Şimdi Ara

migros ta sutler çok uygun yanıyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
7.350
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Size PM olarak atıyorum hocam markaları ve su oranlarını, Buradan yazarsak bir iki tane kendini bilmez reklam yapıyor felan der Allah muhafaza.

Analiz ettim demissiniz, nasil analiz ettiginizi yazarmisiniz (analiz yontemi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Size PM olarak atıyorum hocam markaları ve su oranlarını, Buradan yazarsak bir iki tane kendini bilmez reklam yapıyor felan der Allah muhafaza.

Hocam süt listesini banada gönderebilir misin?
    Bu listeyi neye göre nasıl yaptınız, başka neleri analiz edebiliyorsunuz?
    Ufaklığa Torku muzlu süt kullanıyorum ve fazla anlamadığım bir konu, markaların içeriklerini okuyarak torkuya karar verdik bilmiyorum be kadar doğru yaptık. Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Anoniimm

Kampanya bugun son hocam alabilirsiniz yani daha

Geç kaldık vallahi bir de gdi alirdik neyse sağlık olsun

• Toplamda 40 tane sut aldim. Rekor bende sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocuklar için meyveli sütler nasıl daha önce deneyen oldumu ?
    Fiyatları nasıl ?

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Ayni pm'i bana da atarmisiniz?

• Süt indiriminin son gününde gideyim biraz süt alayım dedim. Bir de baktım süt reyonu resmen yağmalanmış. Migros süt 1.43 çok iyi fiyattı ama nasip değilmiş. Kenarda köşede hiç birşey bırakmamışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Toplamda 40 tane sut aldim. Rekor bende sanirim.

42 tanede ben aldım hocam torkunun tarihi 2016 3. ay baya bir zamanı var bir 24 paket daha alasım var:) 1.72 ye geliyor adeti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

quote:

42 tanede ben aldım hocam torkunun tarihi 2016 3. ay baya bir zamanı var bir 24 paket daha alasım var:) 1.72 ye geliyor adeti.

Nasıl o kadar ucuza geliyor hocam tam bana göre falan var mı var süt için sizde?

• Izmir civarindaki arkadaslara siddetle Tire Sut'u oneririm,Migros'ta var mi bilmiyorum gerci.Posetli veya organik olarak satiliyor.Tire Sut'u icince digerlerinin sut olmadigini anladim.Bundan baska AOC sutu de cok lezzetli.

• İnek sütü sağlığa zararlıdır

• Şimdi 50/15 çek ile 20kutu süt ve başka şeyler alsak (misal ton balığı) siparişi iptal ederler mi?
  • Teşekkürler 10 tane de ben aldım.

• 50 tane sek light süt aldım 3 migrostaki stoğu tükettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

quote:

Nasıl o kadar ucuza geliyor hocam tam bana göre falan var mı var süt için sizde?

Hocam sanalmarketten 15tl öner kazan çeki ile bu fiyata geliyor.yalnız dikkat edin çek kullanınca mağaza teslim otomatik iptal ediyor.Eve teslim seçeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Şimdi 50/15 çek ile 20kutu süt ve başka şeyler alsak (misal ton balığı) siparişi iptal ederler mi?

Mağaza teslim iptal oluyor, eve teslim almalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bcf1234

Hazir sut konusu acilmisken kafama takilan birseyi sorayim.Firmalar sutu nasil tedarik ediyor? Genelde her koyde bir Birlik var, o birlikle anlasiyor ve bir sene boyunca koydeki ureticilerin toplama noktasindaki kazana bosalttiklari sutu firmanin arabasi gidip aliyor. Doguyu bilmiyorum ama batida koyluye odenen ve sut konseyi tarafindan belirlenen litre basina fiyat sabit, degismiyor. Firma ay sonunda toplam tutari Birlige, birlikte biraz kesinti yaparak ureticiye oduyor.

Firmalar tedarik edecekleri sut konusunda kalite kriterine gore bir odeme yapmadigi gibi (temel kriterleri tabii ki gececek, antibiyotik vs.) Sut temini konusunda anlasma yapacaklari koyleri de secmiyorlar.

Bu isin uzmani degilim, gida muhendisi vs. daha bilgili arkadas varsa oldukca cok sut tukettigimizden buyuk markalar arasinda fark var mi, varsa nasil olusuyor anlatabilirse iyi olur.

Batıda da bu kadar romantik yürümüyor işler genelde.Ülkemizin her köyünde bahsedilen sistem mevcut değil maalesef.Sağılan süt güğümlerin içinde yolun kenarında süt kamyonunun gelmesini bekler, sonra sütçü gelir onu alır kamyonetin arkasındaki toplama tankına katarak tüm süt sağlayıcı hayvan sahiplerini dolanır.Sonra ya işleme noktasına getirir ya da nereye satacaksa oraya götürür.Bu tip alışverişlerde toplayıcı firma hayvan sahipleriyle fiyat konusunda anlaşır; süt birliğine üyeliği varsa devletten litre başına destekleme alır fatura bazındaki litreye göre.Kesin bir rakam gündemde olsa bile hayvan sahiplerinin denilen fiyata sütünü satabildiğini inanmıyorum.
    Eğer işletme büyükse ;memeden tanka gider sütümüz. Sütteki hijyen küçük işletmelere oranlara daha yüksektir; tankın belirli bir ısısı vardır.Sütü almaya gelen firma genelde büyük firma olur kapasiteye oranla.Firma az masrafla, araya aracı sokmadan uygun şartlardaki sütü temin edebildiği için daha yüksek fiyat verir,devletten desteklemesini de alır sütünü üreten işletme.
    Gönül ister ki endüstriyelleşmemiş olan sütü bulabilsek düzenli ve güvenilir bir şekilde de tüketebilsek.

• quote:

yazdıklarınız doğrultusunda süte en az suyu katan en kötü süte sahip olandır.
    Açıklayayım: kutunun üzerine tam yağlı süt yazabilmek için belli bir yağ oranı olması gerekiyor. sütü çok yağlı olan içinden yağı almak yerine su katıyor demişsiniz. Bu mantıkla en yağlı süte sahip olan firma içine bol miktarda su ekler, yağ oranı düşük olan ise hiç yada çok az su ekler.
    Bu arada bahsettiğiniz listeyi bana da gönderebilir misiniz?
  • turkeytv kullanıcısına yanıt
    Güzel Şaka??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrandir24 -- 21 Ekim 2015; 0:00:56 >
  • Yine o süt sapığının konusu sandım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.