Şimdi Ara

Milliyetçiliğin kötülüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cuhmuriyet dönemi tam olarak sosyolojik bozulmalar dönemidir.Batının dinamiğinden öylece alınan düşünce mekanizması terimlerimizi yozlaştırmış kişi profili açısındansa rezalet misallerin oluşmasının önünü açmıştır.Tepedeki krala tabi olmaktan başka yetisi olmamış kişilere kabile paradigmasının uzantısı biçimini taşıyan modern kölecilik zihniyetini yani vatandaşlık bilincini taşırsanız köylüler siyasileşir resimdeki bütünlüğün ikame edilmesi zorlaşır bunun sonucunda ise iç farkındalığı olmamış metot bilmeyen vasatlar sürüleri meydana gelir eğer kabala metodolojisi hint metafiziğine uygularsanız yanlış yaparsınız oysa esinlenmeler vardır lakin genede tarihsel akışta farklılaşır kısacası şehirde oturan köylülerin oluşumu onların doğaya bakışı konusundaki imgelemelerini tahrip etmiş nobran kimselere dönüştürmüştür cuhmuriyet dönemi kimlik karmaşalarını arttırmış niteliği düşürmüştür o zamanların hatalarının en azından döneminin içerisinde kaidelerini çözümleyerek dökümünü yapardık şimdiyse konuştuklarımız yani hareket eden boşluk misali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 10 Ekim 2017; 17:45:46 >

• Çok güzel yazmışsınız.ÖSYM sınavlarındaki anlatım bozukluğu soruları için ideal bir yazı.
  • İki satırdan sonra devam edebilen varsa gelsin alnını öpeceğiz.
    Yahu özenin azıcık be.Bu ne utanmazlık!
  • Cumhuriyet devrimi sonrası modern(ist) bir devlet haline geldik. Bunu çok müthiş bir şey olarak göremiyorum maalesef çoğu insan gibi.
    Kiliseye tepki olarak ortaya çıkmış ve gelişmiş olan, ancak Hıristiyan medeniyetinin dinamikleri içinde anlam kazanan modern kavramları ve siyaseti kendimize monteledik. Hıristiyan dünya görüşünü aşmak üzere ortaya konan kavramları Hıristiyan kültürünün var olmadığı bir yere getirirseniz kültür karmaşasının oluşması ve Türkiye'nin maalesef arada kalmış bir devlet olması çok normal değil mi?
    Cumhuriyet kötü yaşasın osmanlı demiyorum tabii. Atatürk ülkesini kurtarmak için çalıştı ve kafasına koyduklarını bir bir gerçekleştirdi ne olursa olsun. Ortaya çıkan sonuç çok iyi diyemesem de daha iyisi nasıl hayata geçirilebilirdi onu da bilemediğim için saygım var.

Ayrıca bana mı öyle geldi bilmiyorum ama ilk kez yazının tamamına yakınını anladım diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LePortaBim -- 12 Ekim 2017; 21:23:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre'^

İki satırdan sonra devam edebilen varsa gelsin alnını öpeceğiz.

İmla cahiller için vardır kaidelerin farkında olduğuma göre bunları yıkabilirim
  • Insanlar gerçeği görmek istemezler ki isteseler bile bunu natüralizm yoluyla sunmamak gerekir, zira halkın kendi sefaletini görmesine neden olacak düşünce şevk değil nefret ve öfke ateşini körükler. Modern çağın getirdiği bir durum değil bu insanlar en başından beri şehvete veya değişik bir şeyler görme tutkusuna değil kitlelerin güçlü idealist güdülerine hitap eden kavramlara tapmışlardır. Sorun batı veya doğu değil. Sorun insanların alelade olan, anlaşılması kolay kavramlara yıllardır tapması. Uğraştığınız şey mükemmel ama ütopik. Siz bugün milliyetçilik kavramını yok etseniz yarın insanlar başka bir kelimeyi kalıplaştırıp ona tapacak. Zira bu tür kavramları yok etmek imkansız çünkü hepsinin geçmişi çok eskiye dayanıyor. Modern çağda oluşmuş gibi gözükseler de hepsi başka bir akımın evrimleşmiş bir türevi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Insanlar gerçeği görmek istemezler ki isteseler bile bunu natüralizm yoluyla sunmamak gerekir, zira halkın kendi sefaletini görmesine neden olacak düşünce şevk değil nefret ve öfke ateşini körükler. Modern çağın getirdiği bir durum değil bu insanlar en başından beri şehvete veya değişik bir şeyler görme tutkusuna değil kitlelerin güçlü idealist güdülerine hitap eden kavramlara tapmışlardır. Sorun batı veya doğu değil. Sorun insanların alelade olan, anlaşılması kolay kavramlara yıllardır tapması. Uğraştığınız şey mükemmel ama ütopik. Siz bugün milliyetçilik kavramını yok etseniz yarın insanlar başka bir kelimeyi kalıplaştırıp ona tapacak. Zira bu tür kavramları yok etmek imkansız çünkü hepsinin geçmişi çok eskiye dayanıyor. Modern çağda oluşmuş gibi gözükseler de hepsi başka bir akımın evrimleşmiş bir türevi.

