Şimdi Ara

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.410
Cevap
71
Favori
66.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yan dikiz aynaları, ön tampon, çamurluk üzerindeki sinyaller, plakalıklar, egzoslar, kapı açma kolları, farlar, stop lambalarını da yerlerine yapıştırıyoruz, tekerleri takıyoruz.... ve bitiyor.

Karşınızda 1966 VW Tosbağa :

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Kullanılan renkler :

Tamiya TS-1 Black
    Tamiya X-1 Black
    Tamiya XF-1 Flat Black
    Tamiya X-2 White
    Tamiya XF-2 Flat White
    Tamiya X-7 Red
    Tamiya XF-16 Flat Aluminum
    Tamiya X-18 Semi Gloss Black
    Tamiya X-26 Clear Orange
    Tamiya X-27 Clear Red
    Tamiya XF-53 Neutral Grey
    Tamiya XF-56 Metallic Grey
    Tamiya XF-59 Desert Yellow
    Tamiya XF-63 German Grey
    Revell Aquacolor #90 Silver Metallic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 27 Mayıs 2014; 11:46:12 >

• Tebrik ederim çalışmalarınız çok güzel. Üni.deyken bir arkadaşım uğraşıyordu, ben de niyetlendim ama hep vakitsizlikten bir türlü kısmet olmadı. Ben de hazır arabalara folyo filan çekiyorum.
  • Ferrari Enzo

'nun anatomisi diyebiliriz, bu hali daha çok hoşuma gitti. Kaporta parçalarını giydirmedim üzerine, kral çıplak :

VW T1 ile devam edeceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 12 Nisan 2014; 15:22:07 >

• güzel paylaşımlar, elinize sağlık...
  • Hocam nerden temin edebilirim bunları kendim yapmak istiyorum ne kadar sürede bitiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de hocam bana linkiyle ilk başlayan acemi sınıfı kolay yapabileceğim önerir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: İnternet-Explorer

Bir de hocam bana linkiyle ilk başlayan acemi sınıfı kolay yapabileceğim önerir misiniz ?

Konunun birinci sayfasında bir iki tane link paylaşmıştım.

Ne kadar sürede biteceği zorluk derecesi ve ayırabileceğiniz zaman ile ilgili. 3-4 günde bitirdiklerim de oldu fakat ortalama dersek 1 hafta, 10 gün gibi bir süre alıyor.

Başlangıç içinse yine birinci sayfanın en başlarındaki Mini Cooper uygun olabilir :

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 14 Nisan 2014; 8:58:32 >

• Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş.
  • Teşekkürler arkadaşlar.

Geçen yıl başlayıp da yarıda bırakıp rafa kaldırdığım VW T1'i tozlu raflardan yeniden çıkardım

Motoru, yürüyen aksamı, şasiyi ve koltukları yapıp bırakmışım. Bu akşam kaldığım yerden devam edeceğim, iç mekan, tekerlekler ve kaporta parçalarının boyası, birleştirme işleri olacak.

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Transporter'ın atası, çocukluğumda bir akrabamızda kapalı kasası vardı, az gezmemiştik bununla Zilyon tane parçadan oluşan zor bir kit :

Tamamlandığında böyle bir şey olacak...diye ümit ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

quote:

Orijinalden alıntı: İnternet-Explorer

Bir de hocam bana linkiyle ilk başlayan acemi sınıfı kolay yapabileceğim önerir misiniz ?

Konunun birinci sayfasında bir iki tane link paylaşmıştım.

Ne kadar sürede biteceği zorluk derecesi ve ayırabileceğiniz zaman ile ilgili. 3-4 günde bitirdiklerim de oldu fakat ortalama dersek 1 hafta, 10 gün gibi bir süre alıyor.

Başlangıç içinse yine birinci sayfanın en başlarındaki Mini Cooper uygun olabilir :

Link

Saolun hocam

• kaplumbağa çok sevimli görünüyor. takipteyim
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    Dostum lancer super olmuş,bu arada bunları sadece fırça ile mi boyadın ? Eğer fırçayla boyadıysan vallahi işçiliğin hoşuma gitti evimi badana yaptırtayım sana :D
    Şaka bir yana gerçekten düzgün boyamışsın birde bu boya püskürtücü aletler var diyolar onları hiç denedin mi?
    Kardeşim aklıma gelmişken 1/24 ile 1/25 arasında fazla boyut farkı var mı eğer elinde mevcut bu 2 boyutta araç varsa yan yana fotosunu koyabilirmisin?
    Çünkü bende de 1/25 koleksiyon yapıyordum aradım taradım 1/25 mercedes 560 SEC bulamadım 1/24 var. Bunu alıpta 1/25 lerin yanına koysam abez kalır mı dye merak ettim açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLade_13 -- 14 Nisan 2014; 23:59:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLade_13

Dostum lancer super olmuş,bu arada bunları sadece fırça ile mi boyadın ? Eğer fırçayla boyadıysan vallahi işçiliğin hoşuma gitti evimi badana yaptırtayım sana :D
    Şaka bir yana gerçekten düzgün boyamışsın birde bu boya püskürtücü aletler var diyolar onları hiç denedin mi?

Badana işine girmedim henüz

Arabanın dışını (kaportayı), bir de bazen eğer tek büyük parça halinde ve tek renk olacaksa altını boyarken sprey boya kullanıyorum, diğer her şey fırça ile.

O boya püskürtücüler (airbrush) bir ara benim de ilgimi çekmişti ama hava kompresörüydü, tineriydi derken biraz masraflı ve temizliği de zahmetli göründü gözüme. Bir de ince detayları yaparken fırçaya zaten mecburuz, ondan vazgeçtim.

1/24 ile 1/25 olayına gelince, elimde bir tane 1967 Corvette 427 Roadster var 1/25 ölçekte, biraz kötü sonuçlandığı için fotoğrafını koymadım. 1/24'lerin yanında durdu uzun süre, biraz ufak kalıyor ama çok sırıtacak kadar değildi. Fotoğraflayabilirsem konuya eklerim. Bence dert edecek kadar boyut farkı olmuyor. Geçenlerde bir tane de Jaguar E Type aldım, yapılmayı bekliyor, onun da ölçeği 1/25'ti mesela önemsemedim.

Tamam dostum konuyu takip ediyorum eğer jaguarın biterse diğer 1/24 herhangi bir araçla yanyana foto paylaşabilirsen sevinirim.
    fosfos da süper olmuş valla eline koluna sağlık tekrar heveslendim şu işe sayende :D
  • Emek gerektiren ve müthiş kafa dağıtan bir iş sanırım fırsatını bulursam bende girişicem takipteyim :)

• Kafa dağıtma konusunda garanti verebilirim hocam
  • Bitmemiş hallerini çektim, hammadde şeklinde

Beyaz Mustang gövdesi 1/24, yanındaki Jaguar da 1/25, çok fark yok gördüğün gibi :

Zaten kutuların üzerinde boyları da yazıyormuş, 1/24 Mustang 19.1 cm, Jaguar 18 cm. Göze batacak kadar büyük bir fark yok bence.

Sağol dostum ilk fırsatta mercedesi alayım ozaman
  • Kullandığın boyaların kendine has özel bir kokusu vardır, insanı kendine aşık eder! bağımlı olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikmet0678 -- 17 Nisan 2014; 16:35:30 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.