Şimdi Ara

Modem Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 senedir D-Smart Netin vermiş olduğu TP-Link TD-W8951ND modemi kullanıyorum. Fakat artık modem sıkıntı çıkarmaya başladı. Akşam 8-12 arası aşırı ping sorunu oluyordu oyunlarda, D-smart'ı aradığımda ise bina içi tesisatınızı kontrol ettirin deyip duruyorlardı. Ben de modemden şüphelendiğim için 2 günlüğüne arkadaşım ile modemleri değiştirdim (arkadaşın modemi: Air5650TT). Şu an için ping sorunum çözülmüş gibi duruyor. O nedenden dolayı yeni bir modem almaya karar verdim.

1+1 dubleks dairede oturuyorum. TP-Link TD-W8951ND yi alt katta dolabın üstüne koymadan üst katta çekmiyordu. Şu an Airties modem yerde duruyor ve üst katta rahatça kullanabiliyorum. Yeni alacağım modemin de en azından Airties kadar çekmesini isterim.

Asus N12 ve N16 modemlere baktım fakat N16 için çekim gücünü beğenmeyenler olmuş yine TP-Link gibi olsun istemiyorum. Ayrıca N16 için TTNET dışındaki servis sağlayıcılarını kullananlar kurulumda sıkıntı yaşamışlar o yüzden tereddütte kaldım.

802.11 AC desteğine çok ihtiyacım yok bilgisayarımı kablo ile bağlıyorum zaten ama olursa hayır demem.

100-200 TL aralığında mümkünse fiber destekli ve TP-Link olmayan bir modem tavsiyenizi bekliyorum.(Şuan kullandığım W8951ND ve öncesinde modelini hatırlamadığım modelden pek memnun kalmadım ama Archer D50 yine kafamı karıştırıyor.)

N12/14/16 kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim

• Yok mu modem tavsiyesi verebilecek biri?
  • Üstad ben uzun zamandır tp-link kullanıyorum bende şuana kadar hiç sıkıntı yaratmadı ben gayet memnunum diğer markaları bilemiyorum ama şuan VR900 kullanıyorum hatta evim biraz büyük olduğu için diğer salonda ise C9 kullanıyorum ikiside hiç pişman etmedi beni. Eğer bütçe uygunsa VR serisi ürünleri tavsiye ederim. VR400 ve VR600 model numaralı ürünleri çevremde ki insanlarada aldırdım. Arkadaşlarım kullanmaya başladıktan sonra da inceleme fırsatım oldu oldukça güzel sıkıntı çıkartmayan modemler olmuş. Hem vdsl hem adsl olması avanta bence, Archer D50 yerine VR400'ü incelemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskikasaroysroys

Üstad ben uzun zamandır tp-link kullanıyorum bende şuana kadar hiç sıkıntı yaratmadı ben gayet memnunum diğer markaları bilemiyorum ama şuan VR900 kullanıyorum hatta evim biraz büyük olduğu için diğer salonda ise C9 kullanıyorum ikiside hiç pişman etmedi beni. Eğer bütçe uygunsa VR serisi ürünleri tavsiye ederim. VR400 ve VR600 model numaralı ürünleri çevremde ki insanlarada aldırdım. Arkadaşlarım kullanmaya başladıktan sonra da inceleme fırsatım oldu oldukça güzel sıkıntı çıkartmayan modemler olmuş. Hem vdsl hem adsl olması avanta bence, Archer D50 yerine VR400'ü incelemenizi tavsiye ederim.

Valla konuda öğrenci evim için tavsiye istemiştim. Bir de ailemin oturduğu ev var. İkisinde de Tp-Link var. Birinde belirli saatlerde aşırı ping artışı, diğerinde de belirli saatlerde internet kopması oluyor. (Modemler 3-4 senelik falan sanırım) O yüzden Tp-Link'e karşı ön yargılıyım. D50'yi de ac desteğinden dolayı gözüme kestirmiştim fakat evde wifi kullanan sadece telefon olduğu için gerek duymadım ve Asus DSL N16 sipariş verdim. ADSL+VDSL+Fiber desteği var. Yarın elimde olur büyük ihtimalle. Biraz kullanıp deneyimlerimi buraya yazarım.

Memnunsanız ne mutlu fakat 2 modelinde de sorun yaşadığım markanın farklı bir ürününe 400TL gibi bir rakam vermem açıkçası. O fiyata benzer alternatifler bulunabileceği kanısındayım. Eminim kötü bir modem değildir fakat ha koptu ha kopacak düşüncesiyle internet kullanmak istemiyorum.

