Şimdi Ara

Milli Eğitime ayrılan bütçeye 2 milyar Tl kesinti, Diyanete ise 600 Milyon Tl Ek bütçe (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
21.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuyup ufleyip değnek sallayip dusman icagi düşüren şeyh lerin oldugu memlekette. Canakkalede dusmanin ele geçirdiği bir tepeye bulut inip kalktiginda dusmanin oldugune inanilan memlekette bunlar normal..

Yakinda age of empires daki büyücüler gibi düşman askerlerini yerli askere cevirecek bir seyh cikartacaklar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• realitych R kullanıcısına yanıt
    Yarısı? Bari gidemediğiniz yerler hakkında bilgileri oturduğunuz yerden sallamayın.

• KATILIYORUM, HATTA ÜLKEYİ %50 DOĞU %50 BATI DİYE AYIRALIM Bİ TARAFTA SADECE ERKEKLER ÖBÜR TARAFTA DA SADECE BAĞYANLAR YAŞASIN, İDAM DA GERİ GETİRİLSİN
  • iş imkanı sağlıyamayacağın bir kitleye iyi bir yatırım olmuş

• Sıkıntı yok, zaten kendileri defalarca sebebini açıklamışlardı.

• MEB açıklama yayınladı, 2 milyar kimseden kesilmeyecektir ama aynı açıklamada 2 milyar tasarruf yapılacağı doğrulandı ;
    bu durumda bu sene burs alması beklenenlerden mi yapılacak bu tasarruf?
    aklımda deli sorular
  • Profil yorum ........ neyse :D
  • Sıfırdan din yaydan bu kadar masraflı olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • okumuş adama maalesef ihtiyacımız yok kardeş. doktor mühendis ihtiyacımızı da dışarıdan giderecegiz. rusyadan kiralık doktor getiriyorlar burada yetiştirmekten daha ucuza geliyor.

https://youtu.be/ZnsftqyDGLQ

• Diyanet insanlara neden dokunur anlamadım

• haylaz__ kullanıcısına yanıt
    Diyanet kimseye dokunmuyor. Eğitimden ciddi bir kesinti yapılması dokunuyor. Eğitimden tasarruf olmaz.
    Kesinti yapılacak son yerlerden biri eğitimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 27 Ağustos 2018; 20:29:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Diyanet kimseye dokunmuyor. Eğitimden ciddi bir kesinti yapılması dokunuyor. Eğitimden tasarruf olmaz.
    Kesinti yapılacak son yerlerden biri eğitimdir.
    Geçen gün diyanetin bütçesine laf söylendi burda

Şimdi diyanete laf söylemek için eğitimi öne sürüyorlar

Yorumları okuyorum çocuk değiliz

Bizde eğitim olmasın demiyoruz önce eğitim zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: realitych

fransanin egitime ayirdigi butce 51 milyar euro

turkiyenin ayirdigi 1.2 milyar euro

beyler ne bekliyorsunuz anlamadim arada 40 kat fark var
    Bu karşılaştırma fransa için hakaret demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Hacı belediye başganı atayiz olursa ne etceeez?

Selam ve dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devlet dini işleri kontrol etmemeli. Para almamalı ve vermemeli. Avrupa ülkelerinde ne cami yapan nede imama maaş ödeyen bir kurum var. Bükreş ve Ohrid'de camiye gittim ve gördüm ki insanlar kendileri bir şekilde bu işi yürütüyor. Öyle olmalı, Müslüman kendi işini kendi görmeli. Diyanet kapatılıp Müslümanların işleri kendilerine bırakılmalı. Ben bunu -elhamdulillah- 5 vakit namaz kılan bir abiniz olarak söylüyorum. Bu milyarlarca lira daha iyi değerlendirilip pek ala İslam'a ve Müslüman'lara diyanetten daha fazla fayda verebilir. Diyanet amacına hizmet etmeyen, dini bir kurum olmanın kimyasına aykırı durumdadır. Elbette faydalı hizmetleride vardır ama bunlar yeterli değildir.

Ayrıca diyanet, dinen kirli olan bu paraya bağlanarak "Rızkı veren Allah'tır" ahdine zıt davranmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 27 Ağustos 2018; 22:20:4 >
  • tasarruf her bakanlıkta olmalı. eğitimde ücretsiz kitap verilmesi güzel birşey ama o kitaplar 1 sene kullanılıp çöpe gidiyor. o kitapları en az 3 4 nesil kullanmalı. milyarlarca lira para çöpe gidiyor . kullandıktan sonra toplanilip geri dönüşüme verilmeli.parayi çok israf ediyoruz, herşey de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri çıkıp desin ki diyanet şu işe yarıyor şu konuda faydalı işte o zaman düşünce yapım değişir saçma sapan bir kurumdur diyanet bir halta yaradıgı yok

• Adamlar dinden oy topluyor , egitim artinca oylarimiz dusuyor diyen eski bakanimiz bile var milli egitimi diyanete baglamadiklarina sasiriyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslan0058 -- 28 Ağustos 2018; 10:11:36 >
  • Din iman olmadan kuru bilgi neye yarar?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.