Şimdi Ara

Milli Muharip Uçak TF-X’in ilk görüntüsü yayınlandı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
7.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

Bir işi başarmak için önce işe başlamak lazım. Çizmek, tasarlamak, hayal etmek bunlarda işin bölümleri arasındadır. Photoshop diye dalga geçenler sanki kendileri fizik profesörü, makine mühendisi.

Eğitim sistemimiz bile yıllardır "kopyala-yapıştır" zaten.

Siz de haklısınız ancak bu kadar olabiliyor.
    Ekleme: profesör doçent tezleri bile tahşiş ve çalıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 7 Mayıs 2017; 1:31:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedef 2023den sonrasını okumadım 2023den sonra da 2.oyalama durağı 2050 mi ne Tayyip sürekli sayıklıyor elde bakıyorsun ne var satılmış devlet mülküne karşılık üzerinde arap petrolüyle yürüyen alman arabasının olduğu duble yol bu ülke kadar boş yatırım seven bi yer yok gir tren sanayine her yanı demir ağla ör paran cebinde kalsın illa petrol için arapa araba için almana eğilme

• G'de tulum yerine damar şişirir bu

• emre_virüs kullanıcısına yanıt
    Okuduğum en aklı selim açıklamalardan biri olmuş ben yalnız şunu anlamıyorum birşey üretme hayali bile bu memlekette birilerini rahatsız ediyor eleştiri üzerine eleştiri yapıyorlar bu eleştiri yapan arkadaşlar memleket için daha iyisini yaptılarda bizimmi haberimiz olmadı gerçekten merak ediyorum hem dünyada hangi ülke %100 yerli üretim yapabiliyor kullandığımız telefonlar bile onlarca ülkeden toplanan parçalarla imal ediliyor belki inanmayacaksınız dünyaca ünlü spor arabaların sübapları bu ülkeden çıkıyor hatta araç kalıplarını yapan firmada var ve daha niceleri

• 50 yıldır daha araba motoru yapamadık uçak mı yapıcaz...
  • Xaero X kullanıcısına yanıt
    ne biliyorsun yapmadıklarını yapıp satmadıklarını... doblo modelini sıfırdan tasarlayıp fiata satan markayı araştır...
  • Snlthlk kullanıcısına yanıt
    anca böyle photoshoplarla ıslak rüyalar görürler.
  • ya siz nerenin oksijenini tüketiyorsunuz da buu kafayı yaşıyorsunuz? memleket olmuş deliler yuvası ne savaş uçağı hikayeleri yapılacak, tübitak vb kurumlar okuyan üfleyen su şişeleri, dua okuyan seccadeler gibi saçma sapan şeylerle ilgilenen kurumlar oldular, ülkede bilim teknoloji namına hiçbir şey yapılmıyor hiçbir şey, en ufak icat direk yurtdışına kayıyor buradakilerin yüzüne bakmamasından, bu kurumları ciddi ciddi okuyup üfleyerek uçak düşürebileceğini sananlar yönetiyor, bırakın artık bu sazanlığı

ha yapılamaz mı tabiki yapılır, kimler neler yapıyor da, bunların yönettiği bir sistem de yapılamaz, çok kral dua okuyan uçak maketi yaparlar ama en fazla o kadar
  • Hey yavrum uçuşuna kurban, aleme inat sema'da nasıl da süzülüyor hela be :D

• Yav üretin üretin de kendi özgün tasarımınız olsun araba Cadillac uçak f22 raptor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milli Muharip Uçak TF-X’in ilk görüntüsü yayınlandı
  • Millet tasarımı sır gibi saklamaya çalışır. Biz gerçek ürüne ait olmayan bildiğin montajlı resimler paylaşıyoruz. Neden acaba?
  • Eyvallah hükumeti sevmediğiniz için jeti yerden yere vuruyosunuzda birbirinden zıt tasarıma sahip bir savaş jeti mi var ? Konu burada yapılıp yapılamaması değil oturduğunuz yerden sallamak sonuçta bu şirketler özel ve çalışanları sıradan beyinler değil yapılınca tayyibe mal edecek kadar salak da değiliz.He büyük bir gelişmemi hayır bizim gibi bir millet için geç kalınmış bir durum ama uzun yol gitmekle kısalır.
  • Benim asıl anlatmak istediğim hiçbirşey yapmadan sadece eleştirmek olmamalı mesela birisi derki ben şu caddeye bi ev yemekleri yapan yer açıcam bide bakmışsın hayatında hiç ticari girişimde bulunmamış kişiler akıl verir sakın açma 2 ay sonra batarsın zarar edersin vs vs gibi söylemlerle girişimci kişilerin heveslerini kırmaya çalışırlar yani bence böyle olmamalı bu verdiğim örnek bizzat gerçek oldu insanların battı batacak dediği şahıs yaklaşık 15 yılda Hemde işlek olmayan bi caddede isim yaptı boş masa bulmak bile bazen zor oluyor şimdi bu vatandaş eleştirilere kulak asıp vazgeçse durumu ne olurdu umarım ne anlatmak istediğimi daha iyi anlamışsınızdır hem şunuda diyim bizzat yerli üretimin içerisindeydim çalıştığım firma çine Amerika'ya ve dünyanın 4 bi yanına ihracat yaptı kendi argesiyle kendi yazılımıyla yani bardağın dolu tarafından bakarsak iyi şeylerde yapılıyor bu ülkede mesela Türkiye'nin ileri gelen holdinglerinden birisi güzel bi AR-GE kurdu %100 yerli tasarım araç yaptı dahası bazı motor teknolojileri geliştirdi yanılmıyorsam lisansı kendilerine ait olduğu için ihraç edilen her araç başı lisans ücreti alıyor biraz geçmişe gidersek pat pat motor diye tabir edilen motoru kim icat etti?son olarak tekstile değineceğim evet Fason üretim oldukça fazla ama kendi tasarımlarımız ve markalarımızda dünyanın bi çok ülkesinde vitrinlerde sergilenmekte biraz uzun yazdım kusura bakmayın okuduysanız da teşekkür ederim

