Şimdi Ara

Mıchelın primacy 4 yorumlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
40.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BPG2004

Ben hem risk almak istemedigim için hem de önceki cpc2 lerden memnun kaldıgım için yine continental alacagım. Benim lastiğin fotoğrafını atayım birazdan. 9 sene 100 bin kilometre kullandım.

Alıntıları Göster
    Mıchelın primacy 4 yorumlar
    Mıchelın primacy 4 yorumlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mussi47

Merhaba arkadaşlar,
    Bende enerji saver ile primacy 4 arasında kaldım. Enerji saver plus olanı çıkmış birde. Deneyen aradaki farkı bilen biri bizi aydınlatırsa çok memnun olurum. Michelin konforlu lastik. Ses seviyesi nispeten düşük ve yumuşak. Bu özellikte başka lastik varsa onu da önerin bilelim. İyi forumlar..
    Energy saver dediğim gibi çok memnun kaldığım ve en uzun kullandığım lastik

Ama primacy 4 dahsmı kötü neden kötü neye göre ve hangi tarafı kötü bunu söyleyen yok

İkisinin farkını çok merak ediyorum gerçekten ve mıchelınin kötü mal yapacağına inanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bi 50 bin daha yap😁

Bende bulabilirsem paylaşacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Primacy 3 qq da var fabrikadan üstüne gelmişti çok kayıyo gerçekten çok net 17 yıllık şoförüm çok farklı marka ve tipte lastik kullandım bunun sessizliği amenna iyiama memnun değilim
    Nasıl A etiket almış hayret

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

Bi 50 bin daha yap😁

Bende bulabilirsem paylaşacağım

Alıntıları Göster
    Valla agresif kullanmasam daha kullanırdım da şimdi yolda patlarsa falan vadeyi erken doldurmayalım 3 bin lira için

• quote:

Valla agresif kullanmasam daha kullanırdım da şimdi yolda patlarsa falan vadeyi erken doldurmayalım 3 bin lira için

Alıntıları Göster
    Senin ebat pahalı olduğu için yerinde olsam falken alırdım 👍 1300 liraya alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

Senin ebat pahalı olduğu için yerinde olsam falken alırdım 👍 1300 liraya alırsın

Alıntıları Göster
    Aslında 215 yerine 205/55/16 mı alsam diye düşünüyorum. Araç üzerinde 2si de uygun yazıyor.
    Ama yol tutuşu azalacak o zaman.
    Ben uzun süre kullandıgım için continental alacagım muhakkak. Bunlar uzun dayanıyor

• özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    nokian wetproff deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mussi47

Merhaba arkadaşlar,
    Bende enerji saver ile primacy 4 arasında kaldım. Enerji saver plus olanı çıkmış birde. Deneyen aradaki farkı bilen biri bizi aydınlatırsa çok memnun olurum. Michelin konforlu lastik. Ses seviyesi nispeten düşük ve yumuşak. Bu özellikte başka lastik varsa onu da önerin bilelim. İyi forumlar..
    energy saverın farkı, yol tutuşu biraz daha az, yakıt tüketimi düşük, biraz daha uzun ömürlü
  • Bu lastiğin primacy 3' le alakası yoktur. Bu ondan tamamen bağımsız ve farklıdır. Her primacy 4 konusunda, 3' le ilgili şikayetler söyleniyor. Primacy 4 şu an sınıfının en iyisidir. Bir çok araca önerdim ve hepsi de memnun. Asfalta yapışır, suda çizgisini bozmaz, sessiz ve konforludur. Fren mesafesi de çok iyidir. Malum yollardan dolayı girmediğim çukur kalmadı. 30 bin km' dir banamısın demiyor.

İlk 5 bin km' de her lastik iyidir. Önemli olan aynı özellikleri minimum kayıpla 30-40 binlere taşıyabilmesidir. Michelin bu lastikte bunu başarıyor. Zaten bu lastikteki iddiası da bu. Kendimi bildim bileli şu ülkede, michelin bu ülke şartlarına uygun değil hurafesi var. Bi kere bunu diyen adamın arabasına bindim, girmediği çukur, sürtmediği kaldırım kalmadı. Al hocam, primacy 4 şu an günlük kullanım için en iyi lastik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stasi -- 4 Şubat 2020; 13:29:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stasi

Bu lastiğin primacy 3' le alakası yoktur. Bu ondan tamamen bağımsız ve farklıdır. Her primacy 4 konusunda, 3' le ilgili şikayetler söyleniyor. Primacy 4 şu an sınıfının en iyisidir. Bir çok araca önerdim ve hepsi de memnun. Asfalta yapışır, suda çizgisini bozmaz, sessiz ve konforludur. Fren mesafesi de çok iyidir. Malum yollardan dolayı girmediğim çukur kalmadı. 30 bin km' dir banamısın demiyor.

