Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ? (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
36
Favori
888.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

arkadaşlar internette köpük kırkland,rogaine v.b bulamıyorum yasaklandı mı yoksa köpük versiyonu
    Hocam sen bunları ömrün boyunca kullanacakmısın? Bildiğim kadarıyla bırakınca bütün etkisi gidiyor galiba kullandıklarının ve başa dönüyorsun sanırım

Tek kesin çözüm saç ekimi galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

- Günde 2 defa (sabah-akşam) minoxidil (kullanmadan 1 saat önce dökülen bölgeye tretin ya da alzeldern krem çok ince sürülecek)
    - Günde 1 yatmadan önce 1/4 Proscar
    - Günde 1 Aç karnına bol su ile solgar 5000mcg biotin
    - Haftada 2 defa dökülen bölgeye dermaroller ile minik kanallar açma (şöyle yapabilirsiniz; krem + 1 saat sonra dermaroller + yarım saat sonra minoxidil. Dermaroller alırken cilt için olanı almaya dikkat edin)
    - Bol bol yeşil çay
    Büyük emek vermişsiniz ama bununla uğraşılmaz hocam çok zahmetli iş vallaha.

Siz proscar kullanmissiniz ama yasiniza rağmen kullanmanız bir yerden sonra zarar versede pek kaybiniz olmaz.

35 senelik bir profesörün yanına gittim proscar kullanmak için 25 yaşındayım , kesinlikle uzak durulması gerektiğini söyledi.

Evet bu ilaçlar dokulmeyi durduruyor ama bir yeri yıktığı kesin. Ben bıraktım artık minoxil proscar 4-5 ay oldu dokulursede dokulsun Ekim en iyi tedavi yontemi.

• Benim saçlarım 2003 yılında, üniversite esnasında dökülmeye başladı. Acıbadem hastanesi’nde o zamanlar dermatolog gökhan okan’a gitmiştim. Kendisi şu an memorial’da görev yapıyor. Propecia + rogaine tedavisini kendisi önermişti. Yaşın epey genç, propecia’nın olumsuz bir etkisi olmaz demişti. Propecia dediğim ilaç proscar ile aynı etken maddeye sahip olan bir ilaç, sadece mg farklı.

İlaçları bırakınca çıkan saçları kaybediyorsunuz. Üstelik her gün aynı şeyleri yapmak bir yerden sonra sıkıyor ve o disiplini kaybediyorsunuz. Bir de yaş ilerledikçe ilaçlar eskisi gibi etki etmiyor. Ben de döküleceği yere kadar dökülmesini bekledim. Zaten Doktora tezimi yazarken saçlarımı kaybettim. Ekim tek çözümdü. 2018 mayıs aynında ekim yaptırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 23 Ağustos 2019; 18:10:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

Benim saçlarım 2003 yılında, üniversite esnasında dökülmeye başladı. Acıbadem hastanesi’nde o zamanlar dermatolog gökhan okan’a gitmiştim. Kendisi şu an memorial’da görev yapıyor. Propecia + rogaine tedavisini kendisi önermişti. Yaşın epey genç, propecia’nın olumsuz bir etkisi olmaz demişti. Propecia dediğim ilaç proscar ile aynı etken maddeye sahip olan bir ilaç, sadece mg farklı.

İlaçları bırakınca çıkan saçları kaybediyorsunuz. Üstelik her gün aynı şeyleri yapmak bir yerden sonra sıkıyor ve o disiplini kaybediyorsunuz. Bir de yaş ilerledikçe ilaçlar eskisi gibi etki etmiyor. Ben de döküleceği yere kadar dökülmesini bekledim. Zaten Doktora tezimi yazarken saçlarımı kaybettim. Ekim tek çözümdü. 2018 mayıs aynında ekim yaptırdım
    Hayırlı olsun hocam en güzeli Ekim

• En güzeli ekim demişsinizde ekim yapınca saçlarınız eskisi gibi olmuyorki,yine kafanız yarı kel dolaşıyorsunuz bende ektirdim verteks bölgesini kapatmaya greft yetmedi,7bin kök ekilmesi lazım bir kafayı komple kapatmak için ki buda zaten saçı dökülen insanlarda zor bulunabilecek bir saç donör sayısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: achir69

En güzeli ekim demişsinizde ekim yapınca saçlarınız eskisi gibi olmuyorki,yine kafanız yarı kel dolaşıyorsunuz bende ektirdim verteks bölgesini kapatmaya greft yetmedi,7bin kök ekilmesi lazım bir kafayı komple kapatmak için ki buda zaten saçı dökülen insanlarda zor bulunabilecek bir saç donör sayısı
    Şimdi eskisi gibi olmuyor kavramı kişinin Ekim yaptirdigi zamanki saç sıklığına / dönör zenginliğine bağlı bir sonuç adamın saçı seyrek arkada azıcık kalmış 7 bin değil 10 bin ektirsede çözüm olmaz.

