Şimdi Ara

Mızıka ile ilgili herşey (ANA KONU) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
50
Favori
143.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 0 dan mızıkaya başlamaya karar verdim dinlemek çok hoşuma gider hastası gibiyim diyebiliriz. Brave heart tarzı şarkılar için nasıl bir mızıka almalıyım ve kullanmayı nerden ne kadar sürede öğrenirim yardımcı olur musunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler keman çalıyorum. Müzik bilgim var. Akordeon sevdiğim için mızıka da hoşuma gidiyor. Bu ay içersinde mızıka almaya karar verdim. Diatonik alacağım. 30 tl sınırım var. Yeterli midir? Hangi modeli öneriyorsunuz
  • Maximum 30 tlye kadar hangi mizika?

İnternetten alacagim. 10 delikli. Daha once hic calmadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theJuDGe_41 -- 7 Ekim 2014; 23:50:43 >
  • Arkadaslar 10 delikli mizika ile 16 delikli mizika arasinda fark ne baslamak icin 16 delikli olanlar uygun mu

• http://clyp.it/suodeszk yeni aldığım mızıkamın sesi böyle çıkıyor. Seydel 1847 Classic. Tavsiye ederim.
  • Yeni bir mızıka almak istiyorum. Hohner Golden Melody ile Hohner Special 20 arasında kaldım.Daha önce Hohner Bluesband almıştım ama kurcalarken reedleri kırınca yenisini almak gerekti. Şimdi internette herkes Special 20'nin başlangıç için ideal olduğunu bendlerin kolay yapıldığını söylemiş. İyi güzel Special 20 alıyım diyorum sonra Golden Melody karşıma çıkıyor. Golden Melody'nin tasarımı,vişne çürüğü rengi, o oval köşeleri beni benden alıyor. Kafamdaki soru işareti Specail 20 yerine Golden Melody alırsam ilerde bendlerde zorluk çekip pişman olur muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drummer0 -- 14 Haziran 2015; 20:57:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer0

Yeni bir mızıka almak istiyorum. Hohner Golden Melody ile Hohner Special 20 arasında kaldım.Daha önce Hohner Bluesband almıştım ama kurcalarken reedleri kırınca yenisini almak gerekti. Şimdi internette herkes Special 20'nin başlangıç için ideal olduğunu bendlerin kolay yapıldığını söylemiş. İyi güzel Special 20 alıyım diyorum sonra Golden Melody karşıma çıkıyor. Golden Melody'nin tasarımı,vişne çürüğü rengi, o oval köşeleri beni benden alıyor. Kafamdaki soru işareti Specail 20 yerine Golden Melody alırsam ilerde bendlerde zorluk çekip pişman olur muyum?

Her ikisini de kullandım evet çok güzel mızıkalar. Çalma kolaylığı olarak benzer mızıkalardır endişe etmenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbeast

quote:

Orijinalden alıntı: Drummer0

Yeni bir mızıka almak istiyorum. Hohner Golden Melody ile Hohner Special 20 arasında kaldım.Daha önce Hohner Bluesband almıştım ama kurcalarken reedleri kırınca yenisini almak gerekti. Şimdi internette herkes Special 20'nin başlangıç için ideal olduğunu bendlerin kolay yapıldığını söylemiş. İyi güzel Special 20 alıyım diyorum sonra Golden Melody karşıma çıkıyor. Golden Melody'nin tasarımı,vişne çürüğü rengi, o oval köşeleri beni benden alıyor. Kafamdaki soru işareti Specail 20 yerine Golden Melody alırsam ilerde bendlerde zorluk çekip pişman olur muyum?

