Şimdi Ara

Modem Power ışığı yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
11.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorun adaptördemi acaba? diğer ışıklar hiç yanmıyor power ışığıda yanıp sönüyor.

• Kullanma kilavuzunun teknik arizalar(bunun gibi bir sey) bolumunde bunun nedenini aciklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Kullanma kilavuzunun teknik arizalar(bunun gibi bir sey) bolumunde bunun nedenini aciklar

Kullanma kilavuzu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninova80

quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Kullanma kilavuzunun teknik arizalar(bunun gibi bir sey) bolumunde bunun nedenini aciklar

Kullanma kilavuzu yok

İnternetten bulabilirsiniz.
  • quote:

Sorun adaptördemi acaba? diğer ışıklar hiç yanmıyor power ışığıda yanıp sönüyor.

modemin markası nedir
  • quote:

Sorun adaptördemi acaba? diğer ışıklar hiç yanmıyor power ışığıda yanıp sönüyor.

yeni aldıysan zaten ne uğraşıyorsun aldığın yere götür direk.

şimdi sana başka modemle dene diyeceğim onun ucu ona uyacakmı başka adaptör bul diyecem bulamıyorum diyeceksin sonuç aynı yere çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

yeni aldıysan zaten ne uğraşıyorsun aldığın yere götür direk.

şimdi sana başka modemle dene diyeceğim onun ucu ona uyacakmı başka adaptör bul diyecem bulamıyorum diyeceksin sonuç aynı yere çıkacak.

başka modemle denedim uydu ve başka adaptörü taktım uymadı yani modem bozukmuş kısacası
  • Öncelikle merhaba, modem'in markası ve modelini verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla.
  • Merhaba, evde ne zaman elektrikler gitse modemin sadece power ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Diğer ışıklarda hiç bir hareket olmuyor.

İnternette bir sürü şey okudum, sonrasında denedim ama olmuyor.

Sanırım modem elektrik kesintisinden dolayı kendisini korumaya alıyor. Bu durumdan nasıl çıkarabilirim modemi ?

Adaptörü defalarca çıkarıp taktım, reset düğmesine bastım, reset düğmesine basarken açma kapamaya bastım vs. Bir sürü şey denedim olmadı.

İnternetin ve diğer ışıkların gelmesi için ne yapmam lazım ?

Modem: Air Ties Air5341

• quote:

Orijinalden alıntı: bay baykuş

Merhaba, evde ne zaman elektrikler gitse modemin sadece power ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Diğer ışıklarda hiç bir hareket olmuyor.

İnternette bir sürü şey okudum, sonrasında denedim ama olmuyor.

Sanırım modem elektrik kesintisinden dolayı kendisini korumaya alıyor. Bu durumdan nasıl çıkarabilirim modemi ?

Adaptörü defalarca çıkarıp taktım, reset düğmesine bastım, reset düğmesine basarken açma kapamaya bastım vs. Bir sürü şey denedim olmadı.

İnternetin ve diğer ışıkların gelmesi için ne yapmam lazım ?

Modem: Air Ties Air5341

modemin arayüzüne ulaşabiliyorsanız günce yazılımını yüklemeyi deneyin

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

Modem arayüzüne ben modemden Ethernet bağlayıp erişiyordum normalde. Şimdi modemde internet gelmediği için telefonun internetini bilgisayara bağlasam erişebilir miyim arayüze ?

• bay baykuş kullanıcısına yanıt

intenetin gelmesi önemli değil modem açık halde kalıyorsa ara yüze ulaşabilirsiniz

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

Tamam bir deneyeyim, teşekkür ederim.

• Modem arayüzüne erişemedim. Modemin fişini takılı bıraktım sabaha düzelir belki diye. Sabah power ışığı da yanmıyordu. Yeni adaptör takılıydı üstünde. Sanırım modem komple gitti.

Pazartesi bir bilgisayarcıya götürüp test ettireceğim modemi ve adaptörü. Olmazsa yeni modem almak zorundayım.

Modem için ne önerirsiniz ? İnternet hattı eski bir hat, hız zaten 4 mü 6 mı ne, düşük yani. Adsl mi alayım vdsl mi alayım ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Türk telekomdan alsam modemi nasıl olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bay baykuş

Modem arayüzüne erişemedim. Modemin fişini takılı bıraktım sabaha düzelir belki diye. Sabah power ışığı da yanmıyordu. Yeni adaptör takılıydı üstünde. Sanırım modem komple gitti.

Pazartesi bir bilgisayarcıya götürüp test ettireceğim modemi ve adaptörü. Olmazsa yeni modem almak zorundayım.

Modem için ne önerirsiniz ? İnternet hattı eski bir hat, hız zaten 4 mü 6 mı ne, düşük yani. Adsl mi alayım vdsl mi alayım ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Türk telekomdan alsam modemi nasıl olur ?

Eski bir modem buldum, taktım çalıştı. Diğer modem bozulmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bay baykuş -- 1 Mart 2021; 16:7:56 >

Bende de eski Airties 5341 var. Power ışığı yanıp sönüyor. Neresi bozulmuş olabilir acaba? Tahminimce güç besleyen kapasitörlerden biri mi bozulmuştur? Yetersiz voltaj aldığından böyle yapıyordur belki...

• Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

O sıralar bu sorunla ilgili araştırma yapmıştım; modem kendini korumaya alabiliyormuş özellikle yıldırım düşmesi, elektriklerin gitmesi vs. gibi olaylar sonucunda. Pek çok yerde şu tuşa şu kadar basılı tutun falan gibi bir sürü bilgi okudum ama maalesef olmadı. Bir türlü düzelmedi modem. Kapasitör konusuna pek hakim olmadığımdan bir şey diyemiyorum o konuda.

Elektrik o aralar çok gidip geliyordu ve tahminimce bu bozdu modemi. Ben de diğer modeme geçtiğimde hemen bir akım korumalı priz aldım. Şimdi içim daha rahat. Sonrasında benzer bir problemle karşılaşmadım.

Airties Air 5341'i koruma modundan nasıl çıkarabiliriz? Bu bozuk olduğu anlamına gelmez. Koruma modu diye birşey söz konusu ise tabii. Ondan açılmıyordur belki? Bilen biri var mıdır burada?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.