Şimdi Ara

Mining Sürecindeki Maliyetler ve Kazançlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eylül'ün sonunda Gaming PC almakla başlayan süreç bugün 12. Kartın siparişini vererek devam ediyor. Eylül sonunda tamamen oyun odaklı kendime topladığım PC'de forumda gezinmeler ve mining popülaritesinin ilgimi çekmesi ve oyunlarda eskisi kadar vakit geçirmiyor oluşum ile ekim başında bu sürece dahil oldum. 3060 Ti ile başlayan süreci A'dan Z'ye aktaracağım.

Mininge başlamamın ilk gününden yaklaşık 20 gün sonra 2. ekran kartını alarak ve sürekli ekleme yaparak 11 kart aktif 1 kart kargoda 12 kart şeklinde ilerliyorum

Piyasayı çok iyi takip ve analiz etmemle birlikte bazı al satlar eklemeler ve çıkartmalar yaparak Total'de 6 kartı 32.500₺ ye mal ettim. Tabii bu yaklaşık 1.5 aylık bir süreç. 32.500₺ ile 2 günde alışveriş yapılmadı.

2X 3060 Ti LHR (TR Garantili sıfır)

2X 3060 LHR (TR Garantili sıfır)

1X 2060 (Amazon Jp sıfır)

1X 1660 Ti (TR Garantili sıfır)

Bu kartlardan sonra sırasıyla rige dahil olan kartlar:

2X 2060 12 GB (Tanesi 7.800₺ Amazon Germany Sıfır)

1X 1660Super (TR Garantili sıfır 5.999₺)

1X 6600XT (TR Garantili sıfır 6.700₺)

1X 1660 Ti (TR Garantili sıfır 4.600₺)

Toplamda 11 kartı 65.400₺ ye toplamış oldum.

9 Adet kart 2 farklı rigde çalışıyor. 6600XT ve 1660Ti gündelik kullandığım pc'de. Normalde lol oynuyordum, bu aralar valoranta sardım. Mining 24 saat windowsta devam ediyor. Oyuna girdiğimde en fazla 3 - 3.5mh düşüşü yaşıyor 6600XT. 1660Ti' da ise herhangi bir mh kaybı yok. Pc ona ilişmiyor 

Hive'OS üzerinden Ethermine'ye kazım yapıyorum. Bir oran vermem gerekirse %92 Ethermine %8 ise 2miners üzerinde kazım yaptım. Ağırlıklı olarak Ethermine'yi tercih ettim bugüne kadar.

Şu an yaklaşık 410Mh'a yakın bir değer alıyorum. 407-409 aralığında değişiyor.

1$ = 14.85₺

Günlük yaklaşık 15.25$ kazanıyorum

Aylık 457.5$ = 6.700 - 6.800 civarı bir getirim oluyor.

11 kartın aylık elektrik maliyeti 1.400

Aylık net karım yaklaşık 5.300 - 5.400 aralığında.

Mining'den şu ana kadar kazanmış olduğum para ise: 28.240₺

Merak edenler için tüm kartların mh değerlerini ve ayarlarını paylaşıyorum.

• Buradan elde edilen gelir altın gibi değerli. Buradan Türklerin elde ettiği gelir de bir şekilde yurda giriyor, ekonomimize katkısı oluyor. Bu yüzden Almancıların yaptığı gibi kötülemek, yalan söyleyip vazgeçirmeye çalışmak yerine bu işe ilgi duyanlara yardımcı olmak lazım. İlla da rakip istemeyip, bir kişiyi vazgeçirirsem kardır hesabı yapanlar gitsin yabancı forumlarda yazsın.

Not: Yazdıklarım tavsiye olarak algılanmasın. Özellikle bu işlere borç parayla veya tüm birikiminizle asla girmeyin. Bilginiz yoksa da tek kartla başlayıp bu işi becerebiliyor musunuz bakın. 10-15 kart alıp, her sorun olduğunda teknik servisten yardım istemekle bu iş olmaz. Ha 500 kart alırsanız eleman da çalıştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denn.zent -- 5 Mayıs 2022; 21:57:28 >
  • Hocam ben cebimde 0 lira ile girdim bu işe, elimde sadece 2070 li laptop vardı, daha sonra laptop satıp 10k ya 3060 almıştım, onu da kullanmadan yaktım, eMining Sürecindeki Maliyetler ve Kazançlar etmi mi sana - 10k, arkadaştan rica ettim kredi kartı ile hazır sistem çektim newegg den, aylık mining den gelen para ile de asgarisini ödedim. önce hazır sistemin parasını ödedim, ardından - 10k elimdeki laptop un parasını çıkardım.

genel olarak baktığımda mart 2021 de bu işe başladım, 5 kuruş param olmadan, üstüne - 10k içeri girmiştim. sonuç olarak 60k lık hazır sistemim var, oyun amaçlı kasa dizdim, sabah akşam lol oynarım, boşta ise mining e devam Mining Sürecindeki Maliyetler ve Kazançlar 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt

Kart neden yandı hocam?

• Ryo41 kullanıcısına yanıt

v009 riser a ters taktım Mining Sürecindeki Maliyetler ve Kazançlar 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt

Lol oynarken arkada mining devam edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.