaten. Niye, çünkü yapılan herşeye mazur göstermek adına bir kulp bulunmuş.

Astigmat varmış, gözü darlar alıyor siye, gözlük kullanmak yerine film yapılmış. Bizde hiç astigmat yok çünkü, herkesin gözü sapasağlam, bi sizinki bozuk. Onun için şifanız göz doktorunda değil filmde.

Lip takılmış, niye? araba alçak, nerde sürteceği belli olsun diye. Niye alçak? Eski sahibi alçaltmış? Karakedi nerde? Ağaca çıktı. Ağaç nerde? Balta kesti. Balta nerde? Dağa kaçtı. Sonu yok, uzar da uzar...

Şaka gibi, vallahi şaka gibi...

• sıkıntı modifiye yaptım sanıp uçak kullandığını sanan apaçi şahincilerde.yoksa efendi gibi bodykit fln takanların bir suçu yok
  • Desteklemiyorum 6000 cc araba alip süremeyecek miyim

• Abartı egzoz dışında desteklemiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

İşte tam da bu düşünce yapısından dolayı modifiye yasak olmalı zaten. Niye, çünkü yapılan herşeye mazur göstermek adına bir kulp bulunmuş.

Astigmat varmış, gözü darlar alıyor siye, gözlük kullanmak yerine film yapılmış. Bizde hiç astigmat yok çünkü, herkesin gözü sapasağlam, bi sizinki bozuk. Onun için şifanız göz doktorunda değil filmde.

Lip takılmış, niye? araba alçak, nerde sürteceği belli olsun diye. Niye alçak? Eski sahibi alçaltmış? Karakedi nerde? Ağaca çıktı. Ağaç nerde? Balta kesti. Balta nerde? Dağa kaçtı. Sonu yok, uzar da uzar...

Şaka gibi, vallahi şaka gibi...

Ben derim ankara siz dersiniz Ş
    Sakarya ;) ben burda tamamen başka birşey anlatmaya çalıştım neyse

Edit .
    Gözlükler arkadan gelen ışığı engelliyor ? Ben bilmiyorum ??
    Arabayi baştan sona kendim yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie Walkerr -- 10 Temmuz 2014; 19:40:16 >

• Öyle demeyin modifiyeli araçlar yasaklanırsa ülke kurtulur. Eğtimde, teknoloj,de sınıf atlarız. Ekonomi tavan yapar, fakirlik, yoksulluk minumuma düşer. Doğaya faydasıda çok. Modifiye lobisinden kurtulmak çok önemli neticede
  • Beyaz sis farı yüzünden evet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.