Şimdi Ara

Microsoft Birinci Parti Stüdyosu The Initiative Bünyesine Önemli İsimler Kattı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft'un yeni birinci parti stüdyosu The Initiative'in patronu Darrell Gallagher sektörden önemli geliştiricilerin ekibe katıldığını duyurdu.

Bu isimler Red Dead Redemption ve Shadow of Mordor baş yazarı ve tasarımcısı Christian Cantamessa, Tomb Raider ve Rise of the Tomb Raider eş yönetmeni Daniel Neuburger ve God of War yapımcısı Brian Westergaard.

Microsoft'un eski kıdemli yöneticisi ve planlama yönetmeni Blake Fischer da ekibe katıldı. 

Ayrıca stüdyoya iki personel alma sorumlusu da katıldı. Bunlar daha önceden Respawn, Riot Games ve Microsoft Studios'ta çalışmış Annie Lohr ve Crystal Dynamics ve Microsoft'ta çalışmış Lindsey McQueeney.

Microsoft E3 2018'de yaptığı duyuruda birinci parti stüdyo tarafını güçlendirmek adına Compulsion Games, Ninja Theory, Playground Games ve Undead Labs'i satın aldığını ve The Initiative stüdyosunu kurduğunu açıklamıştı.

• İsim olarak çok bildiğim kişiler değil ama eski çalıştıkları oyunlara bakınca güçlü bir CV'ye sahip olduklarını görüyoruz. Açıkçası Microsoft'un yapması gereken bu. Bu nesli zaten bıraktı, bu nesli kurtaramaz hala sadece Gears, Forza ile yollarına devam ediyorlar. Obsidian Entertainment'i alacaklarına dahil de söylentiler var. Doğruysa açıkçası böyle bir firmanın RPG oyunları Xbox ex olursa benim için yeni Xbox konsolunu almak için direk sebeptir. Doğru olmasa bile firmaları satın almayı düşündükleri uğraştıkları belli oluyor. Açıkçası Sony şu an oyun piyasası olarak bakarsak en çok kazanan firmalardan biri ama genel bakarsak Microsoft piyasada olan tüm geliştirici ekiplerin yarısını bile satın alabilecek güçte. Tabi yasal süreçler, firmalar ile anlaşmak bu kadar kolay değil ama iyi bir yönetim ile bir sonraki konsola güçlü bir çıkış yapabilir. Açıkçası PS4'de çok iyi değil, sadece kötünün iyisi. Spider Man'ler falan var tabi ki ben de merakla bekliyorum ama şu an duyurdukları oyunlar dışında daha bir sürü oyunu yoksa Sony'in onlarında elindekilerin bitmesine az kaldı. Şu an yeni nesil konsolların sesleri geliyor ki araya bir de her iki firmada ara konsol çıkardı. Zaten oyun konusunda PS2 zamanına yetişmesini beklemek mantıksız olur ama PS3 kadar bile olamadı gibi gözüküyor. Tabi ilerde biz duyurmadık ama daha ne oyunlar var derlerse orası ayrı. Forumda niyeyse milletin dalga geçtiği Gamepass'de oldukça iyi bir hizmet. Kütüphane genişleyince ve bir sonraki nesile sağlam gelirse Sony zor durumda kalabilir. Oyun olarak yetişemedikleri için başka şeyler deniyorlar.
  • bir sonraki nesile xbox'da sağlam girecek anlaşılan , pek çok birinci parti firmasını bünyesine ekliyor. Bu yeni stüdyonun da elemanları hep başarılı oyunlardan seçilmiş.

