Şimdi Ara

Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT İncelemem (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
4
Favori
14.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wampaa

Hayatımda okuduğum en güzel incelemeydi diyebilirim. Blogtaki tüm incelemeler müthiş ötesi Focus Picanto Micra Colt City kesinlikle çok iyidiler.

Çok Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

İncelemeniz ve araç çok güzel, tebrikler.

Bir dönem benim de ilgi alanımda olan bir modeldi, dış dizaynı çok güzel ve spor ama kokpit dizaynı çok çekici gelmemişti bana.

Jantlar daha spor olabilirdi, 18'' jant için çok klasik duruyor. Benim Civic'in jantları da sizin jantlara benziyor pek hoşuma gitmiyorlar.

Kazasız belasız kullanın.

16" orjinal jantlarından güzel duruyor açıkçası :)
  • Gerek inceleme tarzınız gerekse verdiğiniz bilgiler birçok kişiyi Lancer sahibi yapmak için yeter de artar bile.
  • Evet yazı çok etkileyici insanın hemen bir lancer alası geliyor ama bana şunlardan bahsedin

bu aracın kronik arızası var mı,

yedek parçası pahalı mı.

içerisinde ses seviyesi rahatsız edecek bir seviyede mi,

insanlardaki korkuyu giderinde kaliteli araçlara binsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golf18

Evet yazı çok etkileyici insanın hemen bir lancer alası geliyor ama bana şunlardan bahsedin

bu aracın kronik arızası var mı,

yedek parçası pahalı mı.

içerisinde ses seviyesi rahatsız edecek bir seviyede mi,

insanlardaki korkuyu giderinde kaliteli araçlara binsinler.

Kronik arıza;
    Ben aracı almadan önce birçok araca baktım. 100bin km'nin üzerindeki birçok 1.8 Lancer'i dahi inceledim.
    Gördüğüm şuydu; bakımları düzenli yapılmış araçlarda gidiş, ses ve aşınma olarak 100bin km'deki araçların 20-30bin'lerdekilerden bir farkı yoktu.
    Kronik bir arızası bulunmuyor.

Yedek parça;
    Bir Honda'dan farklı değil.

Ses seviyesi;
    Lancer 1.5 ve 1.6'ya göre 1.8 çok sessiz bir araç.
    Kapı ve camları kapattığınızda dış dünya ile irtibatınız kopuyor.
    Sıfır benzinli Octavia alan bir arkadaşım var, senin araban ne kadar sessiz diyor her binişinde.
    Yüksek süratlerde de(160km/h) rüzgar sesi rahatsız edici değil. @Golf18

• 1.6 lar ile acaba yalıtım farkı mı var daha az ses alıyor?
    Bir de aracın yıllık vergisi hakkında bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraysgt

1.6 lar ile acaba yalıtım farkı mı var daha az ses alıyor?
    Bir de aracın yıllık vergisi hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Evet, 1.8'in yalıtım ve izolasyon farklılıkları var. Bu sebeple çok daha sessiz.
    Vergi konusu;
    Bu araç 1798cc, bu sebeple 1.8 vergisi ödüyorsunuz.
    Benim aracım 2009 model.
    Yıllık vergisi; 570,50 TL X 2 Taksit = 1.141 TL
    2015 Yılında yıllık 672 TL'ye düşecek.

2009 model 1.6 bir aracın vergisi ise;
    620 TL
    2013 model bir 1.6'nın vergisi ise;
    827,00 TL

Ben ilk kez yüksek hacimli araç kullanıyorum ve şu izlenimi edindim,
    Bundan sonra muhtemelen maliyetine katlanarak hep 1.8 ve 2.0cc araçlar tercih edeceğim.
    Sürüç konforu ve keyfi bir başka bu araçların.
    @eraysgt

• TYR kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arac Lancer den cok EVO ya benziyor Honda Civic almadan önce okumus olsaydim bu araci alirdim valla sanirim 3 hafta gec kaldim ki 51 bin fiyat vermislerdi bana otomatik vites icin biz gittik 54.500 ' e Civic aldik pek cok eksiklikleri var birde
  • Yalnız 51bin fiyat aldığınız araç 1.6 olan model.
    Bu incelemesini yaptığım araç gibi değil birçok özelliği. Bu aracın sıfırı 75bin TL civarında ve şuanda getirilmiyor.
    2014'de getirileceğini duymuştum.
    Öncesinde konuşmuş olsak size sıfır yerine ikinci el temiz bir 1.8 CVT tavsiye ederdim çok daha uygun fiyata.

