Şimdi Ara

Mini 0906 Çift Kanal Araç Kamerası F/P 2018 7/24 Park Modu + Kapasitör (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
24
Favori
29.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ani frenlerde kilitlese iyi olurmuş tabii. Olmadı manuel klitleme için ne yapmak gerektiğini ezberleyin ki Allah korusun acil bir durumda hiç değilse kilitlersiniz.

Ben de bir kaç defa videoları bozuk kaydettiği oldu. O gerçekten fena. Geçen arabayı yol kenarında parkedip hızlıca eczaneye girdim çıktım. Bir baktım 10 metre arkamda 2 araç çarpışmış. Eve gidince kaza nasıl olmuş arka kamera kaydetmiştir dedim. Bir baktım o dosya bozuk Bir önceki bir sonraki dosya açılıyor o açılmıyor. O araçlardan birisi durmayıp benim arabaya çarpsa elimde hiç bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Ani frenlerde kilitlese iyi olurmuş tabii. Olmadı manuel klitleme için ne yapmak gerektiğini ezberleyin ki Allah korusun acil bir durumda hiç değilse kilitlersiniz.

Ben de bir kaç defa videoları bozuk kaydettiği oldu. O gerçekten fena. Geçen arabayı yol kenarında parkedip hızlıca eczaneye girdim çıktım. Bir baktım 10 metre arkamda 2 araç çarpışmış. Eve gidince kaza nasıl olmuş arka kamera kaydetmiştir dedim. Bir baktım o dosya bozuk Bir önceki bir sonraki dosya açılıyor o açılmıyor. O araçlardan birisi durmayıp benim arabaya çarpsa elimde hiç bir şey yok
    Fırsatınız varsa, bu mail adresine kısa bir şikayet iletiniz lütfen. service@mini0906.com
    Ben mail attım, bana bugün gelen yanıt aşağıdaki gibidir. Bence yeni yazılım ile bu olay çözülebilir.
    "Gsensor sensitivity, we will test here. But no other users feedback it is not sensitive."

G sensör hassasiyetini burda test edeceğiz. Ancak başka kullanıcılardan, hassasiyeti ile ilgili olumsuz bilgi gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Kameranız o zaman normalinden farklı çalışıyor yani bir sıkıntısı olabilir. Açıkçası bende eşimin aracında sürekli mini 0906 yı kullanıyorum açılmamazlık yapmadı. Sizden ricam çakmaklık ile başka bir araçta test edin gene açılmama yapacakmı ?

G-sensör olayını sevmiyorum ben hiç kullanmıyorum. G sensör konusunda fikir yürütemiyorum. İçinde tahminen cep telefonlarındaki gibi titreşim veren bir devreye göre çalıştığını tahmin ediyorum.

Dilerseniz yollayın bana kamerayı ben kendi aracımda test ediyim sokete takıp. Açılmama vs yapacakmı.

Alıntıları Göster
    Hocam kamerayı hala kullanıyorsanız, g sensör hassasiyetini test edebilir misiniz acaba, rica etsem.
    HIGH modundayken, çukurlarda videolari kilitliyorsa, bendeki kamerada problem vardır diye anlaşılır.
    Veya, high modundayken, cama yumruk atarsanız kilitlemiyorsa, mini 0906 larin hassas olmadığını anlamış olacağız.

Yaz tatili sonrası kamerayı Size test için gönderirim. Teklifiniz için teşekkürler. Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Hocam kamerayı hala kullanıyorsanız, g sensör hassasiyetini test edebilir misiniz acaba, rica etsem.
    HIGH modundayken, çukurlarda videolari kilitliyorsa, bendeki kamerada problem vardır diye anlaşılır.
    Veya, high modundayken, cama yumruk atarsanız kilitlemiyorsa, mini 0906 larin hassas olmadığını anlamış olacağız.

Yaz tatili sonrası kamerayı Size test için gönderirim. Teklifiniz için teşekkürler. Saygılarımla

Alıntıları Göster
    Yeni sürüm gelmiş, Aykut saolsun paylaşmış.

https://goo.gl/dkCfN9

Mini 0906 modeli için yeni güncelleme yayınlandı. Cihazı aldığınızdan beri hiç güncelleme yapmadıysanız, kullandığınız versiyon eskidir.

--Güncelleme için 8/32 gb arası hafıza kartı kullanın.

--Formatladığınız hafıza kartına aşağıdaki dosyayı zipten çıkararak atın.

https://goo.gl/dkCfN9

--Hafıza kartını cihaza takıp, enerji verin.

--Cihaz otomatik olarak güncelleme yapıp yeniden açılacaktır.

YAPILANLAR

Hareket sensörü ve geçikmeli kapanma sorunları giderildi.