zaten paran bol çok daha zenginsin sony'e göre , sony gibi al stüdyoları gitsin sonra gör bak satışlar nasıl artıyor o exc. oyunlar ile birlikte.
  • Microsoft tek eksik yanı olan 1. Parti stüdyo işlerine de önem vermeye başladığına göre konsol kusursuz olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Bir sonraki nesilde PS5 ile kafa kafaya gıderlerse şaşırmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft artık akıllanmaya başladı.Ve birinci parti firmalarına önem verdikleri için bundan sonraki nesilde rekabet daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Yeni nesilde hatasız bir microsoft görecez gibi
  • Bizim buradaki Xbox fanlarına göre exc oyunlara gerek yok, bu MS'un yaptığı da oyun bozanlık ama...
  • Yapacakları en fazla dandik platform oyunları onlarıda ex diye yuttururlar işte, sonrada gamepass ile 10 yıllık oyunları oynamak 29 lira yeahh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsim olarak çok bildiğim kişiler değil ama eski çalıştıkları oyunlara bakınca güçlü bir CV'ye sahip olduklarını görüyoruz. Açıkçası Microsoft'un yapması gereken bu. Bu nesli zaten bıraktı, bu nesli kurtaramaz hala sadece Gears, Forza ile yollarına devam ediyorlar. Obsidian Entertainment'i alacaklarına dahil de söylentiler var. Doğruysa açıkçası böyle bir firmanın RPG oyunları Xbox ex olursa benim için yeni Xbox konsolunu almak için direk sebeptir. Doğru olmasa bile firmaları satın almayı düşündükleri uğraştıkları belli oluyor. Açıkçası Sony şu an oyun piyasası olarak bakarsak en çok kazanan firmalardan biri ama genel bakarsak Microsoft piyasada olan tüm geliştirici ekiplerin yarısını bile satın alabilecek güçte. Tabi yasal süreçler, firmalar ile anlaşmak bu kadar kolay değil ama iyi bir yönetim ile bir sonraki konsola güçlü bir çıkış yapabilir. Açıkçası PS4'de çok iyi değil, sadece kötünün iyisi. Spider Man'ler falan var tabi ki ben de merakla bekliyorum ama şu an duyurdukları oyunlar dışında daha bir sürü oyunu yoksa Sony'in onlarında elindekilerin bitmesine az kaldı. Şu an yeni nesil konsolların sesleri geliyor ki araya bir de her iki firmada ara konsol çıkardı. Zaten oyun konusunda PS2 zamanına yetişmesini beklemek mantıksız olur ama PS3 kadar bile olamadı gibi gözüküyor. Tabi ilerde biz duyurmadık ama daha ne oyunlar var derlerse orası ayrı. Forumda niyeyse milletin dalga geçtiği Gamepass'de oldukça iyi bir hizmet. Kütüphane genişleyince ve bir sonraki nesile sağlam gelirse Sony zor durumda kalabilir. Oyun olarak yetişemedikleri için başka şeyler deniyorlar.

• Halo 5, Gears of War 4, Hitman, Doom, State of Decay 2, Sea of Thieves ve sayamadığım tonlarcası 10 yıllık oyunlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 14 Ağustos 2018; 10:54:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En azından tüm zamanların en çöp oyun neslinden kurtulmuş olacağız. Nerdeyse oyun oynamayı bırakma seviyesine geldim. Bunu bize bidaha yapma micky
  • İşte bize böyle haberlerle gel Microsoft. Bu nesil için konsol Gears ve Forza harici ölü bir şekilde dolapta bekledi ama en azından gelecek nesil için toparlan ve o eski güçlü olduğun Xbox 360 günlerine dönüş yap. Yap ki bu Sony hepten salmasın bu nesilde olduğu gibi.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Önce exclusive Ryse, Dead Rising, Gears 4'le geldi neslin başında milyon farkla dibe vurdu, multiplatform yaptı yine olmadı, artık gelecek oyunların da tümü multiplatform. Böyle yeni jenerasyon canlı kalma niyetindelerse bu elemanların masaları tozlanmadan istifa haberleri geç kalmaz. Bir yıl veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

