Şimdi Ara

Miles&Smiles Kampanyaları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.146
Cevap
354
Favori
633.341
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertanizmir

quote:

Orijinalden alıntı: messajj

arkadaslar bilgileri güncelemeye hala 1000 mil veriyor mu

sene sonuna kadar devam.... ama her hesap bir kere faydalabiliyor

çok teşekkürler güncellemeden sonra takriben kaç günde 1000 mil hesaba geçiyor. şimdiden çok teşekkür ederim hocam saygılar
  • quote:

quote:

quote:

çok teşekkürler güncellemeden sonra takriben kaç günde 1000 mil hesaba geçiyor. şimdiden çok teşekkür ederim hocam saygılar

Anında hesaba geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ika

quote:

quote:

quote:

Anında hesaba geçiyor.

teşşekürleer hocam.

• Gg kampanyası bitmiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iade yapmadilar mil teklif ettiler arkadaslar iki kart icin toplam 5000 mil kabul etmedim 1 hafta icinde aranacakmisim bakalim onlar ne diyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartlari ilk aldigimdan bu yana garanti bankasi tarafindan yaklasik 17000 mil hesabima yuklendi.
    6000 mil avis kampanyasinda, 2500 mil friend kampanyasindan, harcama sozu kampanyalarindan yaklasik 15000 mil ve toplam harcamalarimdan yaklasik 20000 mil kazandim.
    Ucuslarimdan 20000 civari kazandim.

Su an yurt ici ucuslarimi son dadkika ucusu olsa.bile 3750 mil + 36 lira vergi ile aliyorum.
    İnanilmaz derecede memnunum.

Yurt disinda ise afrika ve bazi asya ulkelerine cok cazip miller karsiliginda ucabiliyosunuz.
    Kampanya zamaninda hindistan mumbai ucusu gidis donus 15000 mil + 400 lira vergi ile alinabiliyor. Tum dunya genelinde istanbul- mumbai ucusunu en ucuz 1100 liraya alabiliyosunuz.
    Miles smilesin en buyuk avantaji, aylar oncesinden seyahat plani yapmaniza gerek yok. Ertesi gun Bilet qlacak olsaniz bile gene ayni rakamlara alabiliyosunuz.

En basit ornek ile thy ve anadolu jet yurt icinde yaklasik olarak 37500 millik ucus yaptim yani 10 ucus. Bu ucuslarin normal fiyati 2500 lira civarinda. Ben bu ucuslari sadece kart ucreti odeyerek kqzanmis.oldum.

Bunun disinda wings, maximiles, pegasus mil kartlarim var ve hic biri bi ise yaramaz.

Wingsden ornek vermek gerekirse bu zamana kadar 30000 liradan fazla harcama yapmisim ve kazandigim mil 25000, 25000 mil ile 80 liralik bilet alabiliyorum ne komik degil mi ?

• PAN-TURK kullanıcısına yanıt
    Hesapta yanlislik var kardes 3750 mil ile ucukta bos yer cok varsa aliniyor kisitli ekonomi yani son gun alindiginde yurt ici 8750 mil istiyor yurticinde

• Slm, ben 29 eylül-30 Ekim tarihleri arasında kart başvurusu yapanlara 5000 mil hoş geldin kampanyası sırasında kart başvurusunu yaptım. Amerikan express kartını kullanma şartı ile 5000 mil hediye edilecekti. Bende 10 ekim itibariyle kartları kullandım. Ancak 5000 mil hediyesi henüz yatmadı. Hesap kesim tarihi de geçti. Bu kartı şu sıralar veya daha önce mil kampanyası kapsamında edinen arkadaşlarınız var mı? Miller ne zaman yatıyor, bilen arkadaşımız var mı acaba.? Banka Sitesinde de, net bilgi yok.
  • 10 uçak bilet alırken ödediğin vergileri unutmuşsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeter4141

