Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.582
Cevap
54
Favori
145.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son devirde ortaya çıkması normal; çünkü mekanik. Yüksek çekiş gücünde görünebilir, makina 890 watt. Önemli olan 2/6-3/6 güç seviyelerinde bile
    gösterge tam çıkıyorsa "doldu" demektir. Biz 3 ay sonunda kapağı açıp torbayı elle de bir yokluyoruz dıştan. Genelde 3 ayda bir değiştiriyoruz. Yılda 4 torba=1 kutu ediyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138761327
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138762755

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 10 Nisan 2020; 7:27:23 >

• Miele ile +3 sene garantinin aslında devam ettiğini, sitede gözükmemesinin kampanya biriminin bir hatası olabileceğini söylemişlerdi.

Sadece 3 gün sonra aşağıdaki görseli içeren bir eposta gelmesi çok manidar diyorum :)

Herkesin bilgisine olsun, herhangi bir tarih kısıtı da gözükmüyor, sanırım makinenizin garanti süresi içinde olması yeterli.

Saygılar

not: ilk kez üye olacaklar, satın alım yapmadan önce üye olup 25 liralık hediye çeklerini almayı unutmasınlar. Bu sayede paketleri 25 lira indirimli satın alabilirsiniz. Ben mail'i geç gördüğüm için ana siparişi iptal edip, tekrar sipariş vermek zorunda kalmıştım. Gene 25 lira indirimli almış oldum ama 2 defa uğraştım.

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 19 Kasım 2019; 17:18:51 >

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    Süpürgeyi N11 den aldım ama görüşüp deneyim şansımı. Bilgilendirme için teşekkürler.
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Sizin yazıların derlenmiş halini ilk sayfaya ekletsek çok faydalı olur, hem soru tekrarı da olmamış olur. Her ne kadar forumu tarasakta gözümüzden kaçabiliyor. Bilgiler için teşekkürler.
  • kesikoglu kullanıcısına yanıt
    Ben de yukkodan 1 ay önce almıştım, fatura görseliniz olsun yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar
    Miele C3 Complete için aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum. Ancak ürün Miele Türkiye garantili midir ve ek garanti uzatımını yapabilir miyim merak etmekteyim. Mesajları okuduğumda ürünün faturalı olmasının ek garanti uzatımı için yettiğini gördüm ancak teyit etmek için sorayım dedim. Bir de daha hesaplı bir link önerebilecek varsa değerlendirebilirim.

Teşekkürler.
    https://www.trendyol.com/miele/miele-complete-c3-catdog-powerline-sgef3-2018-yeni-seri-p-4578988?boutiqueId=355596&merchantId=107486

Edit: Tekrar merhaba, satıcıyı Miele Müşteri Hizmetleri'ne sordum, Trendyol vb. sitelerle anlaşmalı olduklarını söylediler. Sadece satıcıların değişebildiğini belirtti. Ayrıca 4 yıllık toz torbası konfor paketi alarak garantiyi uzatabileceğimi de teyit ettirdim. Sadece 2 faturayı (süpürge ve toz torbası) da ibraz etmem gerekiyormuş. Böyle olunca ürünü aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakan1987 -- 26 Kasım 2019; 11:39:57 >

• ......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 9 Nisan 2020; 15:26:20 >
  • Ohzman kullanıcısına yanıt
    Miele Shop sitesine ilk üyelikten 25 TL hediye çekini nasıl alıyoruz. Üye oldum ama herhangi bir çek göremedim.

Şu süpürgeyi 450 TL almış oldum aceleyle. Uygun fiyatlı bir süpürge lazımdı. İnşallah hata yapmamışımdır. Henüz elime ulaşmadı, iptal edebilirim

Nilfisk One WB10P05A Elektrikli Süpürge
    https://www.gittigidiyor.com/elektrikli-ev-aletleri/elektrikli-supurge-aksesuar/elektrikli-supurge/nilfisk-one-wb10p05a_spp_62632
  • Hypericum kullanıcısına yanıt
    Ucuz, ortalamanın biraz üstünde kaliteli ama turbo başlık yok; halıda gitmeyebilir. Filtre sevyesi çoook düşük EPA10 (Nilfiskler Heepa14 ile ünlüdür) Mielenin toz torbası bile torba hali ile EPA12 nin üst seviyesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 10 Nisan 2020; 7:27:44 >
  • 29 Kasım 2019 tarihli "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

1- 118 TL, Pratik Dikey süpürge-Kablolu, Fantom P 1200 -link1-
    Her evin yedek süpürge olarak alınabilir bu dandik ama çok ucuz şey. Ben mutfakta tutuyorum. Pil derdi de yok. Kalite de yok.

