Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
996
Cevap
39
Favori
797.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 464
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 13 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 39
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Schweinsteigery (60 mesaj) tacimmüdür (32 mesaj) farego (23 mesaj) atom-karınca (14 mesaj) savaskerem37 (13 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (278 mesaj) Mobil (231 mesaj) Tablet (16 mesaj) Mini (27 mesaj) Uygulama (9 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Erkek Kişisel Bakım >> Parfümler ve Kişisel Bakım >> Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uygun fiyata satıyor musunuz hala?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yenler83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    minoxil kullanamam bende göğüsde sorun yapıyor, böyle sıkışma vs gibi
    finasterid kullanmak istemiyorum, unutkanlık ve kuşu öttürmeme sorunları olabiliyormuş

saç tepemde full saç var ama bir sürü incelmiş ve az uzayan yada uzamayıp kısa kalan saçlar var. Bunlara bir çözüm var mı yok mu?(Prp, Mezoterapi falan geçiniz onlara verecek çok param yok ancak kozmetik ürün kullanabilirim)
  • Binbaşı
    1612 Mesaj

Ne yazık ki Yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Serkan- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: legaueof

Arkadaşlar kesinlikle önermiyorum, cilt doktorumun tavsiyesi üzerine kullandım bir yıl kadar saçı dökülmesini hiçbir zaman önlemiyor başladığınızdan itibaren inanılmaz saç döküyor baya da araştırma yapmıştım birkaç aya düzeliyor tekrardan saç çıkmaya başlıyor gibisinden ama kesinlikle uydurma 2000-3000 tl civarında para harcamışımdır bu tedavi için hepsi boşuna gitti ve bence daha da döküldüğüne inanıyorum saçlarımın. paranıza, sağlığınıza yazık bence doğal yöntemler denemekte ya da saç ektirmekte fayda var.

edit: minoxidil %5 lik sprey kullanmıştım.
    Yıl olmuş 2020 hala ekimin kesin çözüm olduğunu sanan var. Sende işe yaramadıysa herkeste işe yaramayacak diye bir şey yok. Zaten ilacında oranı %100 başarı değil

|
    |

• Yarbay
    2514 Mesaj
    Bende başladım minoxil .5 e . İlk gün yanma yaptı kullandıktan yarım saat sonra. Daha sonraki kullanımlarda sonra hiç yanma olmadı nedendir

|
    |
  • Yüzbaşı
    549 Mesaj
    2014 yılından 2018 e kadar kullandım

İlk kullandınız da
    kalpte sıkışma yapabiliyor
    Saç dökülmesini hızlandırıyor
    İştah açıyor

Uzun dönemde
    Kalp geçiyor
    Saç dökülmesi azalıyor ve dinlenme modunda olan saçlar çıkıyor
    Saçlar bir ton siyahlasiyor
    Muhtelif yerlerde tüyler siyahlasiyor ve belirgin hale gelebiliyor
    Vücuda kas oranı azalıp yağ oranı artıyor (bana kesinlikle böyle geldi. Bir süre proscar ile kullandım onda da olabilir)
    Cinsel isteksizlik yapmıyor (psorcar ile kullanırsanız kesinlikle yapiyor. Kadınlara karşı daha tahammülsüz olabiliyorsunuz)

1 yilda max sac yapıyor. SONRA sac sayısı girerek azalıyor

Minoksil siz 25 yaşında kel kalacaksaniz bunu 28 yaşına erteliyor sonra etkisi bitiyor. Kullanmaya devam ederseniz hızlı dökülme olmaz. Başka bir ise yaramaz

Proscar ise sperm rengini değiştiriyor
    Penisin sertleşme süresi cok uzuyor.
    Kas oranı düşüyor
    Yag oranı artıyor
    Sporda kaldırabildiginiz ağırlıklar bile düşüyor
    Kızlara karşı isteksizlik yapıyor. Tahammülsüz olabiliyorsunuz.
    Dökülmeyi azaltıyor. Saç çıkarmıyor
    Ufakta olsa araştırmalar spermlerde kalıcı hasar bıraktığıni söylüyor.
    Bıraktığın zaman eski haline dönüyorsun.