• Merhaba herkese;

Bazı arkadaşların mesajlarını okurken %100 yerli olmazsa çöptür yerli değil çalıntı gibi ithamlar gördüm. Şimdi arkadaşlar şunu belirtmek isterim Amerikan M1A2 tankları Alman namlu kullanıyor optik sistemlerinin alt yapısı yine Almanların , bu gün kullanılan çoğu destroyer ve uçak gemisinde de Almanya ve diğer ülkelerin alt yapısı bulunuyor yani anlatmak istediğim %100 yerli diye bir şey yok o devir kapandı. Şimdi arkadaşlar bunlar bir anda olacak şeyler değil. İhaleyi kazanan ve ARGE'si fazla olan ülkenin şirketi alt yapı grubunda daha çok payı oluyor.

Ruslar , Amerikalılar , Çinliler , Japonlar bütün teknolojilerinin hepsinin kendilerine ait olduğunu mu sanıyorsunuz ? Bu adamlar piyasadan kazanmak için ARGE işlerini yüklenici şirketler üzerinden ortak şekilde sürdürüyorlar.

Türkiye bu sektörde daha yeni yeni ayaklanıyor burası bir gerçek ama şimdi kötülemek pek doğru olmaz zamanla motorunuda , sisteminide biz üretiriz Aselsanın payı daha yüksek olur. Zaten günümüzde %100 yerli gibi bir laf kullanmak saçmadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberMachine

Merhaba herkese;

Bazı arkadaşların mesajlarını okurken %100 yerli olmazsa çöptür yerli değil çalıntı gibi ithamlar gördüm. Şimdi arkadaşlar şunu belirtmek isterim Amerikan M1A2 tankları Alman namlu kullanıyor optik sistemlerinin alt yapısı yine Almanların , bu gün kullanılan çoğu destroyer ve uçak gemisinde de Almanya ve diğer ülkelerin alt yapısı bulunuyor yani anlatmak istediğim %100 yerli diye bir şey yok o devir kapandı. Şimdi arkadaşlar bunlar bir anda olacak şeyler değil. İhaleyi kazanan ve ARGE'si fazla olan ülkenin şirketi alt yapı grubunda daha çok payı oluyor.

Ruslar , Amerikalılar , Çinliler , Japonlar bütün teknolojilerinin hepsinin kendilerine ait olduğunu mu sanıyorsunuz ? Bu adamlar piyasadan kazanmak için ARGE işlerini yüklenici şirketler üzerinden ortak şekilde sürdürüyorlar.

Türkiye bu sektörde daha yeni yeni ayaklanıyor burası bir gerçek ama şimdi kötülemek pek doğru olmaz zamanla motorunuda , sisteminide biz üretiriz Aselsanın payı daha yüksek olur. Zaten günümüzde %100 yerli gibi bir laf kullanmak saçmadır.

Canim benim...

M1'in tasarimi de projesi de zaten Almanya ile ile 1970li yillarda baslanilan ortak tank projesinin urunudur. Ambrams ne kadar almansa leopard da o kadar amerikalidir ozetle.

Bunun disinda, abramsin zirhindan motoruna kadar pek cok parcasinin abd uretimi oldugundan bahsetmiyorum bile.

Bunlari geciyorim topun uretici rheimentalin onemli hissedarlari arasinda abd de bulunuyor.

Bir savas cikmasi durumunda, abdnin almanyadan ambargo yemesi olasiligi nedir bunu tartisalim istersen ? Cikacak sonucu da turkiye ile karsilastiralim.