Bunu biliyorum o nedenden ötürü sapiensler robotlara evrimleşene kadar yapım sökümle kendim oyun kurucu olacağım.Konumuz sadece milliyetçiliğin formları değil zaten yazımda kabilecilikten gelmiş düşünce olduğunu belirtmiştim ilaveten ateizmi tenkit edişimin sebebi bu lakin köylüler aslında maddecidir yani pratik gerçeklikle ilgilenirler ama tepeden gelen devrim köylüleri müritleştirdi bozdu gidin sosyal medya yerlerine oradaki yeni çağ müritlerini göreceksin eskiden böyle değildi hiç değilse metotları vardı tarihsel gerekçeleri vardı yani bu irrasyonal tavır rasyonalleşmesine yol açar.Artık verinin her yere geçmesi gerçeğimiz yani eskiden bilince gömülü kötülükler aşağıda kalırdı bunlar içsel metaforlar olarak algılanıp o bağlamda incelenirdi.Şimdi toplumsal ölçekte olduğundan kötülüklerle bezenmiş dünyamıza mahzur kalma hızımız artıyor.Buradan modern yalanlardan diğerini söylemeliyim açıkçası millete zarar verme belini doğrulması imkansız hale gelir düşüncesi yanlıştır.Sizin dediğiniz hislerin çözümü içsel biçimde yaşanmasıdır kısacası

• "İslam hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin İçi boştur." (Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu)
  • Yemin
    Abdurrahim Karakoç

Canım sağ oldukça rahmetli babam
    Susarsam, hakkını helâl etmesin!
    Ak sütün emziren ihtiyar anam,

Yerindedir daha aklım, iradem
    Ve işte yeminim, işte ifadem!
    İlk insan, ilk nebi Hazreti Âdem,

Meylim ne şöhrete, ne saltanata;
    Hak için sarıldım ben bu sanata;
    Kür-Şad, Bilge Kağan, Oğuzhan Ata,

Önümde dururken Türklüğün hâli,
    Susup da boynuma almam vebali;
    Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali(r.a)

Esir iken Kırım, Kerkük, Türkistan,
    Bana zindan olur Maraş, Elbistan
    İbni Sîna, Dedem Korkut, Alparslan

İmanda bu fire, zillete bu zam!
    Doymuyor yüreğim ne kadar yazsam.
    Farabi, Gazali, İmamı Azam,
    Susarsam, hakkını helal etmesin!

Nusret versin yeri, göğü yaratan
    Çekip çıkartalım akı karadan
    Ertuğrul Bey, Osman Gazi, Murat Han,

Ülküm aşk çölünde Veysel Karani
    Ulubatlı Hasan eyler göreni
    Fatih, Ak Şemsettin, Molla Gürani

Bu yol bahadırlar, ermişler yolu;
    Kendini davaya vermişler yolu!
    Şeyh Mevlana, Derviş Yunus, Köroğlu,

Türkçe sevdalanan, İslâmca yanan
    Adar milletine bir değil bin can
    Yavuz Sultan Selim, Barbaros, Sinan

Uyutulmuş köy, nahiye, ilçe, il
    Yüreğimi yetmiş yerden yara bil;
    Mehmet Âkif, Osman Batur, Şeyh Şâmil

Usta savaşçılar, genç mücahitler
    İmkanıma hizmetime şahitler
    Basbuğ, ülküdaşlar, aziz şehitler,

İçimde İslâmın ince mânâsı
    Önümde Türklüğün soylu davası
    Oflu Kör Şakirin Elif anası,

Sevdim, milletime gönlümü verdim
    Zalimin zulmüne göğsümü gerdim
    Kırıkhanlı Kâzım, Niksarlı Nedim,

Kemalimiz, Turanımız, Hacımız
    Beraberdir sevincimiz, acımız
    Mutta davar güden Zeynep bacımız,

