Şimdi Ara

Ufo mu,Seramik ısıtıcı mı??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
45.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Kumtelin Zenon 1800watt'lık ufosunu kullanmaktayım.geçen sene almıştım ve geçen kışı bu aletle geçirdim..Bu günlerde daha önce görmediğim seramik ısıtıcılardan gördüm ve ilgimi çekti.görünümü falan bayağı güzel..size danışmak istediğim ufo ile devam mı edeyim,yoksa bahsettiğim ısıtıcılardan mı alayım? bir kıyaslama yaparsak hangisini önerirsiniz??
    Neden değiştirmek istediğime gelince:Ufo açınca hemen ısı iletmesine rağmen kapatınca içerisi hızlı soğuyor,geceleri de devmlı açık tutamıyorum faturadan dolayı.Açıkken gözleri yakıp insanın uykusunu getiriyor vs. vs.
    Görüşlerinize göre hareket edicem..

• yukarıdaki yazıya parelel olarak bende yeni bir ısıtıcı almayı düşünüyorum, ne tavsiye edersiniz??
  • Hocam Selam,
    Gecen ufo ile ne kadar elektrik parası odedin
  • geçtiğim kış boyunca ayda en fazla 70tl elektrik faturası ödedim.tek kalıyorum evde akşamdan sabaha kadar rezistanslı şekilde çalıştırdım.büyük bi ihtimal 70 tlnin 35tl sini kumtel yaktı çünkü ufosuz 30-35tl geliyor fatura.benim şikayetçi olduğum ufoyu kapatınca sıcaklık pırrrr uçup gidiyor..febbre vs. markalardan bahsetmişler forumlarda,nasıl ki bu aletler?
  • Ben teras katımda ufo kullandım ardonat marka.. ve koc koca salonu ısıtamadığı gibi boşu boşuna yanıyordu.. üç dört gün kullandım sonrada bir daha yakmadım..

o yüzden bende sağlam bir tane alayım diyorum.. bu arada seramik ısıtıcıları gördüm.. çabuk ısınmıyor ama tam ısındığı zamanda kolay soğumuyor soba.. ama para tuzağıdır diye düşünüyorum bende.. aynı ufo gibi ama fiyatı aşırı derecede yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 13 Ekim 2010; 22:51:04 >
  • seramik ısıtıcı almaya karar verdim gibi febbre marka,peki bu ikisinin arasındaki fark nedir ve önerir misiniz arkadaşlar?

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Duvar-Tipi-Isitici-LCD-Gostergeli/2000-W/52591?R=124

http://www.malzemem.com/urun/%c2%a0-febbre-duvar-tipi-isitici%c2%a0.aspx

• onu sen hesaplayacaksın dostum..
    tamamen hesap..
    diyelim ki günde 12 saat çalıştırdın...
    12x1,8 =21,6kwx30gün=650kw ama termostatlı mdellerde dur kalklar olacağından bu rakama tahminen 500kw desk
    500x30kuruş=150tl yakar.
    hesapta hata varsa arkadaşlar düzeltebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: stein

Hocam Selam,
    Gecen ufo ile ne kadar elektrik parası odedin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 16 Ekim 2010; 20:51:50 >
  • bende seramik isitici var , devamli acik olmasini onermem cunku havayi cok kurutur, ama icerideki soguk havayi cok cok kisa zamanda hemen kiriyor , bence evde aksam 20 dakka calistirsaniz kirar sogugu ve devaminda kaloriferle devam edebilirsiniz , ama devamli kullancaksaniz evi nemlendirmeniz gerekir, ve eve taze hava sokmaniz gerekir
  • ılıman bi ildeyseniz, eviniz kendinizse klima alin bence. taksitle 400 tl ye arcelik klimayi acik birakip da yatabilirsiniz. enerjiyi 3 kat verimli kullanir, termostatla icerisini belli bi sicaklikta tutar.

yanliz ankara- erzurum gibi illerdeyseniz klima almayi aklınızdan geçirmeyin.

