Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.582
Cevap
54
Favori
145.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk mesajdaki video bir kaç yıllık. Ferhat beyin testini yaptğı miele tam 2,200 Watt. (miele S8310: eski güç sınırsız dönemden)
    Şimdi ise; AB içerisinde satılabilenler hep 900 watt altı güçlerde.
    Miele Cat&dog da 890 watt.
  • Vay be 2200w acaba oda mı Almanya üretimi bir motordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Tabii ki.
  • Miele c3 complete sgdf3 ile c3 complete sgdf4 arasında ne fark var?

• mursel80 M kullanıcısına yanıt
    SGDF3 de ekstra boru başında "comfort tutamaç" denen parça var, o kadar. Gerisi aynı.

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi
  • Arkadaşlar hali hazırda evde bosch toz torbalı süpürgemiz var. Fakat son zamanlarda performansı çok düştü. Belki yakın zamanda değil ama yinede tavsiyelerinizi görmek istiyorum.

Dyson ve Miele arasında gidip geliyorum. Artıları eksileri ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerDiyeBiri

Arkadaşlar hali hazırda evde bosch toz torbalı süpürgemiz var. Fakat son zamanlarda performansı çok düştü. Belki yakın zamanda değil ama yinede tavsiyelerinizi görmek istiyorum.

Dyson ve Miele arasında gidip geliyorum. Artıları eksileri ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?
    Ben de çok araştırdım ve Miele ile Dyson arasında kaldım hocam. Dyson'ın yeni serilerini de kullanıp test ettim ve tercihimi Miele CX1 Blizzard Cat&Dog modelinde yaptım. Sipariş verdim ve ürünün gelmesini bekliyorum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxHound

Ben de çok araştırdım ve Miele ile Dyson arasında kaldım hocam. Dyson'ın yeni serilerini de kullanıp test ettim ve tercihimi Miele CX1 Blizzard Cat&Dog modelinde yaptım. Sipariş verdim ve ürünün gelmesini bekliyorum...

Alıntıları Göster
    Bende aynı şekilde 2 marka arasında kaldım. Her 2 markayı da bire bir görüp test etmek imkanım olmadı. Büyük ihtimalle Miele alırım. Dyson fiyat olarak da zorlar beni. Çünkü 3500₺ yi gözden çıkarmak gerekiyor.
    Bugün netten uzun uzun Miele süpürgeleri inceledim. Bosch kullanırken 1 süpürge parası da toz torbasına verdiğim için Mielenin torbasız olanlarına bakıyorum. Evde kedi köpek beslemiyorum. O yüzden cat&dog modeline gerek yok bence. Bir de Miele de 550w be 890w modelleri var. 890w olanlar daha iyidir diye düşünüyorum.
    Sizin aldığınız torbasız mı? Kullandıktan sonra da yorum yaparsanız çok sevinirim. Çünkü siz her 2 markayı da test etmişsiniz. Miele hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.

• Bende evde hayvan besleniyorum ama turbo fırçayı halılarda kullanmak için Cat&Dog modelinin toz torbasız olanını tercih ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 24 Aralık 2019; 22:11:39 >
  • FoxHound kullanıcısına yanıt
    Dyson'ı tercih etmeme sebebiniz fiyat mı? Yoksa çekiş gücü mü? Yada başka bir sebebi mi var?
  • Eşimle beraber deneyince aslında abartıldığı gibi rüya bir süpürge olmadığı kararına vardık. Ayrıca toz harici yanlışlıkla çekilebilecek başka bir cismin de makineyi bozabileceği riski, toz haznesinin su ile temizlenmemesi gerektiği ve malzeme kalitesi gibi konular da kararımızı etkiledi..

• FoxHound kullanıcısına yanıt
    8 yıldır toz torbasına 1 süpürge parası verdiğim için toz torbasız Miele almayı düşünüyorum. Hemen hemen her gün kullanılıyor evde.

Fakat 890w ile 550w arasında performansta ne gibi bir farklılık olabilir? Teknoloji aynı ise çok fark olmaz diye düşünüyorum. Sonuç olarak 550w olandan alsam pişman olur muyum? 2200w bosch'tan sonra 890w veya 550w kullanımda çekiş gücünde zayıflığı hissedilir mi?

Konunun başından beri sorulan bir konu daha var. Turbo başlık. Turbo başlığı olmazsa olmaz mı? Normal başlığı ile hem halıda hem parke zeminde kullanamaz mıyım? 8 yıldır kullandığım bosch süpürgenin turbo başlığını 1 defa bile kullanmadık. Evde nerede olduğunu bilen yok.
  • Bahsettiğiniz durumlar tamamen sizin ihtiyaç ve tercihlerinizle alakalı olduğundan bu konuda bir şey diyemeyeceğim...

• İlkerDiyeBiri kullanıcısına yanıt
    10 yıldır ilk defa turbo başlıklı bir süpürge (Miele Cat&Dog) kullandık ve iyi ki almışız dedik. Turbo başlıklı almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

SGDF3 de ekstra boru başında "comfort tutamaç" denen parça var, o kadar. Gerisi aynı.

Merhaba, C3 cat&dog almak istiyorum. Yukarıdaki başlık cat&dog da standart olarak var mı yoksa ayrı olarak satın almak mı gerekiyor? Ayrı almak gerekiyorsa maliyetini biliyor musunuz?

Teşekkürler...

• Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni C3 Cat&Dog aldım. İçinden bu aksesuar çıkmıyor. Miele Shop'ta da ürün şu an stokta kalmamış.

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

• atakan84 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler... Hafta sonu mediamarkt'ta cx1 cat&dog incelerken, teşhir ürününün üzerinde vardı. Sonradan aklıma geldi c3 te olup olmadığı. Cx1 ler de varsa ve maliyeti 400 küsursa acaba cx1 e mi yönelsem??? cx1 ve c3 cat&dog arasında zaten 900 TL gibi bir fark var. Bunun 400ü bu aksesuardan kaynaklanıyorsa acaba cx1 daha mı mantıklı olur, bilemedim...
    cx1 ile c3 ü fiyatına ve aksesuarına göre değil; Torbasız mı torbalı mı süpürge kullanmak istiyorsunuz ona göre değerlendirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 10 Nisan 2020; 7:29:38 >
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Valla 1 haftadır ikisi arasındaki farkı araştırıyordum zaten ama bir türlü net karar verememiştim. Alerjik astımım var ve anladığım kadarıyla toz torbalıyı daha çok tavsiye ediyorlar ama hanımda hem torba değiştirmeyle, (maliyet faktörü de var) hem de filtre değiştirmeyle pek uğraşmak istemediğini söyledi. Normalde C3e karar vermiştim ama şimdi bu sap meselesi de ortaya çıkınca yine kararsız kaldım...
    Alerjik astımım var diyorsunuz lakin cx1 ile c3 teki filtreleri ve ömürlerini de bir karşılaştırın ben çok vakıf olmamakla birlikte cx1 de ömür boyu kullanımlı hepa filtre, cx3 te Bi alt alt sınıf filtre var diye hatırlıyorum

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.