Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Arkadaşlar teorik olarak şu an en iyi torbasız süpürge bu gibi duruyor.
    NILFISK METEOR DELUXE MRD EU

Başlıkta 350 AW çekiş + büyük boy turbo başlığı + parke başlığı
    varsa
    1400 TL ye çok çok iyi bir f/p torbasız süpürge bu.

https://www.nilfisk.com/tr-tr/products/Pages/product.aspx?pid=128390136#opentab-tab-TechnicalSpecifications

Media markt sitesinde büyük boy turbo başlık ve parke başlığı da var.
    Süpürgenin toz torbasız olması dışında benim açımdan hiç bir eksiği neredeyse yok gibi.

Torbasız süpürge konusunda çok çok iyi bir f/p ürün gibi duruyor. Hem de 1400 TL lik fiyatına rağmen.
    Miele CX1 den teorik olarak farkı;
    -Hepa filtresi kendini temizleyen ömür boyu filtre değil Nilfiskte. Nilfisk orijinal filtreler pahalıdır.
    -Ama Nilfiskteki parke başlığı Miele CX1 Cat&Dog setinde yok. (parke başlığı ek olarak olan miele modellerinde de bu sefer turbo başlık yok )

Görmedim, denemedim, güvenilir bir kullanıcı yorumu henüz almadım. Bu şerhlerim de burada kalsın.

https://www.nilfisk.com/tr-tr/products/Pages/product.aspx?pid=128390136#opentab-tab-Accessories

bu linkte aksesuarlar bölümünde yok yok hocam. Hem büyük turbı hem de parke başlığı ek olarak var.
    Bir de 350 AW çekişi başlıkta veriyorsa çok iyi gerçekten.

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    ya tam ben de bu modeli soracaktım. ben de bunu da düşünüyorum çünkü toz torbasına para vermek bana sempatik gelmiyor. arkadaşım ufak bir video gönderdi bana kutusunu açarken,süpürürken de video yollayacak .pet care de iki büyük başlık ama turbo başlık ufacık. bu modelde büyük turbo var ise çok iyi
  • hukihuki H kullanıcısına yanıt
    Eğer kağıt üzerindeki kadar güçlü bir çekişe sahipse
    ve büyük boy turbo başlığından parke başlığına kadar da set içinde varsa çok iyi görünüyor.
    Alıp kullanan bir arkadaş deneyimlerini paylaşabilirse
    fiyatları yine talepten zamlanmadan arkadaşlara daha çok önerebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 11 Nisan 2020; 14:42:3 >
    ben media marktta sordum başlık tek bir başlık ve üç köşe temizleme var dediler.bunu tam teyit edebileceğim bir yer daha bulsam ona göre hareket ederim.
    Şu karantina ortamında gidip mağazadan kontrol da edemiyoruz :(
  • Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    maalesef, ancak gittigidiyordan bir başka satıcıya ve bir de kullanıcıya mesaj attım cevap gelirse bakalım. ayrıca nilfisk e de mesaj attım sonuç çıkarsa buraya da yazacağım
  • anlaşılan herkes nilfiks meteor deluxe adönmüş durumda ancak benim kafamı karıştıran şey şu oldu trendyolda ürün özelliklerinde ;
    Halıda toz toplama sınıfı: C
    Sert zeminde toz toplama sınıfı: A
    Toz atma sınıfı: A
    olarak halıda toz toplama sınıfı düşük görünmesi bunu anlayamadım bu kadar çok vakum gücü olan bir makina nasıl halıdan toz çekemez anlamadım biri beni aydınlatabilirse sevinirim
  • mehmet3807 kullanıcısına yanıt
    trendyol a bakayım derken nilfisk turbo başlık trendyolda satılıyormuş onu farkettim. bu model olmasa bile select pet care alıp üzerine de ayrı turbo başlık bile alsam mieleden uygun oluyor.
    bu arada arkadaşın verdiği bilgilerden ve gönderdiği videodan anladığım kadarıyla select pet care iri yarı olmayan derli toplu bir süpürge, ses seviyesi videodan duyduğum kadarıyla rahatsız edici değil,8 metre kablosu varmış benim şu anki süpürge de o kadar ve yeterli. arkadaş duvara tuttu oraya bile güzel yapıştı :) çekimi tabi yeni olduğu için tatminkar ileriki süreçte ne olur bilemem. küçük başlıklar süpürgenin içinde yerleştirilmiş şık olmuş. kutu içinden çıkan ufak turbo başlık da güzel ama onunla yerleri süpüremezsiniz. kutu içinden ilk etapta iki torba bir de koku giderici kapsüller çıkıyormuş,kapsüller de rossman da süpürge kokusu için satılanlara benziyordu yakından görmediğim için bilemiyorum. nilfisk in torbalarını arkadaş 4 turbo bir filtre olan paketi 60 tl ye almış. ilk etapta uygun görünüyor fiyat ama miele nin toz torbalarının dolum süresi uzun anladığım kadarı ile nilfisk e 1 ay demişler tabi kullanıma göre değişir. yani 60 tllik paketi bitirdiğinde filtreyi de değiştirin dedikleri için 4 ayda 60 tl , yıllık 120tl torba masrafı görünüyor. miele de torbalar ne kadara satılıyor ve ne kadar sürede değişiyor kıyaslamak gerek ama sanki torbalar pahalı oluyordu.
    meteoru araştırmam devam edecek ama pet care için bilgiler bu kadar. düşünülür mü derseniz nilfisk in de sağlam bir marka olduğunu düşünüyorsanız neden olmasın? fiyat cazip sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukihuki -- 11 Nisan 2020; 21:43:15 >

