Şimdi Ara

Modifiye cezasını Destekliyormusunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
4.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ses ve görüntü kirliliklerini çekmek zorunda değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destekliyorum.sebep yazmaya gerek yok.yollarda canavar gibi geziyorlar.

• Bu cezayı doğru bulmuyorum fakat destekliyorum. Dogru bulmuyorum çünkü birşeyleri yasaklamak yerine alternatifler ve seçenekler sunmak gerekir bence. Destekliyorum çünkü gece 3 te eksoz takılı arabayla son gaz kapımın önünden geçip çocuğumu uyandıran ayıyı durdurmanın başka yolu yok.
    Yani mesele oto kontrol ama maalesef insanımızda bu olgu pek gelişmemiş.

• weycell1905 W kullanıcısına yanıt
    Valla dostum cam filmi olayında olduğu gibi adam canının istediğine yazıyor canının istemediğine yazmıyor. Ayırd etmezki kafası takılırsa çevirir yazar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcexpertt

Bilinçli yapılan ve çevrendekileri rahatsız etmeden yapılan modifiyeye ceza yazılmasını desteklemiyorum fakat

Çakma xenon,egzoz vs gibi şey taktıranlara daha ağır cezalar bile uygulanmalı.

Orjinal body kit yaptırıp efendi efendi gezen adamları neden ceza yazılsın ki ?

+1
    Body kit ve çelik jantın kimseye bi zararı yok zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Jant gibi, süspansiyon sistemi gibi, egzoz gibi şeylere karşıyım.
    Adam orijinali 15 olan arabaya 18 jant takıyor, bir de "dip basık" yapıyor arabayı, kanguru gibi seke seke gidiyor yolda. Hele basık doğanlar hem görüntü olarak itici geliyor, hem de yolda zıp zıp gitmeleri güldürüyor.

Jant konusunda bir de şu var,
    [-image]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/10530741_820136738026866_1967717290194115172_n.jpg[/simage]
    [-image]http://b1303.hizliresim.com/17/d/kzbnr.jpg[/simage]
    Hayır bu şekilde yapınca jantı ne oluyor? Lastik ne kadar dayanacak öyle?

Bir de saçma sapan Camber verenler var, onlara hepten hastayım zaten.

Bir de egzoza hastayım. Araba 100 beygir, çatır çatır ötüyor. Bir şeye benzese neyse de...

Haricinde yapılan düzgün modifiyelere karşı değilim.

Modifiye cezasını Destekliyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 10 Temmuz 2014; 11:48:53 >

• Eğer başkalarını rahatsız ediyor, yada hayatlarını tehlikeye atıyorsa; Kesinlikle EVET.
    Yoksa sadece araç makyajı ise. Hayır
  • Arabanın her yerini değiştirip arabayı tanınmaz hale getirince. Ceza alsın derim. Ama adamın arabasının jantları kapak güzel bi çelik jant kapı kollarına gümüş ıvır zıvır far karartması yaptıysa güzel ve hoş durur buna ceza verilmesine tepki gösteririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMBELE1234 -- 10 Temmuz 2014; 11:51:07 >
  • Destekliyorum, zenoncu tayfadan sıkıldım. Adam utanmasa sinyallere, parklara zenon takacak. Xenon diyorlar bir de. Xinon denen zımbırtı mercekli, aracın konumuna göre yükseklik ayarı yapan sistem. Özetle şu vergilendirme sisteminde lüks araçlara göre bir şey...

Sözde farklı olmak için ana bacı küfür ettiriyorlar. Göz möz kalmıyor. Zenonluların üzerine sürmekten, selektörle taciz etmekten yorulmuştum iyi oldu bu yasa.

Bir de dandik aracına modifiye yapıyor. 80-90hp ise egzost+10hp, body +10hp, incik boncuk +5hp gibi kafasında bir algı oluşuyor, ondan sonra herkese kafa tutup madara oluyorlar
  • -Orjinal bodykit yaptırana ceza yazılmasın.
    -Spor helezon, tampon, tampon eki vb. yaptırana da yazılmasın.
    -Çelik jant vb. takanlara da yazılmasın.
    ...
    ...
    ...
    Kısacası masum dokunuşlarla aracını güzelleştirme peşinde olup trafikte efendi efendi takılanlara yazılmasın.

Amaa:
    -Çakma xenon takıp milleti kör edenlere,
    -Gündüz sis farı yakanlara,
    -Bas bas bağıran egzozlara,
    -Boş bir arazi veya yol gördüklerinde lastik yakanlara,
    ...
    ...
    ...
    sadece ceza yazılmakla kalmasın üstüne para cezasına çevrilemeyen hapis cezası bile verilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lynxoc

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Bence ceza vermek saçmalık.
    Egzos ürünleri ve çakma zenonların satışını serbest bırakıp, takılmalarını yasaklamak gerizekalılık. Üstelik vatandaşla dalga geçmek.