2019 a girerken hepsini çöpe attım. Saçların hızla azaldı. Yakında kazitmayi düşünüyorum. Proscar kesinlikle kullanamayin. Minoxil iş yapıyor. Daha az zararlı. Ama etkisi 1-2 sene (herkeste böyle değil. Benim genetik dökülme bazi insanlar normal dökülmede kullanıp çok iyi olduğunu söyleyebilir yanıltmasın )

Çin'den toppik alın seyreklileri inanılmaz kapatıyor.

|
    |

• Yarbay
    2703 Mesaj
    Çok ağır agresif dökülme varsa bir kişide minoxidil döngüsü görme olasılığı da o kadar yüksek bence yaptığım gördüğüm arastirmalar hep buna yakın.

X kişisi 26 yaşında dökülme başlıyor , fakat 40 yaşına kadar dökülme devam edicek şekilde genetiği var baktığımız zaman bu kişide agresif dökülme olayı çok az , bu kişiler 40 yaşına kadar saçını minox vs ile koruyabiliyor. Minox yağ oranı falan kesinlikle yapmaz bir nevi kafa derisindeki DHT hormonuna kardeşim sen işini yap bende işimi yapayım diyor kimse kimseye karışmasın tarzı bir etken gösteriyor .

Aşağıda link var inceleyebilirsiniz. Finasterid ve minoxil karışımı yapan bir eczane tavsiye ederim.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15298.0
    Ama y kişisi 17 yaşında döküntüsü başlıyor 26 yaşında nw 4-5 olmuş ise maalesef böyle kişilerde minox ve finasterid pek yaramıyor yarasada eski halini almıyor ve döngü olayı görüyorlar. Bunlar için tek çözüm Ekim.

Minoxidil kullanmak isteyen bence finasterid+minoxidil topikal sprey olarak kullanırsa daha fayda göreceğine inanıyorum ve bunu artık eczanelerde yapıyor.

|
    |

• Çavuş
    60 Mesaj
    arkadaşlar bnde 4. kutuya başlayacağım saç dökülmem vardı seyrekleşme fakat durdu eskisi gibi değil, vitamin eksikliğim de vardı onları giderdim 6. kutuya kadar kullanıp bırakmayı düşünüyorum ama hepsi birden dökülür diye korkuyorum açıkçası. başlamaadan önce aman aman dökülmem yoktu sadece ön kısımlarda gözle fark edilir seyreklik vardı kellik yoktu sizce ne yapmalıyım ?
  • Yarbay
    2703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

arkadaşlar bnde 4. kutuya başlayacağım saç dökülmem vardı seyrekleşme fakat durdu eskisi gibi değil, vitamin eksikliğim de vardı onları giderdim 6. kutuya kadar kullanıp bırakmayı düşünüyorum ama hepsi birden dökülür diye korkuyorum açıkçası. başlamaadan önce aman aman dökülmem yoktu sadece ön kısımlarda gözle fark edilir seyreklik vardı kellik yoktu sizce ne yapmalıyım ?
    Keyfe keder kullanılıp birakilicak bir urun değil bırakırsanız eldeki pirinçten olabilirsin

• Çavuş
    60 Mesaj

peki öyle de nereye kadar işte :)) bunun bir sonu yok mu çünkü bu işin maddi boyutu da var. ++ vucudumda ekstra kıllanmalar yapıyor vucut tüylerimde siyahlastırma yapıyor bu da can sıkıcı maalesf.
    |
    |
    Execuvite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

peki öyle de nereye kadar işte :)) bunun bir sonu yok mu çünkü bu işin maddi boyutu da var. ++ vucudumda ekstra kıllanmalar yapıyor vucut tüylerimde siyahlastırma yapıyor bu da can sıkıcı maalesf.
    Sonu var hocam bırakırsınız saçlarınız dökülür . Tabi sahsinizda erkek tipi dökülme varsa . Maddi boyutta kişiden kişiye değişiyor tabi 10 senedir minoxidil kullanan çok kişi var.