İsim olarak çok bildiğim kişiler değil ama eski çalıştıkları oyunlara bakınca güçlü bir CV'ye sahip olduklarını görüyoruz. Açıkçası Microsoft'un yapması gereken bu. Bu nesli zaten bıraktı, bu nesli kurtaramaz hala sadece Gears, Forza ile yollarına devam ediyorlar. Obsidian Entertainment'i alacaklarına dahil de söylentiler var. Doğruysa açıkçası böyle bir firmanın RPG oyunları Xbox ex olursa benim için yeni Xbox konsolunu almak için direk sebeptir. Doğru olmasa bile firmaları satın almayı düşündükleri uğraştıkları belli oluyor. Açıkçası Sony şu an oyun piyasası olarak bakarsak en çok kazanan firmalardan biri ama genel bakarsak Microsoft piyasada olan tüm geliştirici ekiplerin yarısını bile satın alabilecek güçte. Tabi yasal süreçler, firmalar ile anlaşmak bu kadar kolay değil ama iyi bir yönetim ile bir sonraki konsola güçlü bir çıkış yapabilir. Açıkçası PS4'de çok iyi değil, sadece kötünün iyisi. Spider Man'ler falan var tabi ki ben de merakla bekliyorum ama şu an duyurdukları oyunlar dışında daha bir sürü oyunu yoksa Sony'in onlarında elindekilerin bitmesine az kaldı. Şu an yeni nesil konsolların sesleri geliyor ki araya bir de her iki firmada ara konsol çıkardı. Zaten oyun konusunda PS2 zamanına yetişmesini beklemek mantıksız olur ama PS3 kadar bile olamadı gibi gözüküyor. Tabi ilerde biz duyurmadık ama daha ne oyunlar var derlerse orası ayrı. Forumda niyeyse milletin dalga geçtiği Gamepass'de oldukça iyi bir hizmet. Kütüphane genişleyince ve bir sonraki nesile sağlam gelirse Sony zor durumda kalabilir. Oyun olarak yetişemedikleri için başka şeyler deniyorlar.
    Mesajı uzattıkça PlayStation 3 kadar bile olamadı, biraz daha uzattıkça Sony'nin elindekiler bitiyor vs sona gelene kadar mantık diye bir şey kalmamış. Bence mantığın yettiği yerde yazmayı bırak, devam etme.

Son iki yıldır PlayStation 4'e çıkan oyunların ve bunların sadece çıkmakla kalmayıp inceleme, konsol, oyun, endüstri, satış vs altüst ettiğini ve üstüne duyurulmuş, gelmeye devam eden oyunların farkındayız değil mi?

Gelecek 9 jenerasyonun istihbaratını almış gibi eldeki oyunlar bitiyor lafına girmiyorum. Çünkü bunu yazarken aynı yorum içinde oyunsuzluktan eski neslin oyunlarını yeni konsolda kiralayan sistemi överken zaten ne yapmaya çalıştığını gösterip, yardımcı olmuşsun. Gamepass övmek için bu kadar mantıksız konuşmak baya ilginçmiş...

• Okumaya pek alışkın ve hakim değilsin sanırım. Mesajın anlatmak istediği şu an için PS4'ün de çok başarılı bir konsol olmadığı bunu anlamakta bu kadar zorlanacak ne var anlamadım. Buna katılırsın, katılmazsında da düzgün anlamaya çalış bari.

Gelecek 9 jenerasyonun istihbaratını almış gibi yazmışsın ama benim mesajımda 'Tabi ilerde biz duyurmadık ama daha ne oyunlar var derlerse orası ayrı.' yazıyor bak Türkçe, zor olmaması lazım.

'oyunsuzluktan eski neslin oyunlarını yeni konsolda kiralayan sistemi överken' yazmışsın benim mesajımda 'Kütüphane genişleyince ve bir sonraki nesile sağlam gelirse Sony zor durumda kalabilir.' yazıyor. Okuma yeteneğin pek gelişmediğ için biraz bunu açıklayalım. Bir sonraki nesile sağlam gelirse yazıyor yani sağlam gelirse ne demek oluyor geleceğe yönelik tahmin hani öyle olursa iyi bir sistem olur yazıyor. Yani sistem fikir olarak iyi daha iyi oyunları olursa çok iyi olabilir demek oluyor. Hala anlamadıysan tam ilkokula giden birinden yardım alabilirsin.