Ama aldığınız araçta gayet güzel ve keyifli. Güle güle kullanın, her araçta çıkar ufak tefek pürüzler
    @Attila Khan
    Peki Suzuki SX4 icin neler söyleyebilirsiniz ben o aracida cok begenmistim mesela fiyat olarak cok makul tam aile araci hemde otomatik vitesi sorunsuzmus eski tip oldugu icin ama yakıt sarfiyati makul bence benim emektar Clio 2 11 lt yakıyordu / 100 km de mesela, yeni Civic 13 lt lerde geziyor belki yeni diye daha 100 km de :)
  • Suzuki SX4 sınıfına göre oldukça başarılı bir araç.
    Suzuki genel anlamda güzel araçlar üretiyor. Örneğin Suzuki Swift , Jazz veya Colt kadar kalitelidir benim gözümde.
    SX4'ün 1.6 Otomatik versiyonu ile ortalama 10lt gibi bir tüketiminiz olurdu. Şanzımanı sağlamdır, kolay kolay sorun çıkarmaz.
    Civic yakın bir arkadaşımda var ve ortalaması 12lt civarında. Honda çok güzel bir araç fakat maalesef yakıt sarfiyatı rakiplerine göre biraz yukarıda.
    Bir önceki aracım Yeni Honda City ES/AT'de de bunu tecrübe etmiştim.
    Evet Suzuki bencede iyi bir arac Swift modelinin bagajı biraz daha buyuk olsa banko alacaktim cok guzeldi özellikleri falan fiyati makuldü sonra SX4 üde test ettim sürüsü gayet rahatti 1 sene önceydi ama sonra Civic aldim ama Mitsubishi ve Suzuki yi takip etmeye devam etmek lazim bence yeni modellerinde daha güzel özellikler ile gelebilirler gibi geliyor bana.
  • Sayın TYR;
    Bir süredir bu tarz bir araç ararken geçtiğimiz günlerde sizin yazınızı okumam üzerine bütün tereddütlerimden arınıp 1.8 intense almaya karar verdim. Dediğim gibi yazınızın ve blogunuzun karar verme sürecime etkisi çok yüksektir. Ancak az önce;bu yazıyı yazdığınız gün, bir oto ilan sitesine aracınızın satış ilanını verdiğinizi gördüm. Yaptığım incelemede aracınızı 27 Mart 2013 tarihinde aldığınızı öğrendim. 40 günlük süre de aracın sizde bıraktığı etkiyle insanı kendinden geçiren güzellikte bir yazı okuttunuz bize teşekkürler. Ancak bu kadar güzel bir yazının ardında aynı gün veril miş olan satılık ilanı, bir kurtuluş çabalaması mıdır yoksa satış politikası mıdır? Yani "peki böyleyse bu kadar kısa bir sürede neden satarsınız aracınızı?" diye sormaktan kendimi alamıyorum.
    Lütfen cüretimi mazur görün ve sakıncası yoksa sebebini de bahşederseniz sevinirim. Yani bu araçtan almalı mıyız yoksa yazıyı hiç okumamış mı olmalıyız?
    Saygılarımla...
    Fatih ÇÖLGEÇEN. @TYR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcolgecen -- 28 Eylül 2013; 11:36:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fcolgecen

Sayın TYR;
    Bir süredir bu tarz bir araç ararken geçtiğimiz günlerde sizin yazınızı okumam üzerine bütün tereddütlerimden arınıp 1.8 intense almaya karar verdim. Dediğim gibi yazınızın ve blogunuzun karar verme sürecime etkisi çok yüksektir. Ancak az önce;bu yazıyı yazdığınız gün, bir oto ilan sitesine aracınızın satış ilanını verdiğinizi gördüm. Yaptığım incelemede aracınızı 27 Mart 2013 tarihinde aldığınızı öğrendim. 40 günlük süre de aracın sizde bıraktığı etkiyle insanı kendinden geçiren güzellikte bir yazı okuttunuz bize teşekkürler. Ancak bu kadar güzel bir yazının ardında aynı gün veril miş olan satılık ilanı, bir kurtuluş çabalaması mıdır yoksa satış politikası mıdır? Yani "peki böyleyse bu kadar kısa bir sürede neden satarsınız aracınızı?" diye sormaktan kendimi alamıyorum.
    Lütfen cüretimi mazur görün ve sakıncası yoksa sebebini de bahşederseniz sevinirim. Yani bu araçtan almalı mıyız yoksa yazıyı hiç okumamış mı olmalıyız?
    Saygılarımla...
    Fatih ÇÖLGEÇEN. @TYR

Fatih Bey merhaba,
    Öncelikle araştırmacı yönünüz için tebrik ederim.
    Mitsubishi'yi böyle insanlar kullandığı için seviyorum

