Şimdi Ara

Modem Tavsiyesi - Online Oyun İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, uzun bir süredir online oyunlarda lag sorunu yaşamaktayım, pingim düşük olduğu zamanlarda bile çok lag yapmaktadır. Laptop kullanmama rağmen oyun oynarken 10 metrelik Cat 6 kablosu kullanmaktayım ve bütün gereksiz programları kapatmaktayım. Ttneti aradığımda herhangi bir sorun tespit edememişler. Şuan kullandığım modem, ttnetin verdiği, 3 senelik zyxel 660n-t1a ve internet hızım yalın net, 16 mbps'ye kadar, tabi ortalama 10- 12 mbps görmektedir ama adil kullanım kotası yüzünden genelde 3 mbps kullanmaktayım.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar online oyun için hangi modemi önerirsiniz? Ev küçük olduğu ve kablolu oynamayı tercih ettiğim için kablosuz çekim gücü çok fazla önemli değil. Usb girişi tarzı özellikler olmasına da gerek yok, sadece online oyunlarda kablolu oynarken en iyi verim alabileceğim bir modem aramaktayım. 130 tl'ye kadar önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Not: Acaba lag sorunumun modemden kaynaklanması mümkün müdür? Çünkü modem eski ve basit bir model.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbane -- 18 Kasım 2014; 15:33:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm85

Selam arkadaşlar, uzun bir süredir online oyunlarda lag sorunu yaşamaktayım, pingim düşük olduğu zamanlarda bile çok lag yapmaktadır. Laptop kullanmama rağmen oyun oynarken 10 metrelik Cat 6 kablosu kullanmaktayım ve bütün gereksiz programları kapatmaktayım. Ttneti aradığımda herhangi bir sorun tespit edememişler. Şuan kullandığım modem, ttnetin verdiği, 3 senelik zyxel 660n-t1a ve internet hızım yalın net, 16 mbps'ye kadar, tabi ortalama 10- 12 mbps görmektedir ama adil kullanım kotası yüzünden genelde 3 mbps kullanmaktayım.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar online oyun için hangi modemi önerirsiniz? Ev küçük olduğu ve kablolu oynamayı tercih ettiğim için kablosuz çekim gücü çok fazla önemli değil. Usb girişi tarzı özellikler olmasına da gerek yok, sadece online oyunlarda kablolu oynarken en iyi verim alabileceğim bir modem aramaktayım. 130 tl'ye kadar önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Not: Acaba lag sorunumun modemden kaynaklanması mümkün müdür? Çünkü modem eski ve basit bir model.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

evet mümkündür, sayfalarda tam açılmaz felan resimler kırık görüntülenir bazen.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-n14u-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem.html

170 tl olan modem 130'a düştü kaçırmadan al.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim dostum, internette gezinmede ve indirmelerde sorunum yok, oyunlarda çok lag yapıyor. Tavsiye ettiğin modemin oyun için ne gibi etkisi vardır?
    Buarada başka arkadaşların tavsiyelerine de bakıp en son bir karar vereyim.
  • quote:

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim dostum, internette gezinmede ve indirmelerde sorunum yok, oyunlarda çok lag yapıyor. Tavsiye ettiğin modemin oyun için ne gibi etkisi vardır?
    Buarada başka arkadaşların tavsiyelerine de bakıp en son bir karar vereyim.

eski modemine göre daha rahat oynatacağı ve ping veya lag yapmayacağı daha olası.

ayrıca yapmaman gerek ama oyun oynarken arkada sayfa açık , youtube açık veya indirme yapıyorsun bunlar arasında bantgenişliği ayarı yapabilirsin yani oyuna daha fazla miktar ayırıp diğerlerine daha az ayırırsın böylece bu durumun önüne geçebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 18 Kasım 2014; 18:05:43 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Oyun oynarken anti virüs programı dahil bütün programları kapatıyorum sadece steam açık oluyor ve başka kimse farklı bilgisayardan bağlanmıyor buna rağmen çok lagım oluyor. Kabloludan oynadığım için acaba Ethernet kartı iyi olan bir modem mi bakmalıyım?
  • quote:

Oyun oynarken anti virüs programı dahil bütün programları kapatıyorum sadece steam açık oluyor ve başka kimse farklı bilgisayardan bağlanmıyor buna rağmen çok lagım oluyor. Kabloludan oynadığım için acaba Ethernet kartı iyi olan bir modem mi bakmalıyım?

ya kardeş iyi bir modem bu işte kabloludan da iyi modem rahat ol.
  • Konu günceldir arkadaşlar, farklı yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.