Yüzbaşı
10 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar, aşağıdaki resimdeki şekilde bir ağ bağlantısı yapmam lazım. Switcler öyle akıllı afilli cisco tarzı switcler değil. Basit piyasadaki en ucuz en uygun tarz switcler.

Bağlantıda bir hata var mı, veya arada kullanılacak kablolarda cros / düz nasıl bir ethernet kablo bağlantısı kullanmalıyım ?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/61/10/00/611000f705bd8df9b4782be332b031e7.jpeg&t=0&width=480&text=1
Merhabalar,

Hali hazırda win10 yüklü bir bilgisayarda kurumumuz için hazırlanmış chrome eklentisi var. Yeni gelen ikinci bir bilgisayarda daha bu eklentiyi kullanmamız gerekiyor. Yeni gelen pc win8.1 yüklü. Bu eklenti artık chrome mağazasında mevcut değil. Bu nedenle bu eklentiyi farklı bir bilgisayara senkronizasyon yöntemi ile taşıyamıyoruz.

İnternet üzerinde anlatılan eklentiyi paketleyip, diğer bilgisayarda açma gibi bütün yöntemleri denedim. Her defasında sorun veriyor. Oralarda anlatıldığı şekilde olmadı bir türlü. Bu işi birebir yapan, deneyen var mı, varsa bana anlatabilir mi ?
Merhabalar, 4x50 watt mosfet çıkışlı pioneer teybim için anfisiz hoparlör alma arefesindeyim. Teybim için aşağıdaki iki hoparlör arasında kaldım, gördüğüm kadarıyla tek farkları frekans tepkileri, anfisiz bir müzik deneyiminde bu frekans farkını ne kadar hissederim ? Onun haricinde başka farkı nedir, üretim yılı mı, serisi mi ?

Pioneer TS-A6966s 3 yollu Oval Hoparlör 420 watt maximum, 60 watt RMS - Frekans tepkisi: 28-36,000 HZ
Pioneer TS-A6933i 3 yollu Oval Hoparlör 420 watt maximum, 60 watt RMS - Frekans tepkisi: 35-37,000 HZ
Merhabalar arkadaşlar,

Sizlerin fikrine ihtiyacım var.
Orta yaşlı bir adamım, arabaya tam bir ses sitemi kurmadım, İyi kötü bu forumun sayesinde bir şeyler yaparak müzik dinlemeye çalışıyorum.

Arabada mevcut pioneer 4*50 wattlık bir teybimiz var. Ön kapılarda taa 20 yıllık 50 şer wattlık 13 cm pioneer tek yollu hoparlör var.

Arkada bilgisayarda kullanılan 4+1 ses sisteminin 40 wattlık 10 cmlik wooferi (sadece hoparlör ve kabin), iki dane no name diye tabir edilen dandik tek yollu 16 cm lik iki hoparlör ve kabinin içine yerleştirdiğim aliexpressten aldığım;

The amplifier board adopts two imported TPA3116D2 digital amplifier chip as the core,one piece as left and right channel power amplifier,other piece as pre-bridge briver with NE5532 subwoofer ,with a small ,high effeciency,high power characteristics.

Product name:2.1-channel audio amplifier
Chip Select:TPA3116D2
Supply voltage:DC 12-24V
Output power:50W*2+100W Subwoofer*1
Output Impedance:4-8ohm
Frequency range:14-100Khz
SNR:100db
Number of channels:3(left channel,right channel,subwoofer)
Switch frequency:1.2MHz

böyle bir amfi var. İyi kötü benim işimi görüyordu, ama sanırsam woofer patladı, basslarda ses çırt çırt etmeye başladı. Artık bunlardan sıkıldım.

Ses sisteminden beklentim oldukça mütavazi. Öyle cıstak cıstak, dımbıdı dımbıdı istemiyorum, normal seste bana hafif bas versin, arabanın içinde bana duyulsun yeter.

Soru şu; Mevcut 10cm lik wooferi değiştirip (hoş piyasada da oldukça az) yoluma devam mı edeyim, yoksa arkadaki kabin, woofer ve anfiyi komple kaldırıp direk teybe şu hoparlörlerden birisini taksam şu anki mevcut sistemimden daha iyi bir verim alabilirmiyim ?
https://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-a6970f-600-watt-16-x-24-cm-oval-oto-hoparlor-p-HBV00000J7JST?magaza=Pioneerotoshop
https://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-r6951s-400w-oval-kolon-p-HBV00000BOFB1?magaza=%C4%B0zmirOtoAksesuar
https://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-a6960f-450-watt-16-x-24-cm-oval-oto-hoparlor-p-HBV00000J7JSV?magaza=akba%C5%9F%20elektronik
Merhabalar,

Evimde kullanmış olduğum Kamasonic marka 10 kusur yıllık 4+1 ses sisteminde bulunan 40 watt 4 inclik subwooferi bozuldu. Onun için şu linkteki hoparlörü almak istiyorum. Pioneerin böyle bir ürünü var mı, yoksa çakma bir ürün mü, yoksa iş görür mü, bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
https://urun.n11.com/hoparlor-speaker/pionner-hoparlor-4-ohm-80w-100x100-P347768062?gclid=EAIaIQobChMIwbDy1dT45AIVy44YCh2d4gcOEAYYBSABEgIkn_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Birde şöyle bir ürün var,
https://urun.n11.com/uydu-hoparlor/4-bass-hoparlor-10cm-P242245450?gclid=EAIaIQobChMIy77_rtL45AIVDeaaCh2zoQKEEAQYAyABEgIcGfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Hangisini tavsiye edersiniz ?
Merhabalar değerli forum üyeleri,

Ecs H61H2-M2 anakart, İntel core i5 2400 3.1 ghz işlemci, 8 gb ddr3 ram (16 yapılacak), 120 gb ssd ve 350w lık bir psu var.

