Şimdi Ara

MG ZS EV 2023 72kw 440km menzil ANAKONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
286
Cevap
17
Favori
48.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://tr.aliexpress.com/item/1005005249249475.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef3d12Uc8OKd&gatewayAdapt=glo2tur

Bilgilere devam.
    Satış elemanı “aracın menüsü ingilizce, sonra güncelleme gelirse Türkçe yaparız” dedi.
    Ama cahil çocuk bilmiyor ki, menüde Multimedyayı TÜRKÇE yapacak seçenek var.
    Zaten haftalardır, youtube videosu izlediğim ve ingilizce kullanım kılavuzunu okuduğum için elinden anahtarı aldım, “sağol ben hallederim” dedim ve ayrıldım.

Şarj başlamak;
    - önce kapıların kilitlerini açın ki ön şarj yuvası kapağı açılabilsin.
    - kapıları kilitleyin
    - önce araca kabloyu takın
    - sonra fişi prize takın
    - şarj yuvasında yukarı doğru oklar yeşil yanmaya başlayacak, şarj başladı.
    Seres de şarj sırasında kapılar kilitli olsada ekranda şarj durumunu görebiliyorsunuz.
    Mg de ekran kararıyor. Görmek için araca girip frene basmadan bir kez start/stop tuşuna basarsanız araç 1. kademe çalışıyor ve ekranda şarjı görüyorsunuz.
    Ancak daha kolay yolu, anahtarınız yanınızda olmadan (yani kilidi açmadan) dışardan açma kolunda ki düğmeye bir kez basmak, ekran bir süreliğine açılıp şarj durumunu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 30 Ağustos 2023; 8:50:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Deneyimler devam ediyor;
    Bugün 30km kadar yolyaptım.
    Adaptif CC ve Trafik Jam kullandım.
    Trafic Jam için direksiyonun solunda ki kısa kolu en sona kendinize çekerek, sonrasında iki kez kısa çekiş yapıyorsunuz.
    Bu TJ açık iken araç 30km hıza ayarlanıyor, isterseniz arttırabilirsiniz ama malum sıkışık trafikde gerek yok.
    Ayrıca TJ aktif olunca “şerit değişim uyarısı ve önleme” de devreye giriyor. yani sizi şeritte tutacak şekilde, 30km sürat ile dur kalk yaparak sıkışık trafikde ayaklar serbest ilerliyorsunuz. Menü de kapalı olsa da bu şerit değiştirme ve önleme TJ de aktif oluyor.
    Direksiyonu tutmasanızda şeridinde ilerliyor ama bir süre sonra uyarı çıkıyor, “direksiyonu tutun” diye, tutup bırakın devam ediyor.
    Eğer öndeki araç durduktan sonra 3sn içinde ilerlerse sizde ilerliyorsunuz. 3sn den fazla durursa, sonra ilerlerse iki yöntem var harekete geçmek için;
    1- gaz pedalına haifiçe basmak
    2- sol kısa kolu bir kez kendinize çekerek “resume” konumuna getirmek.
    Çok kullanışlı, tavsiye ederim, ancak alışıncaya kadar ayağınız frene yakın tetikte olsun.

Aynı kısa kolu kendinize çekerseniz, bu sefer CC devreye giriyor, Şerit değiştirme/önleme kapalı ise aktif olmuyor.
    Zaten kullanmasını biliyorsunuzdur.

Bugünkü şehir içi sıkışık trafikde kullanımda ortalama enerji 15.5kw/h oldu. iyi bir değer, Seresde bu 18-19kw/h idi.

Gece tam şarj yaptım, %100 de 415km menzil gösterdi. 440km wltp değeri kullanımda olacak anlaşılan.

Bilgi: MG ZS EV bataryası 72.6kw ancak 68.3kw kullanımdaymış. menzil ve kw hesaplarınızı buna göre yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 30 Ağustos 2023; 20:20:51 >

• Aliexpress üzerinde çok fazla Wireless Android Auto & Carplay ürünü mevcut. Her seferinde telefona kablo takmakla uğraşmak istemediğim için (ayrıca birden fazla telefon kullanıyoruz) bu ürünlerden birisini almak istiyorum. Daha önce alan veya almayı düşünen var mı? Kimisinde müzikte gecikmeler oluyormuş, kimisinde sesli görüşme çalışmıyormuş vs... Çeşitli buna benzer sorunlar nedeniyle en doğru ürünü seçemedim bir türlü.

• snoppy kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MustafaOzturk M kullanıcısına yanıt

peki hangi varyasyonu seçtiniz?

MG ZS EV 2023 72kw 440km menzil ANAKONU

x9 Plus kumandasız 8-128 olanını aldım

• MustafaOzturk M kullanıcısına yanıt

ben büyük ihtimal X9 4GB 64GB seçerim (Android 13'den dolayı). Denediğinizde yorum yazarsanız çok sevinirim. Ona göre sipariş vericem. Özellikle müzik dinlemede kesinti olacak mı, carplay/auto aktif iken sesli görüşme yaptığınızda bir problem oluşacak mı merak içindeyim. Teşekkürler şimdiden.