• Arkadaşlar Asus DSL N16 bugun elime ulaştı. Öğlen bir FW güncellemesi yaptım. Şimdi bi tane daha geldi
    Genel olarak beni memnun etti diyebilirim. Tesadüf mü bilmiyorum ama genelde EU sunucularında 95-110 ping arası oynadığım oyunu (Battlefield 1) şuan 80-90 ping ile oynadım.

Aynı zamanda bina içi tesisatın dandikliği nedeniyle 16 mbit olan tarifemi 12mbit kullanıyordum. 12mbitte bile SNR marjı 6,5-7,5 dB arasında dolaşıyordu. Şuan 12mbitte 10 dB civarında dolaşıyor. Ayın başına gelip AKK sıfırlandığında 16 ya çektirip deneyeceğim bir

Modemini değiştirmeyi düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle ihtiyacına ve bütçesine uygun kaliteli bir modemle değiştirmesini tavsiye ederim.

İyi forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: iade

Arkadaşlar Asus DSL N16 bugun elime ulaştı. Öğlen bir FW güncellemesi yaptım. Şimdi bi tane daha geldi
    Genel olarak beni memnun etti diyebilirim. Tesadüf mü bilmiyorum ama genelde EU sunucularında 95-110 ping arası oynadığım oyunu (Battlefield 1) şuan 80-90 ping ile oynadım.

Aynı zamanda bina içi tesisatın dandikliği nedeniyle 16 mbit olan tarifemi 12mbit kullanıyordum. 12mbitte bile SNR marjı 6,5-7,5 dB arasında dolaşıyordu. Şuan 12mbitte 10 dB civarında dolaşıyor. Ayın başına gelip AKK sıfırlandığında 16 ya çektirip deneyeceğim bir

Modemini değiştirmeyi düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle ihtiyacına ve bütçesine uygun kaliteli bir modemle değiştirmesini tavsiye ederim.

İyi forumlar dilerim.

hayırlı olsun diyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Arkadaşlar Asus DSL N16 bugun elime ulaştı. Öğlen bir FW güncellemesi yaptım. Şimdi bi tane daha geldi

İyi forumlar dilerim.

hayırlı olsun diyelim

kardeşim memnunmusun bende modem almayı düşünüyorum sizin aldıgınız ASUS DSL-N16 İLE ASUS RT-AC51U arasında kaldım sence hangisini almalıyım ek olarak benim internetim TTNet Hibernet 24 mgbt hız alıyorum modemim bozuldu ve yeni modem almak istiyorum önceki modemim Huawei HG655d bozuldu sizce size sundugum 2 modelden birisini aldıgımda bozulan huawei modeme göre ne gibi farklılıklar göreceğim yardımcı olursanız genişçe sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: emreli01

quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

İyi forumlar dilerim.

hayırlı olsun diyelim

kardeşim memnunmusun bende modem almayı düşünüyorum sizin aldıgınız ASUS DSL-N16 İLE ASUS RT-AC51U arasında kaldım sence hangisini almalıyım ek olarak benim internetim TTNet Hibernet 24 mgbt hız alıyorum modemim bozuldu ve yeni modem almak istiyorum önceki modemim Huawei HG655d bozuldu sizce size sundugum 2 modelden birisini aldıgımda bozulan huawei modeme göre ne gibi farklılıklar göreceğim yardımcı olursanız genişçe sevinirim

Ben memnunum modemden. Eski modeme göre çekişi ve hat değerleri daha iyi. ASUS RT-AC51U modem değilim sanırsam tam emin değilim. Araştırmanızda fayda var. Onun dışında modem fiber bile destekliyor 24mbit te sorun yapacağını sanmıyorum. Ben 16mbit ADSL ile kullanıyorum.

• Aldım kardeşim bende n16 i fakat bir detay sorusu soracam bilirmisin acaba ben online oyun oynuyorum crossfire die oyuna giriyor fakat kurulu Bölüme girerken server hatası veriyor masaüstünde sorun yaşamıyorum kablolu bağlantıda önceki modemde bu sorun güvenlik duvarı açık olduğu için oluyordu bu modemde güvenlik duvarını kapattım ama sorun devam ediyorum acaba modem arayüzün den neyi katmak lazım -- ek olarak modem güncellemesini nasıl yapıyoruz ben şimdi yeni aldimya güncelleme otomatik mi oluyor bizmi yapmamız lazım bilgilendirrsen sevinirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aldım kardeşim bende n16 i fakat bir detay sorusu soracam bilirmisin acaba ben online oyun oynuyorum crossfire die oyuna giriyor fakat kurulu Bölüme girerken server hatası veriyor masaüstünde sorun yaşamıyorum kablolu bağlantıda önceki modemde bu sorun güvenlik duvarı açık olduğu için oluyordu bu modemde güvenlik duvarını kapattım ama sorun devam ediyorum acaba modem arayüzün den neyi katmak lazım -- ek olarak modem güncellemesini nasıl yapıyoruz ben şimdi yeni aldimya güncelleme otomatik mi oluyor bizmi yapmamız lazım bilgilendirrsen sevinirim :)

