Şimdi Ara

microfon sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sorunum şu..format attıktan sonra windowsun kendi ses kaydeticisi ile ses kaydı yapabiliyorum..fakat başka bir ses kayıt programı yüklediğimde ( program farketmiyor hepsinde öyle ) birdaha mikrofon ses kaydı yapmıyor..windowsun kendi ses kaydeticisiyle de olmuyor..sorun nereden kaynaklanıyor olabilir..
    bana iyi bir ses sürücüsü önerebilirmisiniz.. sorun ordansa ?

• sürücülerle bi ilgisi olduğunu sanmıyorum
    ses özelliklerinden mikrofon kapatılmış olabilir onları bi kontrol et derim...
  • Selamlar;

Kurduğun programın özelliklerinden hangi aygıtları kullandığını bir kontrol etmeni tavsiye edebilirim.
  • az önce bir daha baktım..ayarların hepsinde microfonu ekledim fakat denge yazan yerde normalde sağa sola hareket eden bir şeyin olması gerekirdi..fakat o sönük durumda oynatılamıyor..az sonra resimlerinide koyarım :(

ayrıca hoparlörü çıkarttım winampı açıp ses kaydı yapmak istedim ve çalan şarkı kaydediliyor..yani normalde hoparlörden ses çıkmıyor fakat kayıt programı o sesi duyuyor..yani bilgisayardan alıyor..o esnada microfondan konuşsanda kaydetmiyor.. :(

sorun ne olabilir :(
  • http://www.forumagel.com/dosya/files/15146f4aslfkagafafa44a4f564f.JPG

işte bakın yukarda :(

ne yapmam gerekiyor..şu anda creative nin yeni sürücülerinden birini indiriyorum yine buradan..olmazsa yine buraya yazarım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHiLeKesH_ -- 23 Şubat 2006 16:02:52 >
  • arkadaşlar flood yapıyorum diye kızmayın ama yardıma ihtiyacım war.lütfen yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ya çok cabuk gözden kayboluyor bu konular..arkadaşlar acil cevap !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lütfen!!!!

floodlar birleştirilirse sevinirim :)
  • Tekrar selam;

Mikrofonun stereo olmadığından dolayı orda dengenin çıkmaması çok normal. Senin işin dengeyle değil. Tekrar yazıyorum;

Daha önce bahsettiğim şey windows un ses denetimini değil, kullandığın kayıt programının özelliklerinde mikrofon için hangi aygıt gösterilmiş onu kontrol etmendi. Ayrıca mikrofonu ses kartındaki kırmızı (mic) girişine taktığından emin ol. Tv Kartın varsa tv kartından çıkan ses çıkışını line in yerine mikrofon girişine takmış olabilirsin, ayrıca ses kayıt programında ses kaydı için şu aygıtı kullan seçeneğinde tv kartın varsa ve tv de açık değilse sessiz kayıt yapman normaldir. Tabii ki ses kartının driverlarının doğru yüklendiğinden ve bilgisayardaki herhangi bir aygıtla çakışıp çakışmadığından emin ol. hiç olmadı ses kartı pci ise başka bir slota takıp dene.

Şu anda söyleyebileceklerim bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanaydin -- 24 Şubat 2006 10:19:56 >
  • arkadaşlar 3d sound max ile ayarlar yapılınca oluyormuş..bugün arkadaşım söyledi.ayrıca sağlam bir creative ses sürücüsü warmı ?? güncel sürücülerden indirdiğim bozuk çıktı :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.