Mühim değil güceneni, küseni
    Allah sevmez haksızlığa susanı
    Yozgatın Yerköylü Yetim Hasanı,

Komünist, siyonist, pusudan çıktı
    Dinime saldırdı, töremi yıktı
    Gönenli Gülizar, Bünyanlı Sıtkı,

Yurdum bir kağıttır ışık beyazı
    Üstünde insanlar mukaddes yazı
    Genci, ihtiyarı gelini kızı,

Mazlumlar hakkını almayıp ele,
    Günü gün edersem zalimler ile
    Evdeşim, öz kızım, öz oğlum bile,

Allah rızasıdır arzum, emelim!
    Bu necip milleti ondan severim
    Hazreti Muhammed(S.A.V) gerçek rehberim,
    Susarsam, hakkını helal etmesin!

• Zodion hates Ataturk ..

Zodion garip bir herif .. Saçmasapan bulduğu mistizm ilgi alanıdır mesela veya teoloji ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Felsefe yapacağız, daha farklı kelimeler kullanıp toplumdan soyutlanacağız derken saçma sapan yazılar, alakasız kelimeler kullanıyorsunuz yapmayın.Dil bilginiz ve kelime dağarcığınız yeterince geniş değil ise zorlamayın kendinizi felsefik cümleler kurmaya.. Başlığa hak verdim ama açıklama bomboş....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

Felsefe yapacağız, daha farklı kelimeler kullanıp toplumdan soyutlanacağız derken saçma sapan yazılar, alakasız kelimeler kullanıyorsunuz yapmayın.Dil bilginiz ve kelime dağarcığınız yeterince geniş değil ise zorlamayın kendinizi felsefik cümleler kurmaya.. Başlığa hak verdim ama açıklama bomboş....

Toplumdan soyutlanma kavramı yanlıştır ve ilaveten hepinizi kandırmak için ortaya atılmıştır kavramlar konusunda bana yol göstermek haddiniz değil
  • Millet, irk vs uydurma mevzular. Insanlarin karakteristik ozelliklerini ya da ortak kulturel birikimlerini kullanarak onlara suni bir kimlik kazandirma cabasindan ve boylelikle onlari organize etmenin baska bir yolunu aramaktan farksiz bir sey milliyetcilik. Turk milleti caliskan mi sizce ? Turk milleti zeki mi ? Milletin ortak zekasi olur mu? Bu kavramlar soylenilmesi ve kullanilmasi zaman zaman fayda saglayan ama somut hic bir dayanagi olmayan kavramlar. Hic bir somut dayanagi yokken kendi kimligini bu kavramlar uzerinden sekillendiren bireyler bence ciddi bir acziyet icindeler. Turkum, o halde asker dogdum. Turkum, o halde dunyaya bedelim. Turkum, o halde Turk'ten baska dostum yok. Toplumsal şizofreni bu, baska bir sey degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

Felsefe yapacağız, daha farklı kelimeler kullanıp toplumdan soyutlanacağız derken saçma sapan yazılar, alakasız kelimeler kullanıyorsunuz yapmayın.Dil bilginiz ve kelime dağarcığınız yeterince geniş değil ise zorlamayın kendinizi felsefik cümleler kurmaya.. Başlığa hak verdim ama açıklama bomboş....

Toplumdan soyutlanma kavramı yanlıştır ve ilaveten hepinizi kandırmak için ortaya atılmıştır kavramlar konusunda bana yol göstermek haddiniz değil

Haha tamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş boş yazan yazana.. Atatürk'ün yarattığı sistem devam etseydi, kişiler kendi menfaatleri için vatan ve milletin çıkarlarını göz ardı etmeselerdi zaten bugun şu anki rezil durumumuz da olmıycaktık. Şu boş teneke halinizle Atatürk'e ve onun getirdiği Cumhuriyet ve Milliyetçilik kavramlarına dil uzatmak dahi haddinize düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Orijinalden alıntı: Emre'^

İki satırdan sonra devam edebilen varsa gelsin alnını öpeceğiz.

İmla cahiller için vardır kaidelerin farkında olduğuma göre bunları yıkabilirim

Kardeş sen boşver bu IRKÇI arkadasları ve Mustafa Kemal milliyetçiliğini size sonuna kadar katılıyorum ALLAH için önemli olan ırk değil takvadır

• Önce, kralın ve krallığın ne olduğunu öğrenin.

Tek tanrı Allah, "Ahad"! Tek varlık!