Dosya kilitleme sistemi geliştirildi.

HDMİ bağlantısı stabil hale getirildi.

Park modunda otomatik ekran kapatma özelliği eklendi.

Cihaz logu tutma özelliği kaldırıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgi için sağ üstad.

Mini0906 internet sayfası da güncellenmiş. Oraya da eklemisler güncel fw yi.

http://mini0906.com/update.html

• Merhaba Olgu Bey;

Mini 906 modelini aldım. Montaj konusundan biraz çekiniyorum. Ankara'da özellikle park modu kablosunun bağlanması konusunda yardım alabileceğim kimse var mı? Teşekkür ediyorum.
  • Bu anlattığım olay 3 sene önce oldu ve o tarihte üzerinde markası pek belli olmayan çin malı bir kamera kullanıyordum, o kameranın kayıtlarında park konumu yok, Motion Detection ve G Sensör özellikleri var ayrıca düşük voltajda ve yüksek sıcaklıkta kamerayı kapatma özelliğide yoktu. Araç giderken yaptığı kayıtlar arasında 5-15 saniye boşluklar oluşuyordu. Geçen sene Mini 0805P aldım ve onu kullanıyorum, onun da park konumunda arka kamerasının kayıt yapmaması nedeniyle Mini 0906 aldım ancak araca monte etmeye vaktim olmadı. Mini 0805P park konumunda (sadece ön kamera) 2-3 gün (aküm 1,5 yıllıktır) sorunsuz kayıt yapıyor. Daha fazlasını deneyemedim.
  • onur06ankara O kullanıcısına yanıt
    Mini 0906 da park konumunda Motion Detection ve G-Sensor özelliklerini de ON yaparsak bir sorun çıkıyormu. Bu üç özelliği beraberce aktif olarak kullanabilirmiyiz, yeni yazılım da hiç deneyen oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyRaWarrior

@OlguErhan Olgu bey birkaç kısa sorum mevcut.

1. piyasada satılan 3 kameralı bir ürün var, çözünürlüğü çok mu düşük pek bir işe yaramaz mı? ön kameraya 1080p yazmışlar sanki mini 0906 ile aynı gibi ama sanki görüntüde çok fark var gibi. şu ürün:https://urun.n11.com/outdoor-kameralar/3-kamerali-arac-ici-kamera-park-kamerali-1080p-full-hd-4-inc-h36-P211965615

2. mini almak istersek sizin youtube videonuzdaki gearbest kuponunun süresi doldu diyor. kupon elde etmek için ne yapmak gerekiyor, siz nasıl elde ediyorsunuz?

3. gearbest'teki cihazda gps, akü şarj kablosu vb. var mı detayları anlayamadım? Ve son olarak akü şarj ile çok çabuk akü bitiyor mu ne kadar akım çekiyor?
    @OlguErhan hocam buradaki 3 sorum arada kaynadı galiba bir bakabilir misiniz?

• quote:

Arkadaşlar bir bilgi iletmek isterim.
    02-07-2018 tarihi itibariyle, güncel bir firmware yayımlandı mini 0906 için.
    Üretici firma ile 3 defa yazıştık. En son gönderdiğim posta ile, kameranın G sensör hassasiyet videosunun ilettim kendilerine. (camı yumrukladım bir kaç defa, dosyalar kilitlenmedi.) Ek olarak, elimdeki bir diğer marka kameranın darbe testini de ilettim kendilerine. Dikkate almışlar ve yeni f/w yayımladıklarını mail atmışlar bana. Güncel f/w siteye de eklenmiş dün.
    Ayrıca, park kitinin bazen açılmama hatasını da iletmiştim (park kiti fotoğraflarıyla beraber), onunla alakalı da park kiti kutusundaki bir entegrenin (mcu) değişmesi gerektiğini iletmişler bana, entegreyi bana iletecekler, ben entegreyi değiştirip test edeceğim.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için

O entegrenin de ne olduğunu nereye nasıl takıldığını geldiğinde fotoğraflarla gösterirseniz seviniriz.
  • gozcelik kullanıcısına yanıt
    Yeni yazılımı yükleyerek darbe sensöru ile ilgili sizin de tespitlerinizi rica ederim. Bence hassasiyet çok artmamış.

Entegre değişimi park kiti çalışması ile alakalı.

Park kiti ile ilgili sorun yaşamıyorsanız, değişime ihtiyacınız olmayacak.