İlk 5 bin km' de her lastik iyidir. Önemli olan aynı özellikleri minimum kayıpla 30-40 binlere taşıyabilmesidir. Michelin bu lastikte bunu başarıyor. Zaten bu lastikteki iddiası da bu. Kendimi bildim bileli şu ülkede, michelin bu ülke şartlarına uygun değil hurafesi var. Bi kere bunu diyen adamın arabasına bindim, girmediği çukur, sürtmediği kaldırım kalmadı. Al hocam, primacy 4 şu an günlük kullanım için en iyi lastik.
    Hocam bilgine istinaden soruyorum, primacy 4 ile pilot sport 4 arasındaki tüm farklar neler?

• Başka lastik bulunan araçları çok kullandım. Ama 20 yıldır michelinden başka lastik almadım.

şuan Energy var (Aracın üzerinde gelen stock lastik) 102,000km oldu hala dişleri var, hala yol tutuşu iyi. sevmediğim yanı yüksek açılı direksiyon çevirmelerinde ilk günden veri anlık kayma var.

Primacy HP - 45,000km de lastiklerin ömrü bayağı azaldı ama yol tutuş çok iyiydi.

Exalto II ve Pilot Sport 3 Muhteşem Muhteşem muhteşem. 90,000km gitti hala dişleri sağlam ve yol tutuşundan ödün vermiyordu.

Tavsiyem eğer paran varsa pilot Sport 4 alman. Pilot sport 4 ün değişik versiyonları var şuan tam hatırlamıyorum ama H olan yakıtta E Sınıfı V - W olan B sınıfı idi sanırım. aralarında cüzi bir fiyat var. Liste fiyatlarına bakma bayi ile pazarlık yap. Primacy ile 50-80 lira gibi bir farka alırsın.

Geçen sene yazın 410TL sonbahar 480 e veren vardı. Şuan bilmiyorum
  • Malesef onun hakkında pek bilgim yok.
  • yaklaşık 15bin kmdir primacy4e sahibim. 205 55 16. araç audi a3 sportback. lastik sıcak havada, ısınmış asfaltta korkutacak seviyede kayıyor. ben hayatimda bu kadar fazla abs hissetmedim hiçbir aracımda. ani bir dönüş veya şehiriçi kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz yollarda hicbir ani fren ve ani dönüş direksiyon hareketi şansınız yok. araç direk önden kayıyor. gecen yıl nisanda almıştım, araya kışlıklar girdi 5ay kadar, o 5 ay resmen rahatladım, araç da bende rahatladım, yine bu yıl nisandan itibaren tekrar geçtim primacy4e ve heran gidip herhangi baska bir lastik alabilirim. lastik uzun ömründen dem vuranlar olmuş, yemişim uzun ömrü, frene basınca durmayan lastik hiçbir ise yaramaz. lastiğin en pozitif en iyi özelliği anormal sessiz olması. lastik gerçekten çok sessiz. lastik nispeten daha soğuk havada daha iyi. lastiği sıcak biryerde yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem. bu lastiğin iyi olduğunu söyleyenlerin Türk olma hastalığı var(sahip olduğu malın asla kötü olduğunu söylememe). daha önce michelin energy saver kullandım (195 55 15 ebatlı, polo da, yaklaşık 60bin km), primacy3 kullandım 205 55 16(golfte, yaklasik 40bin km) ikisindede bu sorunları yaşamadım. primacy4 tam bir hayal kırıklığı benim için.

• 225 45 17 ebatını yaklaşık 35 bin km kullanıyorum. Hiçbir kayma, durmama olayı yaşamadım. Öyle olsa Uçmakdere yollarından çoktan uçmuştum.
  • 195/55/r16 91 V Accent Blue'da kullanıyorum,lastik çok yumuşak,konforlu ve sessiz.Daha 5 bin km oldu,ilk aldığım zamanki konforu sanki artık yok gibi,birde kuru asfaltı sevmiyor.Ani dönüşlerde ya arkadan ya önden kayıyor,bu paralara satılan lastik böyle olmamalıydı.Lastik genel olarak beklentimi karşılamadı ama ıslak yol performansı harbiden iyi,o konusa beni şaşırttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kolucolak