• İzmir hava sıcaklığı 35-36 derece.
    MG ZS EV de eco mode kullandım.
    Klima soğutması ve üflemesi düştü, bilmediğimiz bir kaç fonksiyonda kısıtlanmış
    Sonuç araç içi komforu düştü tabi ki.
    Yazın Eco mode kullanmak sorunlu.

Ayrıca, Cruise Control ve Trafic Jam kullanımında Kers çalışmıyor. Yani enerji geri kazanımı olmuyor.

Seres3 de Eco mode da sadece gaz pedalı tepkileri yavaşlatılıyor, CC da ise Kers normal çalışıyor.

Carlinkit 5 kullanıyorum. Sorunsuz, hızlı tavsiye ederim.

• arkadaşlar makyajlı kasa ZS EV için sistem menüsüne erişebilen var mı?

• mimleon kullanıcısına yanıt

hocam ben de izmirdeyim, eco mode hiçbir işe yaramıyor bence 3-5km daha uzun gidecek diye klimayı vs kısıyor gerek yok. siz de evde şarj edebiliyorsunuz anladığım kadarıyla. Benim de durumlar aynı. o nedenle hep keyif modundayız, mayısta aldık 14.000km oldu bile

• Evet, izmirdeyim ve evde şarj ediyorum.
    Eco mode kullanmayacağım.
    Hatta cruise controlü de sadec şehirler arası düz yolda, rampasız yolda kullanacağım, rampaya gelince kapatıp Kers çalışmasına izin vereceğim.
    Balçovadayı(, bir ara görüşüp tanışalım isterim.
    👍

• Bugün camlara film kaplattım. öncam şeffaf, diğerleri 1 numara, çok şık oldu. (7500tl)
    gövdeyede film kaplatacaktım ama Mg Zs Ev nin gövde kalıp bilgisi henüz yayınlanmamış.
    (filmcide bilgisayarlı film kesme ploterı var, kalıp bulunursa hiç zayiatsız ve gövdede söküm olmadan film kaplanıyor)
    Çinde bizim elektirikli MG henüz satışa girmemiş. (çinde ki kalıp datası üreten kişi ile konuşuldu)
    Bekleyeceğiz, kalıp gelirse yaptırırım.
    Daha önce ki araçlarımda hep kaplatmıştım, çok faydasını gördüm.
    Seramik koruma yaptırmadım çünkü pekişe yarar bişey değil bence.
    iyi sürüşler

Ürünü dün taktım biraz test ettim. Navigasyon vs kullanımı güzel, ekranı bölmesi çift uygulama kullanımı vs gayet iyi çalışıyor. Zaten android olduğu için play store'dan istediğim uygulamaları yükledim. Bu cihaz sonrasında carplay pek kullanmam gibi düşünüyordum ki cidden öyle olacak. Çünkü carplaye bağlanınca wifi bağlantısını kesti. Wifi kullanamadıktan sonra bu cihazın anlamı yok. Ekran dokunmatik hassasiyeti multimedya kadar güzel değil, ürünün videosundaki gibi. Daha önceden böyle bir cihaz takmamıştım o yüzden diğer cihazlarla farkını bilmiyorum fakat 6gb ramli ts10 android multimedya kullanmıştım o kadar da iyi değil. Yavaşlığıyla sinir olmayayım, yandex navigasyonu güzel çalışsın youtube, netflix açabileyim olarak düşünen birisi olduğum için bu cihaz binim için gayet güzel oldu. Aracın kullanım keyfini kendi adıma arttırdı diyebilirim. Ürün araca biner binmez açılmıyor, açılma süresi var. O yüzden kapı kolundaki tuş yerine kumanda ile uzaktan açmak cihazın açılmasını beklememek için daha iyi bir seçenek. Bir de cihazı ekranın altındaki tuşların arkasına sakladım. Aşağıdaki videodaki kadar kolay olmasa da tuşlar çekince çıkıyor. Sadece usb kablosu görünüyor şu anda.

https://www.youtube.com/watch?si=oru6_JieiCKLkQ58&v=JFnwzwWN1oM&feature=youtu.be

• mimleon kullanıcısına yanıt

Cam filmi ben uygun bir şey diye biliyorum. Reklamlar görüyorum 700tl, 800tl vs. Sizinki neden 7500?

• Yanlışınız var. Piyasayı bir araştırın.

2016 da suzuki vitaranın sadece motor kaputunu 500tl yaptırmıştım.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    SolarGard yetkili bayii'ne 8500₺ verdim ben de (5 cam + Öncam) . Kaliteli bir ürün kullanmak için maalesef bu ücretleri vermek gerekiyor, ithal ürünler. Elektrikli araçlarda özellikle ısı yalıtımı çok daha önemli, yoksa fazladan klima kullanımına sebep oluyor, bu da gereksiz Menzil kaybına yol açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snoppy -- 7 Eylül 2023; 11:34:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Düz kafalıyım hocam ben. 8500tl lik elektrikle 10binlerce km yol yapılır sanki. Ne kadar düşürecek sanki menzili? Aynı şekilde kışın da aracın içine güneş girmeyecek, ısıtmak için daha çok klima kullanılacak. Elektrikli araçların içini ısıtmak da mesele. İçten yanmalı gibi motorun ısısını kullanamıyorsun diye biliyorum.

• Sadece enerji değil, İzmirde yaşasaydın öğle sıcağında araca girince anlardın derdimizi.

😄

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.