• slm arkadaşlar benim arka kamera kayıt etmemiş kontrol ettim kameradan görüntü gelmiyor bunun arka kamera kabloyu ve kamerayı nasl isteyecegiz bunlardan gearbest üzer
    inden almaıştım yada arka kamera veya kablouyu kullanmayan satan varmıdır
  • Arkadaşlar bize katkılarından, bazen saçma sorularımıza da üşenmeden verdiği cevaplar için ve beni BLACK SYS CH-100B cihazını almaktan vazgeçirip Mini 0906 ya yönlendirdiği için OLGU ERHAN beye teşekkür ederim. TR den aldığım Mini 0906 yı arabama kurdum son versionu yükledim ve tüm ihtyaçlarımı karşıladığını gördüm. Araç hareket edince otomatik video kaydına başlıyor, araç durunca otomatik park konumuna geçerek saniyede 2 resim çekiyor. Seyir durumunda iki kamera kaydı çok yer tuttuğundan (64 GB kart kullandığım için) 1080P 30 +720P 30 ve G-SESOR ayarını
    da MEDIUM , Always Time Lapse , Loop Recording 3 minutes ayarları ile sorunsuz olarak kullanıyorum.Olgu Erhan beyden Allah razı olsun, sonunda (3. kameramda) ihtiyaçlarıma cevap veren kameraya kavuştum.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Yumruklama testlerimde bir fark farketmedim. Ancak normalde geçtiğim bozuk bir yolda bu sefer videoyu kendiliğinden kilitlemiş. Sanırım belli bir oranda hassasiyeti arttırmışlar ama -sizin için- yeterli olmamış olabilir.
  • gozcelik kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.

Çam yumruklama ile tespit aslında aslında tam da doğru olmamıştı.

Hafta sonu, aracımı köy yolunda sürdüm ve hassasiyetin epey arttığını tespit ettim. Büyük çukurlarda kilitliyor videoyu, bence yeterli oldu diyebiliriz. Blacksys kadar hassas olmasa da, yeterli olabilir. Bu durumda sevmeye başladım kamerayı.

• Bizim problemler bitmiyor.... :)
    Mini0906 nın görüntülerinde gelen GPS koordinatları ile ilgili bir tespiti olan var mı?
    Benim cihazın koordinatları 35 kilometre batı istikametine sapma ile gösteriyor.
  • quote:

Merhabalar,
    Montajı yarı yarıya tamamladım. Sürekli enerji sağlayan sigortayı bulmak çok zor oldu. Yaptığım montaj çalışmasını sonra paylaşacağım buradan. Ancak şu CPL filtre ile ilgili sorun yaşıyorum. Yanlış yaptığım bir şey mi var?
    Aşağıdaki resimlere bakar mısınız? Ekranda hep gök kuşağı oluşuyor. Filtre takılı iken gece çekimi ise tam bir felaket. Zaten gece çekimi için uygun olmadığını biliyordum. Ama gündüz bu gök kuşağı efektini nasıl yok edebilirim? Yani yansıma olmasın diye taktığım filtre yansımayı kaldırıp gök kuşağı koyuyor
    Biraz çevirip falan denedim ama bir etkisi olmadı. Filtrede problem olabilir mi? Gerekirse satıcıdan filtrenin fiyatını düşmesini isteyeceğim.

DÜZELTME:
    Merhabalar, ileride aynı problem ile birisi bu mesajı görürse diye düzeltme yazıyorum. İnternette acayip bir araştırma yaptım ve en sonunda fotoğrafçılık ile ilgili yabancı bir sitede problemin sebebini buldum.Sitede kabaca "pürüzlü yüzeylerde CPL filtreler gökkuşağı efekleri oluşturabilir" diyordu. Elbette benim camlar temiz, o kadarını düşünmüştük tabii ki
    Ama gel gelelim benim ön cam film kaplı
    Filtreyi elime aldım. Tek gözle arabanın içinden bakınca gök kuşaklarını gördüm. Açıp kapıyı dışarıya çıkınca ise tertemiz görüntü vardı.
    Özetle ön camda film varsa CPL filtre bir avantaj sağlamıyormuş.
    Arka cam da benim film var sorun yaratir mi acaba dediginiz gibi bu modeli sirasiyla sabit durur haldeyken kayit yapabilmesi ve çift kamera olmasi ve kaliteli cekim yaptigi icin dusunuyorum ama arka cam filmli benim sorun olur mu ?birde dolar son birkac ayda asiri yukseldi su an 600 lerde fiyat deger mi acaba diye dusunuyorum

• Fiyatı gayet güzel, bizim ekonomi perişan :(

https://goo.gl/qZrxHY indirim kodu : DVR0906

• bosverbe kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    O filtreyi zaten sadece ön kameraya takabiliyorsunuz. Arka kamerada filtre olmadığı için cam filmi olmasının bir sakıncası olmaz.
    600 kusur TL'ye değer mi kısmı sizin bileceğiniz iş Size gereksiz gelen özellikleri varsa daha uygunlarına yönelebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.