Şimdi Ara

Alternatif Araba Isıtma Yolları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
9.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 90 model minik ve şirin bir swift model aracım var. Kaloriferin delik olması sonucu araç su eksiltiğinden kalorifere giden su hortumları iptal edildi ve sıkıntı ortadan kalktı. Fakat kış geldi kapıya dayandı ve ben bu şirin arabamın içinde donmaya başladım. Kalorifer peteği içerde yani göğüsün altında olduğundan çıkarması çok zahmetli ve pahalı, ona ulaşmak ve tamir ettirmek çok zor. İnternetten alternatif ısıtma yöntemleri araştırdım fakat çok az çıkan sonuçlardan da elle tutulur mantıklı bişeyler bulamadım. Örrnek vermek gerekirse;

-12 volt araç içi mini ısıtıcı fanlar (acaba ne kadar ısıtabilir ki?)
    -Mazotla çalışan kabin ısıtıcılar (çok ama çok pahalılar)
    -Amatör uygulamalar (peltierle ısıtan mı dersin, motordan içeri sıcak su alıp içerde üstüne başka bir kalorifer bağlayıp ısıtan vatandaşlarda var)

Uzun lafın kısası sizlerinde yorumlarınıza ihtiyacım var.

• Sıcak su torbası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabam da klima yok soğutmaz birşey demem ama kışın ısıtmazsa binmem o arabaya.İmkanınız varsa değiştirin ya ucuza gider ya da satılmaz o araba.
  • Eldiven, mont, atkı, bot
    Düzenleme: Yün çorabı unuttum. Montunun kapşonunu da örtersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oh Long Johnson -- 28 Ekim 2015; 0:59:12 >
  • elektrikle olanları unut gitsin. koltuk ısıtıcısı belki olabilir ama gerisi boş. peltierde kendini zor ısıtır en iyisi motordan sıcak su alıp içeri çorum kalörifer takmak bence.
  • çorum kaloriferi iyi bir alternatif.

• Çakmak girişiyle çalışan koltuk ısıtmalar var hocam beli ve totoyu ısıtıyor. Atlet kılıflar var ya hani onun gibi. Ben kullanıyorum iki modu var low ve high. High moda alınca ciddi miktarda iyi derecelere gelebiliyor. Çok soğuklarda ortalama 5 dakikayı buluyor ısınması.

aliexpress den sipariş verdim 13 dolardı ben aldığımda tavsiye ederim.
  • çorum kaloriferi + cakmaklık koltuk ısıtma minderi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Partner lazim 1 adet.

• Webasto?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğuk minder yazın fiyatı 15 20 lira bişeydi. Kış gelmişken fiyatıda düşmüştür. Sıcak suyun içerisinde yada peteğin üzerinde 30 dakika ısıt. Totoyu enaz 3 saat sıcak tutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Webasto?

Adam delik radyatörü yaptırmıyor webasto diyorsun

• hocam aracınıza en ekonomik ve en orijinal çözüm : "aracınızın kaloriferini yaptırmak"

çorum kalorifer de dahil olmak üzere zaten devridaim hortum bağlantısı ile çalışıyor. Ufacık aracın içine pek de hoş olmayacaktır.

ayrıca sonradan ısıtmaya harcayacağınız para zaten tamire yakın olacaktır. Yani daha ucuz olur diye 12V' lik basit sistemlere de harcama yapmayın, bir işe yaramayacaktır.

kolay gelsin.
  • bütün yorumlara tek tek teşekkürler. sanırım orjinal ısıtma sistemini tamir etmek en mantıklısı, bu sabah kalorifer kutusuna baktım, göğüsün altından %70 lik bölümü gözüküyor iyice eyilince vida bağlantıları falan gördüm, kendim yavaştan sökmeye çalışıcam, bir şekilde sökebilirsem muhteşem olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.