Şimdi Ara

Modern Warfare 3 |Nat Type: OPEN |Yapma Ve Ping Çözümü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
10.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler bugün Ping sorunu ortaya cıkması sebebi ile Daha önce modarate olan nat type kısmı Open yapma ve Bunun üzerine Ping Sorununun Azalmasını Göstereceğim.

1-) Öncelikle SABİT İP Alın.

http://www.portacmak.com/

Bu siteye Girin, işletim sisteminizi secin ve Yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra SABİT İP almış olacaksınız.

2-) Daha Sonra Modeminizin Sayfasına Girin
    (Pikatel Airmax İçin User: Admin ,Password:ttnet)

Burada Nat ayar kısmına geldikten sonra 8 tane port açacaksınız

-----
    Sunucu İp Adresi Sizin SABİT İP'inizdir.

Yukardaki Resimeki " Destination Port " kısmındaki Low hanesindekileri Dış Port'a, high hanesindekileri de İç Port'a Yazın.
    Tcp ve Udp ye Dikkat Edin. Ve Açtıgınız Portları mw3-1, mw3-2, mw3-3 sıralaması ile açın.

Daha Sonra Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın Oyuna Girin. Artık Ping ve Nat Sorununuz Çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 27 Kasım 2011; 17:46:35 >

• TCP 27014-27050, 3074
    UDP 27000-27015, 27016-27030
    böyle werilmiş bunu nasıl geçiricem port acarken ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horizon700 -- 27 Kasım 2011; 3:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: horizon700

TCP 27014-27050, 3074
    UDP 27000-27015, 27016-27030
    böyle werilmiş bunu nasıl geçiricem port acarken ?

O 2 portu sil, gösterdiğim şekilde yap.
  • Benim adsl turk net nasıl sayfasına gidicem bi yardımcı olurmusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yslm12 -- 27 Kasım 2011; 14:28:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wickeed

Benim adsl turk net nasıl sayfasına gidicem bi yardımcı olurmusun?

modemin markası ne
  • AirTies
  • Tarayıcıya altdaki ip numarasını kopyala, şifreyi boş bırak giriş de. ( Google'ye değil)

192.168.2.1 veya 192.168.1.1
  • Güzel ve faydalı bir konu. Benim burdaki katkım ne acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Güzel ve faydalı bir konu. Benim burdaki katkım ne acaba?

2. Resim ve Bilgi
  • Sana verdiğim IP numaraları her bilgisayar için değişiyormuş. Ben kendi IP'mi vermişim. O sebeple önceki konuda ve bu konuda kendi IP'mi girdiğim yerleri değiştirir misin (Benden alıntı yaptığın mesajlar ve bu konudaki portların resimlediğin mesaj dahil olmak üzere). Yani herkesin kendi IP'sini girmesi gerekiyormuş. Yoksa birçok kişinin port yönlendirmesi benim modem üzerinden olacakmış. Önceki konuda barbar_16 nikli arkadaşın yazdığı yorumu okursan, ne demek istediğimi anlayacaksın.

* * *

MW3'te NAT open yazmaya başladıktan sonra oyun içinde bir fark görebildin mi peki? Gördüysen nasıl bir fark oluştur moderate yazdığı hale göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 27 Kasım 2011; 17:43:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Sana verdiğim IP numaraları her bilgisayar için değişiyormuş. Ben kendi IP'mi vermişim. O sebeple önceki konuda ve bu konuda kendi IP'mi girdiğim yerleri değiştirir misin (Benden alıntı yaptığın mesajlar ve bu konudaki portların resimlediğin mesaj dahil olmak üzere). Yani herkesin kendi IP'sini girmesi gerekiyormuş. Yoksa birçok kişinin port yönlendirmesi benim modem üzerinden olacakmış. Önceki konuda barbar_16 nikli arkadaşın yazdığı yorumu okursan, ne demek istediğimi anlayacaksın.

* * *

MW3'te NAT open yazmaya başladıktan sonra oyun içinde bir fark görebildin mi peki? Gördüysen nasıl bir fark oluştur moderate yazdığı hale göre.

değiştirdim. Open'den Sonra Ping Azaldı Kaymak Gibi Şuanda. Tabi Download yapmazsam.

• Oyun modem bağlantılarını kontrol edip senin durumunu belirliyor
    1.Strict: sana kimse bağlanamiyor sende server kurulmiyor oyuna girip oyniyorsun sadece..
    2.Moderate :ılıman yani sana bağlanabiliyorlar fakat server olamiyorsun bunda versionlar çok yani kafanız karışabilir
    3.Open bağlantın iyi ise ve PC nde bu bağlantıyı engellicek bi durum yoksa server olabilirsin
    Açmanız gereken portları ayrıntılı olarak BURADAN görebilirsiniz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbar_16 -- 30 Kasım 2011; 0:32:46 >
  • sabit ip ye gerek yok, modemden upnp yi kapayın birde portları açın oldu bitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ares

sabit ip ye gerek yok, modemden upnp yi kapayın birde portları açın oldu bitti...

portları açmak için sabit ip gereklidir, Yoksa Portlar açılmaz.
  • 192.168.1.3 misal bu benim modemin bana verdiği iç ip, ben u ipden gelen ve giden veri ile internete bağlanırım. Eğer ben portları açarken bu ipye izin verirsem, ttnetin dış ipsinden gelen veriler (70 küsür yada 80 küsür ile başlayan ipler) herhangi bir engele maruz kalmadan modemden geçiş yapar...
  • Ya gencler selam bu nat konusunda baya bilgilisiniz galiba bazi okudugum yerlerde nat type 2 ise sorun yok yaziyor bnim ilk testte nat type 3 dedi sonra upnp ile oynayinca type 2 oldu dedimki yaptim fakat oyunda hala strict diyor bu niye boyle oluyor onu sorcaktim
  • rank hack detected
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlocalx

rank hack detected

Liseliler HERYERDE
  • :D yoo
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbar_16

Oyun modem bağlantılarını kontrol edip senin durumunu belirliyor
    1.Strict: sana kimse bağlanamiyor sende server kurulmiyor oyuna girip oyniyorsun sadece..
    2.Moderate :ılıman yani sana bağlanabiliyorlar fakat server olamiyorsun bunda versionlar çok yani kafanız karışabilir
    3.Open bağlantın iyi ise ve PC nde bu bağlantıyı engellicek bi durum yoksa server olabilirsin
    Açmanız gereken portları ayrıntılı olarak BURADAN görebilirsiniz ..

Burda yazan portları açıyoruz olmuyo hala modarate yazıyo ama konuyu açan arkadaşın verdiği portları ekledim open oldu...Konuyu açan arkdaşa teşekkür ederim....Ama bu nasıl iş anlamadım neden portları eksil veriyolar....BU konu açılmamış olsa hala çabalıycaz nasıl olacak nasıl edecek diye..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.