Şimdi Ara

Modem kapatmadan Dinamik IP Değişir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi sorum Modem kapatmadan Dinamik IP Değişir mi ? bu soruya yorumlarınızı ve kesin yanıtlarınızı yazarsanız sevinirim.

Biliyorsunuz profesyönel işlerle uğraşanlar için Dinamik IP bir baş belası özellikle DNS sorunu.

Modemi hiç kapatmazsak ve kapanmasına sebebiyet veren elektrik kesintiside olmazsa dinamik olarak alınan bir IP değişir mi ? Değişirsede IP alınan zamandan itibaren ne kadar sürede modem kapanmasa bile kendiliğinden değişir (Örn 24saat)

Statik IP al veya DYNDNS,NO-IP gibi çözüm üretmeyiniz yapıcağım iş kalıcı değil geçici bir iş.

Kesin yanıtlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

• tam bir fikrim yok ama böyle birşeyin olacağını düşünmüyorum sonuçta bağlantını yenilemek zorundasın ki sistem sana boşta olan bir ip yi atasın senin ip elle almak gibi birşey söz konusu olmaz diye tahmin ediyorum
  • sadece adsl baglantisii kesip yenilersen gene ip degisiyor.
  • Modem kapanmasada ip değişebiliyor. Tnett de başıma geldiğin hatırlamıyorum ama BiRi de başıma gelmişti. Süresini Bilmiyorum. Fakat yapıcağınız iş kalıcı değil geçici bir iş olsada DynDNS çözümünü öneriyorum. (Sen önerme dediğin halde herderde deva oluyorlar). Modem ip değiştiinde hemen DNS sunucusuna yeni ipleri iletiyor modemler yada programlar.. Bu arada o profesyonel işi merak ettim desem yeridir. statik ip ve no-ip gibi servisleri istenmesine negel olacak profesyonel işi..
  • Ben de PS3'ten Battlefield 1943'e giremiyorum...

Oyunu satın aldım, fakat login failed yazıp duruyor..
    PS3'ün network settings'e girdim, TEST CONNECTION yaptığımda, IP adresinin desteklenmeyen bir IP olduğunu ve bazı oyunlarda sorun yaratacağını yazıyor..
    S.F. HD remix ya da Tekken 5'te oynayabiliyorum online ama Battlefield'a girmiyor..
    Modemin IP adresini nasıl değiştiririm, ya da değişir mi???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.