Şimdi Ara

Milli Eğitime ayrılan bütçeye 2 milyar Tl kesinti, Diyanete ise 600 Milyon Tl Ek bütçe (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
21.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her cuma para istemeleri de cabası
  • Her cuma camilerde fazlaca para toplanıyor hatta ve hatta bir çok zengin vergi düşümü için camilere yardım yapıyor. Buna rağmen diyanet eğitimden daha fazla paraya ihtiyaç duyuyor.

Kimse kendini kandırmasın. Cuma hutbeleri ortada artık. Din resmen birileri menfaatine şekil değiştirdi. Daha evvel de yaşandı bu. Bu yüzden Atatürk din ile devlet işlerini ayırdı. İleri görüşlü bir adamdı. Bazen kızdığım da oldu Ata ya velhasıl adam cidden ileri görüşlü biriymiş ki bunları daha evvelden tahmin etmiş. Dünya genelinde böyledir bu işler. Avrupa zamanında afaroz etme, cennet den arsa alma vs yapıyorlardı. Osmanlı zamanında zaten hak getire. Herifler uyandı biz halen devam ediyoruz din ile keklenmeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz diyorlardı. Adamlar sözlerinde durmuş işte daha ne istiyorsunuz?
  • ‘ ... diyanet tuvalet kağıdı kullanmak helal dedi... ‘

:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Diyanet İşleri Başkanlığına ayrılan bütçenin neredeyse tamamının personel giderlerine ayrıldığını belirten (eski)Başkan Görmez'in konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle;
    "Diyanet İşleri Başkanlığına ayrılan bütçenin neredeyse tamamı personel maaşlarından ibarettir. Nitekim bu yılki bütçenin yüzde 95,7'sini tamamıyla personel giderleri oluşturmaktadır. İkincisi, Diyanet İşleri Başkanlığı kadar devlete yük olmayan ve hayırsever halkımızın desteği ile ayakta duran başka bir kurum yoktur. Camileri, Kuran kurslarını, müftülük binalarını yapan hayırsever halkımızdır. Bu camilerin, Kuran kurslarının, müftülük binalarının bakım ve onarımı, burada yatıp kalkan öğrencilerin ibatesi, iaşesi de tamamıyla halkımız tarafından karşılanmaktadır.
    Başkanlığımız yüzü aşkın ülkede hizmet yürütmektedir.
    Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'nin en ücra köşelerine, her köyüne, mezrasına hizmet götüren tek kurumdur.
    Yani eski başkanın ifadesine göre ; Diyanetin bütçesi hepsi birer memur olan imam,müezzin,müftü,kurs hocası vb maaşına gitmektedir.Diyanetin şimdiki kuruluş yapısı da devletin dini kontrol etmek amacıyla Cumhuriyetle birlikte devlet tarafından tesis edilmiştir.

• 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.' Hz. Ali. Umarım anlaşıldım.

• Sonra soruyorlar oy verecek baska kim vardı diye.bizim mahallenin bakkali aday olsa ona oy ver yine daha hayirli olurdu.bunlara sasirmamak lazim.ananas cumhuriyeti olmaya devam.

• Bence TSK'nın bütçesinden kesip Diyanet'e vermeliler. Çünkü savaşlar iman gücü ile kazanılır.
  • sadece bu değil milli eğitim bakanlığı içinde de fen lisesine ve imam hatibe ayrılan bütçelerde içler acısı
  • Okullar kapatılmalı...
  • hassan01 kullanıcısına yanıt
    Hocam eleştirilerin amaci farklı onların rahatsızlığınin ne olduğu çok açık yoksa zaten bu bütçenin hemen hemen hepsinin maaşa gittiğini biliyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aklıma bu geldi.
  • ÜmmetSEVDALISI Ü kullanıcısına yanıt
    ummetci çomar yalniz biliyorsun bu ulkede ilk zinaevlerini (Kerhane ) profilindeki şahısın actigini ve ilk calisanlarin cariyeleri oldugunuda biliyorsundur bilmiyorsan ayip degil ogrenmemek ayip

• Ulkeye imam lazim. Imamlarin gucuyle amerikayi yenecegiz teknoloci nedir yaaaw iman gucu daha gucluuu!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

fransanin egitime ayirdigi butce 51 milyar euro

turkiyenin ayirdigi 1.2 milyar euro

beyler ne bekliyorsunuz anlamadim arada 40 kat fark var
    Bir öğretmen olarak eğitim kalitemizin düşüklüğünü kabul ettiğimi belirteyim önce.

Sonra da 2018 yılı bütçe rakamını yanlış yazdığını belirteyim. Meb'in 2018 bıtçesi yaklaşık 100 milyar tl. Bildiğim kadarıyla tüm bakanlıklar içinde en yüksek bütçe Meb'in. Msb, sağlık 40 milyar civarı. Diyanet 7 milyar civarı.

Tabi sayılar her şeyi çozmüyor. Aslolan bilimsel ve çağdaş eğitimdir.

• abi anlamıyorum diyanet bukadar bütçe alıyor cami tuvaletleri hala 1 tl . param yok cebimde dışarı çıkmışım 15 dk arkadaşa gitmeyi cüzdanı unutmuşum adam şey edecek gibi bakıyor dövcek gibi halleniyor 1 tl lan 1 tl devletin wcsi degilmi bu ne parası anlamıyorum . yarın getircem dedim 2 aydır götürmedim çokta şeyimde
  • Din düşmanları yine bir bahane bulmuş atıp tutuyor. İslama giydirmek için böyle bahanelere sığınmak hiç adil değil.

Ayrıca kıyamete kadar dünyada din savaşı verilecektir. Bizler islamı terk etsek bile diğer dinler şimdiki gibi birlik olup bizi sömürmeye ve aşağılamaya devam edecekler. İster kabul edin ister etmeyin Hakikat değişmez.

Milli Eğitime ayrılan bütçeye 2 milyar Tl kesinti, Diyanete ise 600 Milyon Tl Ek bütçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEKTOR-NG -- 28 Ağustos 2018; 23:51:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Din düşmanları yine bir bahane bulmuş atıp tutuyor. İslama giydirmek için böyle bahanelere sığınmak hiç adil değil.

Ayrıca kıyamete kadar dünyada din savaşı verilecektir. Bizler islamı terk etsek bile diğer dinler şimdiki gibi birlik olup bizi sömürmeye ve aşağılamaya devam edecekler. İster kabul edin ister etmeyin Hakikat değişmez.

Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler özellikle ortadoğu dünyanın g.t deliği olmuş hala islam kazanacak diyo....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.