Şimdi Ara

Mobilya boyama cadence vs Polisan x1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen sene 3 odanın dolap kapaklarını cadence multisurface ve parlak vernik ile boyamaya çalışmıştım. Oluşan yüzey pürüzsüz olmuyor. Nokta nokta oluyor. Sonuç iç açıcı olmayınca cadence üzerine vernik atmadım. Onun yerine Polisan x1 alıp 2 kat sürmüştüm.

Geçen gün ise çocuk oda takımını boyadım. Bu sefer direkt Polisan x1 kullandım. Boyayı sürmeden önce hafif zımpara yaptım. Zımpara yapmaktan korkmayın zor bir işlem değil. Zımparadan sonra 3 4 kat Polisan x1 uyguladım. Bazı yerlere 3 kat yetti. Yüzey pürüzsüz oldu. Parlak boyalarda oluşan portakal kabuğu görünümü yok denecek kadar az. Odaya girince lake boya gibi duruyor. Yakından bakınca tabiki lake boyanın ayna gibi pürüzsüzlüğü yok. Ama cadence e göre daha iyi.

cadence boya için kadife rulo kullanmıştım. Polisan için parmak rulo kullandım.

boyayı yaparken arada bir çok az su ekleyerek boyayı sulandırın ve karıştırın. Mesela bu işlemi cadence de yapınca yüzeyde kabarcıklar oluşuyor. Polisan da ise böyle bir sorun olmuyor. Kalite olarak Polisan daha iyi.

Yüzeye yapışma konusunda ikisi de başarılı.

Cadence ile boyarken rulo izi daha belirgin oluyor. Bu istenmeyen bir durum.

Maliyet olarak Polisan x1 çok daha uygun. Çünkü verniğe gerek yok.

İşçilik olarak Polisan x1 uygulaması daha kolay. Çünkü katlar arası 4 saat beklemek yeterli. Cadence de ise 24 saat. Ve cadence de boyayı bitirdikten sonra 2 kat vernik için işçilik yapmanız lazım. Yorucu ve uzun bir süreç.

Sonuç olarak mobilya boyarken Polisan x1 daha iyi sonuç verdi.

• Cadence

• Polisan x1

• Bu arada mobilyacı çocuk odasını lake boya yapmak için 3000 TL istedi. Polisan maliyeti 120 TL
  • baya olmuş yapalı hocam bi sorunla karşılaştınız mı

• quote:

Orijinalden alıntı: tazmannia

baya olmuş yapalı hocam bi sorunla karşılaştınız mı

sorun yok hocam. parlaklık aynen devam. sararma da olmadı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.