2- 528 TL, Toz torbasız süpürge, Fakir Ranger 890W -link2-
    Güçlü bir motoru var; 890 W. Ek turbo başlık YOK!! Turbo başlığı olmadığından halıda çok zor kayar. Ortalama malzeme kalitesi.

3- 550 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-
    Torbasız en iyi f/p oranına sahip ürün. Ek turbo başlıklı. 650 W ile iyi güçte. Fiyatı "şu an" çok hesaplı. Ortalama malzeme kalitesi.

4- 775 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Rowenta RO6883EA X Trem Power 500W - link4-
    Fransada da satışta olan güncel model. Ek turbo başlıklı. 500 W;vasat güçte ama sessiz. Ortalama malzeme kalitesi.

5- 799 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link5-
    750 W ;iyi güçte bir motoru var. Ek turbo başlıklı. Ortalama malzeme kalitesi.

6- 1.200 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Electrolux Pure D9 PD91-ANIMT A+ 550 W -link6-
    Yeni model. 550 W; vasat güçte ama sessiz. Ek turbo başlıklı. Ortalamanın biraz üstü malzeme kalitesi.

7- 1.250 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta Silence Force Cyclonic RO7681EA 750 W -link7-
    Daha yeni Rowenta modeli. Fransada da satılıyor. 750 W. motor; gücü iyi. Ek turbo başlıklı. Ortalamanın biraz üstü malzeme kalitesi.

8- 1.899 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -link8-
    Güçlü bir motoru var; 890 W. En iyi malzeme kalitesi. Ek turbo başlıklı. En iyi torbalı süpürge. Almanya üretimi.

9- 2.899 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -link9-
    Güçlü bir motoru var; 890 W. En iyi malzeme kalitesi. Ek turbo başlıklı. Kendini temizleyebilen ömür boyu hepa filtreli. En iyi torbasız süpürge. Almanya üretimi.

---------------------------------------------------------------------
    Alışveriş kampanyaları için gelen pek çok soru nedeniyle biraz alelacele hazırladım.
    ---------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 29 Nisan 2020; 11:9:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Ucuz, ortalamanın biraz üstünde kaliteli ama turbo başlık yok; halıda gitmeyebilir. Filtre sevyesi çoook düşük EPA10 (Nilfiskler Heepa14 ile ünlüdür) Mielenin toz torbası bile torba hali ile EPA12 nin üst seviyesinde.
    Süpürgemarket 'te orijinal olduğu iddia edilen hepa filtre 57 TL, süpürge parçaları adlı satıcı 'da da turbo başlık 50 - 70 TL. Bunlara güvenilir mi bilemiyorum.
    https://urun.n11.com/supurge-filtresi/nilfisk-coupe-xtra-one-white-wb10p05a-one-orijinal-hepa-filtr-P318223625
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/nilfisk-one-wb10p05a-turbo-hali-basligi-102415523-484159430
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/nilfisk-one-wb10p05a-turbo-hali-basligi-102415525-484159440

Sanırım iptal edip sizin listenizdeki 2-3-4 numaralara yönlenmek daha mantıklı olacak

Edit : Süpürge dediğiniz gibi çok yüksek kalitede birşey değil. 450 TL Parayı belki hakediyor olabilir ama evdekiler çok da beğenmedi. Filtre ve başlık eksikliği de cabası. Bugün iadesini yaptım. Nilfisk markasını böyle uygun fiyata görünce çok soruşturmadan aldım ama yanlış yapmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 3 Aralık 2019; 13:18:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Miele Shop sitesine ilk üyelikten 25 TL hediye çekini nasıl alıyoruz. Üye oldum ama herhangi bir çek göremedim.
    Bana gelen e-posta bu şekildeydi. Kampanya bitmiş olabilir, arayıp bilgi alın isterseniz. Belki hesabınıza bir çek tanımlayabilirler.

• Arkadaşlar ben konuyu eski deneyimleri açıklamaları okumaya çalıştım biraz anladım biraz anlamadım, lakin çıkardığım sonuç ben toz torbalı Turbo başlıklı bir süpürge alacağım.
    Bende toz torbalı Bosh Lego marka bir ürün vardı. Motoru yandı. Servise götürdüğümüzde motor kısmı toz içerisinde idi ki orjinal toz torbası kullanıyor idim. Benim hepa filtre vs ihtiyacım yok. Lakin motor kısmını nasıl tozdan topraktan korurum. Hepa filtre motor kısmını muhafaza ediyorsa, hepa filtre de alırım yeter ki uzun ömürlü olsun. Bu minvalde bana tavsiyede bukunursanız gerçekten çok sevinirim.

