Şimdi Ara

Modem'i Router ile dağıtıyorum, internetim stabil çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimizde halihazırda Airties Rt204 Kablosuz Wireless Modem var, Ben kendi odamdan internete erişemediğim için kendime Linkys marka bir router aldım (Linksys WRT54GH Kompakt (125MBPS) Wireless Router), Diğer odadaki airties modemin arkasına etherneti takıp, routera da diğer ucunu taktım ve interneti dağıtmayı başardım.

İnternete girebiliyorum ama sanırım biryerlerde bir ip çakışıyor çünkü internet düzgün şekilde çalışmıyor devamlı kesilmeler oluyor.

Airties ana modemi kapatmadan düzelmiyor. Ne yapmam gerekir ? Lütfen yardım edin kaç aydır sıkıntı yaşıyorum bir türlü düzeltemedim.

Teşekkürler şimdiden

• Access Point te dhcp'yi kapattınızmı hem access point hemde modem ıp dağıtıyorsa çakışma olur ve internete çıkamazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Access Point te dhcp'yi kapattınızmı hem access point hemde modem ıp dağıtıyorsa çakışma olur ve internete çıkamazsınız...

Hayır kapatmadım, hemen deniyorum bu şekilde.

edit. denedim mevcut ayarlardan dhcp'yi enabled'dı disable ettim. şimdilik bir sıkıntı yok bakalım sorun devam edicek mi .
    teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 19 Mart 2011; 14:22:10 >
  • Kesilmeler devam ediyor ne yazıkki.
  • Modem ve access point'in arayüz ıp leri nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

Modem ve access point'in arayüz ıp leri nedir ?

Modeminki; 192.168.2.1
    AP ise : 192.168.1.88
  • Arayüz IP'lerindede bir sıkıntı yok peki ap kapatıp sadece modemi kullandığınızda bir kesilme var mı ? Birde hem modemi hemde a.p resetleyip tekrar kurmayı denediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf
    Modeminki; 192.168.2.1
    AP ise : 192.168.1.88

Merhaba,
    Modem ve routerın kulandığı IP bloklarını değiştirip bi deneyin. Mesela Routerın IP'si 192.168.2.X gurubundan bir IP olsun.
  • Cevaplar için teşekkürler,

Sorun sanırım AP'te çünkü son birkaç gündür dhcp'yi kapadığımdan beri (disabled işlemi) ap çalışmıyor, arayüzüne dahi giremiyorum.

Modemden direk bağlanılıyor, bu durumda ne yapmam gerek çözemedim. AP'yi kabloyla tekrar bağlamam lazım sanırım.

Bu arada söylemeyi unuttum AP nin ip'sini 88 olarak ben vermiştim onun ip si ilk geldiğinde 192.168.1.2'di.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.