Şimdi Ara

Modem Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi Günler Benim Evde Kullandığım Modem Mercury Sorunum Þu

1.Adsl Işığı Sabit bazen yanıp sönüyo
    2.Lan bazen çıldırmışçasına yanıyo
    3.Data da ara sıra bazen de yanmıyo
    4.Bazende modem kendiliğinden kapanıp açılıyo

a) internete Bağlanamıyorum,bağlandığımda ise çok yawaş ve modemimde çabuk ISINIYOR
    b) 444 0 375 i aradım bizde problem yok dedi Türk Telekomu aradım Onlarda Bizde Problem Yok dedi
    Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz lütfen...

Saygılarımla Coder9000...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coder9000 -- 29 Kasım 2006; 11:33:00 >

• kullanım kılavuzu varsa orada hangi lambaların hangi durumda yanıp söneceği yazıyordur.
    robotics 9112 modemim var.
    1)benim modemda adsl bağlantısı kurulurken yanıp söner,kurulduğu zaman devamlı yanar.
    2)internet bağlantı lambası devamlı yanıp söner.
    3)usb lambası ise normalde devamlı yanar.veri alıp gönderirken yanıp söner.
    bunlar normal.
    yanlız şuna dikkat et.herhangi bir şey indirmiyorken sağ alt köşedeki iki küçük monitör
    ışığı devamlı yanıyor veya sık sık yanıp sönüyor ise sistemde bir zararlı olabilir.
    eğer sende de varsa ağ bağlantısı durum ekranında gelen giden veri miktarını kontrol et.
    benim başıma dün geldi.bilgisayarı açtım.bir süre sonra gelen veri miktarı 20 milyon baytta çıkmış.
    explorer kapalı ama habire veri indiriyor.virüs trojan taraması yaptım.birşeyler bulup sildim
    sonra kendi kendine düzeldi.
    modemler biraz ısınır ama seninkinde ne kadar bir yorum yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 29 Kasım 2006; 11:48:17 >

• modemin kendiliğinden açılıp kapanıyosa modeminde bi sorun vardır. boşuna kendini parçalama garantiye gönder.diğer sorunların da aynı sebeptendir.
  • bugün garantiye yolladım ya zaten adamlar telde konuşurken duydum aynı problem falan diyorlardı demekki modemden kaynaklanıyor
  • aynı sorun bendede vardı modemin en son firmware sürücüsünü indirip güncelledim sorun felan kalmadı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.