Nilfisk Neteor Deluxe ile
    sanırım Türkiye'de çok çok az bulunan 1150 wattlık model hariç
    diğer güncel nilfisklerin çekiş değerleri o kadar iyi görünmüyor

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/ 142730162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 29 Nisan 2020; 11:26:16 >
  • Miele 890 W lık motorun başlıktaki çekiş gücünü sonunda bir yerde buldum galiba. Teorik hesaplamalarımdan daha yüksek.
    Araştırıp burada paylaşacağım...
  • Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    öğrendiğim kadarıyla nilfisk elite artık üretilmiyormuş,satılanlar stoktakilermiş. ben bir satıcıdan aldığım bilgiyi paylaşıyorum, meteor yerine arkadaşımın da aldığı pet care önerildi.
    ancak nilfisklerde hepa 14 filtre varmış. mieledeki filtre olayı nedir? hem cx1 hem c3 için soruyorum. hayırlısıyla bir karar verebilseydim :)
  • Miele 890 wattlık motorlu süpürgelerin başlık ucundaki emiş güçleri 350 AW:

https://www.vacuumsguide.com/best-vacuum-suction-power/

.

• Üst segmentte tercih edilen markaların bazı güncel modellerinin
    https://www.vacuumsguide.com/best-vacuum-suction-power/

sitesinden ve firmaların kendi sitelerinden derlediğim çekiş güçleri tablosu (bazı hatalar olduğuna eminseniz uyarın lütfen)

Hocam elinize sağlık şu tabloya göre Nilfisk gerçekten insanı cezbediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    nilfisk ile görüştüm oldukça aklıma yattı. sanırım pet care alacağım.miele ye o kadar para vermekten vazgeçtim açıkcası
    650watt motorlu 180 AW hava çekişli süpürge. Miele'nin yarısı gücünde.

Üstelik büyük turbo başlık da yok.

1500 liraya onu alacağıma
    2200 liraya cat&dog alırdım.

