Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
10
Favori
330.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Ben de ilk kez Arçelik'in bir midi fırınını beğendim diyebilirim. Piyasadaki teneke börekçilerden çok daha kaliteli bir ürün.

Aynen dediğiniz gibi, piyasada 100-150 Tl ye satılan Börekçi fırınlar o parayı ediyorsa yukarıda örneğini verdiğim Arçelik 258 Tl yi çoktan hakediyor.
    İnternet sitelerindeki yorumlara aldanıp aldığım Börekçi fırından çıkan kurumuş kek, altı yanmış pohaça, üstü pişmemiş börek yiye yiye bir hal oldum (Hanım değişik ısılarda defalarca deneme yaptı ama nafile) Hamur işleri test kobayı olarak ancak 1 hafta dayanabildim o eziyete ve 1 haftalık Börekçi fırını verdim birine. Ah Oktay Usta ahhh, tavsiye ettiğin bu fırınla kandırdın bizi.
    Sonra gittim bu Arçeliği aldım ve oh be dünya varmış dedim, şimdi (gelsin pastalar, gitsin börekler) 3 kilo daha ağırım.

• Aman kiloya dikkat

Bence fırını birine vermeden iade ettirip paranızı geri alabilirdiniz. İnternetten alınan ürünler 1 haftada geri iade edilebiliyor.
  • quote:

Aman kiloya dikkat

Bence fırını birine vermeden iade ettirip paranızı geri alabilirdiniz. İnternetten alınan ürünler 1 haftada geri iade edilebiliyor.

Hepsiburada.com'dan almıştım.
    Fırının bir bölümünü Hediye Çeki ile ödemiştim. Hepsiburada.com'un iade işlemleri hayli sorunlu. Keza daha önce de benzer bir şekilde iade işlemi yaptığımda hediye çekimi iade etmemişler, ve yaklaşık 3 aylık süreç sonunda Hakem heyeti kararı ile hediye çekimi zorla iade alabilmiştim.
    Bu nedenle Hepsiburadaya fırını iade edip 3-5 ay hediye çeki iadesi için uğraşıp sinirlerimi harap edeceğime, fırını verdim birine 100 Liraya. (Sıfırı 150 civarı idi)

• Piyasadaki 'börekçi fırınların' teneke olduğunu ve işe yaramadığını tereddütsüz kabul ediyorum.

Fakat şunu gözden kaçırmayalım: Kayseri kökenli tüm bu fırın üreticileri Türk hanımlarının yuvarlak tepsiye olan ilgisini iyi ölçümleyip, bu yönde bir geliştirme yaptılar. Ürettikleri fırınların arka kapaklarında bir şişkinlik yaparak yuvarlak tepsinin fırına rahatlıkla girmesini sağladılar. Bir anlamda mini fırın konseptini yeniden tanımladılar.

Bu o kadar başarılı ve tüketici odaklı bir revizyon oldu ki, 2 - 3 yıl sonra, kırk yıllık Arçelik firması bile bu trendi takip etti ve kendi fırınında revizyona gitti. Arçelik mini fırınlara yuvarlak tepsinin gireceği değişikliği yaptı.

Bence takdire şayan bir ürün geliştirme örneğidir.

Başkan
  • bu arçelik fırının niye beyazı yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arama_Botu

quote:

Ben de ilk kez Arçelik'in bir midi fırınını beğendim diyebilirim. Piyasadaki teneke börekçilerden çok daha kaliteli bir ürün.

Aynen dediğiniz gibi, piyasada 100-150 Tl ye satılan Börekçi fırınlar o parayı ediyorsa yukarıda örneğini verdiğim Arçelik 258 Tl yi çoktan hakediyor.
    İnternet sitelerindeki yorumlara aldanıp aldığım Börekçi fırından çıkan kurumuş kek, altı yanmış pohaça, üstü pişmemiş börek yiye yiye bir hal oldum (Hanım değişik ısılarda defalarca deneme yaptı ama nafile) Hamur işleri test kobayı olarak ancak 1 hafta dayanabildim o eziyete ve 1 haftalık Börekçi fırını verdim birine. Ah Oktay Usta ahhh, tavsiye ettiğin bu fırınla kandırdın bizi.
    Sonra gittim bu Arçeliği aldım ve oh be dünya varmış dedim, şimdi (gelsin pastalar, gitsin börekler) 3 kilo daha ağırım.

Güle güle kullan. Bu fırının büyüklüğü nedir, 2-3 kişiyi rahat doyurur mu yapma kapasitesinde bir yemek? Fırında tavuk diyelim mesela?

