Şimdi Ara

Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...? (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.013
Cevap
71
Favori
479.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...?

Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...?

yeni aldim philips 40 inch 4k monitor cok buyuk geliyor gozume ins alisirim bugun daha ilk gun ama gercekten kalitesi goruntusu muazzam :)

• 17mayis kullanıcısına yanıt
    Hocam bu monitörün 32 inch olanı var mı ? Bende bilgisayarda bolca yabancı dizi-film izliyorum 19 inch yetmiyor artık.
  • Hocam İnterneten baktım bi sürü var ama ben yurtdosinda yaşadım için size birşey söyleyemem baktiklarimde çok pahalı geldi oradaki fiyatlar çok farklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17mayis kullanıcısına yanıt
    Çok şık duruyor monitör güle güle kullan, Köşeli masa tasarımları çok hoşuma gidiyor bazı odalar çok yakışıyor gerçekten.
  • cok tskler hocam aynen masa cok sik uzun yillardir kulaniyorum degistirmeyi dusunmuyorum belki illerde ev tasininca @tayfn1907
  • selamlar
    http://forum.donanimhaber.com/m_113562503/tm.htm
    yukarıdaki linkte kasayla ilgili mod olayını paylaşmıştım. ancak masa benim için dardı.
    internetten araştırdığım ve evdeki mevcut malzemelerden de en az seviyede zarar ederek ekonomik ve kullanışlı bi masa yapmaya karar verdim.
    tanıdık mobilyacı ustayla konuşup elimdeki mevcut komidinlerin üzerine tabla atmaya karar verdik.
    masanın üzeri piano siyahı pahalı bir malzeme (adını bilmiyorum) aşağıda kablo tutma alanı var. arkasındaki led şeriti bilgisayardan aldığım elektrikle bağladım. masanın altında ışıkları ve ses sistemini açıp kapatan butonlar da mevcut..

Bu mesaja eklenen görseller:

Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...? Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...? Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...?

• evet yanlış oldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun05 -- 19 Mart 2016; 21:29:16 >
  • Sanki yanlış oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: firatciftci2008

selamlar
    yukarıdaki linkte kasayla ilgili mod olayını paylaşmıştım. ancak masa benim için dardı.
    internetten araştırdığım ve evdeki mevcut malzemelerden de en az seviyede zarar ederek ekonomik ve kullanışlı bi masa yapmaya karar verdim.
    tanıdık mobilyacı ustayla konuşup elimdeki mevcut komidinlerin üzerine tabla atmaya karar verdik.
    masanın üzeri piano siyahı pahalı bir malzeme (adını bilmiyorum) aşağıda kablo tutma alanı var. arkasındaki led şeriti bilgisayardan aldığım elektrikle bağladım. masanın altında ışıkları ve ses sistemini açıp kapatan butonlar da mevcut..

Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...? Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...? Mod denildiğinde sadece kasamı olmalı,ya ortamlar...?

Selam masanizi cok begendim o yuzden bilgi almak istiyorum. Masanizin en boy orani nedir ? Bir de nerde ne kadara yaptirdiniz. Detayli bilgi verirseniz sevinirim

Tsk.

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

quote:

selamlar

Selam masanizi cok begendim o yuzden bilgi almak istiyorum. Masanizin en boy orani nedir ? Bir de nerde ne kadara yaptirdiniz. Detayli bilgi verirseniz sevinirim

Tsk.

Merhaba.
    Masa ankastre dolaplarda kullanılan piano black renginde fabrikasyon bi malzemeden yapıldı (tam adını bilmiyorum)
    190x65 cm boyunda. alt kablo tutma tablası 20x20x85 cm.
    alt çekmeceler daha önceden bende vardı sadece üst tablayı yaptırdım. yükseklik sanırım 70 cm oldu.
    üst tabla ve alttaki kablo saklama bölmesi toplam 150 tl verdim.
    ikamet ettiğim yerde (daha önceden de tanıştığım) mobilyacılar sitesinde çalışan ustamıza yaptırdım.
    Normal mdf ile yapılsaydı sanırım metrekaresinden hesaplayınca malzeme 60-70 lira tutuyodu ancak masa nispeten ağır ve uzun olduğu için daha kaliteli bi malzeme kullandık. mdf olsaydı üezrine yük binince esneme yapabilir falan dedik bu ankastre malzemesini kullandık.. fiyat bundan dolayı kabardı diyebilirim.
    gizli ışıklandırmayı elektrikçiden aldığım şerit led ile yaptım. elektriği kasadaki molexten aldım. masanın altında aç-kapa anahtarları var. silikon kaplı led 5tl/metre, aç-kapa butonların her biri 1 tl. 3 tane buton var. biri masanın arkasındaki led için biri kasanın içindeki ledler için biri de ekstra bağladığım -kablo saklama bölmesini- aydınlatma için taktığım lamba için...

yazmayı unuttuğum sizin sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz..umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatciftci2008 -- 23 Mart 2016; 10:49:28 >

• Kısa ve öz olarak bu tablayı 150 TL gibi komik bir rakama yaptırmışsınız. Ben bunu burda yaptırmaya kalksam. Bu kadar güzel olacağı muamma olmakla birlikte 200- 250 TL gibi bir rakam çıkartırlar.. Belki daha fazla.