elektrikli tum ısıticilar, seramikler dahil kapandığında icerisi hemen soğur. seramik almak size bisey kazandirmaz. en fazla yarım saat sonra içerisi gene soğur. klima almiyacaksaniz hic almayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

bende seramik isitici var , devamli acik olmasini onermem cunku havayi cok kurutur, ama icerideki soguk havayi cok cok kisa zamanda hemen kiriyor , bence evde aksam 20 dakka calistirsaniz kirar sogugu ve devaminda kaloriferle devam edebilirsiniz , ama devamli kullancaksaniz evi nemlendirmeniz gerekir, ve eve taze hava sokmaniz gerekir

Bu seramik ısıtıcılar görünüşte güzel gözüküyor ama tabi bir tonda reklamda çabası.. nedir bu reklam yok sağlığa yararlı şu bu hastalıklara iyi gelir bilmem nesi. valla anlayamadım gitti sizde o sobadan varsa eğer faydalı bişi değilse almaya bile değmez.. bu arada siz klima alın dioyrsunuz ama benim maalesef yerim yok klima koymaya hadi onu geçtik dış üniteyi nereye koyacam..

o yüzden bende aırfel marka bir soba alayım günde ikiüç saat yaksam yeterli.

• evi isitan seyler nemle desteklenmezse hic iyi olmaz
  • eski model evsan quartz soba var bende..gayet memnunum.kaç watt özelliği ne benimkinin bilmiyorum ama çok güzel ısıtıyor ...
    quartz sobalarla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yorum yapabilir belki..
  • bu seramik ısıtıcı kullananların az olması beni tedirgin ediyor,iyi mi kötü mü anlamadım..öte yandan artık ufo markaları saymakla bitmez hale geldi ufodan geçilmiyor etraf bu da iyi bişi değil
  • Arkadaşlar bence biraz paraya kıyıp DeLonghi marka yağlı radyatör alın kışın ısınmak istiyorsanız.
    Ben 300 TL olan modelini TeknoSa dan aldım. Şimdilik memnunum üründen. Lakin faturayı ne kadar bombalar onu bilmiyorum :)
    Sanırım elektrikli ısıtıcılar arasında en iyisi yağlı radyatör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

quote:

Orijinalden alıntı: patron995

Arkadaşlar bence biraz paraya kıyıp DeLonghi marka yağlı radyatör alın kışın ısınmak istiyorsanız.
    Ben 300 TL olan modelini TeknoSa dan aldım. Şimdilik memnunum üründen. Lakin faturayı ne kadar bombalar onu bilmiyorum :)
    Sanırım elektrikli ısıtıcılar arasında en iyisi yağlı radyatör.

yağlı radyatör gerçektenden ufodan bin kat iyi. ben çok kullandım.
    sadece masamın altında kullanacağım bir ısıtıcı bakıyordum. bugün koçtaşta 500w seramik ısıtıcı gördüm.
    500w bence çok az bir tüketim hemde işimi görür diye düşünüyorum. çok ucuzdu bu haftasonu almayı düşünüyorum.
    kullanınca yorumlarımı yazarım.

Seramik ısıtıcıları ben de çok merak ediyorum ya. Onlar daha mı iyi oluyor UFO lardan.
    Yoksa bizim UFO dediklerimiz zaten seramik ısıtıcılar sınıfına mı giriyor ?
    Ben şu an izmir'deyim. havalar bu aralar çok soğuk yapmadı o yüzden çok açmadım ısıtıcımı ama açınca iyi ısıtıyor.
    Bir de fanlı ısıtıcılar var ama onlar ufak, yine de tüm gün açınca bütün odayı ısıtıyor :)

• Seramik isiticilar kesinlikle ufo vb ışıma Ile isitan isiticilardan daha iyi isitir.Etkili bir performans icin isiticiyi zemine koymanizi tavsiye ederim.boylece zemine coken soguk havayi isitarak ortama verir ve daha stabil bir isinma olusur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

evi isitan seyler nemle desteklenmezse hic iyi olmaz
    ne gibi sonuçları olabilir ki?_
  • steganography kullanıcısına yanıt
    belli süre sonra ev yeteri kadar havalanmaz ise evdeki nem oranı düşecektir. % 20-30 lara kadar geldiğini gördüm ben nem ölçerlerimde, Hasta olursunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.