Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.369
Cevap
12
Favori
97.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mandollph

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Son mesajlardan anladığım, Miele de demeki ki böyle dandik arızalar çıkarabiliyormuş. Servislerinin diğerlerinden çok farkı yokmuş.

Miele de yalanmış dostlar demek ki :)

Bir anda firmayı argo tabiriyle "yediniz"! Yapmayın böyle şeyler, forumu takip edenlerin aklı fena karışıyor

Ben yemedim. Mielenin kendisi yemiş. Yukarıda 2 örnek var. 2si de forumdan arkadaşlar üstelik. Aynı arıza.

Diğer arkadaşın yaylarında sorun olduğu halde servisin tutumu da belirtilmiş.

Benim yememe gerek yok.

• quote:

quote:

quote:

Son mesajlardan anladığım, Miele de demeki ki böyle dandik arızalar çıkarabiliyormuş. Servislerinin diğerlerinden çok farkı yokmuş.

Miele de yalanmış dostlar demek ki :)

Bir anda firmayı argo tabiriyle "yediniz"! Yapmayın böyle şeyler, forumu takip edenlerin aklı fena karışıyor

Ben yemedim. Mielenin kendisi yemiş. Yukarıda 2 örnek var. 2si de forumdan arkadaşlar üstelik. Aynı arıza.

Diğer arkadaşın yaylarında sorun olduğu halde servisin tutumu da belirtilmiş.

Benim yememe gerek yok.

Üzerinize alınmayın, forum algısından bahsediyorum. Şu şekilde düşünmek ve bunu insanlara aktarmak daha güzel olur; genel olarak yurtiçinde birçok sektörde kalite düştü ve fiyatlar yükseldi, fiyat dengesini korumak zorlaştı ve ürünlerin kurcalanmadığını da düşünmek zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mandollph M kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani bunlar ithal mal değil mi,kalite nasıl düşüyor hadi bazı modelleri düşük kalitelidir belki ama T.dos arızası veren modeller üst seri 7-8 binlik makine.Milele kaliteyi düşürdüyse bari insanlar boşa paraları vermesinler mis gibi Arçelik dururken.Bende miele düşünüyorum gelecek ay ama bir kaç yıl içinde bozulacaksa çok canım sıkılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

Nasıl yani bunlar ithal mal değil mi,kalite nasıl düşüyor hadi bazı modelleri düşük kalitelidir belki ama T.dos arızası veren modeller üst seri 7-8 binlik makine.Milele kaliteyi düşürdüyse bari insanlar boşa paraları vermesinler mis gibi Arçelik dururken.Bende miele düşünüyorum gelecek ay ama bir kaç yıl içinde bozulacaksa çok canım sıkılır.

Merhaba;

Twindos lar da sensör arızası şikayeti var yerli ve yabancı kaynaklar dahil rastladım. Sadece power wash olan W1 serisi tercih edebilirsiniz.

• quote:

Kalite düştü demedim; fiyat dengesini korumak için en azından Türkiye'de bazı ayarlamalar yapılmış olabilir ki zaten Miele marka olarak bazılarına fazla bile

Kurcalanmasından kastım satış aşamasından önce kötü niyetli dokunuşlar ve kullanım, hatta servis işlemlerine kadar uzanan karanlık bir sürecin varlığıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

quote:

Merhaba;

Twindos lar da sensör arızası şikayeti var yerli ve yabancı kaynaklar dahil rastladım. Sadece power wash olan W1 serisi tercih edebilirsiniz.

Merhaba
    Uzunca bir süredir konuyu takip ediyorum sizde baştan beri yazıyorsunuz bilgilerinizden faydalanıyoruz teşekkür ederim.
    Ben geri sayfalarda okuduğuma göre bu tür bir arıza yaşayanlar onarım yaptırtmadan da t.dos olmadan kullanabiliyorlar.Arkadaşların kullandığı makine wkr 571 ve 9890 tl ,benim tdos olmayan olarak dikkatimi çeken makine ise miele wkf-322 7290 tl,Aralarında ciddi manada bir fark yok gibi geldi bana bazı programlar dışında birde kazan aydınlatması olsa hoş olurdu bu modelde.Birde bütün modellerde aynı motor var sanırım profieco.Birde uygun fiyatlı daha doğrusu miele standartlarına göre WDD 020 WCS modeli dikkatimi çekti bu modelde powerwash özelliğide yok sanırım ancak lcd ekranın biraz daha büyük tutulduğu dikkatimi çekti,Siz hangi modeli önerirsiniz acaba ?