Sormak istediğim sorular ise ,

Tablanın kalınlığı nedir zahmet olmazsa öğrenmek isterim.
    Kablo tutacağı nasıl bir tabla zahmet olmazsa onu da görmek isterim resimlerde göremedim çünkü.
    Ayrıca siz Adıyamandasınız , ben bunu istanbulda nerelerde yaptırabilrim. Araştırmadan merak ettiklerim bunlar araştırmaya vakit bulamadım sadece forum üstünden araştırıyorum şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 23 Mart 2016; 18:57:53 >

• axeles kullanıcısına yanıt
    Kitaplar efsane
  • quote:

Kısa ve öz olarak bu tablayı 150 TL gibi komik bir rakama yaptırmışsınız. Ben bunu burda yaptırmaya kalksam. Bu kadar güzel olacağı muamma olmakla birlikte 200- 250 TL gibi bir rakam çıkartırlar.. Belki daha fazla.

Kablo tutacağı nasıl bir tabla zahmet olmazsa onu da görmek isterim resimlerde göremedim çünkü.
    Ayrıca siz Adıyamandasınız , ben bunu istanbulda nerelerde yaptırabilrim. Araştırmadan merak ettiklerim bunlar araştırmaya vakit bulamadım sadece forum üstünden araştırıyorum şimdilik.

şu an işteyim, eve gittiğimde resimlendirip burdan yollarım mutlaka. keşke komidinlerin üzerine montelemeden önce resimleseymişim...
    akşam daha detay veririm size

• quote:

quote:

Kısa ve öz olarak bu tablayı 150 TL gibi komik bir rakama yaptırmışsınız. Ben bunu burda yaptırmaya kalksam. Bu kadar güzel olacağı muamma olmakla birlikte 200- 250 TL gibi bir rakam çıkartırlar.. Belki daha fazla.

şu an işteyim, eve gittiğimde resimlendirip burdan yollarım mutlaka. keşke komidinlerin üzerine montelemeden önce resimleseymişim...

Zahmet olacak size. Teşekkür ederim.

Bu arada dişçiden geliyorum gelirken ayak üstü hem pimapen yapan hem marangoz olan bir dükkana girdim. Bana Çalışma masası tablası lazım, yani masanın ayakları olmayacak dedim MDF olması 2. tercihim , Piano black kaplamalı istediğim ölçüde yapabiliyor musunuz dedim. . uğraşamam o şekilde dedi. Eyvallah dedim çıktım. Sanırım marangozlar iyi para kırıyor Burun kıvırdığına göre. Sanırım bana bahous ya da koçtaş yolu gözüktü en arka kısımda müşteri istekleri doğrultusunda alet edevat olan marangoz kısmı var. Orada insanların dediklerini yapıyorlar bir ara uğramak gerek demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 24 Mart 2016; 10:41:45 >

• quote:

quote:

quote:

Bu arada dişçiden geliyorum gelirken ayak üstü hem pimapen yapan hem marangoz olan bir dükkana girdim. Bana Çalışma masası tablası lazım, yani masanın ayakları olmayacak dedim MDF olması 2. tercihim , Piano black kaplamalı istediğim ölçüde yapabiliyor musunuz dedim. . uğraşamam o şekilde dedi. Eyvallah dedim çıktım. Sanırım marangozlar iyi para kırıyor Burun kıvırdığına göre.

mobilya imalatçıları sitesi gibi bi yer bulursanız hani hammaddeden masa dolap tezgah vs her türlü imal eden firmalar,
    hazır malı alıp satanlar değil, o tip firmalardan bulursanız daha uygun olacaktır,
    istediğiniz ölçüde istediğiniz kaplamada ürünü üretip size teslim ederler diye düşünüyorum...
    bu bendeki hazır bir tabladan kesilen kalıp. üzerindeki kaplama değil. mdf nasıl üretiliyorsa bu da o şekilde üretiliyor.
    mutfak ankastreleri ve özel büro mobilyaları için. bu şekilde byük kalıp olarak imal edilip özel bir kesiciyle isteğe göre kesiliyor.
    mdf mobilyalarda üzerine verilmek istenen renk/desen bir malzemeyle üzerine yapıştırılır bilirsiniz.bendeki malzeme bundan ziyade direkt parlak piano black bir kalıptan kesiliyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu arada dişçiden geliyorum gelirken ayak üstü hem pimapen yapan hem marangoz olan bir dükkana girdim. Bana Çalışma masası tablası lazım, yani masanın ayakları olmayacak dedim MDF olması 2. tercihim , Piano black kaplamalı istediğim ölçüde yapabiliyor musunuz dedim. . uğraşamam o şekilde dedi. Eyvallah dedim çıktım. Sanırım marangozlar iyi para kırıyor Burun kıvırdığına göre.

mobilya imalatçıları sitesi gibi bi yer bulursanız hani hammaddeden masa dolap tezgah vs her türlü imal eden firmalar,
    hazır malı alıp satanlar değil, o tip firmalardan bulursanız daha uygun olacaktır,
    istediğiniz ölçüde istediğiniz kaplamada ürünü üretip size teslim ederler diye düşünüyorum...
    bu bendeki hazır bir tabladan kesilen kalıp. üzerindeki kaplama değil. mdf nasıl üretiliyorsa bu da o şekilde üretiliyor.
    mutfak ankastreleri ve özel büro mobilyaları için. bu şekilde byük kalıp olarak imal edilip özel bir kesiciyle isteğe göre kesiliyor.
    mdf mobilyalarda üzerine verilmek istenen renk/desen bir malzemeyle üzerine yapıştırılır bilirsiniz.bendeki malzeme bundan ziyade direkt parlak piano black bir kalıptan kesiliyor..

Çevremde dediğiniz tarzda bir şeyin olup olmadığını araştıracağım ve varsa alacağım. Tşk tekrardan verdiğin bilgiler çok işime yarayacak.

• @tayfn1907

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axeles -- 24 Mart 2016; 11:22:05 >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.