Şimdi Ara

mitsubishi colt elegance MT mi? yoksa Toyota Yaris 1.0 life mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bu aralar hummali b'ir araba arastirmasi icerine girdim
    bir suru secenek arasinda butceme yetebilecek iki araca kadar indim.
    arac sehir icerisinde kullanilacak, yilda maksimum 10000 km yol yapacak.
    Butcem sinirli oldugu icin cok fazla secenek bulamadim ama aklimdakiler;
    2012 Mitsubishi Colt 1.3 Elegance MT
    Toyota Yaris 1.0 Life

ikisi de fiyat olarak ayni sevideler fakat bu ayrima getiren noktalar,
    Colt donanim ve motor olarak cok guclu cok akla yatan bir arac ama 2012 yilinda uretimi tamamen bitmis ve bayinin elinde son kalan otomobillerden.
    keza Yaris ise 1 sene once yeni tasarlanmis ve motor ve donanim olarak en bosu.

Siz olsaniz bu iki model arasinda uretimi bitmis ikinci el piyasasi daha dusuk olan ama donanim olarak kendi segmentinin en iyilerinden biri olan araci mi tercih edersiniz (Colt)
    Yoksa donanim olarak daha dusuk fakat ikinci el piyasasi daha yuksek, ve yeni tasarlanmis olan bir modeli mi tercih edersiniz?

Vereceginiz fikirler bende farkli bir dusunce olusturabilir dusuncesiyle desteginizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Colt 1.3 2. El olarak yaris 1.0in gerisinde değildir.

5bin km civarinda ikinci el colt her türlü daha iyi bir seçenek olur.

• zaten sifir almayi dusunuyorum ikisininda liste fiyati 32000
    araclar arasindaki en buyuk hadikap birinin uretiminin bitmis olmasi digerininse yeni bir kasa olmasi

• Hocam eğer acil ihtiyaç durumunda aracı kolay satmam gerekir diyorsanız mutlaka yaris alın. mantigim ve kalbim colt diyor ama ikinci el piyasası yaris diyor. acil para durumunun ne zaman gerekecegi hic belli olmaz bu hayatta. "eğer böyle bir durumla karsilasirsam arabayı satmam" diyebilecek konumunuz varsa ben colt öneririm.her yönüyle dolu ve mantıklı bir araç, tek handikapı bagaj biraz küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 20 Ekim 2013; 21:26:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Hocam eğer acil ihtiyaç durumunda aracı kolay satmam gerekir diyorsanız mutlaka yaris alın. mantigim ve kalbim colt diyor ama ikinci el piyasası yaris diyor. acil para durumunun ne zaman gerekecegi hic belli olmaz bu hayatta. "eğer böyle bir durumla karsilasirsam arabayı satmam" diyebilecek konumunuz varsa ben colt öneririm.her yönüyle dolu ve mantıklı bir araç, tek handikapı bagaj biraz küçük.

2 aracı da acil satacam dese 25ten yukarı satamaz. En boş yaris ve 1. 0 motor ve düz vites .

• Mümkünse iki araçla da deneme sürüşü yapın hangisini beğenirseniz onu alın.

İkinci el muhabbeti yüzünden yurdum insanı gönlündeki araca binmiyor.

Seçimimi Yaristen yana kullanırdım. Donanım düşündürücü. Örneğin devir göstergesi yok.

Kolay gelsin.
  • Su an icin oyle ama benim. Dusuncem birkac yil sonra ne durumda olur onu bilmiyorum.
    belki iki sene sonra yariste hala ayni kasa bulunurken colt piyasadan silinmis olur mu?
    inanin benim de gonlum colt diyor ama mantik dur diyor.
    iki araci da gordum. Ic dizayn ve konfor olarak yaris yeni oldugunu hissettiriyor, colt ta. Ise 2005 yilindaki dizaynina birkac ekleme varr ama donanim ve motor olarak yaris bana gore yanina bile yaklasamaz.
    is te bu nedenle aklim hala karisik.
    Siz olsaniz ne yapardiniz? tercihinizi etkileyen en buyuk etken ne olurdu?

• Bana kalırsa coltun değeri üretimi bittikten sonra daha çok anlaşılacak. Ben her durumda colt derim. Tercih sizin.
  • Yaris 1.33 çokmu aşar bütçeyi.illâ ikisinden biri ise colt derim zira 1.0 ve donanımsız aracın ne piyasası olacak?sırtında taşıması da cabası

• Artı colt sorunsuz araç,kaza dışında zırt pırt parça istemez bu yüzden üretimin durması çok sorun olmaz

• Yanılıyorsunuz colt'un ikinci el piyasası gayet iyidir

• kesinlikle coltun piyasası çok iyi. bende colt bakıyordum ve bir türlü aractan bulamıyordum. ilana koyuluyordu temizse bir gün sonra kalkıyordu ilandan. o derece yani. colt kullananlar sorunsuzluğundan ve az yakmasından bahseder hep. bana kalırsa en mantıklısı colt. ve yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi üretimden kalktıktan sonra anlaşılacak ve inanın satmak istediğinizde hiç beklemeyeceksiniz.
  • Araçları bilmiyorum. Kağıt üstünde nasıl göründüğünü herkes yazmış üç aşağı beş yukarı.

