Şimdi Ara

modem bilgisayarimi resetliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bir sorunum var ve cözum için yardim bekliyorum.enistemin bilgissayarinda ses kartinin driveri yokmus bana yolladi driveri buldum.bende fazladan bir modem vardi ona taktim driverini da yukledim ama 146 yi arayinca ik arama sesi gelmeden bilgisayari resetliyor ama benimkinde yapmiyor anakarttan supheleniyorum bilgisayar biraz eski p233 anakartinida dusunun acaba sorunu nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim
    arkadaslar bir sorunum var ve cözum için yardim bekliyorum.enistemin bilgissayarinda ses kartinin driveri yokmus bana yolladi driveri buldum.bende fazladan bir modem vardi ona taktim driverini da yukledim ama 146 yi arayinca ik arama sesi gelmeden bilgisayari resetliyor ama benimkinde yapmiyor anakarttan supheleniyorum bilgisayar biraz eski p233 anakartinida dusunun acaba sorunu nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim

• Modemin driver ını kaldırınca ses ikonuda yok olduğundan yola çıkarsak ses kartınla modemin çakışıyor diyebiliriz,ram yetersizliğide olabilir belki..
  • eski p233 anakartlara 56k modem takilmiyor takılınca bunun gibi problemler meydana çıkıyor :-)

Eğer modem 56k değil ise Amiral in dediği yanitlardan yararlanmalisin ..
  • magic ne yaprın ya sen ben pentium 120 makinamda rahatlıkla kullandım 56k, ki kullanan da vardır büyük ihtimalle. sorun da çıkartmadı yani.
  • Zamanında
    PentiumI 100
    24mb edo ram
    1gb hdd
    1mb ekran kartı
    bu sistemde 56K Moyotorola pci modem kullandım ve hiç bi sorun çıkmadı yani pcinin yavaş olacağından pek zannetmiyorum.
  • ya çakışma olabilir pci irq ayarlarına bi bakın...
  • Bende P75 20MB EDO RAM da 56K motorola ve 56K rockwell modem kullandım hiç problem çıkarmadı ama modem hardware olmadığı için işlemciye aşırı derecede yükleniyodu 2-3 ie açınca bekle artık işin yoksa gürültüden dur... Bence irq ayarları ya da modem de bir problem var..
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>2-3 ie açınca bekle artık işin yoksa gürültüden dur... <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

bu daha çok ram ile alakalı ...
  • ugur_yavuz 56K soft modemi P75'de nasıl çalıştırdın?
    Soft modemler mmx destekli işlemci istiyor.
    Çalıştırmanın farklı bir yolu varsa yazabilirmisin? Ben de bir aralar P133'de soft modem çalıştırıyım dedim. Olmadı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.