Şimdi Ara

Mızıka ile ilgili herşey (ANA KONU) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
408
Cevap
50
Favori
143.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de mızıkaya yeni başladım. İnternetten bakarak hafif öğreniyorum. A,C,F gibi harfler o mızıkanın nota dizilimini gösteriyor diyebiliriz. Mesala C(do) mızıkanın notaları şu şekildedir. Bana da başlangıç için C mızıka önermişlerdi ben de C aldım. Ayrıca C mızıka için daha fazla kaynak var nota olsun ders olsun C mızıka için daha rahat ulaşabiliyorsun. Mızıka aldığında forumdaki bu konular işine yarayacaktır. Mızıka Notaları DH Mızıka Kulubü. Son olarakTuğrul Aray'ın youtube kanalı işine yarayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drummer0 -- 28 Ağustos 2014; 19:10:06 >

• Sağol hocam sen hangi mızıkayı almıştın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Sağol hocam sen hangi mızıkayı almıştın?

Ben aslında Hohner Special 20 o olmazsa Hohner Big River alacaktım ama bulamıyınca Hohner Blues Band aldım.
  • Çok şey fark ediyor mu bu modeller arasında?
  • quote:

Çok şey fark ediyor mu bu modeller arasında?

Valla hocam ben de dediğim gibi yeni başladım mızıkaya.Ne Special 20'yi elime alabildim ne de bir başka model ama forumlardaki konulara bakınca çoğu kişinin söylediği birşey var 30 lira Bluesband'e Silverstar'a vermektense biraz daha para koyup almak daha iyidir. Özellikle Hohner Special 20 için bendlerin daha kolay yapıldığı için ve plastik taraklı olduğu için başlangıca uygun bir model olduğu söyleniyor. Ben de eğer bulabilseydim Big River ya da Special 20 alacaktım bulamayınca Bluesband aldım. Benim mızıkamda bazı deliklerde ses sorunlu forumlarda sorduğumda zaten Bluesband sorunlu bir mızıka olduğunu daha üst bir model almamı öneriyorlar. İllaki aralarında fark vardır eğer öyle olmasydı biri 30 lira biri 80 lira diğeri 100 lira olmazdı. Hiç başka mızıka deneme fırsatım olmadı ama yine forumlarda baktım başlangıç için kalitesiz bişey alıyım daha sonra iyisini alıyım diyorsanız o kalitesiz mızıkalardan ses çıkarması zordur ve kalitesiz sesler çıkar mızıkadan soğursunuz diyenler de var.

Not: yukarıdaki bilgilerin çoğu kendi deneyimim değil forumlarda okuduklarımın bir özetidir.

• Sağol kardeş. Ben 100 liraya kadar bir model alabilirim. Bu fiyata alınabilecek en iyi seçim hangisi olur peki? Satın alma linki ile atarsan memnun olurum.
  • quote:

Sağol kardeş. Ben 100 liraya kadar bir model alabilirim. Bu fiyata alınabilecek en iyi seçim hangisi olur peki? Satın alma linki ile atarsan memnun olurum.

Yeni başladığım için bu konu hakkında bir şey söylemem doğru olmaz diye düşünüyorum. Mızıka.net sitesinde daha profesyonellerin yaptığı yorumlar var. Buradan arama çubuğuna aklına takılan modelleri yazarak yapılan yorumları görüp kendin bir değerlendirme yaparsan daha doğru olur.
  • 15 liralik bir mizika alsam denemek icin baslangic seviyesinde kotu etkisi cok mu fazla olur? Yada olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuduğum yorumlara göre Hohner Special 20 almaya karar verdim. Nereden alabileceğim konusunda yardımcı olabilecek var mı?

gittigidiyor'da şöyle bir ilan buldum:http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/m560016x-hohner-special-20-classic-c-major-124223175

Bir de şu site var:http://www.do-re.com.tr/U20188,647,hohner-special-20-classic-c-major-mizikalar-hohner.htm

85-90 TL gibi rakamlar normal midir?

Teşekkürler.

• special 20 icin 70 liradan fazla vermeyin. İstanbul Dore muzikten alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun sonumda 50 liraya big river aldim. Satici arkadasa aletin omrunu sordum ve bana 1 sene gibi komik bir sure verdi. Bu dogru mudur? Mizikanin ortalama omru ne kadardir? Ne kadar sure ses kalitesini koruyabilir?