Hesapta yanlislik var kardes 3750 mil ile ucukta bos yer cok varsa aliniyor kisitli ekonomi yani son gun alindiginde yurt ici 8750 mil istiyor yurticinde

O soyledigin yer garantili ucus dostum. Thy ve anadolu jetin her ucusunda miles smiles kontenjani mevcut. Eger bu kontenjan dolmussa yer garantili ucus icin 8750 mil odersin ki bu zamana kadar hic basima gelmedi.
    Cok sik kullanilan destinasyonlarda belki bi ihtimal denk gelebilir ama iatanbul sri lanka ucusu icin hic sanmiyorum :)

Cok basit bi ornekle, az once thy sitesine girip odul bilet sorgulattim, bu gun icin yani 30 ekim, saat 13,00 da 20,00 a odul biket mevcut.
    Sonuc bu sekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAN-TURK -- 30 Ekim 2014; 13:03:38 >

• 3750 mil ile srilankaya mi gidiyorsunu ? Ben yurtici orneginize istinaden dedim suan baksaniz yarin icin 3750 mile bulmaniz zor bugun icin bulmaniz dahada zor surekli bilet satisi yaptigimizdan dolayi tecrubeliyiz bu konuda. Yurtdisida belli noktalara dediginiz olabilir ama cogu noktaya olmaz heleki yaz donemi hic olmaz

• Tesaduf bir iki gundur bakiyordum biletlere burayi gordum, yeri gelmisken yazayim...

2-2,5 senedir kullanyorum M&S, bastan soyleyeyim Odul Bilet olayi tamamen kandirmaca... Ben 30.000 mil verip ustune bir de 500TL vereceksem bunun odulu nerede ?.. Lufthansa senin 30.000 mil + 500TL vergi istedigin noktaya 650TL'ye ucuyor zaten...

Bugune kadar tek faydasini yurtici Ankara ucusunda gordum, vergi 60TL idi, 10.000 mil verip 300TL yerine 60TL odemistim yanilmiyorsam...

Japonya'ya filan baktim, 60.000 milin yaninda 1200TL vergi istiyor ... Air France 1500TL'ye ucuyor zaten... Hikaye yani...

Icimi doktum rahatladim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyn

Tesaduf bir iki gundur bakiyordum biletlere burayi gordum, yeri gelmisken yazayim...

2-2,5 senedir kullanyorum M&S, bastan soyleyeyim Odul Bilet olayi tamamen kandirmaca... Ben 30.000 mil verip ustune bir de 500TL vereceksem bunun odulu nerede ?.. Lufthansa senin 30.000 mil + 500TL vergi istedigin noktaya 650TL'ye ucuyor zaten...

Bugune kadar tek faydasini yurtici Ankara ucusunda gordum, vergi 60TL idi, 10.000 mil verip 300TL yerine 60TL odemistim yanilmiyorsam...

Japonya'ya filan baktim, 60.000 milin yaninda 1200TL vergi istiyor ... Air France 1500TL'ye ucuyor zaten... Hikaye yani...

Icimi doktum rahatladim...

+1

• quote:

3750 mil ile srilankaya mi gidiyorsunu ? Ben yurtici orneginize istinaden dedim suan baksaniz yarin icin 3750 mile bulmaniz zor bugun icin bulmaniz dahada zor surekli bilet satisi yaptigimizdan dolayi tecrubeliyiz bu konuda. Yurtdisida belli noktalara dediginiz olabilir ama cogu noktaya olmaz heleki yaz donemi hic olmaz

Hocam verdigim linki gormedin mi acaba ?
    Verdigim linkte saat 8 ucagi icin ekonomi yani 3750 mil ile ucus almak.mumkundu.

Sri lankaya su an 10 bin mile gidebilirsin, kampanya dnemlerinde 7500 mil.

Bak hocam tekrar baktim senin icin, asagidaki fotoya bakabilirsib.

Yarin icin 3 tane farkli ucus var ve hala kontenjan var.

