Şimdi Ara

MITSUBISHI LANCER (KÖPEKBALIĞI) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
30.983
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mitsubishi'nin 2.elini tartışmanıza gerek yok 27.900e alın yarın 20.000e satamazsınız.Bu arabayı alacaksınız satmasını düşünmüceksiniz.Servis ve yedek parcayı tam olarak bilemiyorum ama bu fiyata alınabilecek bi araç. Gerçi çogu markada kampanya var. Opel Astra Cdti 30-32.000 ytl.Marka bazında bakarsak tercihim opel olur.
  • arabayi kullanmis birisi olarak bu fiyata iyi ancak ic kabin kalitesibeklemeyin derim.. evo mukemmel ama lancer dokuluyor.. ozellikle rakibi subaru daha ucuz fiyatlarla 4ceker fiyatlari sunarken bu aracta 4ceker olmamasi ve hicbir modelinde adam gibi performansli motor olmamasi cok kotu..

Evo sahane ama lancerin yedigi ekmek sadece evoya benzemesinden yoksa hicbir olayi yok =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pSyCo

arabayi kullanmis birisi olarak bu fiyata iyi ancak ic kabin kalitesibeklemeyin derim.. evo mukemmel ama lancer dokuluyor.. ozellikle rakibi subaru daha ucuz fiyatlarla 4ceker fiyatlari sunarken bu aracta 4ceker olmamasi ve hicbir modelinde adam gibi performansli motor olmamasi cok kotu..

Evo sahane ama lancerin yedigi ekmek sadece evoya benzemesinden yoksa hicbir olayi yok =)

27.900'den daha ucuza 4 çeker ve daha performanslı subaru otomobil varsa hemen alalım..

impreza: 1.5lt / 107ps / 147nm tork / ortalama tüketim: 7,5lt/100km / 0-100km: 13,7 saniye / fiyat: 35.270ytl (sedan)

--lancer: 1.5lt / 109ps / 143nm tork / ortalama tüketim: 6,4lt/100km / 0-100km: 11,6 saniye / fiyat: 27.900ytl

impreza tek fark olarak 4x4 sunuyor. 4 çeker, aradaki 7.370 ytl farka, ortalama 1.1lt/100km fazla tüketime, daha düşük 0-100 performansına değer mi onu iyi düşünmek lazım. Lancer'ın otomatik modeli bile impreza manuel'den daha ucuz ve daha az tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabies -- 4 Ocak 2009; 7:56:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rabies

quote:

arabayi kullanmis birisi olarak bu fiyata iyi ancak ic kabin kalitesibeklemeyin derim.. evo mukemmel ama lancer dokuluyor.. ozellikle rakibi subaru daha ucuz fiyatlarla 4ceker fiyatlari sunarken bu aracta 4ceker olmamasi ve hicbir modelinde adam gibi performansli motor olmamasi cok kotu..

27.900'den daha ucuza 4 çeker ve daha performanslı subaru otomobil varsa hemen alalım..

impreza: 1.5lt / 107ps / 147nm tork / ortalama tüketim: 7,5lt/100km / 0-100km: 13,7 saniye / fiyat: 35.270ytl (sedan)

--lancer: 1.5lt / 109ps / 143nm tork / ortalama tüketim: 6,4lt/100km / 0-100km: 11,6 saniye / fiyat: 27.900ytl

impreza tek fark olarak 4x4 sunuyor. 4 çeker, aradaki 7.370 ytl farka, ortalama 1.1lt/100km fazla tüketime, daha düşük 0-100 performansına değer mi onu iyi düşünmek lazım. Lancer'ın otomatik modeli bile impreza manuel'den daha ucuz ve daha az tüketiyor.

Katılıyorum, ayrıca Lancer daha güzel bir tasarıma sahip.

İç mekan kalitesi veya dizaynı konusunda bir fikrim yok ama dış tasarım olarak Lancer diyorum kesinlikle.

• quote:

quote:

o sınıfta araçlara baktığında tek tercihim honda civic olur... V-Tec motora hayran biriyim :) ama 28bin'e lancer çooook iyi fiyat...

• quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

pirekareye katılıyorum... ben arabamı alırken söylenenler:
    - tek kapı alma, 2. eli düşük olur
    - colt alma, 2. eli çok düşük
    - düzgün renk al, satamazsın

ne aldım? Kırmızı, Colt, CZ3(tek kapı yani)... sonuçta aracınızı satmak için filan almayın... önceki arabamı 10 yaşındayken sattım... bu da muhtemelen o civardayken satılacak... 10 yaşında ister mor olsun ister yeşil, zaten meraklısına gider... olmadı takasa verirsin ki onda da durumuna bakarlar, rengine kapı sayısına değil :)) o yüzden içinize sineni, zevk aldığınızı alın, severek kullanın...

