Şimdi Ara

Mezuna kaldiktan sonra olusan loserlık psikolojisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
6.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mezun arkadaslar sizde de olusmus muydu böyle bir durum? Nasıl atlattınız? Yardım lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütün aptal arkadaşlarım bilgi özyeğin ışık %50 lere kaçtılar
    onlar kaçarken arkalarından şöyle dedim :"Bu eli siz kazandınız ama oyunu ben kazanacağım."

Şuan İTÜ'yü bekliyorum o gavatlar ise instagram facebook'da takılarak hayatlarını heba edecekler hemde yılda 20 bin 30 bin lira ödeyerek

Mezuna kalmak beni kendimle tanıştırdı,hayattan en keyif aldığım anlardan birinin gece 3 4 gibi karanlık ve sessizken klasik müzik dinleyerek saatlerce geometri çalışmak olduğunu farkettim

Mezun senemden sonra potansiyelimi farkettim uzun gecelerde hep kendime sorular sordum,değişik hislere kapıldım

İyiki kalmışım lan mezuna
    Hocam şöyle düşün, kazandıktan sonra mezuna kaldığını bile hatırlamıyorsun bırak yaşadığın duyguları. He iz bırakıyor mu kesinlikle sene başındaki insan değilsin bunu çok rahat bir şekilde fark ediyorsun. Nasıl şöyleki sene boyunca kendine ve düşünmeye çok fazla vakit ayiriyorsun, kendini yapabileceklerini katlanabilecegin durumları en önemlisi de yapamayacagin-katlanamayacagin şeyleri fark ediyorsun. Şunu da asla unutma her mezuna kalan şuan içinde bulunduğun hisleri yaşar ama sadece çalışıp kazananlar bunu atlatır, kendine güvenmeyen,tam performans vermeyen ise hep pişman kalır üniversite hayatı dahil.
    Geçiyor diyemem ama çalışmaya başlayıp hedeflerine yaklaştıkça azalacak. Bir sürü adam ilk yıl yapmış sen yapamamışsın, herkesin 4 yılı vardı onlar değerlendirmiş sen "ösym ağbi 1 yıl daha ağbi ehehehe" demişsin tabii ki böyle hissedeceksin, bunları düşüneceksin.

Ama bu duygu maalesef akraba vb. ortamda "bizim çocuk da kazanamadı işte bir daha hazırlanıyor" "ne iş yapıyorsun çocuğum" "lise bitti mi" "boş beleş lan bu adam olmaz, odasına giriyor ne yapıyor haberimiz yok" "git çalış lan adam ol bari hala evde pinekliyor" gibi replikleri duyduğunda, barajı zar zor geçip sana tavsiye vermeye çalışanlar çıktığında hortlayacak.

Bu duyguyla baş edemeyeceksen kalman kötü bir karar olmuş. Bunu atlatan kazanıyor. Senin için hırs kaynağı olmalı bu. Vakit kaybetmeden gazla ve yarışı bitir
    Hocam süper bi sene olacak senin için. Ben mezun senemdeki arkadaşlarımla tanıştığım için çok mutluyum. Ayrıca mezun senesinde netlerin arttıkça mutlu oluyorsun. Ama sakın sene içinde dağılma yoksa bir yılın çöpe gitmiş olur. Benim arkadaşlardan aynı sıralamalarda kalan da var bu yıl daha kötü yapanı da. Ben 150 binden 28 bine çektim sen 10 bine de çekersin çalışmana ve o an ki psikolojine bağlı
  • geçiyor başkan. asıl kaybetmişlik hissi 2. kez başaramadığında oluyor. o yüzden çalışmaya bak sen.
  • 2.mezuna kalmanın yanında hiç

• Hocam şöyle düşün, kazandıktan sonra mezuna kaldığını bile hatırlamıyorsun bırak yaşadığın duyguları. He iz bırakıyor mu kesinlikle sene başındaki insan değilsin bunu çok rahat bir şekilde fark ediyorsun. Nasıl şöyleki sene boyunca kendine ve düşünmeye çok fazla vakit ayiriyorsun, kendini yapabileceklerini katlanabilecegin durumları en önemlisi de yapamayacagin-katlanamayacagin şeyleri fark ediyorsun. Şunu da asla unutma her mezuna kalan şuan içinde bulunduğun hisleri yaşar ama sadece çalışıp kazananlar bunu atlatır, kendine güvenmeyen,tam performans vermeyen ise hep pişman kalır üniversite hayatı dahil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçiyor diyemem ama çalışmaya başlayıp hedeflerine yaklaştıkça azalacak. Bir sürü adam ilk yıl yapmış sen yapamamışsın, herkesin 4 yılı vardı onlar değerlendirmiş sen "ösym ağbi 1 yıl daha ağbi ehehehe" demişsin tabii ki böyle hissedeceksin, bunları düşüneceksin.

Ama bu duygu maalesef akraba vb. ortamda "bizim çocuk da kazanamadı işte bir daha hazırlanıyor" "ne iş yapıyorsun çocuğum" "lise bitti mi" "boş beleş lan bu adam olmaz, odasına giriyor ne yapıyor haberimiz yok" "git çalış lan adam ol bari hala evde pinekliyor" gibi replikleri duyduğunda, barajı zar zor geçip sana tavsiye vermeye çalışanlar çıktığında hortlayacak.