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    İnsanların filtre dediğinde konuştukları Hepa v.s. denilen filtreler; MOTOR ÇIKIŞ filtreleridir. Motoru korumak için değil, çıkan havanın temiz olmasını sağlarlar. Motoru; (Genelde vardır:) "Motor giriş filtresi" korur. Süpürgenin içinde; toz haznesinin motor giriş tarafındadır. İnsanların çoğu bilmez/ilgilenmez/arada değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 10 Nisan 2020; 7:28:44 >
    Hocam birde bu makineler deki Turbo başlık ayrıyetten elektirikli bir mekanizma mı yoksa makinenin çekiş gücüyle mi hareket ediyorlar.

• BOOOOOOOOOOO B kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye elektrikli turbo hemen hiç gelmiyor. Markaların getirdikleri hava ile dönen çarklı turbo başlık hep.
    Eviniz müstakil değilse ve bir kaç hayvannız yoksa elektrikli turbo başlık pek aramazsınız.
    Hava ile çalışan turbo başlık yeter de artar.

https://www.youtube.com/watch?v=ni1cjktPJic

Elektirkle dönen başlıklar pahalı ve her markada olmadığı için gelmiyor.
    Mesela mielenin elektrikli turbo başlıklarının Türkiye'ye uzun süredir gelmemesi gibi.
    Sadece kısa bir dönem gelmiş ve o ek başlıklı modeller pek satmamış.

Bu aralar cat&dog satan pek çok online satıcı ürünün fotosunu googledan bulup koyduklarından
    bazıları Türkiyede satılmayan elektrikli turbo başlıklı cat&dog fotosu koyup
    müşterilerin akıllarını da karıştırıyorlar.

Örneğin mielenin Türkiyeye gelmeyen (ek) elektrikli turbo başlıkları:
    https://www.miele.de/haushalt/bodenbuersten-und-duesen-2203.htm?mat=07243060&name=SEB_236
    https://www.miele.de/haushalt/bodenbuersten-und-duesen-2203.htm?mat=10170640&name=SEB_228

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 5 Aralık 2019; 3:6:43 >

• Merhabalar,

Miele C3 Complete süpürgeyi bugün teslim aldım. Kutu içeriği vb. sorunsuz olarak çıktı. Ancak süpürgenin performansını nasıl test edeceğimi bilemedim. Toz torbalı olunca tozu da göremiyoruz haliyle :) . Başlıklar da gayet rahat. Turbo zaten kayıyor. Diğeri de son ayarda bile görece fena değil. Hatta sorum da tam bu noktada? Son ayarda halıyı rahatça süpüremeyecek kadar bir vakum etkisi olmalı mı? Eğer öyleyse bendekinde o etki yok. Ama zaten son ayarda bile rahatça süpürmeyi sağlıyorsa o zaman tamam. Özetle son ayar performansını nasıl test edebilirim? Gelen üründe bir arıza olup olmadığını anlamak açısından?
  • safakan1987 S kullanıcısına yanıt
    Motor tam güçteyken miele standart başlığının da halıda zorlanıp zorlanmaması halının tipine göre değişen bir durum. Sık dokunmuş ve/veya kısa tüylü halılarda standart başlık bile çok güç gerektirmeden ilerleyebilir. Hatta tam da bu konu; konu başlığını açan abimizin ilk sayfalarda tavsiye ettiği şekilde; standart başlığın bile halıda diğer rakiplerinden rahat kaydığı tespiti idi. Ancak farklı halı tipine sahip bazı kullanıcı arkadaşların meseleyi tam anlamadan "Ama bunun standart başlığı, max. güçteyken halıda kaymıyor, bizi yanılttın" gibisinden serzenişleri neticesinde kırılıp bu konudan ayrılmıştı. Turbo başlık; her markada, her halı tipinde kayar. 890 wattlık güçlü mielenin standart başlığı; bazı halı tiplerinde max güçte dahi zorlanmadan kayabilir. Konuyu açan ferhat beyin ilk mesajındaki videosunda, Media marktta yapılan halıfkex üzeri standart başlık ile yapılan karşılaştırmalı test var. O testte mielenin standart başlığı halıflex üzerinde en rahat kayan başlık olmuş.

Yani bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Görmeden diyebileceklerim bu kadar. (Yine ilk mesajdaki media markt karşılaştırmalı test videoasunda olduğı gibi; bir tenis topunu siz de yeni süpürgeniz ile başka bir süpürge -varsa- arasında deneyebilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 9 Nisan 2020; 15:29:48 >

• Teşekkürler hocam. Halılar sık dokuma ve kısa tüylü. O yüzden sorun olmadan standart başlıkla son ayarda süpürdü o zaman. Yine de tenis topu olmasa da benzer bir deney simüle edebilirsem deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.