Şimdi Ara

Microsoft şart koştu: Windows 11 dizüstü bilgisayarlarda web kamerası olmak zorunda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
3.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda öngörülü bir yorum. Vista II olacak bu sistem resmen donanım faşizanlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 27 Haziran 2021; 1:20:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Achievement Hunter kullanıcısına yanıt
    Mesnetsiz bir iddia bu hocam, adam Microsoft'ta buyuk bir donusum yapti. Eski kafa yonetim olsaydi Microsoft bugun bazi alanlarda ciddi pazar kaybetmisti. Uzun uzun yazamam simdi ama kisaca boyle diyeyim.

• Önce tpm şimdi de kamera mı istiyor  w11 kimse kullanmasın diye elinden geleni yapıyor ms ha gayret başaracksın  

• Bari dayatıyosalar da belli bir kalite şartı getirsinler. Laptop kameraları hala çöp.

• Neden kameralarda kapak yok? çünkü o zaman bilgileri satamazlar, hadi onu geçtim kötü niyetli insan veya programlar görüntülere ulaşamaz. Kötü niyet olduğu çok açık.

• yüz tanıma ile geliyormuş, iyi güzel :) :D

• siyah bant neredeydi !

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Asıl sorun doğru dürüst bir kameraya sahip laptop olmaması. Çoğunun kamerası çöp, kamera varmış desinler diye orada duruyor. Bir kameranin maliyeti ne ki? 50 dolarlık bir telefonun ön kamerası çoğu laptopta daha iyi çekiyor. 1000 dolarlık laptop yapıyorsun, 50 dolarlık telefona koyduğun kamerayı esirgiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 27 Haziran 2021; 11:5:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Keske 1080p hatta 4K gibi standartlar ile gelse... Pro modellerinde 4K olmazsa olmazlardan olsaymis ...

Windows XP ciktiginda yep yeni daha radikal sistem gereksinimlerinden daha hafif yeni sartlar ... Hic olmazsa Windows 10 suruculeri sorunsuz uyumlu ... Sukredilmeli ... XP gecis doneminde herkes yaygara cikarmisti sonrasi malum XP efsane oldu . Benzeri Windows 7 de de gorduk yaygaralar ama sonra efsane klasiklerden oldu :D ...

Suphesiz benzer bir olay Windows 11 lerde de gorecegiz ...

Windows 11 artik NET 10 YIL hayatimizda :) ...

En ideali 2021 sonlarina ogru cikan bilesenlerden veya hazir sistemlere bakmak lazim. Eldeki tum eskiler artik daha da ciddi deger kaybecektir artik gecis sureci ile ciddi indirimler bekliyorum ... Cakallar inirime ama esasli indirime gitmeyebilirler ... Turkiye de boyle olacaktir ...

Ne eskisi dostum 2021 model Asus Zephyrus serisi ve birčok noteebokta optik disk ve kamera artik yok. Eski sistem mi šimdi bu adam 15 bin vermis notebook almis 11 yuklenemiyor. Kamera cok lazimsa haricen alir takar.

• run...rabbt kullanıcısına yanıt

Kìna yak bi tarafina.

• krstarica kullanıcısına yanıt
    Bu koşul 1 Ocak 2023'ten itibaren yürürlüğe girecek ve üreticileri dizüstü bilgisayar veya tablet gibi cihazlara bir web kamerası eklemeye zorlayacak

Keşke okuduğunu anlayabilen bir millet olsak

• Eve normal kamera taksam, ip, kullanıcı adı şifreyi versem olmazmı, hemde 360derece, optik zoom da var.

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt

Portable DVD yazıcı/okuyucular var. USBli

Laptoplarin ön kameraları bir işe yaramiyor ki. VGA çözünürlükte ve tost makinesi gibi. Ne yayın yapılır ne görüşme yapılır.

Yine webcam isteyen harici Logitech webcam takar USBli

• mavezir kullanıcısına yanıt
    Bu sistem gereksiniminden ziyade sanırım yasal olarak koyduğu bi zorunluluk. Yani yüklemede bir sıkıntı çıkmaz heralde.

• Tost makinesi gibi olsun gündüz hepsinin performansı yeterli seviyede zaten yayın yapmak icin degil görüntülü görüşmek ici. Yeterli hepsi portable DVD’lere gelirsek sürekli USB yerleri kopuyor evde 4. Tane var 3u USB soketi koptu lehimledigim halde yine tutmuyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • lightning70 L kullanıcısına yanıt
    mangal yaparken predatörler ile uydudan füze mi ateşleyecek lo

• Microsoft iyice billura bağladı bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: msatic

Mesnetsiz bir iddia bu hocam, adam Microsoft'ta buyuk bir donusum yapti. Eski kafa yonetim olsaydi Microsoft bugun bazi alanlarda ciddi pazar kaybetmisti. Uzun uzun yazamam simdi ama kisaca boyle diyeyim.

Bunu bir iddia olarak değil kendi şahsi düşüncem olarak söyledim,ben bu şekilde düşünüyorum.Ayrıca eski kafalı olmak her zaman kötü bir şey de değildir.Tıpkı her yeni olan şeyin iyi bir şey olmadığı gibi.

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt

Bende Portable Blu-ray var sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. 2 3 sene olmuştur

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.