Şimdi Ara

Modemimden port açamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • netmaster cbw 383z4 modemim var port nasıl açıcam bilemiyorum çünkü forwading yok port filtering ve port triggers var port açmayla ilişkilendirebildiğim. aşşağıdakide resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rautebuff09 -- 9 Temmuz 2013; 18:03:05 >

• rautebuff09 kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Sorunuzla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz. Sorularınız içinwww.netmaster.com.tr sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bakabilir, 0216 366 66 96 NetMASTER Destek Hattı'nı arayabilirsiniz.

Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC’ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz.
    Yönlendirme sayfası üzerinden aşağıda tarif edildiği şekilde Port Yönlendirme işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
    1. Web tarayıcınızı açınız.
    2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
    3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.
    Kullanıcı Adı : admin
    Parola : password

Internal (Dahili) Port Yönlendirme
    1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız.
    2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız.
    3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız.
    4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.
    5. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.
    6. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz.
    7. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.
    8. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz.
    9. “Uygula” butonuna tıklayınız.

External (Harici) Port Yönlendirme
    3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız.
    4. Yönlendirilmiş IP adresine tek bir noktadan bağlanılmak isteniyor ise, o istemcinin dış (WAN) IP adresini yazınız.
    5. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.
    6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.
    7. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz.
    8. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.
    9. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz ve “Uygula” butonuna tıklayınız.

Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

Saygılarımızla,

• hayır olmadı kopyala neden olmadığını açıklayabilirmisin ayrıntılar resimde ve lütfen kopyala-yapıştır şeklinde olmasın cevabınız
     Modemimden port açamıyorum Modemimden port açamıyorum Modemimden port açamıyorum

• cevap vermiyorsunuz nedeni nedir
  • rautebuff09 kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Resimlerde görülen port yapılandırmanız hatalıdır. Dış yönlendirme bölümündeki IP adresi, genel IP adresi olmalıdır ( 0.0.0.0). Portu yönlendirdiğiniz cihaz tepki vermiyorsa, yanlış IP adresi yazmışsanız, yanlış port için yönlendirme işlemi yapmışsanız ya da hat üzerinde bir engelleme bulunuyorsa internet üzerinden port kontrolünde hata görülebilir.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ve teknik yardım destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: rautebuff09

netmaster cbw 383z4 modemim var port nasıl açıcam bilemiyorum çünkü forwading yok port filtering ve port triggers var port açmayla ilişkilendirebildiğim. aşşağıdakide resmi

Selam,

Hocam o modemi bende kullanıyorum.
    Evden masaüstü kablolu olarak bağlanıyorum.
    Eve 2. bir masaüstü daha aldık. O masaüstüne nasıl internet verebilirim.

Bir tane daha ethernet kablosu aldık, kablonun bir ucunu yeni PC ye diğer ucunu ise modemin diğer ethernet girişlerine bağladık. ama Net gelmedi.

Modem üzerinden bir ayar mı yapmamız gerekiyor.
    Port yöndendirme diye bişey buldum ama aşağıdaki girilecek değerleri nasıl bulacağım bilemedim. :S :S 5. 6. ve 7 . maddelerden hiç bişey anlamadım :S yardımcı olabilir misiniz?

4. Yönlendirilmiş IP adresine tek bir noktadan bağlanılmak isteniyor ise, o istemcinin dış (WAN) IP adresini yazınız.
    5. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.
    6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Sayın Kullanıcımız,

Sorunuzla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz. Sorularınız içinwww.netmaster.com.tr sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümüne bakabilir, 0216 366 66 96 NetMASTER Destek Hattı'nı arayabilirsiniz.

Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC’ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz.
    Yönlendirme sayfası üzerinden aşağıda tarif edildiği şekilde Port Yönlendirme işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
    1. Web tarayıcınızı açınız.
    2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
    3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.
    Kullanıcı Adı : admin
    Parola : password

Internal (Dahili) Port Yönlendirme
    4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.
    5. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.
    6. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz.
    7. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.
    8. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz.
    9. “Uygula” butonuna tıklayınız.

Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Selam,

bu arkdaşın modeminden bende kullanıyorum.
    Evden masaüstü kablolu olarak bağlanıyorum.
    Eve 2. bir masaüstü daha aldık. O masaüstüne nasıl internet verebilirim.

Bir tane daha ethernet kablosu aldık, kablonun bir ucunu yeni PC ye diğer ucunu ise modemin diğer ethernet girişlerine bağladık. ama Net gelmedi.

Modem üzerinden bir ayar mı yapmamız gerekiyor.
    Port yöndendirme diye bişey buldum ama aşağıdaki girilecek değerleri nasıl bulacağım bilemedim. :S :S 5. 6. ve 7 . maddelerden hiç bişey anlamadım :S yardımcı olabilir misiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.