Şimdi Ara

Michelin Crossclimate yaz performansı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın üzerindeki lastikler iyice bitti, yeni lastik alacağım hemen.

Yalovada oturuyorum. yazın en fazla 40 derece kışın da -7 falan maximum değerler.

kara asfaltta yapışma yapar mı crossclimate ?
    Uzun yoldayken falan.

Yoksa ucuzundan yazlık petlas alıp kışın da kış lastiği mi alsam ?

Weatherproof alacaktım, onun yaz sonuçları çok daha kötüymüş.

Ne yapayım alayım mı sizce 4 lastik 1080TL tutacak. Petlas 600TL

Kıştan ziyade arabayı güzel havalarda kullandığım için yaz performansı çok daha önemli benim için.

• markadan önce, yazın yaz, kışın kış, baharlarda 4 mevsim lastiği iş görür, sonra paranın yettiği markayı al

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antakyanın en büyük avantajı hep yazlıkla dolaşmam primacy 3 power

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok çılgın kullanmıyorsanız Crossclimate işinizi görür. Zaten yazlık alacağınız petlasta çok üstün bir performans sunmayacak. Youtube da Crossclimate ın kış performansı için bir çok video çeken arkadaş var.

Örneğin,

https://www.youtube.com/watch?v=FCH_YOZOGA8

Eğer zaten çılgın kullanıyor olsanız bize sormadan yazlık continental csc6 alırdınız diye düşünüyorum.
  • Yazın crossclimate kullandım iş görüyor. Zaten özünde yaz lastiği. Sadece kış şartlarına uyum sağlaması için desen ve yapısında bazı değişiklikler var
  • kaç gündür alayım mı almayım mı düşünüyorum.

Yorumlarda diyorlar, michelin yumuşak lastik türkiye yollarına gitmez falan.

O kadar para verip bir de balon çatlak yaparsa endişe duyuyorum. Her zaman pür dikkat süremiyoruz maalesef.

Lassa veya conti premium contact 5 ekledim listeye bakalım hangisi olacak.
  • bizim arkadaş aldı 2. yılında aldığına pişman oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

bizim arkadaş aldı 2. yılında aldığına pişman oldu.

neyden şikayet ediyordu ?
  • MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    aracımı sıfır aldığımda üstünde michelin primacy 3 vardı, 45.000 km yaptım 4 senede , tık demedi..

sertleştiğinden dolayı geçtiğimiz yaz michelin pilot sport 4 aldım, 2 kez Antalya 1 kez Ankara ve 10'dan fazla kez Bursa'ya gittim geldim..

yolları biliyorsunuz, tık demedi.. üstün yol tutuşu sayesinde girdim çıktım virajlara, hiç kaçırma yok..

yine de siz bilirsiniz..
  • ben bu lastiği ilk çıktığı yıl alacaktım, iyi ki almamışım. Konusunu inceleyiniz. Pişman olan çok.
  • Valla eğer çok eksi değerlere düşmüyorsanız, yazlık lastik alın derim, sonuçta yaz lastiğide -de gider, örneğin geçen soğuklarda Burdur -Afyon üzerinden Ankaraya gittim, gece -15 leri gördüm yolda fakat kar olmadığı için Effi. Grip Performance lastiklerle yüksek hızlarda hiç bir tutunma problemi yaşamadım (-15/150 km hız, düz yol ve kuru zeminde), ama yolda ufak bir karlık bölgeye gidelim dedik zincirsiz çıkamadık tabi bu yolda vatandaşda kış lastikleri var cayır cayır yanımızdan geçip gidiyor o ayrı, kesinlikle yaşadığın yerle ilgili ben Bodrumda kar lastiği takarsam bana gülerler dört mevsim lastiği de yazın biraz gürültülü oluyor gibi, arkadaşım Caddy de crossclimate kullanıyor pek memnun değil.

• abim aydın'da octavia aracına aldı. ilk sene iyiydi ama 2.sene güven vermemeye başladı dedi. yaz performansından memnun değil. genel olarak yorumlarda da 2.yazdan itibaren yol tutuşunu ciddi oranda kaybettiği söylenmiş, o yüzden ben de vazgeçmiştim.
  • yaz vaktinde kış lastiği gibi fazla yakıyor
  • arabamda 17" crossclimate var berbat bi lastik. Forumda ilk sene çok güzel 2. sene tüm özelliğini bitiriyor dedikleri doğruymuş.

2. senesinde lastikler ve geriye sadece özellik olarak 100 kmde fazladan 1 lt yakması kaldı.
  • bu lastik yazın en fazla 25 derece kışın en soğuk -10 derece olan bölgeler için ideal ancak Türkiyede yazın 40 dereceleri bulan sıcaklık lastiğin ömrünü kısaltacaktır ve yol tutuş problemleri çıkartacaktır.araca fazla yaktırması ve performans kayıplarıda cabası.
  • Mischelin P3 kullanıyorum.

İstanbulda yaz kış aynı lastik takılı. Sadece aşırı kar yağınca çıkmıyorum araçla. Onun dışında bi sorun yaşamadım

• vazgeçtim almaktan, 1050 lira verip sorun yaşayamam.

ana konuya bakıyorum temmuz ağustos ayında kullananlar memnun, ama şimdi 1 tane güzel yorum gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

quote:

Orijinalden alıntı: akula06

bizim arkadaş aldı 2. yılında aldığına pişman oldu.

neyden şikayet ediyordu ?

yol tutuşundan
  • Lassa greenways tanesi 200 liradan aldım 2017 üretimi taktırdım.

Yeni olduğu için bütün lastikler güzel şu anda.

Kış gelince de gerekli görürsem arabayla dışarı çıkmaya, alırım 4 tane kışlık.
  • 1 senedir Konya da kullanıyorum hiç bir sorun yok alacak olsam yine alırım;yaz kış lastikçiye git , balans vs ayarı yaptırmak hiç hoşuma gitmiyordu benim için ideal bir lastik.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.