+1907

• köpekbalığı reklamı EVO için değil miydi? normal 1.5 motorlu lancer için ne alaka? ondan olsa olsa japon balığı olur... EVO veya Impreza STI alacaksanız eyvallah.. ama normal modelleri????
  • Orjinalden alıntı: Brain Wave

Rover 216: 1.6lt / 111ps / 145nm tork / ortalama tüketim: 6,5lt/100km / 0-100km: 9,9 saniye / fiyat: 10.000

• colt için de bir fiyat verebilir misiniz?
  • Golfümü mitsubishi'ye değişmezdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: meganers

Golfümü mitsubishi'ye değişmezdim

hocam kişisel görüşlere bakılacak olsa ben de golfe para vermezdim :) başkası gelir derki araba almazdım, motorsiklet alırdım daha da aşmış biri gelir derki golf alacağım paraya gider golf oynarım

ha ama şu güne kadar FIAT, Opel, Honda ve Mitsubishi kullanmış biri olarak sıralama yapsam opel sonuncu olur, honda 1., mitsu 2... ülke sırasında almanlar opel sayesinde sonuncu olunca da vw'ye uzak dururum...
  • quote:

quote:

muhakkak ki zevkler ve renkler tartışılmaz o nedenle ben de kendi görüşümü belirteyim.
    insanların neden imprezayı aldıklarına bakalım. ben öncelikli nedenin 4x4 olmasını görüyorum. yani bir insan niye opel astra yerine impreza alır özellikle de astranın malzeme kalitesinin daha iyi olduğu düşünülürse. sebeb ağırlıklı olarak 4x4 olmasıdır. ama rakip olarak çıkan lancer de insanların bu seriyi seçmesinin ana sebebi olan 4x4 özelliğini koymuyorsun. üstelik lancer in görünüşü imprezadan bence çok daha güzel. ama lancere 4x4 koymadığın zaman seçenekler de civic ve astraya kadar genişleyebiliyor. ikisi de 4x4 olsa lanceri imprezaya tercih ederim. ama lancera 4x4 koymazsan ya gider impreza alırım ya da almayacaksam lancer ı da almam gider astra alırım. 4x4 olmayan bir lancer benim nezdimde güvenlik önlemleri yetersiz bir volvo gibidir. tabi ki bu benim görüşüm. ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu görünüşe sahip lancer eğer 4x4 olsa imprezadan 1000-2000 tl pahalıya bile çok rahat alıcı bulur. remen arabanın kalbini söküp çıkarmışlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: valenciaendoor
    muhakkak ki zevkler ve renkler tartışılmaz o nedenle ben de kendi görüşümü belirteyim.
    insanların neden imprezayı aldıklarına bakalım. ben öncelikli nedenin 4x4 olmasını görüyorum. yani bir insan niye opel astra yerine impreza alır özellikle de astranın malzeme kalitesinin daha iyi olduğu düşünülürse. sebeb ağırlıklı olarak 4x4 olmasıdır. ama rakip olarak çıkan lancer de insanların bu seriyi seçmesinin ana sebebi olan 4x4 özelliğini koymuyorsun. üstelik lancer in görünüşü imprezadan bence çok daha güzel. ama lancere 4x4 koymadığın zaman seçenekler de civic ve astraya kadar genişleyebiliyor. ikisi de 4x4 olsa lanceri imprezaya tercih ederim. ama lancera 4x4 koymazsan ya gider impreza alırım ya da almayacaksam lancer ı da almam gider astra alırım. 4x4 olmayan bir lancer benim nezdimde güvenlik önlemleri yetersiz bir volvo gibidir. tabi ki bu benim görüşüm. ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu görünüşe sahip lancer eğer 4x4 olsa imprezadan 1000-2000 tl pahalıya bile çok rahat alıcı bulur. remen arabanın kalbini söküp çıkarmışlar.

söylediklerine de katılıyorum. ilave olarak birşey söyliyeyim: bence bu araçların hem 4x4 hem de 4x2 modelleri olmalı. c sınıfı bir otomobilde 4x4 özelliği arayan insan çok azdır. bu firmalar da para kazanmak zorunda. Subaru mesela sadece 4x4 sunarak müşteri yelpazesini kendi kendine daraltıyor. belki subaru'nun tasarımını beğenen birisi sırf 4x4'ün getirdiği fazla tüketim ve görece biraz daha düşük performans yüzünden almıyor. hem 4x4 hem de 4x2 sunulsa her iki araç da daha çok satar.