Sacekimisonuclari sitesinde oldukça kaliteli yerlere ektirip çok güzel sonuclar alan kişi sayısı yüksek mesela Koray Erdoğan Ekim konusunda çok ayrı bir yeri olan doktor.

İlla saçdan değil sakal ve başka yerlerden bile dönor alınıyor. Tabi herkesin saçı ekime farklı elverişlidir. Siz memnun kalmadınız diye herkes memnun kalmayacak diye bir durum söz konusu değil.

Tabi gençlik yıllarındaki gibi müthiş sık tarak girmeyen saçlarım olsun diye beklentim yok ama , kel yerleri kapasin orta siklikta olsun yeterli benim için .

Minoxidil ve finasterid çözüm değil üstü yaparken maalesef alt tarafı yıkıyoruz. 10 gün proscar kullandım unutkanlık müthiş bir seviyeye çıktı.

Velhasıl kelam şimdiki tıp dunyasinda en iyisi Ekim gözüküyor.

• Faydalı ancak sihirli değnek muamelesi yapmayalmım.6 ay kullanım gerekli.en büyük handikap ise bıraktıktan bir süre sonra etkinliğini yitirmesi
  • Beyler minoxil spreyi eczaneden reçetesiz alabilir miyim? Sağlık güvencem yok o yüzden hastaneye gitmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceh.meh

Beyler minoxil spreyi eczaneden reçetesiz alabilir miyim? Sağlık güvencem yok o yüzden hastaneye gitmek istemiyorum
    Zaten reçetesiz satılıyor 100 tl.

Ama sana tavsiyem kozmodi üzerinden alopexy minoxidil al hem 50 TL hem orijinal hemde aynı işlevi görüyor hemde cebe uygun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankGallagherx -- 18 Eylül 2019; 19:41:20 >
  • Elimde sadece kutusundan çıkmış minoxil var hiç sikilmamis , artı %30 seviyelerinde ki minoxil de var bunların ikisini 40 TL'ye bırakırım arkadaşlar.

Ben bıraktım kullanmayı . Minoxil eczaneden aldım zaten.
  • kirkland köpük kullanan var mı kullanımı ilk altı ay günde 2 kere sonra 1 mi
  • Ben de minoxili kullanmaya başladım ikinci kutuyu aldım eczane dışında daha ucuz alabileceğim bir yer var mı güvenilir bir site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toya -- 21 Aralık 2019; 12:4:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toya

Ben de minoxili kullanmaya başladım ikinci kutuyu aldım eczane dışında daha ucuz alabileceğim bir yer var mı güvenilir bir site
    https://www.kozmodi.com/urun/minoxil-forte-5-deri-spreyi

Güvenilir ben kullanırken buradan temin ediyordum hep bilginize
  • Hocam bunun fiyatı acayip uygun bir yanlışlık olmasın emin misiniz güvenilir olduğuna:)
  • quote:

Hocam bunun fiyatı acayip uygun bir yanlışlık olmasın emin misiniz güvenilir olduğuna:)
    Evet hocam güvenilir isterseniz alışveriş geçmişi atabilirim.
  • Yok yok inanıyorum ama fiyata inanamadim bir an :) birde siz kullanırken saçınızı her gün yıkıyor muydunuz. Kış ayı malum 2 günde bir yıkıyorum da ben
  • quote:

Yok yok inanıyorum ama fiyata inanamadim bir an :) birde siz kullanırken saçınızı her gün yıkıyor muydunuz. Kış ayı malum 2 günde bir yıkıyorum da ben
    Valla hocam ben kullanırken 2 günde bir muhakkak yikiyordum bir yere gideceğim zaman sabah sıkar öğle arası yıkayıp fon çeker giderdim..

Ama maalesef bende seboraik dermatit yaptı içinde alkol var ve bir kaç madde kızarıklık ve kaşıntı yapıyor... Ve sürekli bağımlı olmak beni yoruyordu.

Şimdi bir şey kullanmıyorum 3-4 ay oluyor. Kaderime teslim oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bornovali89

herkese selamlar arkadaşlar bende minoxil %5 forte camiasına katıldım bugun ege üniversitesi hastanesine gittim yasım 20 arka bolge acılmanın basladıgını ve saç derimde yanma olduğunu söyledim tahlil sonuçlarından sonra saç dökülmesinin erken habercisi oldugunu söyledi doktor 2 ay kullanmamı onerdı bakalım 2 ay sonra bır daha gıtcez hayırlısı artık

Alıntıları Göster
    Sonic ne oldu hocam 10 yıl geçmiş aradan ne kadar kullandınız şu an ne durumdasınız? Evlilik çoluk çocuk oldu mu ?

• sürekli kullanacaksan işe yaradığı oluyor fakat bıraktıktan sonra çıkanlar geri dökülüyor.
    ben kullandığım dönemde sürekli baş ağrıları yaşadığım için bırakmıştım.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.