Thy zaten yurticinde cok mantikli ve afrikada, asyanin bazi bolgelerinde de.
    Tutup buenos bileti almak sacmalik olur, 40000 mil + 1200 lira vergi verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAN-TURK -- 31 Ekim 2014; 10:38:59 >

• Gunde 22 ucun oldugu bir destinasyondan bahsediyorsunuz peki kac tanesinde bos yer var ? Yani cok siradan bir ornek 2 gun onceden ankara- istanbul bileti 55 liraya alinabiliyor cogu zaman. Ayni mille yarin icin diyarbakir ucusu erzurum ucusu yada bulanibilir mi bulunmaz. Neyse siz haklisiniz diyelim oyle olsun gitsin ama oyle degil oyle sizin dediginiz gibi olsa ucuz bilet firsatlari konusu olmazdi herkez yurtici 3750 millw hatta sabihagokcenden 2813 mille ucardi ama o kadar kolay degil

• Kullanmasini bilmeyenler konuya dolusmus karta b.k atiyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PAN-TURK

quote:

O soyledigin yer garantili ucus dostum. Thy ve anadolu jetin her ucusunda miles smiles kontenjani mevcut. Eger bu kontenjan dolmussa yer garantili ucus icin 8750 mil odersin ki bu zamana kadar hic basima gelmedi.
    Cok sik kullanilan destinasyonlarda belki bi ihtimal denk gelebilir ama iatanbul sri lanka ucusu icin hic sanmiyorum :)

Cok basit bi ornekle, az once thy sitesine girip odul bilet sorgulattim, bu gun icin yani 30 ekim, saat 13,00 da 20,00 a odul biket mevcut.
    Sonuc bu sekilde

Sorguladığınız yere ve zamana göre değişir. Hiçbir özelliği olmayan dönemde mil ile bilet almak zaten mantıklı değil, çünkü bilet de ucuz. Bayram tatil vs zamanlarda önemli ama onlarda da birkaç ay öncesinden mil ile alınabilen bilet kontenjanı doluyor.

• Artık mil ile upgrade işlemlerinin de suyu çıktı. Önceden ne zaman arasam upgrade hemen yapılıyordu. Özellikle uzun uçuşlarda çok işe yarıyor.

Ancak son dönemde upgrade kontejyanlarını çok düşürdüler. Hatta bazı uçaklara hiç açmıyorlar. Dün gece yaptığım telefon görüşmesinde THY yetkilisi bile şaşırdı.

"Sizin uçağa comfort class upgrade açılmamış, aslında yer var ama açılmamış" dedi. O zaman business yapalım deyince de, "kontejyan dolmuş, yedek listeye yazıyorum sizi" dedi. Ama pek umudum yok, yedekten de çıkmaz bir şey...

200K milim var ama kullanamıyorum. :-(
  • http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/oduller/limitli-yer-kapasiteli-odul-bilet-tablosu

hangi ulke kac mil burada var ne sri lanka 10.000 mil nede B.a 40.000 mil ayrica yuksek sezoz dusuk sezon artik yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Artık mil ile upgrade işlemlerinin de suyu çıktı. Önceden ne zaman arasam upgrade hemen yapılıyordu. Özellikle uzun uçuşlarda çok işe yarıyor.

Ancak son dönemde upgrade kontejyanlarını çok düşürdüler. Hatta bazı uçaklara hiç açmıyorlar. Dün gece yaptığım telefon görüşmesinde THY yetkilisi bile şaşırdı.

"Sizin uçağa comfort class upgrade açılmamış, aslında yer var ama açılmamış" dedi. O zaman business yapalım deyince de, "kontejyan dolmuş, yedek listeye yazıyorum sizi" dedi. Ama pek umudum yok, yedekten de çıkmaz bir şey...

200K milim var ama kullanamıyorum. :-(

bazi destinasyonlarda son ana kadar upgrade acmiyorlar bileti satmak icin ya da kendi elemanlarini o sinifta getirmek icin .boyle buyuk firmanin yakismayan hareketleri

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.