Ya cidden düzgün okumayıp yorum yapmayın sahip olduğunuz 3 kuruşluk aleti her yerde savunucam diye. Sizin gibiler yüzünden diğer konsolu seven arkadaşları ciddiye alamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 14 Ağustos 2018; 20:11:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Okumaya pek alışkın ve hakim değilsin sanırım. Mesajın anlatmak istediği şu an için PS4'ün de çok başarılı bir konsol olmadığı bunu anlamakta bu kadar zorlanacak ne var anlamadım. Buna katılırsın, katılmazsında da düzgün anlamaya çalış bari.

Gelecek 9 jenerasyonun istihbaratını almış gibi yazmışsın ama benim mesajımda 'Tabi ilerde biz duyurmadık ama daha ne oyunlar var derlerse orası ayrı.' yazıyor bak Türkçe, zor olmaması lazım.

'oyunsuzluktan eski neslin oyunlarını yeni konsolda kiralayan sistemi överken' yazmışsın benim mesajımda 'Kütüphane genişleyince ve bir sonraki nesile sağlam gelirse Sony zor durumda kalabilir.' yazıyor. Okuma yeteneğin pek gelişmediğ için biraz bunu açıklayalım. Bir sonraki nesile sağlam gelirse yazıyor yani sağlam gelirse ne demek oluyor geleceğe yönelik tahmin hani öyle olursa iyi bir sistem olur yazıyor. Yani sistem fikir olarak iyi daha iyi oyunları olursa çok iyi olabilir demek oluyor. Hala anlamadıysan tam ilkokula giden birinden yardım alabilirsin.

Ya cidden düzgün okumayıp yorum yapmayın sahip olduğunuz 3 kuruşluk aleti her yerde savunucam diye. Sizin gibiler yüzünden diğer konsolu seven arkadaşları ciddiye alamıyoruz.
    81 milyon satıp her yıl Game of the Year adayı %90 ve üstü ortalama oyun çıkan alete başarılı değil diye iki mesajdır altını dolduramadan sallamak, daha ne demek istediğini bilmeden ''Elindeki oyunlar bitiyor'' diye ikinci kez atıp iki cümle sonra da oraya ''Daha oyun var derler herhalde'' yazıp çelişkiden ölmek, yani gerçekten boş mesajlarına hakimiyet dayanmadı. Önce ne söylediğini otur düşün, oku, sonra gel okuma yeteneğinden bahset. Bunlar olmadan başkasına yetenekten bahsedemiyorsun.

İstersen o kütüphaneyi Spacewar'dan itibaren doldur, yüksek bütçe ve exclusive prodüksiyonlara karşı bir halta sökmediğini aradaki 40 milyon fark gösterdi zaten bu jenerasyon. Hala farkında olmayan Dünya'daki 97 kişiden birisin, tebrikler.

Klasik ''Sizin gibiler'' ''Üç kuruşluk alet'' acıtasyonları 2018 de boş mesaj desteklemiyor.

• İlk yazdığım mesajı alıntılayıp 81 milyon satan alete deseydin anlardım. PS2 ile kıyaslamak haksızlık olurdu ama bence PS3'e göre bile geride kalan bir alet. Sen buna katılmıyorsan anlarım fakat yazdıkların mesajımı okumadığını gösteriyor. Hala daha oyun var derler herhalde yazmışsın. Yani anlamadığını ya da okumadığını belli ediyorsun. İlk mesajımı git oku direk alıntılıyorum 'şu an duyurdukları oyunlar dışında daha bir sürü oyunu yoksa Sony'in onlarında elindekilerin bitmesine az kaldı.' yazdım. Bunun nereside çelişki şu an duyurdukları oyunlar dışında oyunları yoksa yazıyor işte, varsa durum farklı yazıyor ne bu kadar senin için zor olan. İki mesajdır anlamadığını belli eden şekilde çelişki yazıp duruyorsun. Git ilk mesajı düzgün oku yazdığım bu işte. Yazmıyor mu değiştirmiş miyim düzgünce okumadan hala çelişki yazıp durmuşsun. Duyurduğu oyunları dışında başka oyunları yoksa yazıyor nesini anlamadın arkadaşım iki mesajdır ya.