Bu benim 6.aracım.
    Kötü alışkanlıkları olmayan, mütevazi biri diye tanımlanırım.
    Tek hobimide Otomobiller olarak yazabilirim.
    Sağolsun eşim bu konuda bana müsade gösterdiği için, kısa aralıklarla(1 yıl vb.) araç değişikliği yapabiliyorum.
    Konusu geçen aracı almak konusunda kesinlikle tereddütünüz olmasın.
    Satmak istememin sebebi kesinlikle herhangi bir konudaki memnuniyetsizliğimden değildir.
    Bakımlı bir Lancer 1.8 CVT'yi gidip incelediğinizde bana hak vereceksiniz.
    Aracı alıp kullanmak, tecrübe etmenin yanında, bir üst daha pahalı araca geçerken arada ödeyeceğim mebla beni ekonomi konularında disipline ediyor.
    Bir nevi birikim yapıyorum gibi yaklaşıyorum konuya.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    @fcolgecen

• Sayın TYR;
    Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi o kadar güzel bir yazı hazırlamışsınız ki bir çok arkadaşıma (ki aralarında lancer sahibi olan da vardı) okuttum bütün arkadaşlarım ağzı açık kaldı diyebilirim. Hatta aralarında sizin Mitsubishi TR'de Reklam bölümünde çalışan birisi olduğunuzu söyleyen bile çıktı. Bu yazı için ciddi anlamda edebiyatta gerekiyor :) Tekrar söylüyorum yüreğinize sağlık 10 numara yazı. Lancer 1.8 e bakış açımı değiştiren bir yazı. Peki bu arabaların donanım sıralaması en donanımlısından en donanımsızına nasıldır? en donanımlısı instyle midir? ve aralarındaki farklar nelerdir? bagaj subwooferi hepsinde standartmıdır? donanımlarla ilgili ayrıntılı bilgi var mıdır elinizde veya nasıl ulaşabilirim?
    Teşekkürler.. @TYR
  • quote:

Sayın TYR;
    Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi o kadar güzel bir yazı hazırlamışsınız ki bir çok arkadaşıma (ki aralarında lancer sahibi olan da vardı) okuttum bütün arkadaşlarım ağzı açık kaldı diyebilirim. Hatta aralarında sizin Mitsubishi TR'de Reklam bölümünde çalışan birisi olduğunuzu söyleyen bile çıktı. Bu yazı için ciddi anlamda edebiyatta gerekiyor :) Tekrar söylüyorum yüreğinize sağlık 10 numara yazı. Lancer 1.8 e bakış açımı değiştiren bir yazı. Peki bu arabaların donanım sıralaması en donanımlısından en donanımsızına nasıldır? en donanımlısı instyle midir? ve aralarındaki farklar nelerdir? bagaj subwooferi hepsinde standartmıdır? donanımlarla ilgili ayrıntılı bilgi var mıdır elinizde veya nasıl ulaşabilirim?
    Teşekkürler.. @TYR

Övgü dolu sözleriniz için çok Teşekkür ederim.
    Mitsubishi ile sadece kullanıcı anlamında bağlantım var. Onun haricinde ticari bir bağlılığım yok.
    Ama gönül bağlılığı var

1.8 CVT ülkemize iki donanım paketi şeklinde getirildi.
    Biri INSTYLE diğeri INTENSE.

İlk parti getirilen araçların arasında INSTYLE olanlar vardı(piyasada temizi yok denecek kadar az),
    Donanım olarak; Deri ısıtmalı koltuklar, Dokunmatik ekranlı teyp ve mercekli farları INTENSE göre farklı olan özellikleri.
    İlk parti gelen araçlarda vites kolunun önündeki bölmeler kapaklı değil,
    INTENSE modelinde o bölmeler karbon kaplamalı kapaklardan oluşuyor ve araca hoş bir hava katıyor.
    8+1 Ses sistemi her iki donanımda da mevcut.

Not: Neredeyse tüm araçların ruhsatlarında INSTYLE yazar(Benimkide o şekilde).
    Eğer isterseniz özel mesaj atın size 1.8 CVT Kullanım Kılavuzunu göndereyim.

@fcolgecen

• Fatih Bey kılavuzları verdiğiniz adrese gönderdim... @fcolgecen
  • Çok teşekkür ederim. Bugün görme şansım oldu. Bir süre ortalarda yoktum. Kısmet olursa ve kabul ederseniz sizinle en kısa zamanda görüşmeyi düşünüyorum.
    Saygılarımla.
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Bugün görme şansım oldu. Bir süre ortalarda yoktum. Kısmet olursa ve kabul ederseniz sizinle en kısa zamanda görüşmeyi düşünüyorum.
    Saygılarımla.

Özelden cep numaramı gönderiyorum.
    Lancer konusunda istediğinizi sorabilirsiniz
  • 0-100 akselerasyonu 11.2 sn olan bir araç nasıl öyle çıldırıyor hopluyor zıplıyor anlamadım...

Vitesi kulakçıktan değiştirince 8 sn olacak değil.. 11.2 olsa olsa 10.8 olur en fazla ...

Öyle abartıldığı kadar hoplayan zıplayan bir araç değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.