Fizik: "Yoktan hiçbir şey (beden/vücut) var olmaz, var olan da yok edilemez!"

-Sizler, hiçbir şeysiz mi, beden buldunuz, yoksa var olandan mı, beden buldunuz?

O var oldum/varım dediğiniz beden/vücudunuzu yaratanın bir sperm olduğunu bilmiyor musunuz? Sperm olmadan, bir bedenin de olmayacağını bilmiyor musunuz?

Var olan/tek olan/varlık olan, tek olandır! Kainatta olan ve oluşan bitki, hayvan ve insan bedenlerinin, başlangıcı da o'dur, sonu da o'dur!

MİLLİYETÇİLİK= MİLLET! Milletle, ırkçılığı karıştırmayın.

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze, bir milletin, toprak altı, toprak üstü zenginliklerinin üstüne oturmak için girdik mi? AB ve ABD'ye bakın. Orta doğunun altını üstüne getirdiler. Milyonlarca insanı öldürdüler veya ölümlerine sebep oldular.

Bu insanlar bilgili, kültürlü, insan olanlar mı?

• SÖZCÜ GAZETESİ
    17 Ekim 2017
    Soner Yalçın
    Tane Tane Anlatıyorum

Ertuğrul Özkök okuyucularına “test sorusu” yöneltti:
    Türkiye’nin en büyük koalisyonu hangisidir?
    a) Milliyetçi İslamcı koalisyonu.
    b) Ulusalcı solcu “
    c) Ulusalcı İslamcı “
    d) Kemalist ulusalcı “
    e) Kemalist ülkücü “
    f) Hiçbiri…

Doğru cevap: Amerikan aleytarlığı ve herşeyin altında CIA arama koalisyonu.
    Baksanıza önüne gelen ABD’ye çakıyor da çakıyor… (13 Ekim 2017, Hürriyet) Ertuğrul Özkek’e sormak isterim:
    Türkiye’de ABD aleytarlığının sebebi sadece “komplo teorilerine” inanmak mı?
    Şu tarihsel süreci bilmez mi:?
    OSMANLI PAYLAŞIMINDA ABD aktif rol aldı. Nedeni vardı kuşkusuz:
    ABD Dışişleri, 31 Öayıs 1919’da diplomatik misyonlarına genelge yolladı: “Bulunduğunuz bölgede PETROL bulunan, bulunma ihtimali olan her bölgede, petrol kaynakları üzerindeki mülkiyet yapısını, o kaynakların denetim durumunu, rezervini, gelişme potansiyelini, bölgedeki petrol üretimine ABD’nin müdahil olabilme olanaklarını araştırıp, merkeze bildiriniz.” (Laurance Evans, Türkiye’nin paylaşılması”, 1972)
    Bu nedenle…
    Yunan (Yunnan) Ordusu İZMİR’e çıkarken limandaki DESTEK güçleri arasında DÖRT savaş gemisiyle ABD DONANMASI yok muydu? (1.) Sands, (2.) McFarland ve (3.) Sturtevant adlı üç savaş gemisiyle ABD, Rum çetelerine destek vermek amacıyla SAMSUN ve TRABZON’u bombalamadı mı? Şaşırtıcı değil; ÇANAKKALE SAVAŞI sırasında İNGİLİZ gemilerine savaş malzemesi taşıyan ABD değil miydi?
    1923 yılına kadar sularımızda İŞGAL kuvvetlerinin yanında bulunan 32 ABD SAVAŞ GEMİSİ vardı!
    Sahi… O yıllardaki (ve halen) “Büyük Ermenistan” ve “Büyük Kürdistan” projelerinin ardındaki siyasi güç kimdi? Ya “Mandacılık” fikrini OSMANLI MÜNEVVERLERİ eliyle dayatan ABD değil miydi?
    Durun bitmedi…
    Hep iyi niyetliydik