Her ikisini de kullandım evet çok güzel mızıkalar. Çalma kolaylığı olarak benzer mızıkalardır endişe etmenize gerek yok.

bilgilendirme için sağ olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drummer0 -- 14 Haziran 2015; 20:56:53 >

• bir aptallık yapmış bulunmaktayım.
    ilk mızıkamı 2 hafta önce aldım. bir marine band classic.
    aldığım yerdeki adam çok kullandıktan sonra suyla yıkayıp fön makinesiyle kurutmamı söyledi. ben de saf gibi yaptım.
    marine band ın delikleri tahtadan olduğu için bazı yerleri şişti. çok fazla değil ama delikten deliğe kayarken rahatsız ediyor 0.1 milimetre anca vardır.
    sizce geçer mi yoksa çok büyük bir hata mı yaptım?
    edit: bir şey daha farkettim 6 numara draw da bir sorun var :(((( ne olur yardım edin düzelir deyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.ozy -- 29 Kasım 2014; 23:47:26 >
  • Swan DH 1248 12 Delikli 48 Tone Mızıka bu model nasıl acaba baslangıc ıcın bunu almayı planlıyorum uygunmudur öğrenılmesı kolaymıdır ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.ozy

bir aptallık yapmış bulunmaktayım.
    ilk mızıkamı 2 hafta önce aldım. bir marine band classic.
    aldığım yerdeki adam çok kullandıktan sonra suyla yıkayıp fön makinesiyle kurutmamı söyledi. ben de saf gibi yaptım.
    marine band ın delikleri tahtadan olduğu için bazı yerleri şişti. çok fazla değil ama delikten deliğe kayarken rahatsız ediyor 0.1 milimetre anca vardır.
    sizce geçer mi yoksa çok büyük bir hata mı yaptım?
    edit: bir şey daha farkettim 6 numara draw da bir sorun var :(((( ne olur yardım edin düzelir deyin

Bu aklı veren satıcının aklını SEVEYİM. Ahşam mızıkalarda her zaman kuru temizlik yapmaya özen gösterin.
  • quote:

http://clyp.it/suodeszk yeni aldığım mızıkamın sesi böyle çıkıyor. Seydel 1847 Classic. Tavsiye ederim.

Bunu sen mi çalıyorsun dostum ?
  • 8.delikten cikan ses catallasiyor biraz siddetli ufleyince. Acaba icine toz felanmi kacti nolmustur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zazian_12

quote:

http://clyp.it/suodeszk yeni aldığım mızıkamın sesi böyle çıkıyor. Seydel 1847 Classic. Tavsiye ederim.

Bunu sen mi çalıyorsun dostum ?

Evet
  • http://www.youtube.com/watch?v=Xdelhw_WkGk&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allegromoderato -- 6 Ocak 2015; 1:46:17 >
  • Arkadaşlar Marine Band C ile Marine Band C Oktav arasındaki tam fark nedir. Oktav fazlası mıdır , C Oktav ı almanın avantajı ne olur ?
  • up up

arkadaşlar mızıka çalmaya karar verdim 2 gündür yaptığım araştırmalar sonucu tombo lee oskar do major diatonik almaya karar verdim(link). yeni başlayan biri için iyi midir?
    ayrıca ülkemizde stoğu olup da tavsiye edeceğiniz başka model var mı ? golden melody, special 20 modellerine de baktım ama stok yok hiç bir yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 28 Şubat 2015; 16:08:37 >
  • Arkadaslar merhaba oncelikle. Ben mizika calmaya yeni baslayacagim. Burada biraz arastirdim. Alacagim mizika ya karar verdim ama 2 mizika arasın da kal dım.hohner special 20
    hohner pro harp 562/20 MS Harmonica
    Ä°kiside C. Ben pro harptan yanayim ama yinede bilginizi almak istiyorum. Hangisini almam daha iyi olur sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzagoo06 -- 14 Haziran 2015; 19:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IsaacCabrera

Merhaba arkadaşlar. Mızıkaya başlamak istiyorum. Sizce başlamak için bu model uygun mudur ?

http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/hohner-traveller-harp-harmonika-182069028?gclid=CjwKEAjwpPCuBRDris2Y7piU2QsSJAD1Qv7BIOqlowxio90c22R_EgakN9tCuDSe7XWjnoBxXLfoMxoCf6Xw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0#product-detail

Yoksa başka bir model mi önerirsiniz ? Teşekkürler.

O pek bir işe yaramaz hocam. Bunu alman lazım en az.

http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/hohner-big-river-harp-harmonica-c-major-182499431

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.