Sizin mantığa göre devlet alkollü sürücülerden de alkol cezası almamalı...
    sonuçta alkol satışını serbest bırakıp da içene ceza yazmak da gerizekalılık...
    Var mı böyle mantık? Ne yapsın devlet teker teker ülkeye giren tüm ampulleri kontrol mü etsin hangisi orijinal hangisi çakma zenon diye. Böyle birşey mümkün mü?
    Tabiki satana değil takana yazacak cezayı...

Alkolü görmemiş gibi içip etrafını rahatsız edenlerin yanında, insan gibi içen de var.

Ama çakma zenon ve patırtılı egzosu kimseye zarar vermeden kullanmak mümkün değil. Sadece görsel modifikasyonlarda zaten sorun yok.

• "bence modifiye yapmak isteyenler için standart getirilmeli ve bu standartlara uygunluğu denetlemek için de modifiyeli araçlara, muayene istasyonlarında modifiye karnesi verilmeli. cezadan önce bu karneler kontrol edilerek ona göre işlem yapılmalı" diyeceğim ama ona da kafadan karşı çıkanlar çıkacaktır. "her şeye para veriyoruz kardeşim, bunun için de mi muayeneye girelim" der geçerler. insanoğlu, bahane üretecek olduktan sonra bahane çok ne de olsa...

bir de tabii, biz türk milletiyiz, bizde her yasağa ve uygulamaya bir yol bulunur. bu yöntemde de adam standart modifiyeyle girer muayeneye, çıkışta Allah ne verdiyse yükler. O nedenle bizim millete standart kalıbı çizmek işe yaramaz. dolayısıyla en güzeli toptan yasaklamak. yasağı bu nedenle destekliyorum...
  • Aracin dis gorunusundeki degisiklik surus icin tehlike olusturmuyorsa bence ceza olmasi gerekmez, fakat daha onceden de dedigim gibi cakma xenon ve sis fari acik gezenlere en agir cezalar verilmeli, odeyemiyorsa da arac baglanmali. Bunun baska yolu yok , kimse kimseyi rahatsiz edemez trafikte biraz gorgu kurallarini hatirlamak lazim. Asiri ses cikaran araclar da aynen ceza almali bence. Yoksa 4 egzos da olsa sesinde sorun yoksa kimse sikayetci olmuyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modifiye cezasını destekliyorum. Hem de katmerli destekliyorum. Arabayı resmen sirk soytarısına çeviriyorlar. tanınmaz hale geliyor. Geçenlerdebir honda gördüm. Tekerler resmen kaportaya değiyor. İçinde 5 kişi vardı. Araba yere yapışmış. Arka tekerler resmen aşırı şekilde dışarı doğru açılmış. Arabanın rengi de mor. Hiç bir tarafında honda olduğunu gösteren marka veya logo yok. Egsoz aşırı gürültülü. Bir sürü insanın küfürünü yedi.

Resmen arabanın ırzına geçilmiş.
  • Düzgün düzenleme olmadan karşıyım, çünkü BAZI polislerin samimiyetine inanmıyorum. Ben arabamın plakalarını dahi boyatmam ama düzgün yapılan ve başkasını rahatsız etmeyen modifiyeye karşı değilim, hatta görünce hoşuma bile giden oluyor. Düzenleme olmadan adam spoiler takmışsın diye ceza yazarlar adama.
  • Estetik çirkinliği beni ilgilendirmez de şu far+egzoz müzik sesi gibi saçmalıklara sınırlama getirilmeli.
  • Şahıncılerı görunce
    Sonuna kadar desteklıyorum,hatta devletın arabayı ellerınden alıp satıp egitime harcamalarını istiyorum.
  • Hayır desteklemiyorum.

Ben de sevmiyorum apaçi işi arabaları. 4 kapılı , torsiyonlu, virajlarda sağa sola yatan Civic gibi aile arabalarına bir ton masraf edenleri de anlamıyorum.
    Ama her şey de yasaklanmamalı bu ülkede be kardeşim. Bekçi Murteza gibi...
    Cam filmi yasak...Koyu renk cam serbest. Olta balıkçısının peşinde jandarma gezer, Dolmabahçe Sarayı önünde trol çekene laf yok.... Bir gölde 1-2 kişi boğulur, tabela gelir hemen. ''Burada yüzmek yassah!''

Hayret ediyorum bazen. Denize girmek halâ serbest.
  • Destekliyorum fakat polisin şahinci modifiyesiyle lancer evo gibi stock araçları ayırabilmesi gerek
  • Herkes eksoza takmış kafayı,yanınızdan etrafı inlete inlete ferrari lambo hadi onu geçtim impreza veya corvette geçse bile dibiniz düşüyor of sese bak diye.Ama adam diyelim civic vti a eksoz takıp aynı seviyede ses çıkarınca kınanıyor apaçi oluyor vs....sesin sizin kulak zevkinize mi hitap etmesi gerekiyor yasaya uygun olup olmadığının belirlenmesi için? ferrari den hızlı vti lar type r lar var ama onun kadar ses çıkarmaya hakları yok,soruyorum neden?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.