yaklaşık 15bin kmdir primacy4e sahibim. 205 55 16. araç audi a3 sportback. lastik sıcak havada, ısınmış asfaltta korkutacak seviyede kayıyor. ben hayatimda bu kadar fazla abs hissetmedim hiçbir aracımda. ani bir dönüş veya şehiriçi kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz yollarda hicbir ani fren ve ani dönüş direksiyon hareketi şansınız yok. araç direk önden kayıyor. gecen yıl nisanda almıştım, araya kışlıklar girdi 5ay kadar, o 5 ay resmen rahatladım, araç da bende rahatladım, yine bu yıl nisandan itibaren tekrar geçtim primacy4e ve heran gidip herhangi baska bir lastik alabilirim. lastik uzun ömründen dem vuranlar olmuş, yemişim uzun ömrü, frene basınca durmayan lastik hiçbir ise yaramaz. lastiğin en pozitif en iyi özelliği anormal sessiz olması. lastik gerçekten çok sessiz. lastik nispeten daha soğuk havada daha iyi. lastiği sıcak biryerde yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem. bu lastiğin iyi olduğunu söyleyenlerin Türk olma hastalığı var(sahip olduğu malın asla kötü olduğunu söylememe). daha önce michelin energy saver kullandım (195 55 15 ebatlı, polo da, yaklaşık 60bin km), primacy3 kullandım 205 55 16(golfte, yaklasik 40bin km) ikisindede bu sorunları yaşamadım. primacy4 tam bir hayal kırıklığı benim için.
    Bende de aynı araç ve lastik var sessiz bir lastik ama kayma görüşünüze katılıyorum diğer aracımda f1 asym 5 var 5 gömlek üstün p4 ten pr3 için inanılmaz kötü yorumlar var p4 ona göre iyi kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 30 Haziran 2020; 3:22:39 >

• kolucolak K kullanıcısına yanıt
    Primacy 4 rezalet bir lastik sicak havada lastik yumusakliktan birakiyor kendini frene basinca abs kitliyor 100 km kullanip iade ettim. Ps4 aldim arasinda daglar kadar fark var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolucolak

yaklaşık 15bin kmdir primacy4e sahibim. 205 55 16. araç audi a3 sportback. lastik sıcak havada, ısınmış asfaltta korkutacak seviyede kayıyor. ben hayatimda bu kadar fazla abs hissetmedim hiçbir aracımda. ani bir dönüş veya şehiriçi kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz yollarda hicbir ani fren ve ani dönüş direksiyon hareketi şansınız yok. araç direk önden kayıyor. gecen yıl nisanda almıştım, araya kışlıklar girdi 5ay kadar, o 5 ay resmen rahatladım, araç da bende rahatladım, yine bu yıl nisandan itibaren tekrar geçtim primacy4e ve heran gidip herhangi baska bir lastik alabilirim. lastik uzun ömründen dem vuranlar olmuş, yemişim uzun ömrü, frene basınca durmayan lastik hiçbir ise yaramaz. lastiğin en pozitif en iyi özelliği anormal sessiz olması. lastik gerçekten çok sessiz. lastik nispeten daha soğuk havada daha iyi. lastiği sıcak biryerde yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem. bu lastiğin iyi olduğunu söyleyenlerin Türk olma hastalığı var(sahip olduğu malın asla kötü olduğunu söylememe). daha önce michelin energy saver kullandım (195 55 15 ebatlı, polo da, yaklaşık 60bin km), primacy3 kullandım 205 55 16(golfte, yaklasik 40bin km) ikisindede bu sorunları yaşamadım. primacy4 tam bir hayal kırıklığı benim için.
    Öyleyse otobanda yüksek hızda tavsiye etmiyorsunuz. Aynı ebatta Bridgestone Turanza var Megane üzerinde. Yol tutuş ok ama ses çok kafa şişiriyor. Güvenlik daha önemli ama. İlk tercih Continental mı olmalı o zaman. Hem sessizlik hem güvenlik arayan biri için?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Hocam bilgine istinaden soruyorum, primacy 4 ile pilot sport 4 arasındaki tüm farklar neler?

Alıntıları Göster
    Yanakları daha sert.
    Hamuru daha sert
    Su tahliye kanalları sessizlikten ziyade performans ve yol tutuş için tasarlı.
    Hamurunu yol yapıp ısıtman lazım kısa mesafelerde kullanırsan sert ve gürültülü.

Ama lastiği istitiktan sonra istediğin viraja istediğin hızla gir. Hatta çık istanbulpark ta turla. Zaten üretim amacı da bu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.