2. elinde kuşku olan (ki her ikisi de aynı durumda) araçları 0 kilometre almak için sıkılmadan X yıl binerim demek gerekiyor.

X benim için şu anda 5 sene. Şartlara kişilere göre değişebilir. X'in de bunlardan bağımsız bir alt değeri olmalı, o da 2-3 yıldan aşağı değildir herhalde.

Diğe bir seçenek ise temizini bulunca 2. el almak.
  • Açıkçası Colt'un değeri anlaşılmaya başlandı bile ben bu aracı aldığımdan beri yakın çevreme 3 tane aldırdım. Kimsenin araçtan haberi yoktu Temsa sağolsun hatta şu an iki tane öğrenci arkadaşım temiz 2009 colt arıyorlar fellik fellik
  • iki aracı da aktif olarak kullanıyorum. yaris annemin colt benim aracım. (2016 yaris 1.0 life ve 2010 colt cz3 amt) ve gözlenimlerim;

1- yaris 1.0 şehir içinde gayet iyi gidiyor ama şehir dışında gidişi çok kötü. sollama yapmaya korkuyorsunuzuz o derece zayıf bir hızlanması var. colt öyle değil, şehir dışında daha performanslı.
    2- yaris 1.0 motor olmasının da etkisiyle şehir içinde colt'tan az yakıyor. şehir dışında pek farkları olduğunu düşünmüyorum aynı yakarlar. colt'ta sınıfının en az yakan araçlarından ama yaris 998 cc olmasının avantajını iyi kullanıyor.
    3- colt daha gürültülü, yalıtımı yaris'e göre zayıf. yaris yalıtımda başarılı.
    4- yaris'in süspansiyon sistemi daha konforlu, arka süspansiyonları bağımsız diye biliyorum. ayrıca yol tutuşu daha iyi. bunda esp sisteminin standart olmasının da etkisi var, colt'ta esp yok mesela.
    5- colt daha donanımlı, cruise control alaşımlı 15 inç jantlar gibi donanımlara sahip. yaris'te devir saati bile yok. ama güvenlik donanımında yaris daha iyi, 9 hava yastığı, esp, abs var standart donanımda. colt'ta hava yastığı ve abs var güvenlik donanımı olarak. (invite colt'larda 4 airbag elegance'larda 2 airbag var)
    6- yaris'in ikinci el piyasası çok daha iyi. colt'un kötü.
    7-yaris'in euroncap test sonuçları ve iihs small overlap test sonuçları colt'tan iyi.
    8- colt 1332 cc olduğu için vergisi üst dilimden ödeniyor. yaris 998 cc ve vergisi alt dilimde.
    9-yaris daha ağır, colt daha hafif. ağırlık demek performansı törpülemek demek.
    10-colt daha keskin tasarımlı, erkek kullansa sırıtmaz. ama yaris'in tasarımı çok yuvarlak, ben bayan arabasıyım diyor. yaris kullanan arkadaşlar kızmasın, ara sıra bende kullanmıyorum ama görüşüm bu yönde
    11- colt'un içi geniş, ferah ve tavanı yüksek. yaris geniş ama tavanı daha alçak. colt'un içine binen dışarıdan küçücük araba içeriden kocaman diyor.
    12- colt'un iç mekan kalitesi daha yüksek ama karşılaştırdığım araba 1.33 yaris olsaydı yaris daha kaliteli derdim. 1.0 yaris'te 1.33'teki yumuşak plastik malzemeler yok. hepsi sert plastik ve plastiklerde işçilik hataları var. colt'un plastiği kaliteli işçiliği de gayet güzel.
    13- yaris 1.0 life'ın sıfırı şu an metalik boya, park sensörü ve boya koruma hediyeleriyle 44 bin liraya alınabiliyor. colt'un 2012 modelleri sahibinden.com'da 30 bin liralarda geziyor. temiz bir colt'a 32 bin liradan fazla vermeyin. 36-40 bin lira yazanlar filan olmuş, onlara sadece gülüyorum. colt o kadar etmez.

konu sahibi arkadaş çoktan araba almıştır ama bu mesajım google'da bu konu karşısına çıkıp bilgi almak isteyenleredir. konu hortlatmak değil amacım lütfen mesajımı silmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 19 Kasım 2016; 14:37:5 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.