• quote:

quote:

Kalite düştü demedim; fiyat dengesini korumak için en azından Türkiye'de bazı ayarlamalar yapılmış olabilir ki zaten Miele marka olarak bazılarına fazla bile

Kurcalanmasından kastım satış aşamasından önce kötü niyetli dokunuşlar ve kullanım, hatta servis işlemlerine kadar uzanan karanlık bir sürecin varlığıydı

Merhaba
    Ne gibi bazı ayarlamalar dokunuşlardan bahsediyorsunuz? Miele ithalatını yapan firmanın yazılım vb şeylerle modellerde oynama yapması gibi aynen vw'nin yaptığı gibi bişey mi ? Ya da satan yer mi kurcalıyor makineleri biraz daha açıklarsanız almaya gidince bende saf gibi durmayayım adamın yanında.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba
    Ne gibi bazı ayarlamalar dokunuşlardan bahsediyorsunuz? Miele ithalatını yapan firmanın yazılım vb şeylerle modellerde oynama yapması gibi aynen vw'nin yaptığı gibi bişey mi ? Ya da satan yer mi kurcalıyor makineleri biraz daha açıklarsanız almaya gidince bende saf gibi durmayayım adamın yanında.

İlk başta şunu söylemeliyim; ilk yazımda Miele'yi bu kadar çok öven ve öneren varken bir kullanıcının birden Miele'yi kötülemesini kötü ve yersiz bulduğumu ifade etmiş, yaratacağı zihinsel karmaşanın müşteriyi yanıltabileceğini üzerine basa basa belirtmiştim. İnanıyorum ki bazı markaların belirli bir kalite standartı vardır ve o sınırın altına düşmezler. Volkswagen davasında olduğu gibi siyasi bir karşıtlık var gibi, beni üzen de saf saf bazı propagandalarla kandırılmamız! Kalite düştü demek zor ama ulaşılabilir olmak gibi bir durum da var

Kurcalanmak da şudur (sadece makineyi de düşünmeyin, kendiniz dahi olabilirsiniz); ürünün müşterinin kullanımına sunulmadan önce başına gelenler ve hatta sonrasında yaşadıklarımız. Türkiye'deki yerli markaların çoğu fahiş fiyatlı ve kalitesiz, aynı zamanda "karanlık". Kıyas bile yapamazsınız bazı markaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mandollph -- 19 Şubat 2018; 16:24:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba

İlk başta şunu söylemeliyim; ilk yazımda Miele'yi bu kadar çok öven ve öneren varken bir kullanıcının birden Miele'yi kötülemesini kötü ve yersiz bulduğumu ifade etmiş, yaratacağı zihinsel karmaşanın müşteriyi yanıltabileceğini üzerine basa basa belirtmiştim. İnanıyorum ki bazı markaların belirli bir kalite standartı vardır ve o sınırın altına düşmezler. Volkswagen davasında olduğu gibi siyasi bir karşıtlık var gibi, beni üzen de saf saf bazı propagandalarla kandırılmamız! Kalite düştü demek zor ama ulaşılabilir olmak gibi bir durum da var

Kurcalanmak da şudur (sadece makineyi de düşünmeyin, kendiniz dahi olabilirsiniz); ürünün müşterinin kullanımına sunulmadan önce başına gelenler ve hatta sonrasında yaşadıklarımız. Türkiye'deki yerli markaların çoğu fahiş fiyatlı ve kalitesiz, aynı zamanda "karanlık". Kıyas bile yapamazsınız bazı markaları

Merhaba
    Dostum onu anladım, neymiş müşteriye gelmeden önce makinenin başına gelenler.. miele'yi soruyorum ben size başka markaları sormuyorum ,böyle bişey yazdınız merak ettim açıkça yazın lütfen.

• zultaran Z kullanıcısına yanıt
    Aklımdan geçenler çok fazla, buraya akıtamayacağım kadar da derinlikli...

Siz tahmin ediyorsunuz gibi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mandollph -- 20 Şubat 2018; 11:27:28 >
  • Mandollph M kullanıcısına yanıt
    Kullanıcının miele yı kötülemesi diyerek ne kast ediyorsunuz? Bilmece gibi yazıyorsunuz daha açık yazmalısınız. Mesela Ben bir kullanıcı olarak kimseyi kötülemedim sadece başımdan geçen bir olayı aktardım ki ilk başta ne olduğu hakkında bir fikrim bile yoktu.