Ben de online oyun oynuyorum sıkça fakat dediğin gibi bir problemle karşılaşmadım hiç. Modem arayüzüne girip Yönetim - Donanım yazılımı yükseltme seçeneği ile otomatik update yapabilirsiniz.

• Güncelleme yaptığında neye yararı oluyor amacı nedir yani güncellemesinin buldum onları yaptımda bir fark göremedim arayüz şekli değişti biraz o -- diğer online oyunu sorununu şöyle söyleyim

Ben Huawei modem kullanırken de online oyun oynardim crossfire die kablolu bağlantı da masaüstünde oyunda hiç sıkıntı yaşamazdim leptopta wifiden bağlandıği için oyuna girerdim oyun açılır odaya girdiğimde yani bölüme oyun server hatası verirdi bende Huawei modemin arayüzünden güvenlik duvarından dolayı olduğunu öğrendim güvenlik duvarını kaldırdıktan sonra leptopta da sıkıntısız şekilde oynamaya devam ettim şimdi modem değişti aynı sorun wifide oluyor güvenlik duvarı kismindan güvenlik duvarını kapatıyorum ama sorun halen devam ediyor şimdi aklına wifi bağlantısı kopuyordur diyebilirsin ama değil çünkü leptopa vpn uygulaması yükleyip Amerika'dan bağlanıyormuş gibi yaptığım da giriyor sorunsuzca oynaniyor yani modem veya İnternet ile alakalı değil de yine eski modemde arayüzde güvenlik duvarını kapatma gibi bir şey oyunun odaya girmesini engelliyor acaba nedir ne ayar yapmak lazım bilgin varmı ? Anlatabildim umarım sorunumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreli01 -- 8 Ekim 2017; 14:10:16 >

• quote:

Güncelleme yaptığında neye yararı oluyor amacı nedir yani güncellemesinin buldum onları yaptımda bir fark göremedim arayüz şekli değişti biraz o -- diğer online oyunu sorununu şöyle söyleyim

Ben Huawei modem kullanırken de online oyun oynardim crossfire die kablolu bağlantı da masaüstünde oyunda hiç sıkıntı yaşamazdim leptopta wifiden bağlandıği için oyuna girerdim oyun açılır odaya girdiğimde yani bölüme oyun server hatası verirdi bende Huawei modemin arayüzünden güvenlik duvarından dolayı olduğunu öğrendim güvenlik duvarını kaldırdıktan sonra leptopta da sıkıntısız şekilde oynamaya devam ettim şimdi modem değişti aynı sorun wifide oluyor güvenlik duvarı kismindan güvenlik duvarını kapatıyorum ama sorun halen devam ediyor şimdi aklına wifi bağlantısı kopuyordur diyebilirsin ama değil çünkü leptopa vpn uygulaması yükleyip Amerika'dan bağlanıyormuş gibi yaptığım da giriyor sorunsuzca oynaniyor yani modem veya İnternet ile alakalı değil de yine eski modemde arayüzde güvenlik duvarını kapatma gibi bir şey oyunun odaya girmesini engelliyor acaba nedir ne ayar yapmak lazım bilgin varmı ? Anlatabildim umarım sorunumu

Malesef yok. Asus'la iletişim geçin veya ayrı bir konu açın. Alalı 14 günü geçmemişse iade edip yeni bir Huawei modem alın olmadı.

• Çözdüm sorunu gerek kalmadı

• Asus dsl n16 modem+router dan memnun musun ? Çekim gücü uzaklığı ne kadar? Arayüzü kolay mı? Vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirhanoruc_wilt

Asus dsl n16 modem+router dan memnun musun ? Çekim gücü uzaklığı ne kadar? Arayüzü kolay mı? Vs.
    Memnunum, 1+1 de oturduğum için çekim gücünü kıyaslayamam, fakat şu saatten sonra alacak adama önermem. Özellikle kalabalık apartmanlarda 2.4 Ghz bandı çok sorun çıkarıyor. AC destekli bir şey almanı öneririm.
  • Modem Tavsiye
    Dostlar bu modem alınırmı bana ucuz yollu modem lazım güvenilirmidir satıcı modem ucuz geldi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.