Bilirsiniz ki:
    ABD, Lozan görüşmelerine gözlemci olarak katıldı. Bu konferans ardından Türkiye –ABD arasında “Dostluk ve Ticaret Anlaşması” imzalandı. Ne var ki bu antlaşmayı ABD Senotosu onaylamadı! Çünkü başta Ermeni lobisi olmak üzere Türk düşmanlığının gücünü aşamadılar. Öyle ki…
    Türkiye –ABD ilişkilerinde sürekli verici olan Türkiye oldu.
    Örneğin:
    5 Şubat 1934’de iki ülke suçluların iadesi anlaşmasını imzaladı. Türkiye, kaçak banker Samuel Insull’u ABD’ye iade etti.
    Öyle iyi niyetliydik ki, BİRİNCİ DÜNYA Savaşın’da zarar gören ABD vatandaşlarına ödenmek üzere 1 milyon 300 bin dolarlık tazminat anlaşması yaptık. Yine de ilişkiler mesafeliydi.
    II. Dünya Savaşı ardından ABD ilişkileri hızlandı. “Turman Doktrini”-“Marshall Planı” ile ABD, kominist ülkelerin baskısı altında bulunan devletlere” mali ve askeri yapmaya karar verdi. Yardım alan ülkelerden olduk (Süreçte yardımların yüzde 70’i Yunanistan’a, kalanı bize yapıldı!)
    1950’lerden itibaren ABD, Türkiye’nin nasıl “kalkınacağı” gibi iktisadi çözümler dayattı. Örneğin, yabancı sermaye teşvik kanunları vs çıkardı. Dışardan hangi malı ne kadar alacağımızdan, OKUL MÜFREDANINA kadar tek belirleyici oldu. Süt tozuyla tavladılar bizi. Hiltonlar, Coca Colalar, naylon çoraplar, margarin yağları, danslar, müzükler vs moda yapıldı.
    Öylesine teslim olduk ki; KORE Savaşı’na asker gönderdik! 718 Mehmetçik şehit oldu.
    Peki. Yavu vatan Kıbrıs için ABD ne yaptı; bize silah ambargosu uyguladı! Hala “Annan Planı” gibi yaptırımlarla Kıbrısı elimizden almaya çalışıyor!
    Bitmedi…
    Stratejik ortağa bak!
    Ertuğrul Özkek hiç bilmez mi: Sovyetler Birliği’ne İncirlik Üssün’nden gönderdiği U2 casuz uçağıyla Türkiye’yi kim krizin parçası yaptı?
    Ya “Johnson Mektubu” nasıl unutulur?
    Haşhaş ekimine bile karışıp Türkiye’yi “uyuşturucu merkezi” diye dünyaya kim tanıttı? “Geceyarısı Ekspres” filimini hatırlatmama gerek var mı? (Bu kötü filime ödüller yağdırdılar.)
    Özkök unuttu mu: 12 Mar’tan 12 Eylül’e faşist askeri darbelerini kim yaptırdı?
    Vahşi kapitalizm ve itibariyle etnisite yanlısı (yeni muhafazakârlık adı altında) neo-con fikirleri ülkeye kim soktu?
    Birinci Körfez Savaşı’ndan itibaren Çekiç Güç vs, ile PKK’yı destekleyen kim?
    Kuzey Irak’ta Mehmetçik’in başına çuval geçirenler hafızalardan silinebilir mi?
    Hala YPG-PYD’ye silah veren kim? Zaten bu amaçla Suriye’nin parçalanma projesine bizi kim soktu? Yetmedi:
    “İran’a ambargo uygula” diye bize baskılıyan kim?
    Füze kalkanından İHA’lara kadar bizi “şamar oğlanı” yapan kim?
    Sahi… 15 Temmuz FETÖ darbesinin arkasındaki kim?
    Sahi… Ergenekon-Balyoz kumpaslarının arkasındaki kim?
    İMF-Dünya Bankası-Dünya Ticaret Örğütü “Şeytan üçgeninin” iktisadi sömürüsüne hiç girmeyeyim. Söylesenize:
    BU NASIL MÜTTEFİK?
    Bu nası dostluk?
    Sürekli üsten bakan bu kibirli ilişkiden bıktık artık. En son vize ambargosuna maruz bırakıldık!
    Ertuğrul Özkök…
    Ülkemizde, “Amerikan aleytarlığının” neden var olduğunu sahiden anlamıyor mu?

• https://www.youtube.com/watch?v=uZqGcjX7rTI

• Çözüm yollarını tıkayarak çözüm üretilmez, çözüm üretebilmek için daha iyisini sunmalısınız.
    Bu aynı şey gibi aslında trilyonlarca evren var, eee bu neyi değiştirdi ?
    Alınan derslerden bir çözüm yolu, bir çıkış aranmış ve kimine göre doğru olmasa da bir başarı sağlanmış ve kimilerine göre bir başarısızlık olarak görülse de. Netice de bir çözüm üretilmiş.

Oturun yemeğinizi yapın önünüze yemek konulmasını beklemeyin, netice de önünüze konulanı yiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 20 Ekim 2017; 0:5:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.