• quote:

Aklımdan geçenler çok fazla, buraya akıtamayacağım kadar da derinlikli...

Siz tahmin ediyorsunuz gibi geldi bana

Valla benim aklıma şu geldi burda okurken yazılımla makinenin devirini değiştirebilme ya da çeşitli program ve fonksiyonlar ekleme gibi şeyler okudum daha geri sayfalarda böyle birşey olabilir mi diye düşündüm ama satıcı niye böyle şeylere girsin.Benim aklıma başka birşey gelmedi,siz bu işin içindeyseniz anlatın lütfen 10 yıllık bir arçelik makinemiz var mielemi alsam yoksa siemens mi ya da yine arçelik mi alsam diye araştırıyorum kırk yılın başı bir bilgim yok,bir düzenbazlık yapılıyorsa bilelim lütfen

• zultaran Z kullanıcısına yanıt
    Program değiştirme kimi makinelerde var diye biliyorum, internetten indirip yükleme gibi ulvi şeyler mümkün hatırladığım kadarıyla...

Dokunuşu açayım; argo tabiriyle parçaların "çıkma"sıyla veya "çakma"sıyla değiştirilmesi, makinenin işlevselliğini etkileyecek her türlü kötü programlama, elektrik tesisatındaki darbe etkisi yapan dalgalanmalar, su tesisatında sensör bozan kimyasallar gibi...

• WDD 020 Miele Çamaşır makinası almayı düşünüyorum.

Yorumlarınızı duymak isterim

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Miele bulaşık makinaları çek cumhuriyetinde üretiliyormuş. İkinci el olarak 1000tlye aldığım 4203sc makinamın kurulumunu yaptım. Daha öncede g1220sc almıştım ama o epey eski model olduğundan tam randıman alamamıştım. Bu makina ile ilk bir kaç yıkama kesinlikle süper.. Evdeki miele setini tamamladık artık. (çamaşır makinesi 5872,bulaşık makinesi 4203sc, süpürge 6240ecoline, buzdolabı liebherr ctnef 5215). Çamaşıt makinası 700tl, bulaşık makinesi 1000tl,buzdolabı 2300tl sıfır, süpürge 365tl sıfır. Malum siteyi takip ederek çok uygun cihazlar bulabilirsiniz. Üstteki arkadaşın sorduğu çamaşır makinası inverter motorlu bir model sanırım

• evet. insanlar milele hakkında olumsuz yorum yapabilsin diye, miele aslında sapasağlam üretilmesine rağmen, rakip firmaların elemenları, arçelik, bosch gibi, türkiyeye gelen makinelerin içini açıp parçalarını değiştirip yerine çıkma koyuyor, miele kullanıcılarının evlerine giden su borularına kimyasallar döküyor, ki miele hemen bozulsun :)

hep dış güçlerin oyunu bunlar.
  • quote:

Program değiştirme kimi makinelerde var diye biliyorum, internetten indirip yükleme gibi ulvi şeyler mümkün hatırladığım kadarıyla...

Dokunuşu açayım; argo tabiriyle parçaların "çıkma"sıyla veya "çakma"sıyla değiştirilmesi, makinenin işlevselliğini etkileyecek her türlü kötü programlama, elektrik tesisatındaki darbe etkisi yapan dalgalanmalar, su tesisatında sensör bozan kimyasallar gibi...
    Yazılarınızı okudum baştan sona bu kadar asılsız düşüncelere nasıl kapıldığınızı çok merak ediyorum açıkcası. Bahsi geçen firma merdiven altı servisi veya satıcısı olan bir firma değil. Bu nasıl bir karalama nasıl bir art niyetli düşünce anlam veremedim.

• Kurumsal bir firma. Miele bakkal tüccarı değil ki böyle bir şey yapamazlar. Zaten Miele Türkiye de çok satış yapan marka değil tek tük müşterileri var benim fikrimce onları da mağdur etmek istemezler.

Kalite düşüşünün olduğu söylense belki hak verilirdi ama makinenin sıkma düzenini su sensör seviyesinin Yok Efenim kimyasal maddeler ile bozuyorlarmış bizim kullandığımız çamaşır deterjanları da zaten kimyasallar.

2.El spotçular bunu yapmaz valla
  • Kesinlikle uzun yıllar sorunsuz kullanılacak stabil cihazlar mieleler.. Keşke herkes kullanıpta yorum yapsa olumlu yada olumsuz anlamda..

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.