Şimdi Ara

Mitsubishi Klima Isıtma Problemi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
2
Favori
23.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu yazın elektrik direklerindeki arızadan dolayı yüksek voltaj nedeni ile mitsubishi heavy srk71ze-s1 klimanın üç ünite kartı arıza yaptı
    baymak servisinden bir arkadaş gelip söktü 1 gün sonra tamir edip getirdi ( 80 tl ) ve montajını yaptı,gelmişken dış üniteyede bakayım dedi baktı ve iyiki bakmışım
    kablolar yanlış bağlanmış yazın soğutur ama kışın ısıtmazdı diyip kabloları söktü tekrardan taktı.yazın sıkıntı yoktu süper soğutuyordu zaten.
    bu aralar bizim buralar eksi 10 derecelere düşmüş durumda klimayı açıyorum ilk 2-3 dakka boş çalışıp ardından ısıtmaya başlıyor ve buz gibi 30mt2 odayı
    5 - 10 dakika içinde çok iyi ısıtıyor. 26 derece ve auto ayarlı.
    çok küçük bir ihtimalde olsa belki sizinde kablolar yanlış bağlanmıştır klimadan iyi anlayan birilerine göstermekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperActive -- 3 Ocak 2016; 19:38:25 >
  • Hava filtrelerini iyice temizleyin derim. Benimde klima ısıtmamaya başlamıştı acaba klima bozuldumu yada gazımı kaçtı diye şüphelenirken aklıma filtrenin kirlenmiş olabileceği aklıma geldi. 3 aydır filtreyi hiç dokunmamıştım. Sonra filtreyi temizledim odayı cayır cayır ısıtmaya başladı.

Filtre temizse belki klima ayarlarında bir sorun olabilir. Ekonomi modunda çalışıyor olabilir yinede düzelmiyorsa ya gazı kaçmıştır yada ürün arızalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrram112 M kullanıcısına yanıt
    BU SES CIKIR CIKIR KAYNAMA SESİ VEYA KUŞ SESİ GİBİ BİRŞEYMİ?
    EĞER ÖYLEYSE SAKIN OYNATMAYIN
    5442375778
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperActive

bu yazın elektrik direklerindeki arızadan dolayı yüksek voltaj nedeni ile mitsubishi heavy srk71ze-s1 klimanın üç ünite kartı arıza yaptı
    baymak servisinden bir arkadaş gelip söktü 1 gün sonra tamir edip getirdi ( 80 tl ) ve montajını yaptı,gelmişken dış üniteyede bakayım dedi baktı ve iyiki bakmışım
    kablolar yanlış bağlanmış yazın soğutur ama kışın ısıtmazdı diyip kabloları söktü tekrardan taktı.yazın sıkıntı yoktu süper soğutuyordu zaten.
    bu aralar bizim buralar eksi 10 derecelere düşmüş durumda klimayı açıyorum ilk 2-3 dakka boş çalışıp ardından ısıtmaya başlıyor ve buz gibi 30mt2 odayı
    5 - 10 dakika içinde çok iyi ısıtıyor. 26 derece ve auto ayarlı.
    çok küçük bir ihtimalde olsa belki sizinde kablolar yanlış bağlanmıştır klimadan iyi anlayan birilerine göstermekte fayda var.

İnanır mısız tam da böyle bir şey oldu sanırım.

Çünkü klimacı gelince başlarındaki adam dış üniteye bakan elemanlara bunu kim böyle bağladı vs. dedi, bunu düzeltin dedi. Ben anlamadım zaten. Sorunca da gaz da problem yok, dış ünite de ok dedi.

Ama bence onlar orada bir şey değiştirdiler çünkü artık çok iyi ısıtıyor klima.

Önceden de sıcak üflüyordu ama bu kadar değildi sanki.

• Mitsubishi electric klimalarda genel olarak ısıtma problemi çok ben 2 senedir uğraşıyorum allah kolaylık versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mitsubishi electirik iyi degil ayni sorunlari yasadim ben mitsubishj heavy olani aldim butun dertlerden kurtuldum on numara cihaz

• Konuyu okudum da ilginç cevaplar var adam 19 saatte sadece odayı 4 derece yükseltti diyor..Vatandaş senin klimanda sorun yok iyi bir yalıtıma ihtiyacın var diyor..

Marka fanatikliği böyle birşey olsa gerek..