Bu sisteme Nvidia GeForce GTX 1050 kart alsam beni bir kaç yıl daha idare eder mi ?
Merhabalar arkadaşlar.

Elimde eh idare edecek cinsten sadece iş yerinde internet ve office uygulamalarında kulandığım bir bilgisayarım var. Dün birde 120 gb SSD aldım.

Sistem şu:
İntel Core 2 Duo E6600 2.4 ghz işlemci
3 gb DDR2 667 mhz Ram
120 GB Sata3 SSD
250 gb 7200 rpm sata hdd
Fujitsu siemens pcnin dahili anakartı ( ahcı mode destekliyor)
Ati Radeon X1550 Ekran Kartı

Sorum şu bu sisteme en performanslı şekilde çalışması için Win7 32/64 bit, Win8.1 32/64 bit hangisi kurulmalı ? Win10 düşünmüyorum, çünkü yorumlarda eski sistemlerde oldukça hantal kaldığı söyleniyor.
Merhabalar,
2011 Model Samsung Es5500 model Led smart tvim var. Bundan yaklaşık 1 yıl önce falan smart bölümüne girdiğimde yuotube servisinin 30 Haziran 2017 gibi son bulacağını belirten bir mesaj beliriyordu. O gün geldi çattı galiba :( Dün smart bölümünde artık Youtube eklentisinin olmadığını gördüm. Aslında çok olmasa da ara sıra kullandığım bir özellikti. Aynı dertten muzdarip olan var mı?
Merhaba arkadaşlar,

Laptop; Core i5, 120 gb ssd / 1 tb hdd, 12 gb ram, Win8.1 64 bit.

Laptopa ssd taktım, çıkan 1 tb hdd yi aşağıdaki resimde görülen hdd caddy ile dvd rom yerine taktım. Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanmakta iken, bu gün 1 tb hdd yi görmedi. Söktüm hdd caddy kutusunu, resimde görülen micro sata/usb dönüştürücüsünü ile denemelere başladım; işte seneryolar

1- Hdd caddy içine takılı 1 tb hdd + dönüştürücü kablo ile usbden laptopa bağlandı = Çalıştı
2- Hdd caddy içine takılı 1 tb hdd + dönüştürücü kablo ile usbden başka bir pc ye bağlandı = Çalıştı
3- Laptopun orjinal dvd romu yerine takıldı = O da çalıştı

Şimdi, caddy sağlam, hdd sağlam, laptopun içindeki sata yuva sağlam , peki neden caddy ile bağlı 1 tb hdd yi laptop görmüyor ( tık yok tabiri caizse, ses görsel uyarı falan)

Sizlerin fikirleri nelerdir ?

Merhaba arkadaşlar,
Samsung 46Es5500 led tvim var. Arkasında optik çıkışı da var. Tv özelliklerini en alttaki resimde gösterdim.

Amacım; Çok yüksek sese gerek yok, ara sıra torrentten indirdiğim dts ve ac3 kodekli ( kısaca 5.1 ses destekli) filmleri arka hoparlörlerden de ses gelecek şekilde :) 46" televizyonumdan izlemek. Kesinlikle sanal ses değil amacım, gerçekte o filmde arka ses varsa o zaman duymak istiyorum. Yani filmin tüm seslerini bütün hoparlörlerden duymak değil istediğim.

1-Şimdi ben tv nin usb portuna bağlamış olduğum flash bellek yada hdd üzerindeki DTS veya AC3 ses kodeğine sahip filmleri izlerken tv nin optik çıkışını herhangi bir ev sinema sistemine bağlasam 5.1 kanal ses alabilirmiyim ? Televizyonum tüm video formatlarını destekliyor sorun yok. (avi, mkv, mp4, divx fark etmez)

2- Bu dts kodeğini çözümleme işini tv yapıp ses sistemine mi gönderiyor, yoksa tv ham sinyali gönderiyor DTS yi ses sistemi mi çözüyor ?

3- Bu iş için elimdeki mevcut analog 5+1 ses sistemini değerlendirmek adına bu cihaz yeterli olur mu :

Playvision HDA-51a

yoksa illa ucuz yollu bile olsa Philips HTS3377, Samsung HT-D350 gibi düşük seviye optik girişli bir ev sinema sistemimi almalıyım ?

Televizyonumun kılavuzunda ses ile ilgili özellikleri aşağıdaki gibi.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 526
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 102.546 (Bu ay: 377)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.