Şimdi Ara

mezun yılında sıfırdan başlayıp tıp kazanmak mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
28.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mezun olup sıfırdan başlayarak koca 1 yıl boyunca dershane ile birlikte ve sıkı çalışma ile tıp kazanmak mümkün müdür? :)

• İmkansıza yakın.

Gecen sene 70netlerde basladım 108de bıraktım 120 gibi suan 1.5yıldır ders calısıyorum 50 net arttı suan bile cok yetersiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir 3.senende daha yüksek ihtimal ama kazanman çok çalışırsan tabi

• Kesinlikle kazanabilirsin
  • Kafa çalışıyorsa

• Kapasite meselesi.

• Kafaya bakar , Azime bakar

• Sıfırdan bile yaparsın ama emek işi .

• hayır, tıp için en az 2 sene dolu dolu çalışman lazım 11 12 yada 12 mezun senelerinde yani min 2 sene 1 senede kazanan gormedim
  • Maroon Bereets M kullanıcısına yanıt
    güldürdünüz. ben boş boş çalışmayacağım ki üçüncü seneme kalayım :) yorumunuz için teşekkür ederim.
  • deneyelim en azından hocam. :) varımı yokumu ortaya koyacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: truth-hurtz

deneyelim en azından hocam. :) varımı yokumu ortaya koyacağım...

şimdiden basla 2018 icin 1,5 sene eder 1,5 senede oluru var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • değil mi hocam? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: truth-hurtz

değil mi hocam? :)

evet var oluru zor ama olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzenli çalışırsan kazanılır
  • ulan aynı sene başı söylediğim laflar ya varımı yoğumu ortaya koyacağım falan :) 1 senede ortalama bi öğrenci için tıp çok zorken 0'dan başlayacak biri için imkansız bence. en za 2 yıl yardırmalısın kazanmak için.ilk senende iyi bir temel atarsın.
  • Tabiki de kazanabilirsin fakat burdaki arkadaşlarında dediği gibi hırs ve emek işi çok emek vermen lazım 1.5 sene var ayrıca 1 sene değil uzun bir süre iyi değerlendirirsen olur 3.seneden kastım senin şu anki 1.5 yılı nasıl değerlendirdiğine bağlı umarım istediğin gibi gider dh arkanda her zaman

• Yav arkadaş, bazen olayı gözünüzde büyütüyor bazen de fazla basite alıyorsunuz.

Tıp fakültelerini kazanmak bu kadar mı kolay oldu artik? Hani bizim zamanimizda pek kolay değildi de öyle temelsiz kazanmaları ,sürprizleri kaldiracak kadar.

Tıp fakültesine gel, genelde hatta hepsi taa ilkokuldan temeli saglam,lisede de çalışmış kişiler. Hani 3.yilinda gelen adam da farkli değil, ilk yilinda en kötü 50k falan yapmiş oluyorlar.Ama hepsi geçmişten geliyor.

Neymiş 1 yil en olmadi 3.yilinda kesin kazanirmiş. İnşallah kazanirsin taktir ederim. Ama belli yaştan sonra, temel yapmak bile sıkıntılı iş,geç bunlari. Herkes tıp okuyacak diye bir kaide de yok,ve bu kadar basit değil bu olay. Kendinizi kandirmayin,gerçekçi hedefler koyun. Onun yerine git puanin yettiği alanda geliştir kendini.

Eksileyin hadi ama bunlar gerçek.

Benim dememe gerekte yok,işin içine girdikçe anlayacaksin zaten.

• Şöyle genellemeler yapmayın arkadaşlar,yok iki yılmış 3 yılmış.Herkesin kapasitesi farklıdır bizim 1 saatte anladığımız yeri arkadaş 10 dk da anlayabilir,tam tersi de olabilir.Olmaması için bir sebep yok 1 yıl yeterince uzun bir zaman hocam.

• Azimle.... gerisini biliyosun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.