Şimdi Ara

Microsoft; ülkemizde aylık ödemeli Xbox hizmetini başlatıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
10.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabırsızlıkla bekliyorum tr ye gelmesini .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sony özel oyunlarını bırakıp PC türevli Xbox tercih etmem özel oyun herzaman sattırır ha bütçesi uygun olmayanların tek adresi Microsft bu yöntemi olabilir yoksa sıkıntı Sony oyunlarını alırım sıkıntı yok

• YALLY kullanıcısına yanıt

hocam üzerine vade farkı da hesap etmek lazım.

• Ne kadar acı bi olay bu ya. Resmen rezillik...

• Microsoft un hızına yetişemez olduk. Benim için daha şimdiden bu neslin kazananı xbox dır.
    Harika haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mümkün tabi ama o zaman cazibesi kalmaz. Sonuçta vade farkıyla bol taksitle veya krediyle de alınabilir.
    Bu sistem amerikada 35 dolar x 24 desek 840$ eder.
    Abd konsol fiyatı 500$
    Abd aylık gamepass 15$ x24 = 360$
    Toplam 860$
    Yani 20$ bi fark oluşmuş. Tabi bizde nasıl bi fark olur görücez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

35 dolar x 8 = 280 TL. 280 x 24 = 6.700 TL. Series X için. Bir de tutup aylığını 200-250 liraya düz hesap bağlarlarsa çok satar bence. Ki çıktığı gün alırım.

Hayaliniz güzel ancak vergi + faizi unutuyorsunuz.

Öyle olsaydı 499x8=3992 liraya konsol satılırdı zaten 

• 24 ay sonra konsol bizemi kalıyor. SAhibimi oluyoruz ?

• Guzel bir fiyattan cikarsa ortaya neden olmasin zaten alistik herseyi taksitli almaya bu direkt taksit hizmeti

• Çok lazımdı ya valla

• fiyat hesaplayan arkadaşlara şaşdım kaldım tr de resmi taksit miktarı 6 dır 24 ay taksit tr de resmi olarak yok elektronikte 12 ay bile anca banka aracılıgı ile veriliyor xbox tr nin anlaşmalı bir banka ile az bir faiz ile 12 ay vericektir

böylece 9500 üstüne 1000 faiz de kafadan 10500 12 taksit ayda 875 lira yapar

• Hababam sınıfı ayakta dururken sürekli gülen bir çocuk vardı. Siz neden sürekli tek ayak üstünde duruyorsunuz diyordu. Hiçbir şey ne yazık ki 3 birim olan ürünü 5 birime almadan olmuyor. Hep tek ayak üstünde yaşıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBB76B0A9 -- 11 Kasım 2020; 17:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

fiyat hesaplayan arkadaşlara şaşdım kaldım tr de resmi taksit miktarı 6 dır 24 ay taksit tr de resmi olarak yok elektronikte 12 ay bile anca banka aracılıgı ile veriliyor xbox tr nin anlaşmalı bir banka ile az bir faiz ile 12 ay vericektir

böylece 9500 üstüne 1000 faiz de kafadan 10500 12 taksit ayda 875 lira yapar

Bu sistem taksit değilde daha çok operatörlerin tarifeye ek bir şekilde telefon satmasına benziyor. Xbox live gold + Game Pass'i içerdiğini düşünürsek oldukça cazip bir paket.

• asko56 kullanıcısına yanıt

Kredi kartına taksitle alakası yok bu sistemin yalnız. Niye böyle birşeyi duyursunlar zaten Türkiye'de başka satıcılar tarafından uygulanırken mantıklı mı sizce? Bu sistem eve internet, digiturk, su arıtma gibi ürünler bağlatıp abonelik taahhütü verdikten sonra cihazın taksitlere bölünerek aylık abonelik ücretinize yansıtılmasıyla aynı. Benzer bir örnek operatörlerden taahhüt karşılığında uzun taksitlerle aldığınız cihazlarla da verilebilir.

• bunu getirmek mesele değil ki.

14.999 TL'ye 36 Ay taksitle getireceklerse hiç bir anlamı kalmaz. mevcut piyasa fiyatının üzerine çok koymadan getirebileceklerse iş yapar.

• Fiyat çok önemli burada herkes ne gerek var yada cok pahalı olur diyenler olmuş ama kurdan dolayı 10000 TL ye varan ürünleri nasıl almayı planlıyorlar acaba? Ya kullanmayacaklar yada o kadar parayı tek kalemde bir konsola bağlayacaklar. Bu şekilde cok almak isteyip asgari ücrete çalışan biri bile taksitlerini ödeyerek alabilecek. Tabi fiyatının uymaması lazım yoksa bir dönem dolandıran operatör firmalarından farkları kalmaz.

• Nepheth kullanıcısına yanıt

hocam anladım da ms store tr de varmı kim vericek digitürk gibi faturayı :) elimize onu anlamya çalısıyorum gelsinde görücez artık hayırlı olsun tr için iyi adımlar atıldı

• PC olsa 2-3 yılda yetersiz kalıp eskir ama konsolu 8-10 yıl güncel kullanmak mümkün.o zaman da hesap pahalıya geliyor

• Güzel hizmet.Nasıl digitürk aldığınızda cihaz sizin olmuyorsa bu da aynı mantık.Ayda 60 TL gibi bir fiyata mantıklı olabilir, taahhütte isterler.

• Ceasar159 C kullanıcısına yanıt
    Fiyat önemli ancak bu cihazı nakit parayla alamayacak kitlenin alım gücü yeterli değil demektir.Ve anlaşmalı bankaların 2021 için sürekli faiz oranları arttırdığı bir noktada siz krediyle xbox alırsanız muhtemelen baya büyük bir faiz oranıda sizi bekliyor olacak.
    Hadi bu dırumu geçtik bunu kabullendik aylık belirli bir kredi ödemesiyle aldık, bu sefer size gold üyelik ve oyun almak için para gerekecek.Bunlarıda göz önüne alırsak yine son kullanıcıyı zorlayacak bir ödeme ortaya çıkacak.Tam kredin bitecek bu sefer cihaz eskiyecek falan filan bence detaylı düşününce çokta artı kazandıran bir durum yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.