Xbox'ı da savunmuyorum zaten Sony'in en çok kazanan firmalardan biri olduğu yazmış hala cevap vermek için çırpınıyorsun. Bana göre dediğim gibi kötünün iyisi sen katılmıyorsan yazarsın dediklerini de yazdığım mesajı kafana göre çevirmeye çalışma.

Bu arada Türkçe'de acıtasyon diye bir kelime yok ajitasyon demek istedin sanırım. O yüzden tekrar diyorum bir Türkçe kursu acil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 15 Ağustos 2018; 0:2:36 >

• Playstation 4 için çıkan bence oynanacak kaliteli sayılabilecek exc. oyunlar :

Uncharted 4

God of War 4

Detroit Become Human

Bloodborne

Horizon Zero Down

The Last Guardian

Playstation 4, Playstation tarihinin en başarısız konsoludur bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2K kullanıcısına yanıt
    Hala PS3'e göre geride kalan bir alet diyor.

www.google.com'a girip ulaşıyorsun kim geri, kim önde. Mesela ilk yaptığın gibi canın uzun, boşluktan ölen mesaj yazmak istediğinde aç bak, karşına çıkanlarla az doldurursun. Ama yazdıklarına bakarsak böyle bir niyetin yok. Sana söylenenleri eski mesajları kopyalayıp geçiştirirken sadece oradaki bir kelimeyle Türkçe dersi vermeye başlamanla zaten kendi yazdıklarının mesnetsiz olduğunu ispatladın. Böyle bir durumdan sonra benim daha fazla diyebileceğim bir şey yok.

Uzatacaksan da desteksiz sallama, altını doldur biraz yorumların.

• Eski mesajları kopyalayıp diyorsun da sanki 5 yıl önceki mesajı gösteriyorum sana düzgün anlamadığını gösteren ya da cevap vermek için başka yerlere çektiğin için ne yazdığımı direk alıntılıyorum. Zaten onlara cevap vermeyip şöyle mesajın böyle mesajın diyorsun sadece. Konsolu savunmak, cevap vermek için de yeni fikirler ile geliyorsun. Bana göre PS3'ün gerisinde kalan bir alet diyorum. Ben satış rakamı ile ilgili bir şey yazmadım zaten ama illa Google kullan diyorsan sadece senin için satış rakamıysa konsolu başarılı kılan PS4 en çok satan 8'inci konsol.

Daha da Google kullanıyorsak, PS3 2006 yılında çıktı 8 yıl aktif bir şekilde piyasada kaldı. PS4 2013'ün sonlarında çıktı daha daha 5 yıl neredeyse olacak çıkardığı ex. oyunlar açısından arada uçurum var, yeni IP olarak zaten zayıf, araya bir ara konsol çıkardılar ki yeni PS haberleri yolda. PS3'ün ilk modelleri PS2 oyunlarını çalıştırıyordu ki PS4'de iki remastered satmak için bunu kaldırdılar. PS3'de ücretsiz bir şekilde online oynarken Plus'ı zorunlu hale getirdiler.

Ben bu açılardan bakarak geride kaldı diyorum. Hala Google diyorsan bir PS3 ex listesine bak bir de PS4 ex oyunlarına bak. Ha yıl farkı olduğu için önde olması normal zaten bende senin anlayamadığın gibi hala daha duyurmadıkları çok oyunları yoksa ex olarak zayıf kalacak diyorum. İlerde bir sürü oyun açıklayabilirler ama şu an için bir bilgi yok.

Bu arada her insan kelime yanlışı, harf yanlışı yapar ama biri hiç Türkçe dilinde olmayan bir kelime uydurursa ona dersini vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2K -- 15 Ağustos 2018; 18:49:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Playstation 4 için çıkan bence oynanacak kaliteli sayılabilecek exc. oyunlar :

Uncharted 4

God of War 4

Detroit Become Human

Bloodborne

Horizon Zero Down

The Last Guardian

Playstation 4, Playstation tarihinin en başarısız konsoludur bana göre.

Xbox One’da öyle keza. Bu nesil rezil zaten...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.