Şimdi Ara

Modemsiz sadece routerla internete bağlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba eve türknet bağlattım odada 1. Resimde ekleyeceğim telefon hattı var Modemsiz sadece routerla internete bağlanma
    Şimdi ben ikinci resimde eklediğim rj11 den rj 45 e
    dönüştürücü alırsam bunu rj 45 ucu linkini eklediğim keeneticin routerınınhttps://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/keenetic-city-ac750-kn-1510-01tr-750-mbps-5ghz-access-point-router_pdp_662903868 wan girişine taksam model Modemsiz sadece routerla internete bağlanma resimdeki mavi giriş
    Bu interneti kullanabilirmiyim yoksa alemin tek akıllısı ben miym .d Modemsiz sadece routerla internete bağlanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-184304AE9 -- 24 Şubat 2021; 22:29:12 >

• Âlemin tek akıllısı sensin :)
  • Teşekkürler hocam.d
  • Böyle çalıştıramazsın. Telefon kablosunun içi tel teldir. Ama düzgün bir internet erişimi için sana bakır oranı yüksek en azından tek damar bir kablo lazım. Daha doğrusu her rengi tek damar olan bir kablodan bahsediyorum.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Hocam cat 6 falsn diyorsunuz sanırımda zaten 35mbps aldım altyapı 69 destekliyor her türlü yeter gibime geliypr
  • Ne yapmaya çalıştığınızı tam olarak anlayamadım. Modemi devre dışı bırakıp bu aldığınız ürünü mü kullanmak istiyorsunuz ?

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Evet hocam sanırım fiber altyapı kullanınca dsl girişli modeme gerek yok router yetiyor tabi modemlerde pahalı 5ghz destekli en ucuz modem 350 400 ama routet 150 200 yani bende fiber altyapı yok ama duvardaki dsl girişine dali takıp çeviriciyle rj45 e çevirsem o routerın wan girişine taksam kullanabilirmiyim diye soruyorum
  • modemini bridge moda al. yani dhcp'sini kapat.

modeminin ip'si ise örneğin 192.68.2.1 olsun.

dsl hattını yine aynı şekilde modemine tak ve aç.

keneetic'in dhcp'si açık olsun.

keneetic'in de ip'sini 192.168.2.2 ve dhcp aralığını da 3-254 arası yap.

modemden ethernet girişlerinin herhangi birinden, keneetic'in wan girişine kablo tak.

keneetic'in wan ayararında pppoe ayarını seç

isp kullanıcı adını ve şifreni gir ve internete bağlan.

Modemsiz sadece routerla internete bağlanma 

• O şekilde kullanırsanız o routeri elinize alırsınız çünkü o iki bağlantı şekli çok farklı voltaj aralıklarında çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-184304AE9

Evet hocam sanırım fiber altyapı kullanınca dsl girişli modeme gerek yok router yetiyor tabi modemlerde pahalı 5ghz destekli en ucuz modem 350 400 ama routet 150 200 yani bende fiber altyapı yok ama duvardaki dsl girişine dali takıp çeviriciyle rj45 e çevirsem o routerın wan girişine taksam kullanabilirmiyim diye soruyorum

O zaman fiber modemler neden satılıyor Modemsiz sadece routerla internete bağlanma 

• 07 Osman kullanıcısına yanıt
    Fiber modemlerin fiziksel fiber girişi var. Sasece WAN girişi olup öncesinde ONT olanlar aslında Router

Konu sahibinin sorusunun cevabı: böyle bir şey olmaz routera 48 volt girer ve yakarsınız. Modem olmadan olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.