Bu işler böyledir finasterid de kullansan minoxidilde sureklilik gerek şahsen 25 yaşındaki kişi saclarini 35 e kadar korusun ondan sonra onemsizce saç minox güzel bir tedavi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schweinsteigery -- 19 Ağustos 2020; 15:48:41 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Merhaba, ben siteye İstanbul’dan yeni üye oldum. Ancak 20-25 yıllık Rogaine kullanıcısıyım. Burada yazılanların hepsini okudum. Çoğu zaten bildiğimiz şeyler. Bende minoxidil içerikli solüsyonların kullanıldığı sürece yeni saç çıkarttığını, hatta saçınız örneğin siyah saçlı iseniz ve saçınız beyazlaşmışsa, saçınızın siyah çıktığına bizzat ben yaşadım yaşıyorum. Ancak bıraktığınızda da döküldüğünü de kesin olarak söyleyebilirim. Ayrıca minoxidili uzun süre kullandığımdan olsa gerek, tansiyon hastası olmadım. Ben sürekli olarak Amerika’dan getirttiğim Rogaine’leri kullanıyorum. Ancak bitmek üzere. Pandemi salgını dolayısıyla da getirtemedim. Türkiye’de orjinal olarak birkaç tane bulabildim. Genelde piyasada çok fazla sahte rogaine var. Bu siteye üye arkadaşlardan orjinal rogaine varsa satmayı düşünürlerse onlardan makul fiyatla satın almak istiyorum. Bulamadığım takdirde yaptığım araştırmalar sonucunda Minoxil Forte kullanacağım. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

• Yarbay
    2703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Serdar

Merhaba, ben siteye İstanbul’dan yeni üye oldum. Ancak 20-25 yıllık Rogaine kullanıcısıyım. Burada yazılanların hepsini okudum. Çoğu zaten bildiğimiz şeyler. Bende minoxidil içerikli solüsyonların kullanıldığı sürece yeni saç çıkarttığını, hatta saçınız örneğin siyah saçlı iseniz ve saçınız beyazlaşmışsa, saçınızın siyah çıktığına bizzat ben yaşadım yaşıyorum. Ancak bıraktığınızda da döküldüğünü de kesin olarak söyleyebilirim. Ayrıca minoxidili uzun süre kullandığımdan olsa gerek, tansiyon hastası olmadım. Ben sürekli olarak Amerika’dan getirttiğim Rogaine’leri kullanıyorum. Ancak bitmek üzere. Pandemi salgını dolayısıyla da getirtemedim. Türkiye’de orjinal olarak birkaç tane bulabildim. Genelde piyasada çok fazla sahte rogaine var. Bu siteye üye arkadaşlardan orjinal rogaine varsa satmayı düşünürlerse onlardan makul fiyatla satın almak istiyorum. Bulamadığım takdirde yaptığım araştırmalar sonucunda Minoxil Forte kullanacağım. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Vitamin iste sitesinde orjinali var hocam olurda bulamazsanız bence alopexy t modeli olan minoxidil kullanın daha kaliteli etken maddeleri var

Bu arada döngü yaşadınız mı hiç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schweinsteigery -- 3 Ekim 2020; 14:56:59 >
    |
    |

• Yarbay
    4849 Mesaj
    Saçlı derideki damarları genişletiyor. Çalışma mekanizması bu yani. Bırakınca eski haline döner.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    980 Mesaj

Ederi 20 30 tl olacak ürünün muadilleri 80 lirayı geçti. Karşınızda enayi yok. Saçsız sakalsız gezmek mi enayi yerine konmak mı? Kupon vs olmazsa alınmaz.

• Yarbay
    2703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: luck runs out

Ederi 20 30 tl olacak ürünün muadilleri 80 lirayı geçti. Karşınızda enayi yok. Saçsız sakalsız gezmek mi enayi yerine konmak mı? Kupon vs olmazsa alınmaz.

Ben adet fiyatını 60 liraya aldım senelik alıyorum ucuza geldi. Alopexy t . Toplu alma imkanı olmayan bence papara kart ile alsın eczaneden 25 tl iadesi var. Ama bazı eczaneler anlasmalı oluyor minoxil forte 75 tl satıyor şuan bir eczane.

• Yüzbaşı
    980 Mesaj

Bende 2 papara kart var kalan kısmını diğer karttan çektiririm. Dediğiniz eczaneler nerede acaba?

|
    |
    Schweinsteigery kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: luck runs out

Bende 2 papara kart var kalan kısmını diğer karttan çektiririm. Dediğiniz eczaneler nerede acaba?

Ben doğuda yasıyorum üstad , bulunduğunuz bölgede gezmeniz şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schweinsteigery -- 27 Ocak 2021; 10:53:9 >
  • Yüzbaşı
    980 Mesaj

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam, çevredeki 10 12 eczaneyi aradım minoxil forte %5'i %50 indirimle buldum. Papara kart ile 37,5 liraya gelmiş oldu.

Yer: Buyaka AVM eczanesi, Ümraniye, İstanbul

|
    |
    Schweinsteigery kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

saç ekimi düşünen yok galiba. minoxil falan takılmak daha mı kolay?

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
valorant points
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.