• Arçelik'in tek beyaz modeli MF 48 B. Yalnız statik fırın nedir tip olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

quote:

Güle güle kullan. Bu fırının büyüklüğü nedir, 2-3 kişiyi rahat doyurur mu yapma kapasitesinde bir yemek? Fırında tavuk diyelim mesela?

Teşekkür ederim. Fırın baya büyük yukarıda resmini de paylaşmıştım. Tam anlamam ama 2-3 kişi değil 5-6 kişilik sanki. Çünkü almdan önce araştırdığımda piyasada ben bundan daha büyük ebatlarda bir fırın görmedim.

• http://www.darty.com.tr/e_commerce/MIKRODALGA-FIRIN/SAMSUNG/GW73-p-25348-c-101.htm

bu fırını kullanan veya hakkında bilgi sahibi olan var mı? nasıl bir fırın, tavsiye eder misiniz?
  • bir de buharlı fırın ne demek, nasıl oluyor, ilk defa gördüm mielenin sitesinde ama siemens'in de varmış galiba
  • bende yuvarlak mini fırın arıyordum, içi dönebilen yuvarlak fırın buldum patentli olup yerli üretimmiş fiyatıda çok uygun 67-91tl arasında fiyatı değişiyor ama kararsız kaldım

arama motorunda şamdan dönerli fırın diye aratırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz

bu fırından alıp kullanan varmı?
  • Bu davul fırınların özellikle böreklerde pişirmesi iyi ama sanırım yemeklerde ve pastalarda vs. çok da iyi sayılmaz. Fiyat olarak uygun ama yuvarlak tepsili bir midi/mini fırın bakabilirsiniz bence.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Fırın baya büyük yukarıda resmini de paylaşmıştım. Tam anlamam ama 2-3 kişi değil 5-6 kişilik sanki. Çünkü almdan önce araştırdığımda piyasada ben bundan daha büyük ebatlarda bir fırın görmedim.

Bende biraz yer sıkıntısı var da, zahmet olmazsa ebatlarını yazabilir misin kullanım klavuzundan? İnternette göremedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende biraz yer sıkıntısı var da, zahmet olmazsa ebatlarını yazabilir misin kullanım klavuzundan? İnternette göremedim.

Genişlik:60 cm
    Yükseklik: 35
    Derinlik 55 cm.

• Arcelik midi firin bugun geldi arcelik iyi is cikartmis firin herseyiyle mukemmel hemen kek le test surusu yapti hanim gercekten super pisiriyor cok kaliteli malzeme iscilik genis ic hacim dengeli pisirme her sey mevcut ve evet boyutlari biraz buyuk onu mutlaka hesaba katin dikkat son olarak on numara bir urun ihtiyaciniz varsa hic dusunmeden alin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Başkan2005

Sayın Arama_Botu,

Öncelikle yeni Arçelik mini fırınınızı güle güle kullanınız. Nihayet Arçelik marka ve diğer börekçiler gibi atölyelerde üretilmiyor. Ayrıca inox ve çok şık.

Arçelik'in sitesinde bu fırın için 270 TL deniliyor. Siz nereden ve kaça aldınız?

Başkan

Teşekkür ederim.
    Arçeliğin Online satış sitesinden 258 TL'ye almıştım. Gerçekten çok şık ve iyi pişiren bir fırın. Tavsite ederim.
    İnternet satış sitelerindeki yorumlara itibar edip paranızı ve zamanınızı işe yaramayacak markalara harcamayın derim.

Mini Fırın Tavsiyesi

Merhabalar,

Fırınınız hayırlı olsun. Nasıl, fırından memnun musunuz? Biz de geniş bir fırın almak istiyoruz, ilk başlarda Simfer alacaktık ama annem Arçeliklerin büyük fırınlarını görünce vazgeçti. Evdeki de Arçelik ve 12 yıldır sorunsuz kullanıyoruz boyası da ilk günkü gibi. Sadece küçük geldiği için ikinci bir fırın alacağız.

Sizdeki turbo özellikli olan galiba. Bu özellik olmazsa olmaz mı yoksa 48 litre statik olan da iş görür mü?

• Bu konuyu güncellemek istiyorum...
    Arçelik ei 44 Modeli nasıldır acaba ,kullananlar ve yorumları alabilirmiyim lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: dukkk

Bu konuyu güncellemek istiyorum...
    Arçelik ei 44 Modeli nasıldır acaba ,kullananlar ve yorumları alabilirmiyim lütfen

Bir modelin tek renk olması kadar saçma bir şey görmedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XAER0

quote:

Orijinalden alıntı: dukkk

Bu konuyu güncellemek istiyorum...

Bir modelin tek renk olması kadar saçma bir şey görmedim..

Hocam şu an da fırın rengi benim için çok önemli değil,işlevselliği daha ön planda ama yorum istiyorum :(
  • güncel
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.