Hem iki katı gücünde
    hem de büyük turbo başlığı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukihuki

nilfisk ile görüştüm oldukça aklıma yattı. sanırım pet care alacağım.miele ye o kadar para vermekten vazgeçtim açıkcası
    Ezgin hocanın üst sıralarda paylaştığı power p animal alınacaksa alınmalı, zaten o satıcıdan başka kimsede yok, bence adamın elinde kalmış, benim şimdiki aklım olsa kaçırmam, ancak adamın gördüğüm kadarıyla satışı yok dikkat etmek lazım. Ama ben şuna kanaat getiriyorum, Miele C3 cat&dog tan ziyade power p animal çok daha cazip ve ucuz, ayrıca Nilfiskin gördüğüm okudum yorumlar kadarıyla satış sonrası hizmeti çok daha iyi gibi geliyor bana, parça temini servis VS. Mieleden parça temin etmek isterseniz benim yaşadığım örneği vereyim, ilindeki bir yetkili servisin numarasını verdiler bana yetkili servis belki ömründe Miele süpürge görmemiş, nese filtre tutucu için parça istedim koduna kadar gönderdim ne dönen var ne birsey Allah ellerine düşürmesin. Ayrıca forumda yine başka bir arkadaşta denk geldim, arkadaşın tutma sapı kırılmış 4 senede! Arkadaş kullanıcı hatası olmadığını belirtti ben samimiyetine inanıyorum, nese arkadaş yine yetkili servise yönlendirilmiş istedikleri fiyat 300 TL, tamam adam 300 TL yi veriyor alıyor, gelen ürün C1e ait yani anlayacağınız ben Mieleyi servis ve yedek parça yönünden çok eksik ve noksan görüyorum.

• Ezgin hocam biz şimdi bu Nilfisk i almaya niyetlendik, şimdi benim aklıma takılan sorular var biraz araştırdım ama tam vakıf olamadım yine bize yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdi bu Nilfisk Power P Animal in emiş gücü 500 w, birde Nilfisk Coupe Neo P 1550 w var acaba bu ürünün emiş gücü nedir bir fikriniz var mı ben biraz araştırdım 480 w gibi bir rakam gördüm ama sonuçta daha güçlü bir motor emin olamadım.
    İkinci olarakta biz Nilfisk Power p animal da karar kıldığımızı var sayarsak bu kasa için orjinal toz torbası temininde şimdi ve ileride zorlanma gibi bir durumumuz olabilir mi? Tahminlerinizi görüşlerimizi paylaşırsanız sevinirim o minvalde bizde ürünü alırsak forumla paylaşır deneyimlerimizi sunarız.
    Orjinal toz torbası teminini Nilfisk Coupe Neo için sormamamın sebebi aynı kasanın 750w luk motoru üretimde olduğu için.
    Umarim aklımdaki soruları anlaşılır bir şekilde sorabilmişimdir.
    Hocam birde Nilfisk Bravo P diye bir model var 1600 w sanki bunun kasası hala üretiliyor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 13 Nisan 2020; 22:35:25 >

evet siz de böyle yazınca haklısınız, ancak ben direk nilfisk ile görüştüm bugün ve filtre açısından kafama oldukça yattı.Daha düşük bir emiş gücü gibi görünüyor ama derdim yerden hiç kalkmayan bir süpürge değil zaten. turbo başlık noktasında da torbalı model alsam da ekstra turbo başlığı alabileceğim. onunla bile miele fiyatına göre 1000 tl daha az vereceğim.baştan beri mielenin başlıklarının iri oluşu beni çok kararsız bıraktığı için alternatif arıyorum ben dyson ile çok gidip geldim mesela.
    şimdi de diyorum ki en azından alırsam da kötü çıkarsa yüksek meblağ vermiş olmayacağım. keşke bir mağaza ortamında vs. deneme ve karşılaştırma imkanım da olsaydı ama bu süreçte imkansız...
    180 AW max. çekiş gücüne sahip Nilfisk pet care 1,500 TL civarında değil mi ?

Orijinal nilfisk turbo başlık da 500 TL civarı diye biliyorum.

350 AW max. Çekiş gücüne sahip ek Turbo başlıklı Miele C3 Cat&Dog 2,200 TL civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 14 Nisan 2020; 0:18:22 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.