• eye.Q kullanıcısına yanıt
    eğer mızıkaya gerçekten başlamak istiyorsan hohner special 20 c almalısın. mızıkayı sadece hevesini almak için çalmak istiyorsan hohner bluesband al. Diğer türlü ben mi çalamıyorum yoksa mızıka mı kötü diye arada kalırsın hep, öğrenemezsin ve soğursun. special 20 c gerçekten tavsiyem
  • Arkadaşlar bir kromatik mızıka almak istiyorum. 10,12,14,16 delikli çeşitleri var. İnternette hangi çeşit delikli üzerine daha fazla tab bulabilirim? hangisi yeni başlayan için daha uygundur? Bir de bunların mantığını anlatabilir misiniz? Yani mesela 12 delikli de bir şarkı 3 -4 -6 8 ise 16 delikli de bu şarkı şöyle mi çalınıyor: 7 -8 -10 12 Yani hepsinin üzerine 4 ekleyerek ve tam tersi mi? Fazla soru oldu, şimdiden teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkulu94

eğer mızıkaya gerçekten başlamak istiyorsan hohner special 20 c almalısın. mızıkayı sadece hevesini almak için çalmak istiyorsan hohner bluesband al. Diğer türlü ben mi çalamıyorum yoksa mızıka mı kötü diye arada kalırsın hep, öğrenemezsin ve soğursun. special 20 c gerçekten tavsiyem

Hocam bir onceki mesajimda yazdigim gibi big river aldim zaten. Benim merak ettigim mizikalarda ensturman omru olarak ne kadar bir sureden bahsedebiliriz? Bu arada aldigim.mizikadan gayet memnunum. Calisinca cok rahat cikarabiliyorsunuz istediginiz sesleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: eye.Q

quote:

Orijinalden alıntı: berkulu94

Hocam bir onceki mesajimda yazdigim gibi big river aldim zaten. Benim merak ettigim mizikalarda ensturman omru olarak ne kadar bir sureden bahsedebiliriz? Bu arada aldigim.mizikadan gayet memnunum. Calisinca cok rahat cikarabiliyorsunuz istediginiz sesleri.

Kullanmaya bağlı tabii ki. Bugün kromatik mızıkalar için soruşturdum. Ortalama 2 sene diyorlar. Mızıkayı zorlamaya bağlı tabi. Diatoniklerde bendlerle falan reed ler zorlandığından daha az olabilir. Orada ömür dedikleri mızıkanın akoru aslında. Kullana kullana akoru bozuluyor(mızıkalar da akor mu deniyor bilmiyorum ama :) ) işi biliyorsan akorunu yapıp devam edebilirsin.

• special 20yi 50 tlye almıştım bundan 2 sene evvel. Euroyla birlikte uçmuş fiyatlar

• berkulu94 B kullanıcısına yanıt
    Aynen aslinda akor yapilabilse kullanmaya devam edilebilir. Saglikli olur mu tam emin degilim gerci ondan. Keske euro bu kadar yuksek olmasaydi da 50 liraya falan special20 alabilseydik. Aradaki farki cok merak ediyorum:)

• eye.Q kullanıcısına yanıt
    Ben special 20 kullanıyorum. Çok memnunum. Sesler çok kolay ve yüksek çıkıyor. Bend de dediklerine göre en kolay bunda yapılıyormuş. Daha yeni special 20 ile bi video yükledim. Sesini merak ediyorsan buyrunuuzz : http://www.youtube.com/watch?v=W-9tDBu_LR0
    Bi like bırakırsan sevinirim
  • berkulu94 B kullanıcısına yanıt
    Kendi kullanımımdaki farkı merak ediyorum aslında. Ses olarak çok bir şey farkedilemez. Pratik yapmaya devam.
  • Arkadaşlar 0 dan mızıkaya başlamaya karar verdim dinlemek çok hoşuma gider hastası gibiyim diyebiliriz. Brave heart tarzı şarkılar için nasıl bir mızıka almalıyım ve kullanmayı nerden ne kadar sürede öğrenirim yardımcı olur musunuz ?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.