Şimdi Ara

Modem arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle evde elektirikler gitti bi sure sonra elektirik geri geldi fakat modem ışıkları aynı şekilde sürekli yanıp sönüyor simetrik şekilde wifi aği dahi cikmiyor modem yüksek gerilimden yanmişmidir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütün kabloları sök, sonra düğmeden resetle. Bir değişim var mı bak.

• Modeme ve adaptörüne kulağını yaklaştırarak dinlermisin, farklı ses geliyor mu diye (fıs veya cızırtı gibi) . Birde elinde aynı değerlerde adaptör varsa onla da dene bi.

• Herhangi bi ses yok elimde başka bı adaptör yok malesef butun ışıklar aynı anda simetrik yanıp sönüyor sürekli wifi ağı dahi gelmiyor

• yetkin58 Y kullanıcısına yanıt

Sen modemi düğmeden resetle. Bir de iss ile görüş hat askıda kalmış olabilir. Hattını resetlesinler.

• Hocam biraz önce farklı adaptör bulup denedim modem düzeldi büyük ihtimal anı elektirik gelmesi direk adaptöre zarar verdi

• Selamlar.

Elektrik dağıtım şirketine tazmin talebi oluşturma hakkınız var. İlgili adaptörün arızalandığını, elektrik gidip gelmesi sonucu bu durumun oluştuğunu kendilerine kayıt oluşturursanız ve bu durumu kanıtlarsanız size ödeme yapıyorlar.

• Evet bunu biliyorum bedaş ile görüştüm modem arızası sanmıştım ilk edapta modemi teknik servise götürüp arıza tespiti ve fatura oluşturmanız gerekiyor dediler 2.el almıştım cihazı zaten teknik servis bakarmi bilmiyorum uzun iş olduğu için pek ugrascak vaktim yok bı adaptör alcaz artık yapcak bişi yok

Geçmiş olsun. Mini uydu alıcılardada adaptör arızası çok rastlanıyor. Yedekde bulundurmakta fayda var. Bütün alternatifleri deneyip en son yeni modem almakta fayda var. İyi bir modem 1600 civarından başlıyor.

• Vidafonenin VDSL 5ghz modemi nasıldır acaba huawai marka koyu gri bı modem

H300s mi. 2.el fiyatları 300 civarı gibi. Forumda başlık var bak istersen. İmkanınız varsa bağımsız modem alın, operatörlerin modemleri kısıtlamalı. Hız ve snr ayarı yapma imkanı veren( asus veya keenetic ) gibi. Türk telekomun 3312 modemi var bende 100 tl ye almıştım, yazılımda bazı özellikler aktif değil. 1300 tl ye asus ac55u almıştım arıza yaptı, para iadesi aldım. Ama modem arıza öncesi yazılım ve çalışma bakımından iyiydi. Şu an 2.el notebook alacağım için eski modemle idare ediyorum. Zyxel 3312 den yazılım dışında memnunum. Bilmem ne modem şikayet diye aratıp bakın, bir de almak istediğiniz modemin kullanma kılavuzunu indirip şöyle bir göz atıp karar verin.

Bakarlar hocam, siz götürün. Elektrikten dolayı arızalandığına dair raporunuz olduğunda ödemesini yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 22 Şubat 2023; 16:29:36 >
  • adaptörde sıkıntı var muhtemelen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.