Bu duyguyla baş edemeyeceksen kalman kötü bir karar olmuş. Bunu atlatan kazanıyor. Senin için hırs kaynağı olmalı bu. Vakit kaybetmeden gazla ve yarışı bitir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 16 Ağustos 2018; 2:44:17 >

• Göz açıp kapayincaya kadar geçiyor bu psikolojiyi atmak için kendini derslere vermen gerekiyor düşüncelere dalarsan vaktini öldürürsün

• Başarısızlığın elbette bir bedeli olacak.Mezuna kalmak her açıdan güzel bir şey olsaydı zaten herkes kalırdı.Kim daha iyisi için 1 sene vermez ki?Ama bu hisse çok kapılırsan çalışmaların olumsuz etkilenir.
  • Bütün aptal arkadaşlarım bilgi özyeğin ışık %50 lere kaçtılar
    onlar kaçarken arkalarından şöyle dedim :"Bu eli siz kazandınız ama oyunu ben kazanacağım."

Şuan İTÜ'yü bekliyorum o gavatlar ise instagram facebook'da takılarak hayatlarını heba edecekler hemde yılda 20 bin 30 bin lira ödeyerek

Mezuna kalmak beni kendimle tanıştırdı,hayattan en keyif aldığım anlardan birinin gece 3 4 gibi karanlık ve sessizken klasik müzik dinleyerek saatlerce geometri çalışmak olduğunu farkettim

Mezun senemden sonra potansiyelimi farkettim uzun gecelerde hep kendime sorular sordum,değişik hislere kapıldım

İyiki kalmışım lan mezuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestofmath -- 16 Ağustos 2018; 3:10:35 >
  • Mezuna kalmamın en iyi yanı kendimi bulmamdı yanş gercekte ne istedigimi nasıl biri oldugumu anladım.mezuna kalmadan uniye gitsem farklı biri olarak giderdim,bu sene çok daha farklı biri olarak baslicam. Ama mezuna kalmak cidden zor ben cogu zaman cok yalnız hissettim kendimi keske kalmasaydım dedigim cok oldu.

• Mezuna kalmak cok büyük bir nimetsjjxh. Herkes kalamaz hocam. Çoğu zaman kafayı yeme noktasına geleceksin ama sene sonu dönüp gülümseyerek bakacaksın. Ve gerçekten insan kendisini tanıyor,keşfediyor.

• tablopikasso1 kullanıcısına yanıt
    Seni 3. Kez başaramamanın verdiği luzırlık hissiyatına davet ediyorum hocam. Gel, buralar çok güzel.

• ne yap et arkadaş, yoldaş bul bi tane :) sonlara doğru kafayı yiyebilirsin, onu sınavı ciddiye alan 12 de yapıyor, normal. ama değiyor.. herkes güzel güzel açıklamış. ben geçen sene istanbul matematik yazacaktım, vazgeçtim benden öğretmen olmaz dedim. şu an tm de iyi bi sıra yaptım, güzel okullar bekliyorum. basit bi kadar tüm hayatını değiştirebilir ve kesinlikle buna deger.

• Mezunluk çalışılacaksa kesinlikle kayıp değildir.
    Eğer potansiyelinizi ortaya çıkaramadıysanız bir sene daha sınava çalışın ve asla 'loserlık' gibi bir tanım kullanmayın.
    Mezuna kalın çalışın karşılığını alırsınız.
  • Başlıkta benim nickim niye var ?

• Hocam süper bi sene olacak senin için. Ben mezun senemdeki arkadaşlarımla tanıştığım için çok mutluyum. Ayrıca mezun senesinde netlerin arttıkça mutlu oluyorsun. Ama sakın sene içinde dağılma yoksa bir yılın çöpe gitmiş olur. Benim arkadaşlardan aynı sıralamalarda kalan da var bu yıl daha kötü yapanı da. Ben 150 binden 28 bine çektim sen 10 bine de çekersin çalışmana ve o an ki psikolojine bağlı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkotiko

Hocam süper bi sene olacak senin için. Ben mezun senemdeki arkadaşlarımla tanıştığım için çok mutluyum. Ayrıca mezun senesinde netlerin arttıkça mutlu oluyorsun. Ama sakın sene içinde dağılma yoksa bir yılın çöpe gitmiş olur. Benim arkadaşlardan aynı sıralamalarda kalan da var bu yıl daha kötü yapanı da. Ben 150 binden 28 bine çektim sen 10 bine de çekersin çalışmana ve o an ki psikolojine bağlı
    Çok teşekkürler dostum iyi dileklerin icin cok çalışacağıma eminim, umarım karşılığını alırım. Bu arada yazan arkadaslarin hepsine cok teşekkür ederim yazılanlar çok iyi geldi.

• bestofmath kullanıcısına yanıt
    Hangi bolum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: deBroglie0

Mezunluk çalışılacaksa kesinlikle kayıp değildir.
    Eğer potansiyelinizi ortaya çıkaramadıysanız bir sene daha sınava çalışın ve asla 'loserlık' gibi bir tanım kullanmayın.
    Mezuna kalın çalışın karşılığını alırsınız.
    Evet hocam calismama rağmen sınavda istediğimi yapamadim. Bu sene de gecen sene olduğu kadar calisacagim umarım olur yani ne diyelim. Bu arada son sene calismakla olmuyor bu meret bunu da anlamis oldum.

• Mao tun kullanıcısına yanıt
    Olur hocam inşallah bu sene istediğin gibi olur.
    Kimseye takılma bu sene mezun olanlar zaman çok olduğu için çevrende boşlayanlar olacaktır.Onlara takılma git ders çalış.
    Eksikleri kapat sonra zaten gerisi Allah'a kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feyneslahawk

Hangi bolum hocam
    İtü Ekonomi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.