Bir de turbolu motorlar konusunda bunca yıldır uzmanlığı bulunan mitsubishi ve subaru firmalarının 1.6lt ve altı turbolu 4x4 lancer ve impreza sunmaması bana çok saçma geliyor. 28.000'e 1.5 lancer satılıyorsa max 38.000'e bu aracın turbolu 4x4 ü satılabilir ve bence çok da iyi satar.

• İş o iyi bu kötüye dönmüş yine, araba tabiiki zevk meselesi, sevdiğin ve istediğin araba için 3'e 5'e hatta 10'a fazla bakmazsın.. Ama Lancer şu an f/p olarak gayet iyi denebilir.. Alman, Amerikan ve Japon arabalarından korkmam. Bence gözü kapalı alınabilir, hayal kırıklığına uğratmayacağına eminim.
    Bende Ford sahibi biri olarak sıcak bir fırsattan haber vereyim..

http://forum.donanimhaber.com/m_28640088/tm.htm

Kısa süreli ve heryerde olmayan bir fırsat, düşünenler araştırsın ve kaçırmasın derim

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: valenciaendoor

söylediklerine de katılıyorum. ilave olarak birşey söyliyeyim: bence bu araçların hem 4x4 hem de 4x2 modelleri olmalı. c sınıfı bir otomobilde 4x4 özelliği arayan insan çok azdır. bu firmalar da para kazanmak zorunda. Subaru mesela sadece 4x4 sunarak müşteri yelpazesini kendi kendine daraltıyor. belki subaru'nun tasarımını beğenen birisi sırf 4x4'ün getirdiği fazla tüketim ve görece biraz daha düşük performans yüzünden almıyor. hem 4x4 hem de 4x2 sunulsa her iki araç da daha çok satar.

Bir de turbolu motorlar konusunda bunca yıldır uzmanlığı bulunan mitsubishi ve subaru firmalarının 1.6lt ve altı turbolu 4x4 lancer ve impreza sunmaması bana çok saçma geliyor. 28.000'e 1.5 lancer satılıyorsa max 38.000'e bu aracın turbolu 4x4 ü satılabilir ve bence çok da iyi satar.

işte benim de tam olarak demek istediğim buydu. yani c sınıfında 4x2 çok seçenek var ama 4x4 sadece subaru var. fiyat farkı fazla olacak bile olsa 4x4 özelliği bir c sınıf otomobil için çok çekici bir özellik. özellikle bu saldırgan görünümlü yeni lancer a biraz pahalı bile olsa 4x4 özelliği ve çok yüksek basınçlı olmayan düşük masraflı bir turbo motor hoş olurdu diye düşünüyor sana katılıyorum.

• hocam CZT bile 40bin liralardayken(belki yanlış hatırlıyorumdur) lancera turbo motor koysalar ucuz olması beklenemez gibi :)
  • güzel araç güzel fiyat.
    Allah bizede nasip etsin inşallah.
    Şimdilik sadece resimlerine bakabiliyoruz
  • quote:

hocam CZT bile 40bin liralardayken(belki yanlış hatırlıyorumdur) lancera turbo motor koysalar ucuz olması beklenemez gibi :)

şu an satılan coltlar lancer'dan pahalı ya da aynı fiyat. czt de en son kampanya ile 36-38.000 arası bi fiyattaydı. Lancer'ın şu anki fiyatlarıyla mukayese edersek 38-40.000'e turbolu bi lancer görmek zor olmaz gibi..
  • dışı güzel içi çok fason malesef...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: meganers

Golfümü mitsubishi'ye değişmezdim

hocam kişisel görüşlere bakılacak olsa ben de golfe para vermezdim :) başkası gelir derki araba almazdım, motorsiklet alırdım daha da aşmış biri gelir derki golf alacağım paraya gider golf oynarım

ha ama şu güne kadar FIAT, Opel, Honda ve Mitsubishi kullanmış biri olarak sıralama yapsam opel sonuncu olur, honda 1., mitsu 2... ülke sırasında almanlar opel sayesinde sonuncu olunca da vw'ye uzak dururum...

Aynen katıldığım bi yorum FIR_lama kardeşim...
    Opel ve vw'ye asla para vermem...

Bi de Mazda kullansan onu da alırsın sıralamana, 1. ya da 2. olarak...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.