Şimdi Ara

MİRAÇ İÇİN İLİK ARANIYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
29.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
439 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok yakın bir arkadaşım olan Miraç 2018 yılında lösemi hastalığına yakalandı. Şu anda hızla kilo kaybı yaşamakta ve yardıma ihtiyacı var!

Miraç kısa süre içerisinde 95 kg’dan 60 kg düştü ve uygun ilik bulunamadığı için otolok ilik nakli yapıldı. Uyum sağlanamadı ve tekrar ilik arayışına girildi. Şu an tüm kızılay şubelerine gidip MİRAÇ GÖZ ADINA kan vererek uygunluk test yaptırıp bir hayata dokunabilirsiniz. Belki Miraç’a uygun ilik bulunmasa dahi başka bir hastaya hayat olabilirsiniz. Sizlerden yardım istiyoruz.

EKŞİ SÖZLÜK VE DİĞER MECRAALARDA YAZABİLECEK ARKADAŞLAR VARSA ONLARDA YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.

ACIBADEM HASTANESİ BİLGİLENDİRME!

Kemik iliği nakli hakkında, vericinin yapılan işlemden zarar göreceği gibi pek çok yanlış inanış bulunur. Karaciğer veya böbrek naklinden kaçınanlar olduğu gibi, bu yanlış bilgiler nedeniyle kemik iliğini vermek istemeyenlerde olur. Oysa işlemin vericiye bir zararı olmaz. Ancak, 2 yaşından küçük ve 60 yaşından büyük olanlar kemik iliği için verici olarak kabul edilmez. Kemik iliğini almadan önce kişinin kan sayımına ve kan değerlerine bakılır. Genel sağlık durumundan emin olmak için karaciğer, böbrek ve kanında herhangi bir hastalık olup olmadığına dair testler yapılır. Kök hücre nakli ise ameliyathanede gerçekleştirilir. Özel iğnelerle, kalça kemiğinin hemen üstünden girilerek, kemik iliğindeki tüm kan hücreleri alınır. Yaklaşık bir ünite olan bu kan, kök hücrelerinin ayrıştırılması için laboratuvara götürülür. Aferez cihazı ile kök hücreler ayrıştırılır. Sayımı yapılıp, ne kadarının canlı olduğu saptandıktan sonra, verilecek kişi için uygun sayıda olup olmadığı hesaplanır. Eğer uygunsa nakil için hazırlık yapılır. Vericinin kemik iliği ise kendisi için yeniden üretime başlar.

İLETİŞİM İÇİN; 530 426 77 43

edit: miraç için kahramanmaraş’ta başlatılan kampanya sonucunda bugün kızılay kotası doldu. yarın tekrar devam edilecek. elbistan ilçesine araç gönderildi.

https://www.aksutvhaber.net/kahramanmaras/losemi-hastasi-icin-kok-hucre-bagisi-kampanyasi-h32752.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lynchesque -- 6 Ağustos 2019; 0:43:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ARKADAŞLAR GİDEMEYECEK OLSANIZ DAHİ GÜNDEMDE TUTABİLİR MİSİNİZ?

• Up. Allah yardımcınız olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ARKADAŞLAR LÜTFEN ...

• up

• Rabbim acil şifalar versin insallh🙏🙏

• Up

• Kök hücre bağışı yapmayı uzun zamandır düşünüyorum ne hikmetse Kızılay bir türlü gelmedi başka zaman olsa her köşe başında görüyorum

• Başka bir hasta için kök hücre bağışı için kan vermiştim. Fakat şöyle bir durum var. Siz bağışçı olmayı kabul edip örnek kan verdiğinizde, ilik bankasına sizin örneğinizin işlenip bilgilerinizin girilmesi çok uzun sürüyor maalesef. Hatta change.org da konusu oldu. Veri işleme kapasitesi aylık 100binin altında diye biliyorum ve sırada bekleyen bir çok bağışçının örneği varmış. Kapasitenin arttırılmasını istiyorlardı. İnşallah bir kişiye de olsa yardım edebilme şansımız olur, beklemedeyiz. Allah acil şifalar versin.
  • teşekkür ederim arkadaşlar umarım gündemi meşgul eder bir şekilde tedaviye yardım ederiz.

• Up

• Yukarı.

• Up

• up
  • Up

• Karı kız konularına cevap yazmaktan buraya gelememiş DH ahalisi. Konu yukarı.

• ben 8 ay önce verdim ilik için kan örneği. sizde verin yarın kimin başına geleceği belli olmaz. ayrıca çok basit bir işlem.

• Cenabı Allah dan acil şifalar diliyorum.

• yukarı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.