• 6 aydır beni de uğraştıran bir mitsubishi klimaya sahibim. Bak yıl olmuş 2021 hala teknolojisi aynı rezalet. Klima montajını yaptırdıktan sonra bir kere soğuk ayarda denemiştik hali ile havalar sıcaktı çalışmıştı. Gel zaman git zaman havalar soğudu sıcakta çalıştırdım hiç etki etmedi. Servis çağırdım gaz mı kaçırmış diye, yok bunlar akıllı klimalar ortama göre çalışır falan dedi gitti. Bir gün kullandım sıcak ayarda sonra dokunmadım. Bİr kaç ay sonra tekrar sıcak ayarda kullanmak istedim gene üflemiyor. 2 saat çalıştırdım bir gram ısıtmadı sonra kendi kendine kapattı. Biraz bekledikten sonra soğukta çalıştırdım gene üflemiyor. Yani 3. servisi olacak bu hafta 6 aylık sııfır mitsubishi çok akıllı klimamızın! Şimdiki aklım olsa vestel alırdım. Evde var açtım mı cayır cayır çalışıyor ortamı anında ısıtıyor. Mıtsubishi sıcak ayarda çok zayıf. Kesinlikle tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckxor -- 21 Aralık 2021; 20:31:11 >
  • luckxor kullanıcısına yanıt
    Marka tam adı ve model söylerseniz alırken dikkatli olalım :) me legendera kullandığım zamanda 18 lik klima 60m2 yeri hamam gibi yapıyordu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Srk35zsp-s Set Duvar tipi Mitsubishi Electric. Marka ve modeli. Geçen ağustos ayında almıştım. O zaman, piyasadaki diğer cihazlardan daha pahalı olduğu için hem kalitede hem de elektrik tüketiminde önde gelen modellerden diye lanse ediliyordu. Kuruluma gelmediler bir ay. Eylül ortalarında kurulum yapıldı ancak sıcaklar bittiği için kullanma şansım olmadı. Daha sonraki hafta test için tekrar denedim çalışmadığını gördüm. Servis geldi gaz bastı çalıştı. Sonraki aylarda havalar soğudu bir kere sıcak ayarda kullandığımı hatırlıyorum. elim korkarak gitti klimaya tekrar çalışmaz diye ama o sefer çalışmıştı. 2 gün sonra tekrar çalıştırdım çalışmadı tabi. Kabus gibi!. Servis aldı cihazı götürdü. Aradığımda inverter karta sorun varmış yurt dışından parça gelecekmiş. Onu bekliyoruz. O da 2 ay sürse kışın iptal klima. Yani demem o ki ne yazın aşırı sıcaklarda kullanabildim ne kışın soğuklarda. Bu marka ve modelle bir daha işim olmaz yok aksiyon arıyorsanız paranızla rezil olmak istiyorsanız alın. Evimde vestel var 3 senedir cayır cayır çalışıyor onu geç keşke ufo alaydım en azından hasta olmaz işimden geri kalmazdım! Rezalet puanım 1 bile değil 0!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckxor -- 24 Aralık 2021; 14:2:33 >

• luckxor kullanıcısına yanıt
    Sanırım sizin servisle ilgili sorununuz olmuş. Keşke kurulum gecikince iade etseydiniz. Servis çağırın baksınlar durumuna klimanın ısıtmama gibi bir sorunu olamaz dışarısı -15-20 derece değilse.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şikayetim var sitesine şikayet yazmanızı ve haklarınızı aramanızı tavsiye ederim.Bir ürün belli bir sürede serviste tamiri yapılamıyorsa ürün değişimi vs... gibi haklar olmalı diye biliyorum.Ya da mağduriyet süresi boyunca geçici ürün temini gibi.Elektronik cihazlar birkere bozuldumu birdaha düzen tutmuyor hocam.Bir şekilde değiştirmeye çalışın.

• Bu klimayı övenleri anlamıyorum. Sadece soğutma yapıyor sıcak modu yokki? Sıcak çalışması için vestel alın ben de hala sıcak modda çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckxor -- 15 Ocak 2024; 12:35:41 >
  • detayyusuf kullanıcısına yanıt

çöp cıhazdır

• bendeki gayet güzel ısıtıyor..

• siz herhalde modunu ayarlayamıyorsunuz... çöp nedir yahu...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.