Komik olmayin. Abdnin urettigi tankin parcalarini disaridan almasi bir tercihtir. Turkiyenin yerli ayagina topu almanyada tasarimi sasesi zirhi guney koreden ithal tank edip buna yerli demesi zaruridir. Yoksa yandas sirketlere devlet kasasindan verilen fahis paralari acilklayamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: REV0

quote:

Orijinalden alıntı: CyberMachine

Merhaba herkese;

Canim benim...

M1'in tasarimi de projesi de zaten Almanya ile ile 1970li yillarda baslanilan ortak tank projesinin urunudur. Ambrams ne kadar almansa leopard da o kadar amerikalidir ozetle.

Bunun disinda, abramsin zirhindan motoruna kadar pek cok parcasinin abd uretimi oldugundan bahsetmiyorum bile.

Bunlari geciyorim topun uretici rheimentalin onemli hissedarlari arasinda abd de bulunuyor.

Bir savas cikmasi durumunda, abdnin almanyadan ambargo yemesi olasiligi nedir bunu tartisalim istersen ? Cikacak sonucu da turkiye ile karsilastiralim.

Komik olmayin. Abdnin urettigi tankin parcalarini disaridan almasi bir tercihtir. Turkiyenin yerli ayagina topu almanyada tasarimi sasesi zirhi guney koreden ithal tank edip buna yerli demesi zaruridir. Yoksa yandas sirketlere devlet kasasindan verilen fahis paralari acilklayamazsin.

Tamamda ben ne diyorum ? ARGE'si yüksek olan yüklenici firimanın katkısı daha fazla oluyor. Almanya ambargo yese ne olacak zaten ekonomisi güçlü alt yapı var adamlarda.

Almanlar 1. Dünya savaşında silah ordu ambargosu yedide ne oldu adamlar U boat yaptı gizli gizli 2. Dünya savaşındada okyanuslarda kuş uçurtmadılar.

Almanya Avrupa birliğini istediği gibi oynatıyor zaten bunu gören ingiltere çıktı gitti.

Şimdi bizim ülkeye gelirsek ARGE çalışmasının geliştirilmesi şart %100 yerli kafası güzel hoş fakat öyle istenilince olmuyor.

Bizim ülkede suriyelilere verilen avantajlar bizim asıl halka , işçiye , mühendisimize verilseydi emin ol daha sağlam şeyler çıkardı ortaya bunada şükür , ülkemiz mühendisine önem vermiyor F-16 - F-35 yazılımını kırmaya çalışanlarda gitti öbür tarafa.

Sen dua ette elimizde bir şey var çanakkalede savaşırken mermi yoktu mermi adamlar çatal kaşık eritip mermi yaptılar bunada şükür.

Daha gelişmişini Allah izin verirse ilerde yaparız ama dediğim gibi ilk önce mühendise , eğitime , alt yapıya önem verilmeli.

• REV0 R kullanıcısına yanıt
    Bu mantık ile Dünya üzerindeki bütün turboprop motorlu uçaklar birbirinin kopyası oluyor. Sizdeki mantığı anlamak biraz güç.

Milli Muharip Uçak TF-X’in ilk görüntüsü yayınlandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Çanakkale Savaşı'nda Almanlardan büyük kalibreli toplar ve mühimmat geliyor.

Almanya İkinci Dünya Savaşı Potsdam Konferansı sonrası tamamen ABD güdümünde hareket eden, hareket etmek zorunda olan bir ülke. Tüm ekonomisi, ekonomi sistemi ABD tarafından oluşturuldu.

O toplar alındı fakat yeteri kadar tüfek cephanesi yoktu ki o zaman ki ordumuz daha doğrusu halk metal ne var ne yok eritip kendi cephanesini üretti.

ki cephede savaşan asker sayısı ve tüfek sayılarına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. 140.000 asker savaşıyorsa bunun sadece 40.000 kadarında almanların gönderdiği silahtan vardı ki cephaneyi katmadım daha cephane sıkıntısını dediğim gibi halk kendi imkanlarıyla kendini o sıkıntıdan kurtarabildi.

ABD ile oluşturulmuş olabilir. Lakin olası bir savaşta ben Almanların yine gizlice üstün olmak için silah üreteceğini düşünüyorum.

Şu an Alman ordusu bitti öldü gibi görünüyor. Belkide adamlar yine gizli silah denemesi yapıyorlar ?

Almanlar 1. Dünya savaşındada çok ağır ambargo yedi ingiltere ve fransadan sonuç değişmedi.

Yani diyeceğim şu ki onu bunu bırakalımda gelişmeye önem verelim. Altay tankı bu uçak yeni dronlar bir başlangıç.

Önemli olan zaten ilk adımları atmak kimse emeklemeden yürüyemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugares

Hayırlı uğurlu olsun.. Biraz F-22'msi bi uçak olmuş :D

çinliler f-16 kopyası yapmıştı önemli olan üretmek, esinlenmek ve kopyalamak önemli değil
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.